صفحه 6 از 48 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 514

موضوع: تحصیل در لوکزامبورگ

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در لوکزامبورگ

نقل قول نوشته اصلی توسط sunflowersmnm نمایش پست ها
    من مرتب سؤال جدید به ذهنم می رسه. کسی می دونه فرق fund با بورس چیه؟ و این fund در طول کل دورۀ تحصیل دکترا پرداخت می شه؟ یعنی اگه این دوره 3 سال طول بکشه، برای همۀ 12 ماه هر سالش 2500-2000 یورو به دانشجو می دن؟ و این که این قراردادی که با دانشگاه بسته می شه برای fund دقیقا در ازاش چه کاری از ما می خوان؟ می شه هم fund گرفت هم بورس شد؟

فرقی نمیکنه و حقوقی که تو قراردادتون هست ثابته. در ازای فاند هم ازتون چیزی نمیخوان.

ویرایش توسط hatefrad : September 18th, 2013 در ساعت 12:19 AM دلیل: پینگلیش

Junior Member

ممنون از راهنماییتون.مدارک چی لازمه مسعود جان؟و باید به کدوم سفارت خونه ببرم؟بلژیک؟چه تاریخی باید اپلای کنم تو سایت.
    ممنون میشم کمک کنی چون من دنبال جاییم که با شرایط مالی و توانایی من و همسرم جور باشه.
    شما اونجا هزینهاتون رو چطوری تامین میکنید(قصد فضولی ندارم)میشه کار دانشجویی کرد یا پیدا نمیشه؟
    چقدر زمان میبره جواب بدن؟و به نظرت بهتره ما به کدوم زبان غیر انگلیسی آشنا بشیم و تو ایران دورش رو بگذرونیم؟
    خودتون هم متاهلی رفتید و خوب میتونید شرایط فکری و نگرانیهای من و همسرم رو درک کنید.
    ممنون میشم من رو بیشتر راهنمایی کنید.
    و اگر هم خواستید من ایمیلم رو به شما میدم که بهم ایمیل بزنیم که در صورت تمایل به ما هم کمک کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط girle نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییتون.مدارک چی لازمه مسعود جان؟و باید به کدوم سفارت خونه ببرم؟بلژیک؟چه تاریخی باید اپلای کنم تو سایت.
    ممنون میشم کمک کنی چون من دنبال جاییم که با شرایط مالی و توانایی من و همسرم جور باشه.
    شما اونجا هزینهاتون رو چطوری تامین میکنید(قصد فضولی ندارم)میشه کار دانشجویی کرد یا پیدا نمیشه؟
    چقدر زمان میبره جواب بدن؟و به نظرت بهتره ما به کدوم زبان غیر انگلیسی آشنا بشیم و تو ایران دورش رو بگذرونیم؟
    خودتون هم متاهلی رفتید و خوب میتونید شرایط فکری و نگرانیهای من و همسرم رو درک کنید.
    ممنون میشم من رو بیشتر راهنمایی کنید.
    و اگر هم خواستید من ایمیلم رو به شما میدم که بهم ایمیل بزنیم که در صورت تمایل به ما هم کمک کنید
    مدارک بسته به رشته فرق میکنه و وقتی آنلاین اپلای کردین به صورت دقیق تو فرم براتون مینویسه که چی لازمه. چون مثلن مدارکی که از من میخواستن با همسرم فرق میکرد. تاریخ شروع اپلای رو بهتره تو سایت بگردید. فکر کنم از حدود فوریه باشه. مدارک رو برای اپلای به دانشگاه میفرستید. بعد که نامه پذیرش براتون آمد( قبلش ای میل هم میزنن) نامه پذیرش رو به همراه یه سری مدارک دیگه به لوکزامبورگ برای اداره امور خارجه اش پست میکنید. بعد اونا نامه مجوز صدور ویزا رو براتون میفرستن. اون نامه رو با یه سری مدارک دیگه میبرید سفارت بلژیک که ویزا بگیرید.
    ما یه مقدار پس انداز داشتیم. ولی به فکر هستیم که از ترم بعد شروع به کار کنیم. کار تا 10 ساعت در هفته اجازه دارین. و کار هم پیدا میشه. البته زبانتون هم تاثیر داره. خود دانشگاه هم مرتب فرصت های شغلی رو میل میزنه برا دانشجوها . ولی به نظرم اینکه دست خالی بیاید و فقط به امید کار پیدا کردن باشید درست نیست و ریسکه (نظر شخصی).
    اگه زبان انگلیسیتون قویه برید و فرانسه رو شروع کنید. ولی اگه قوی نیست یک زبان رو خوب بلد باشید بهتره به نظرم . مگه اینکه رشته ای که میخواید دو زبانه باشه که اونوقت باید ببینید چه زبانی احتیاج داره.

من میخوام برای رشته حقوق اقدام کنم ولی معدل لیسانسم زیاد خوب نیست امیدی هست

Junior Member

بازم ممنون مسعود جان.ما حدود 20 میلیون پس انداز داریم حالا خودمون رو هم بتکونیم یکم بالاتر.البته هیچکدوم از این مقدار رو کمک دیگران حساب نشده مبلغیه که خودمون دوتا داریم.به نظرت میتونیم با این مقدار شروع کنیم؟
    هزینه شما و همسرتون الان در ماه چقدره؟
    من هر چی گشتم نتونستم راجع به MBA تو دانشگاه لوکزامبورگ اطلاعاتی بدست بیارم.
    سوال دیگه فکر میکنی مدرک فوق دیپلم همسرم رو قبول میکنن؟
    هزینه هر ترم مستر فنی چقدره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط girle نمایش پست ها
    بازم ممنون مسعود جان.ما حدود 20 میلیون پس انداز داریم حالا خودمون رو هم بتکونیم یکم بالاتر.البته هیچکدوم از این مقدار رو کمک دیگران حساب نشده مبلغیه که خودمون دوتا داریم.به نظرت میتونیم با این مقدار شروع کنیم؟
    هزینه شما و همسرتون الان در ماه چقدره؟
    من هر چی گشتم نتونستم راجع به MBA تو دانشگاه لوکزامبورگ اطلاعاتی بدست بیارم.
    سوال دیگه فکر میکنی مدرک فوق دیپلم همسرم رو قبول میکنن؟
    هزینه هر ترم مستر فنی چقدره؟
    همون طور که گفتم برای هزینه یک زوج از 900 یورو در ماه در نظر بگیرید. راجع به رشته ها منم منبعم همون سایت هست و بهتره همون جا رو ببینید. شاید نداشته باشه MBA اگه پیدا نکردید.
    راجع به اینکه مدرک همسرتون رو قبول میکنن یا نه هم من اطلاعات لازم برای نظر دادن رو ندارم.
    هر ترم مستر فنی هزینه اش 100 یورو است که 25 یورو هم برای دادن کارت تردد در کشور لوکزامبورگ میتونید بهش اضافه کنید.

Junior Member

راستی ویزا شینگن هست یا نه؟
    و بعد از اتمام درس باید کشور رو ترک کرد یا فرصت برای پیدا کردن کار هست.و همین طور دستمزد کاز دانشجویی چقدره؟

Junior Member

ممنون از راهنمایی های خوبتون.
    سایت رو دارم میخونم. و دنبال رشته های انگیلیسی هستم.برای همسرم هم خوندم اما فکر کنم اون مجبور باشه المانی یا فرانسه یاد بگیره.اونجا دوره زبان هم میذارن؟
    راستی مدرک زبان لازمه برای رشته های انگلیسی؟
    شما خودت چه رشته ای میخونی؟
    این قضیه آکادمیک که بعضی رشته هاش دارن چیه؟

Junior Member

یه چیز دیگه هم اضافه کنم: مطلقن رو ۹۰۰ یورو در ماه برای هزینه زوج حساب نکنید. مطمئنن خیلی بیشتره اون طوری که من خبر دارم. فقط بین ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزینه مسکن می شه و می خواید بگید که هزینه زندگی یک زوج بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ می شه؟ خودتون بگردید ببینید می تونید کمتر از این خونه پیدا کنید.
    باز هم تاکید می کنم برای کار دانشجویی حتمن باید به جز انگلیسی زبان دیگه ای هم بدونید: فرانسه یا آلمانی.

نقل قول نوشته اصلی توسط pari912 نمایش پست ها
    سلام من تازه این پست رو دیدم. خواستم اطلاعات خودم رو بذارم. دانشگاه لوکزامبورگ رو حتی خیلی از دانشگاه های اروپا هم قبول ندارند. خیلی دانشگاه کوچیکیه. شهرش هم خیلی کوچیک و دلگیره. واقعن نمی‌دونم چرا می‌گند خوبه. اگه زبان بلد نباشید به خصوص فرانسه خیلی بد می‌گذره. نمی‌شه با آدم ها ارتباط برقرار کرد. تازه در واقع باید لوکزامبورگی بلد باشید که درست تحویل‌تون بگیرند. من یه مدت اون‌جا بودم پیش یکی از اقوام. می‌خواستم درس بخونم ولی پشیمون شدم بعد از یک ماه. و وقتی با یکی دوتا دانشجوی ایرانی که این جا بودند صحبت کردم. اون ها از کتابخونه دانشگاهش خیلی می‌نالیدند که خیلی ضعیف بود. کلن یه ساختمون دانشگاهی هم ندارند. بعد از این که درستون تموم شد هم باید کشور رو ترک کنید.
    یه چیز دیگه هم اضافه کنم: مطلقن رو ۹۰۰ یورو در ماه برای هزینه زوج حساب نکنید. مطمئنن خیلی بیشتره اون طوری که من خبر دارم. فقط بین ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزینه مسکن می شه و می خواید بگید که هزینه زندگی یک زوج بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ می شه؟ خودتون بگردید ببینید می تونید کمتر از این خونه پیدا کنید.
    باز هم تاکید می کنم برای کار دانشجویی حتمن باید به جز انگلیسی زبان دیگه ای هم بدونید: فرانسه یا آلمانی.
    خیلی خوشحال شدم که یک نفر دیگه هم که با لوکزامبورگ آشنا بود اینجا نظر داد. چون به نظرم درست نیست که دوستان فقط بر اساس نظر یک نفر قضاوت کنند. امیدوارم کسان دیگه ای هم باشند ک با این کشور آشنا باشند و نظرشون رو اینجا بزارن.
    من هیچوقت نگفتم که این کشور یا دانشگاه خوبه یا بده. سعی کردم اطلاعاتم فقط خبری باشه و احساسم رو اضافه نکنم.چند تا نکته : دانشگاه لوکزامبورگ همون جور که گفتم تازه تاسیس به شمار میاد و طبیعتن هنوز اعتبار دانشگاههای قدیمی و معتبر اروپا رو نداره.کشور لوکزامبورگ هم یکی از کوچکترین کشورهای اروپاست. ولی خوب اطلاعات دقیق در این موارد رو شرایط کشور و زبان رایج و ... رو میتونید خیلی راحت تو ویکی پدیا ببینید که خیلی معتبرتره و هرکی بخواد به این کشور فکر کنه به نظرم طبیعیه که اونجا رو اول بخونه. لوکزامبورگ هم مثل اکثر کشورهای اروپایی شرایط اقامتش خیلی سخته ولی بعد از درس اگر کار داشته باشید میتونید بمونید دو سال و بعد از اون دوباره شرایطتون رو بررسی میکنن. منظورتون از اینکه "کلن یه ساختمون دانشگاهی هم ندارند"! رو هم متوجه نشدم. برای اطلاعات مربوط به دانشگاه و حتی ساختمونهای دانشگاه هم فکر کنم سایت دانشگاه منبع خوبی باشه.
    در مورد هزینه من گفتم که از 900 یورو. هزینه زندگی آدما بسته به انتظاراتشون فرق میکنه. ولی برای توضیح بیشتر ما خودمون اینجا در یک استودیوی کوچیک داریم که با هزینه شارژ که همه خرج ها رو شامل میشه شده 650 یورو در ماه. بیمه سلامتی اگر زیر 30 سال باشید رایگانه و با کارتی که دانشگاه میده تمام هزینه های ترانسفرتون در کشور لوکزامبورگ پوشش داده میشه. پس خیلی ساده میمونه هزینه های مصرفی که "به نظر من" اگر یه خانواده تغدیه شو بیشتر از طریق خرید از سوپرمارکت تامین کنه و دور رستوران رفتن رو خط بکشه میشه با 200 تا 300 یورو در ماه تامین بشه. برای یه تخمینی از هزینه مواد اولیه در لوکزامبورگ هم به صفحه ای که برای همین در سایت دانشگاه گذاشتن مراجعه کنید که نمونه قیمت بعضی چیزا رو نوشتن.
    راجع به اینکه کار دانشجویی با فقط زبان انگلیسی میشه یا نه اطلاعاتی ندارم. ولی مطمئنن به نوع کارش خیلی بستگی داره.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)