صفحه 18 از 52 نخستنخست ... 8910111213141516171819202122232425262728 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 514

موضوع: تحصیل در لوکزامبورگ

پیش فرض پاسخ : ویزا برای مصاحبه در لوکزامبورگ

[راه دیگه ای هم که "شاید" بتونه کمک کنه اینه که با اساتید مربوط تماس بگیرید و شرایطتون رو بگید و بخواید که مصاحبه تون به صورت اینترنتی (اسکایپ) برگزار بشه. اگه دیدید راه های دیگه به نتیجه نرسید ممکنه این راه نتیجه بده. ]
    مرسی از جوابتون. من مصاحبه تلفنی و اسکایپ رو انجام دادم و حالا باید حضوری برم اونجا تا هر دو طرف بعدش بتونن راحتتر تصمیم نهایی رو بگیرند. میخواستم ببینم از دوستان عزیز کسی تجربه یا اطلاعات مشابهی داره که بشه از یه کشور عضو شنگن با دعوتنامه ارسالی از یه کشور دیگه ویزای چند روزه گرفت؟

پیش فرض پاسخ : تحصیل در لوکزامبورگ

سلام دوستان این شرایط کلی منه
    کاردانی از دانشگاه آزاد مشهد با معدل 16.5
    لیسانس رشته کامپیوتر از دانشگاه مطهر مشهد با معدل 14.5
    آیلتس 5.5
    و موجودی پولی 25 میلیون
    مقاله چیزی ندارم اما 1پروژه و یه کار تحقیقاتی دارم که هیچ جا ثبت نکردمش
    میخوام رشته کامپیوتر یا ای تی بخونم واس ارشد

ضمننا من واسه نمره آیلتسم ک پایینه میخوام 2باره امتحان بدم و میدونم ک باید 6 یا 6.5 رو بگیرم
    آیا با این شرایط شانسی دارم اگه اره کدوم دانشگاه ها میشه اسم ببرید؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    PILAPILA آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر/نرم افزار

دوست عزیز خوب نیس یک سوال رو چند جا بپرسی.
    احتمال پذیرش برای شما در این کشور وجود داره(زیاده)
    رشته کامپیوتر هم داره.
    این کشور مدرک زبان نمی خواد.
    موجودیتون هم اگه هزینه های دیگه مثل بلیط و غیره رو حساب نکنیم تقریبا کافی هست.(البته باید صرفه جویی کنی)

نقل قول نوشته اصلی توسط PILAPILA نمایش پست ها
    رشته کامپیوتر هم داره.
    موجودیتون هم اگه هزینه های دیگه مثل بلیط و غیره رو حساب نکنیم تقریبا کافی هست.(البته باید صرفه جویی کنی)
    وقتی واقعا قصد دارم واسه رفتن پس باید رو همه جا فکر کنم و سوال بپرسم !!!
    جوابتون خیلی کلی میخوام بدونم اگه شانسی دارم واسه کدوم دانشگاه ها و حتما این مساله رو میخوام بدونم ک میشه با این پول ؟ و امکان فاند چیزی هست؟

رشته کامپیوتر هم داره.
    با 25 تومن باید صرفه جویی کرد؟؟؟
    به نظرم میتونه یک سال اونجا راحت زندگی کنه و حتی کار هم نکنه
    بلیط رو بگیریم 1 تومن
    هزینه ی دانشگاه هم 500 تومن
    خوابگاه هم سالی بگیریم حدود 9 تومن
    زندگی هم سالی همون 9 تومن
    رو هم به 25 هم نمیرسه !
    ادم هست با 3-4 تومن میاد....
    شما میتونید هزینه ی خوابگاهتون رو حتی یجا برای یکسال رو بدید ...
    اقای محمود من اگه بودجه ی شما رو داشتم به یک جای بهتری فکر میکردم...! با این بودجه چرا کانادا یا اتریش یا اسپانیا خیلی دانشگاهای بهتر دیگه رو در نظر ندارید؟(البته اگر زرنگ باشید امریکا و استرالیا هم میتونید اقدام کنید)
    سعی کنید تا جایی که امکان داره بهترین رو انتخاب کنید نه راحتترین.
    من خودم لوکزامبورگ الویت سوممه.

ApplyAbroad Champion
    m0h3n آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Computer Science, University of Bonn

این عکسی هست که من از بروشور داخل خود دانشگاه در مورد رشته Master of Information and Computer Sciences گرفتم.

ممکنه برای دوستان مفید باشه.

موفق باشید
    تصاویر پیوست تصاویر پیوست

When one helps another, Both gain in strength
    جهان هر کس به وسعت جهان فکر اوست !

PILAPILA آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نگاه کن یک دانشگاه بیشتر نداره و رشته computer science رو داره که در ترم اول یکسری درس های رو پاس می کنید از ترم دوم می تونید حوزه کاریتون رو مشخص کنید تا اونجایی که من دیدم اکثرا مربوط به شبکه بود.

اگه یک کم سخت زندگی کنید می تونید با این پول فوق دو ساله رو تمام کنید. اما این پول تنها برای زندگی در لوکزامبورگ کافی هست و برای هزینه هایی مثل بلیط هواپیما یا مواردی که به زندگی شخصیتون برمی گرده باید مبلغ جدایی در نظر بگیرید. یادم رفت بگم با این پول حتما باید در خوابگاه زندگی کنید.

قیمت خوابگاه (ماهی) : 350 تا 450 یورو میشه.(با حساب پول همه هزینه های خونه)

هزینه خورد و خوراک (ماهانه) : 300 یورو

هزینه دانشگاه(ترمی) : 200 یورو

چون شهریه دانشگاه در حد رایگان هست فکر نمی کنم فاندی بهتون تعلق بگیره البته دقیق نمی دونم . ولی اگه لوکزامبورگی بدونی می تونی کار گیر بیاری البته بدون زبان لوکزامبورگی هم باید بشه کار گیر آورد که خوب سخت تر پیدا میشه.(این ها رو آقا مسعود بهتر می تونه جواب بده ایشون دارن اونجا فوق می خونن تو همین رشته)
    یه سری کمک هزینه هم در نظر گرفته شده که بعد از این که شروع به تحصیل کردین تقاضا میکنین و اگه موافقت بشه ترمی حدود 2000 یورو است

لوکزامبورگ کشوریه در شمال فرانسه که با آلمان، فرانسه و بلژیک همسایه است.

دانشجو اجازه کار نیمه وقت یعنی 10 ساعت در هفته رو داره

دانشگاه لوکزامبورگ در سال 2003 تاسیس شده.

اگه دوست داشتی برای این دانشگاه اپلای کنی، ثبت نامش از اواخر بهمن(15 feb) شروع میشه.(در صورت تمایل برای اپلای برام پیغام خصوصی بزار تا هماهنگ کنیم چون منم می خوام برای همین رشته اپلای کنم.)

اگه بازم سوالی بود خوشحال میشم جواب بدم
    موفق و سربلند باشید

PILAPILA آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Greatone نمایش پست ها
    با 25 تومن باید صرفه جویی کرد؟؟؟
    به نظرم میتونه یک سال اونجا راحت زندگی کنه و حتی کار هم نکنه
    بلیط رو بگیریم 1 تومن
    هزینه ی دانشگاه هم 500 تومن
    خوابگاه هم سالی بگیریم حدود 9 تومن
    زندگی هم سالی همون 9 تومن
    رو هم به 25 هم نمیرسه !
    ادم هست با 3-4 تومن میاد....
    شما میتونید هزینه ی خوابگاهتون رو حتی یجا برای یکسال رو بدید ...
    اقای محمود من اگه بودجه ی شما رو داشتم به یک جای بهتری فکر میکردم...! با این بودجه چرا کانادا یا اتریش یا اسپانیا خیلی دانشگاهای بهتر دیگه رو در نظر ندارید؟(البته اگر زرنگ باشید امریکا و استرالیا هم میتونید اقدام کنید)
    سعی کنید تا جایی که امکان داره بهترین رو انتخاب کنید نه راحتترین.
    من خودم لوکزامبورگ الویت سوممه.
    برای یک سال که حق با شماست ولی من منظورم برای کل دوره بود یعنی دوسال. ایشون باید همه احتمالات رو در نظر بگیره اگه رفت اونجا تمام سرمایش رو خرج کرد و برای سال دوم پولی نداشت و نتونست کار پیدا کنه چه کار می خواد بکنه باید آینده نگری هم کرد. درست زندگی یک ریسک ولی باید بدونی این ریسک رو چطور و کی انجام بدی.

چون شهریه دانشگاه در حد رایگان هست فکر نمی کنم فاندی بهتون تعلق بگیره البته دقیق نمی دونم . ولی اگه لوکزامبورگی بدونی می تونی کار گیر بیاری البته بدون زبان لوکزامبورگی هم باید بشه کار گیر آورد که خوب سخت تر پیدا میشه.(این ها رو آقا مسعود بهتر می تونه جواب بده ایشون دارن اونجا فوق می خونن تو همین رشته)
    یه سری کمک هزینه هم در نظر گرفته شده که بعد از این که شروع به تحصیل کردین تقاضا میکنین و اگه موافقت بشه ترمی حدود 2000 یورو است
    برای کار پیدا کردن زبان لوکزامبورگی خیلی خوبه ولی لازم نیست، زبانهایی که خیلی کمکتون میکنه فرانسه و آلمانیه. اگه فرض کنیم که فقط زبان انگلیسی بلدید، کار پیدا کردن خارج از دانشگاه خیلی سخته (برای اکثر کارها فرانسه و بعضی فرانسه و آلمانی رو میخوان). ولی در رشته کامپیوتر "اگه" بتونید حتی همون ترم اول نشون بدید که توانایی لازم رو دارید (از طریق نمرات در درسها و ارتباط با استادا) میتونید تو پروژه هایی زیادی که تو دانشگاه انجام میشه کار دانشجویی پیدا کنید که هم از نظر مالی کمکتون میکنه و هم برای رزومه تون خوبه. البته این طبیعتن صد در صد نیست و نباید با اعتماد کامل به این امکان اقدام کنید. کمک هزینه ها هم که ترمی 2000 یوروه سهمیه محدودی داره برای هر رشته و باز هم یکی از امتیازهای اصلی انتخاب شدن نمراته.

برای اطلاع دوستانی که قصد اقدام برای رشته کامپیوتر رو دارن بد نمیدونم که یه آپدیتی از تجربیات خودم از این سه ترمی که اینجا بودم رو اینجا بذارم. من الان ترم سه رو تموم کردم و ترم دیگه تز خودم رو انجام میدم. گرایش های اصلی رشته علوم کامپیوتر اینجا یکی گرایش شبکه است که بیشتر تو زمینه های پروتکلها و تکنیکهای جدید در شبکه است، گرایش ارتباطات که بیشتر شبیه گرایش مخابرات دیجیتال برقه، گرایش هوش مصنوعی که خب مشخصه، گرایش محاسبات انعطافپذیر (adaptive computing) که در زمینه روشها و اپلیکیشینهای بهینه سازی فعالیت میکنن و گرایش امنیت که سخت ترین و البته معتبرترین گرایش این رشته است (از نظر سطح علمی اساتیدش).
    یکی از نقاط ضعف دانشگاه به نظر من کتابخونه فیزیکی دانشگاهه که وقتی دنبال کتابی بگردید میفهمید که خیلی کمبود داره هنوز. در مقابل کتابخونه الکترونیکی دانشگاه طیف خیلی خوبی از منابع مقالات علمی دنیا رو به رایگان در اختیارتون قرار میده.
    بعد از شروع تحصیل خیلی سریع متوجه میشید که فشاری که به دانشجو وارد میشه از نظر حجم پروژه ها و تکالیف "خیلی" بیشتر از دانشگاههای ایرانه. در یک ماه و نیم آخر ترم شما تقریبن هر روزتون ددلاین یک پروژه یا تاریخ یک امتحانه. من خودم این حجم از تکالیف فشرده رو در ایران هیچوقت تجربه نکرده بودم. از طرف دیگه افتادن در یک درس اتفاق عجیبی نیست و ترم بعد شما به راحتی فقط امتحان درس رو مجدد میدید برای پاس کردن. (هرچند از نظر اعتبارتون پیش اساتید مطمئنن لطمه میخورید). این فشار تکالیف به صورتیه که معمولن در طول یک دوره تحصیلی حدود یک سوم دانشجوهای ورودی تا پایان دوره ریزش میکنند. اینا رو برای این میگم که اشتباهن فکر نکنید اگه پذیرش گرفتن راحتی داشتید دوره راحتی هم خواهید داشت.
    رستوران دانشگاه از نظر قیمت و کیفیت غذا خیلی مناسبه و با کمتر از چهار یورو غذای کامل به همراه سالاد (یا دسر) در اختیارتون میذاره.
    شهر لوکزامبورگ از حدود ساعت 7 شب دیگه کاملن به خواب میره و به غیر از یه سری بار و کافه که شب باز هستن مغازه بازی نمیتونید در کل شهر پیدا کنید (یعنی حتی هیچ نوع سوپری هم از 8 شب به بعد دیگه باز نیست)
    اگر با بودجه محدود میاید حتمن از خیلی قبل از آمدن با بخش مربوط به خوابگاهها تماس بگیرید و در صف دانشجویان اسمتونو رزرو کنید. اختلاف قیمت خونه و خوابگاه "خیلی" زیاد و تعیین کننده است.(من از جزئیات رزرو خبری ندارم چون به دلیل متاهل بودن به ما خوابگاه تعلق نمیگرفت.) البته اینجا دانشجویان زوجی هم بودن که یکیشون خوابگاه گرفته و همسرش به صورت غیرقانونی تو همون اتاق زندگی میکنه که شدنیه ولی خوب خطرات و مشکلات خودشو داره.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)