صفحه 49 از 52 نخستنخست ... 3940414243444546474849505152 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 481 تا 490 , از مجموع 514

موضوع: تحصیل در لوکزامبورگ

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تحصیل در لوکزامبورگ

نقل قول نوشته اصلی توسط PILAPILA نمایش پست ها
    تا اونجا که خاطرم هست شهریه خیلی پایینی داشت کمتز از 400 یورو
    داخل سایت یه بخشی هست که می تونی از طریق اون اپلای کنی(فکر می کنم برای دکترا این طور بود که اول با استاد مکاتبه می کردی از طریق سایت درخواست میدادی اما چون زمان زیادی گذشته درست یادم نیست )
    هزینه خوابگاه واقعا بالاست تو سایتش هم زده بالای 300 یورو بوده اگه درست یادم باشه.
    یکی از بهترین بورس ها رو داشت و هزینه ها هم واقعا بالا بود در ضمن بورسش هم واقعا رقابتی هست
    کارمندهای بخش پذیرششم خوب جواب میدن
    ممنونم
    ازشما. ولی یه سری از سوالاتم رو پاسخ ندادید

در مورد هزینه ی کلی زندگی؟ بنده مجرد و پسر هستم! ولی هزینه خیلی برام مهمه!
    اینکه به بنده که دانشجوی دکتری به نوعی حساب میشم، خوابگاه رو از اون اول و برای تمام ترمها بخصوص دو ترم اول میدهند؟

یه سوال اضافه. من سربازی نرفتم. این دانشگاه برای دکتری دوره بنده، نیاز میبینه برای تمام متقاضی هاش که از سال دوم بچه های مستر به اونها ملحق شن و بعد بیان تو دوره دکتری. به نوعی ثبت نام در دوره فوق رو هم داره. و از طرفی هم این کورسها، کورسهای دکتری هستش!
    به نظرتون این موضوع باعث میشه که بهم معافیت تحصیلی ندن؟
    سوال دیگه ام اینکه، احتمالا فاند و یا به نوعی کمک هزینه برای سال اول که فاند ندارم به چ شکل هستش؟ اینا سال اول رو گفتن فاند نمیدیم و از سال دوم فاند عالی رو میدن!

ارادتمند
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

ApplyAbroad Senior Veteran
    PILAPILA آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر/نرم افزار

نقل قول نوشته اصلی توسط MAHAN7 نمایش پست ها
    ممنونم
    ازشما. ولی یه سری از سوالاتم رو پاسخ ندادید

در مورد هزینه ی کلی زندگی؟ بنده مجرد و پسر هستم! ولی هزینه خیلی برام مهمه!
    اینکه به بنده که دانشجوی دکتری به نوعی حساب میشم، خوابگاه رو از اون اول و برای تمام ترمها بخصوص دو ترم اول میدهند؟

یه سوال اضافه. من سربازی نرفتم. این دانشگاه برای دکتری دوره بنده، نیاز میبینه برای تمام متقاضی هاش که از سال دوم بچه های مستر به اونها ملحق شن و بعد بیان تو دوره دکتری. به نوعی ثبت نام در دوره فوق رو هم داره. و از طرفی هم این کورسها، کورسهای دکتری هستش!
    به نظرتون این موضوع باعث میشه که بهم معافیت تحصیلی ندن؟
    سوال دیگه ام اینکه، احتمالا فاند و یا به نوعی کمک هزینه برای سال اول که فاند ندارم به چ شکل هستش؟ اینا سال اول رو گفتن فاند نمیدیم و از سال دوم فاند عالی رو میدن!

ارادتمند
    همون 700 یوریی که قبلا نوشتم(تا 800 هم راحت جا داره) البته در صورتی که در خوابگاه باشید چون در اروپا تورم یا نداریم یا خیلی کم هست بنابراین هزینه ها تغییری نمی کنه
    اگه قرار باشه بیرون اتاق بگیری خرجت خیلی میشه فکر می کنم 700 برای یک اتاق بشه(درست یادم نیست)
    این لینک نگاه کنید و همچنین این.
    در مورد دادن خوابگاه چیزی در ذهنم هست اما چون شک دارم نمی تونم بگم(چیزی که تو ذهنم هست مثبته)
    اطلاعی ندارم
    اطلاعی ندارم
    یه سری کمک هزینه هم در نظر گرفته شده که بعد از این که شروع به تحصیل کردین تقاضا میکنین و اگه موافقت بشه ترمی حدود 2000 یورو است(منبعش نمی دونم کجا هست اما برای خودم نوشته بودم میزارم شاید به درد شما خورد)
    اینم نگاه کنید
    به دلیل مشغله زیاد از پاسخ به پیام های خصوصی معذورم.

دوستان گرامی
    بنده چ جوری ویزای دانشجویی از لوگزامبورگ بگیرم؟ بایستی از طریق سفارت بلژیک اقدام کنم؟
    رویه سایت سفارت بلژیک چیزی ننوشته!؟ در مورد راهکارش توضیح میدید؟

دوستان گرامی
    بنده چ جوری ویزای دانشجویی از لوگزامبورگ بگیرم؟ بایستی از طریق سفارت بلژیک اقدام کنم؟
    اول از همه تبریک میگم بهتون. چون تو این کشور هزینه زندگی مخصوصا اجاره خونه چند برابر کشورهای همسایه اش هست گویا از ایران زیاد داوطلب برای تحصیل نداره.سال قبل که پذیرش گرفته بودم رفتم جویاشدم هم میشد رفت امارات متحده عربی از سفارت خودش مستقیم اقدام کرد و هم از سفارت بلژیک تو تهران ولی چون اقدام نکردم از چند و چون و روند دقیقش اطلاع کافی ندارم
    فقط خاطرم هست یه سری مدارکی که نیاز به تایید سفارت داره (legalization) اونها هم از طریق بلژیک بود. چون از زمانش گذشته امکان داره برای امسال روندش فرق کرده باشه مثلا امسال سفارت فنلاند دیگر کارای ویزای دانشجویی استونی رو انجام نمیده. بهترین کار اینه که از سفارت بلژیک به هر طریقی که پاسخگو باشن بپرسید ( تلفن بخش ویزا- ایمیل- حضوری)
    یه مطلب منفی هم که داشت ولی 100% مطمئن نیستم فوق لیسانس ویزای همراه نمیدادن.

دوستان گرامی
    سفارت برای دادن ویزا بلیط هواپیما هم میخاد؟
    میشه من زودتر از شروع پرونده م در سفارت خونه بلیط هوایپما بخرم؟ من یه هواپیمایی یونانی پیدا کردم 800 میده بلیط رو!

از اندک دوستانی که اونجا زندگی میکنند.

یه سوال کلی و جزئی،
    من چی بیارم با خودم از ایران!؟ لباس؟ وسائل برقی، گوشی؟ و ...
    کدوم میصرفه و کدوم خیر. حداقل برای سال اول.

دوستان گرامی
    نقل قول نوشته اصلی توسط masoudtab نمایش پست ها
    لوکزامبورگ کشوریه در شمال فرانسه که با آلمان، فرانسه و بلژیک همسایه است. یکی از سه تا کشوریه که بیشترین درآمد سرانه رو در دنیا داره و اغلب به عنوان امن ترین کشور دنیا اسم برده میشه. به جرات میشه گفت که مولتی کالچر ترین جای دنیاست. اینجا اغلب مردم به چهارتا زبون فرانسوی آلمانی انگلیسی و لوکزامبورگی حرف میزنن و اگه بگی که از هر کشوری هستی کسی تعجب نمیکنه. درآمد اصلی اش از فعالیت های بنگاههای اقتصادی و بانکداریه و یکی از بزرگترین مراکز بانکداری اروپاست. رفت و آمد از لوکزامبورگ به کشورهای همسایه به راحتی صورت میگیره و با قطارهایی که چندین بار در روز حرکت دارن تا بروکسل 3 ساعت ، تا پاریس 2.5 ساعت و تا تریه در آلمان 45 دقیقه فاصله است.
    دانشگاه لوکزامبورگ (university of luxembourg) در سال 2003 تاسیس شده. تا قبل از اون چندین موسسه آموزش عالی تو لوکزامبورگ بود که هر کدوم در زمینه های مختلف فارغ التحصیل میدادن و در اون سال تصمیم گرفته شد که همشون تحت عنوان دانشگاه لوکزامبورگ جمع بشن. یکی از سیاست های اصلی دانشگاه لوکزامبورگ که جاهای مختلف بهش اشاره شده اینه که چون اغلب دانشجوهای اروپایی به دلیل بودجه تحقیق زیاد در آمریکا از اروپا به آمریکا میرن ، تصمیم داره از سرمایه زیادی که داره استفاده کنه و یک قطب تحقیقاتی در اروپا ایجاد کنه. برای همین اهمیت خیلی زیادی به تحقیقات میده و بودجه خیلی زیادی رو هم برای این کار گذاشته. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اغلب رشته ها تقریبن رایگانه یعنی حدود 100 یورو در هر ترم (به جز رشته های اقتصادی که اونم به نسبت بقیه دانشگاه ها خیلی ارزونه). یه سری کمک هزینه هم در نظر گرفته شده که بعد از این که شروع به تحصیل کردین تقاضا میکنین و اگه موافقت بشه ترمی حدود 2000 یورو است. دانشجو اجازه کار نیمه وفت یعنی 10 ساعت در هفته رو داره. برای مقطع دکترا حدودن ماهی 2000 تا 2500 یورو به دانشجو میدن. خیلی از پروژه ها رو اینجا سعی میکنن طوری تعریف کنن که بتونن از بنگاههای اقتصادی زیادی که اینجا فعالیت میکنن بودجه بگیرن.
    همون طور که گفتم هزینه تحصیل اینجا تقریبن صفره. ولی در عوض لوکزامبورگ یکی از گرون ترین شهرهای اروپا به شمار میاد. به خاطر سطح بالای زندگی اینجا، هزینه ها هم به همون نسبت بالاست. برای یه تخمین از هزینه زندگی میشه به حداقلی که وزارت امور خارجه اینجا برای دادن ویزا به عنوان کفایت مالی میخواد استفاده کرد که حدود 10000 یورو در سال میشه. یعنی ماهی حدود 800 تا 900 یورو.( که هزینه مسکن هم جزوشه). خوابگاه فعلن به این صورت داره که دانشگاه یه سری ساختمون ها رو به صورت سویت های یکنفره با قیمت مناسب به دانشجو ها کرایه میده. که ماهی بین 350 تا 450 یورو میشه.(با حساب پول همه هزینه های خونه)
    رنکینگ دانشگاه لوکزامبورگ در حدود دانشگاه تهران و شریفه. ولی یک دلیل اینکه هنوز نتونسته خودشو خیلی بالا بکشه اینه که تازه تاسیسه و هنوز نتونسته سابقه زیادی در مقاله و اینا برای خودش جمع کنه وگرنه از نظر اساتید و امکانات خیلی قویه و دولت اینجا خیلی بهش میرسه. سه تا کامپوس داره که یکی در رشته های پایه یکی در رشته های انسانی و یکی در رشته های فنی فعالیت داره. من خودم کامپیوتر ساینس پذیرش گرفتم و همسرم هم در یکی از گرایش های آموزش که جزو رشته های انسانی بود. یه نکته این که اینجا ویزای همسر نمیده و ما چون هر دوتا پذیرش داشتیم تونستیم بیایم.
    برای امور ویزا و این حرفا احتیاجی به رفتن به کشور دیگه نیست و سفارت بلژیک یک سری از کارها رو انجام میده. ولی پروسه اش یه مقدار متفاوته که اگه خواستین اقدام کنین حتمن بگین که راهنمایی کنم. چون همین امسال چند تا ایرانی دیگه هم اقدام کردن که متاسفانه هنوز نتونستن ویزا بگیرن.
    ایرانی اینجا کم نیست. . ولی البته دانشجوی ایرانی خیلی کمه ولی نه اینکه نباشه. ما هم فکر میکردیم خودمون افتتاح کردیم ولی بعد دیدیم قبلن هم اومدن.
    اگه سوال دیگه ای هم باشه بگین تا اگه میدونستم توضیح بدم.
    ظاهرا جواب سوالاتون پیش کاربر گرامی masoudtab هستش. ببینید میتونید با ایشون تماس بگیرید؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sahandfb نمایش پست ها
    ظاهرا جواب سوالاتون پیش کاربر گرامی masoudtab هستش. ببینید میتونید با ایشون تماس بگیرید؟
    میشه رشتهایه علوم انسانیشو بفرمایید چیا هستن؟

ApplyAbroad Veteran

University of Luxembourg’s Job opportunities

http://recruitment.uni.lu/en/index.h...ultsperpage=50

سلام ببخشید زبان تحصیل در لوکزامبورگ به چه صورته و کدوم زبان رایگانه؟؟مقطع لیسانس

منظورم برای رشته پزشکی میباشد و شرایط ورودش برای مقطع لیسانس چیه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)