صفحه 1 از 52 123456789101151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 514

موضوع: تحصیل در لوکزامبورگ

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض تحصیل در لوکزامبورگ

درود...

لوکزامبورگ کشوری است بسیار کوچک در شمال فرانسه و هم مرز با المان و بلژیک...

کشوری ثروتمند و دارای کیفیت زندگی بالا و شنیدم که اکثرا پولدارهای اروپا اونجا زندگی می کنن و بعد هم از لحاظ بانکداری بسیار مهم هست و سیستم مالی و بانکی اش در اروپا بسیار معروفه...

زبانشون تا جایی که اطلاع دارم المانی و فرانسوی و یه المانی مخصوص خود لوکزامبورگ هست...تقریبا مخلوطی از این دو زبانه و بچه ها در مدارس به این دو زبان و انگلیسی وارد هستن

در مورد دانشگاه هم من یادمه تا سالهای قبل دوره های انگلیسی نداشتن ولی اخیرا چند برنامه در مقطع فوق به زبان انگلیسی دارن....
    از لحاظ رنکینگ هم نمی دونم تو چه سطحی هستند ولی گویا ارتباط خوبی با موسسات و دانشگاه های خارجی به خصوص امریکا دارن...

برای اطلاعات بیشتر می تونید به سایت زیر برید....
    http://wwwen.uni.lu/

پیروز باشید...
    ------------------
    پ.ن:لطفا دوستانی که اطلاعاتی از این کشور و دانشگاه دارن در این تاپیک به اشتراک بگذارن...

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : تحصیل در لوکزامبورگ

دوره های فوق این دانشگاه:
    http://wwwen.uni.lu/studies/masters

دوره های زیر انگلیسی هستند:

Master in Information and Computer Sciences

Master in Integrated Systems Biology

Master in Mathematics

European Master Small Animal Veterinary Medicine

Master of Science in Banking and Finance

Master in Entrepreneurship and Innovation

شب همگی خوش

سلام دوست من

اتفاقا من هم مدتي دنبال دانشگاه هاي اين كشور بسيار خوب بودم ولي متاسفانه در لست دانشگاه هاي مورد تاييد وزارت علوم اين كشور نبود و تا آنجايي كه خاطرم هست دانشگاه هاش اصلا رنك جهاني بالا كه هيچ حتي متوسطي هم نداشتند. تا نظر بقيه دوستان چه باشد.

Junior Member

تا اونجایی که من دیدم دانشگاه هاش رایگان نیست، هزینه تحصیل و زندگی هم نسبتاً خیلی بالا ست، روی بورس هم نمی شه زیاد حساب کرد، تا نتیجه جست و جوی بقیه بچه ها چی باشه؟

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

طبق اين www.studyineurope.eu/study-in-luxembourg/admission/tuition-fees
    دانشگاه هاي لوكزامبورگ هزينه ي كمي براي دانشگاه دارند
    واقعا خوشحالم!! يكي از بهترين خبر هاي سال 92 بود برام. تبريك ميگم به همه ي فوتبال دوستان انتخاب CR7 مقدس رو به عناون بهترين بازيكن جهان.اشكهاش بيانگر اراده و پشتكار غيرقابل توصيفش بود.واقعا تبريك به اسطوره ي صبر و پشتكار. بالاخره مسي نفرت انگيز رو پشت سر گذاشت

من و همسرم هر دو به طور جدا از دانشگاه اصلی لوکزامبورگ پذیرش گرفتیم و الان هم مشغول تحصیل در ترم یک در مقطع فوق هستیم. اگه کسی سوالی داشت در این زمینه خوشجال میشم کمکی کنم.

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط masoudtab نمایش پست ها
    من و همسرم هر دو به طور جدا از دانشگاه اصلی لوکزامبورگ پذیرش گرفتیم و الان هم مشغول تحصیل در ترم یک در مقطع فوق هستیم. اگه کسی سوالی داشت در این زمینه خوشجال میشم کمکی کنم.
    سلام
    اگر ممکنه شما لطف بفرمایید اطلاعات کلی در مورد این دانشگاه در مقاطع ارشد و دکترا و هزینه تحصیل وزندگی و همچنین امکانات دانشگاه بیان کنید چون اطلاعات این فاروم در مورد این دانشگاه و بطور کلی این کشور اندک است.
    باتشکر
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

لوكزامبورگ تو ايران سفارت داره يا بازم بايد بريم سفر هاي خارجه؟
    هزينه هاي دانشگاه و زندگي و. احيانا خوابگاه ياديتون نره لطفا.
    ايراني كه اونجا نيست ديگه؟احتمالا شما افتتاح كردين اونجارو ديگه؟
    واقعا خوشحالم!! يكي از بهترين خبر هاي سال 92 بود برام. تبريك ميگم به همه ي فوتبال دوستان انتخاب CR7 مقدس رو به عناون بهترين بازيكن جهان.اشكهاش بيانگر اراده و پشتكار غيرقابل توصيفش بود.واقعا تبريك به اسطوره ي صبر و پشتكار. بالاخره مسي نفرت انگيز رو پشت سر گذاشت

لوکزامبورگ کشوریه در شمال فرانسه که با آلمان، فرانسه و بلژیک همسایه است. یکی از سه تا کشوریه که بیشترین درآمد سرانه رو در دنیا داره و اغلب به عنوان امن ترین کشور دنیا اسم برده میشه. به جرات میشه گفت که مولتی کالچر ترین جای دنیاست. اینجا اغلب مردم به چهارتا زبون فرانسوی آلمانی انگلیسی و لوکزامبورگی حرف میزنن و اگه بگی که از هر کشوری هستی کسی تعجب نمیکنه. درآمد اصلی اش از فعالیت های بنگاههای اقتصادی و بانکداریه و یکی از بزرگترین مراکز بانکداری اروپاست. رفت و آمد از لوکزامبورگ به کشورهای همسایه به راحتی صورت میگیره و با قطارهایی که چندین بار در روز حرکت دارن تا بروکسل 3 ساعت ، تا پاریس 2.5 ساعت و تا تریه در آلمان 45 دقیقه فاصله است.
    دانشگاه لوکزامبورگ (university of luxembourg) در سال 2003 تاسیس شده. تا قبل از اون چندین موسسه آموزش عالی تو لوکزامبورگ بود که هر کدوم در زمینه های مختلف فارغ التحصیل میدادن و در اون سال تصمیم گرفته شد که همشون تحت عنوان دانشگاه لوکزامبورگ جمع بشن. یکی از سیاست های اصلی دانشگاه لوکزامبورگ که جاهای مختلف بهش اشاره شده اینه که چون اغلب دانشجوهای اروپایی به دلیل بودجه تحقیق زیاد در آمریکا از اروپا به آمریکا میرن ، تصمیم داره از سرمایه زیادی که داره استفاده کنه و یک قطب تحقیقاتی در اروپا ایجاد کنه. برای همین اهمیت خیلی زیادی به تحقیقات میده و بودجه خیلی زیادی رو هم برای این کار گذاشته. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اغلب رشته ها تقریبن رایگانه یعنی حدود 100 یورو در هر ترم (به جز رشته های اقتصادی که اونم به نسبت بقیه دانشگاه ها خیلی ارزونه). یه سری کمک هزینه هم در نظر گرفته شده که بعد از این که شروع به تحصیل کردین تقاضا میکنین و اگه موافقت بشه ترمی حدود 2000 یورو است. دانشجو اجازه کار نیمه وفت یعنی 10 ساعت در هفته رو داره. برای مقطع دکترا حدودن ماهی 2000 تا 2500 یورو به دانشجو میدن. خیلی از پروژه ها رو اینجا سعی میکنن طوری تعریف کنن که بتونن از بنگاههای اقتصادی زیادی که اینجا فعالیت میکنن بودجه بگیرن.
    همون طور که گفتم هزینه تحصیل اینجا تقریبن صفره. ولی در عوض لوکزامبورگ یکی از گرون ترین شهرهای اروپا به شمار میاد. به خاطر سطح بالای زندگی اینجا، هزینه ها هم به همون نسبت بالاست. برای یه تخمین از هزینه زندگی میشه به حداقلی که وزارت امور خارجه اینجا برای دادن ویزا به عنوان کفایت مالی میخواد استفاده کرد که حدود 10000 یورو در سال میشه. یعنی ماهی حدود 800 تا 900 یورو.( که هزینه مسکن هم جزوشه). خوابگاه فعلن به این صورت داره که دانشگاه یه سری ساختمون ها رو به صورت سویت های یکنفره با قیمت مناسب به دانشجو ها کرایه میده. که ماهی بین 350 تا 450 یورو میشه.(با حساب پول همه هزینه های خونه)
    رنکینگ دانشگاه لوکزامبورگ در حدود دانشگاه تهران و شریفه. ولی یک دلیل اینکه هنوز نتونسته خودشو خیلی بالا بکشه اینه که تازه تاسیسه و هنوز نتونسته سابقه زیادی در مقاله و اینا برای خودش جمع کنه وگرنه از نظر اساتید و امکانات خیلی قویه و دولت اینجا خیلی بهش میرسه. سه تا کامپوس داره که یکی در رشته های پایه یکی در رشته های انسانی و یکی در رشته های فنی فعالیت داره. من خودم کامپیوتر ساینس پذیرش گرفتم و همسرم هم در یکی از گرایش های آموزش که جزو رشته های انسانی بود. یه نکته این که اینجا ویزای همسر نمیده و ما چون هر دوتا پذیرش داشتیم تونستیم بیایم.
    برای امور ویزا و این حرفا احتیاجی به رفتن به کشور دیگه نیست و سفارت بلژیک یک سری از کارها رو انجام میده. ولی پروسه اش یه مقدار متفاوته که اگه خواستین اقدام کنین حتمن بگین که راهنمایی کنم. چون همین امسال چند تا ایرانی دیگه هم اقدام کردن که متاسفانه هنوز نتونستن ویزا بگیرن.
    ایرانی اینجا کم نیست. . ولی البته دانشجوی ایرانی خیلی کمه ولی نه اینکه نباشه. ما هم فکر میکردیم خودمون افتتاح کردیم ولی بعد دیدیم قبلن هم اومدن.
    اگه سوال دیگه ای هم باشه بگین تا اگه میدونستم توضیح بدم.

ApplyAbroad Veteran
    qwerty123456 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط masoudtab نمایش پست ها
    لوکزامبورگ کشوریه در شمال فرانسه که با آلمان، فرانسه و بلژیک همسایه است. یکی از سه تا کشوریه که بیشترین درآمد سرانه ...

اگه سوال دیگه ای هم باشه بگین تا اگه میدونستم توضیح بدم.
    خیلی لطف میکنید که بچه ها رو کمک میکنید.
    اگر دانشگاه تازه تاسیسی هست، پس میشه حدس نسبتا راحت پذیرش بدن. درسته؟
    اخذ ویزای دانشجویی این کشور از ایران چقدر معمولاً طول میکشه؟
    بعد از اتمام دوره تحصیل، شرایط اقامت در لوگزامبورگ چگونه است؟ شهروندی چطور؟
    آیا اگر الان اپلای کنیم، به ترم مارچ 2011 میرسیم؟
    ویرایش توسط qwerty123456 : October 8th, 2010 در ساعت 04:17 PM
    برای برآوردن میزان هوشمندی یک حاکم، نخستین روش این است که ببینید چه افرادی را به دور خود گرد آورده است.

- جان ماکسول

صفحه 1 از 52 123456789101151 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)