صفحه 6 از 52 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 514

موضوع: تحصیل در لوکزامبورگ

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در لوکزامبورگ

بازم ممنون مسعود جان.ما حدود 20 میلیون پس انداز داریم حالا خودمون رو هم بتکونیم یکم بالاتر.البته هیچکدوم از این مقدار رو کمک دیگران حساب نشده مبلغیه که خودمون دوتا داریم.به نظرت میتونیم با این مقدار شروع کنیم؟
    هزینه شما و همسرتون الان در ماه چقدره؟
    من هر چی گشتم نتونستم راجع به MBA تو دانشگاه لوکزامبورگ اطلاعاتی بدست بیارم.
    سوال دیگه فکر میکنی مدرک فوق دیپلم همسرم رو قبول میکنن؟
    هزینه هر ترم مستر فنی چقدره؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کامپیوتر - دانشگاه بابل

نقل قول نوشته اصلی توسط qwerty123456 نمایش پست ها
    یعنی چی بگردیم شاید باشه!!!
    این کشور 1 دانشگاه بیشتر نداره و اونم university of luxembourg هستش.
    توی ویکیپدیا هم نگاه کنید نوشته تنها دانشگاه .
    http://en.wikipedia.org/wiki/University_of_Luxembourg
    شما این رو ببینید.
    http://www.iuil.lu/

نقل قول نوشته اصلی توسط girle نمایش پست ها
    بازم ممنون مسعود جان.ما حدود 20 میلیون پس انداز داریم حالا خودمون رو هم بتکونیم یکم بالاتر.البته هیچکدوم از این مقدار رو کمک دیگران حساب نشده مبلغیه که خودمون دوتا داریم.به نظرت میتونیم با این مقدار شروع کنیم؟
    هزینه شما و همسرتون الان در ماه چقدره؟
    من هر چی گشتم نتونستم راجع به MBA تو دانشگاه لوکزامبورگ اطلاعاتی بدست بیارم.
    سوال دیگه فکر میکنی مدرک فوق دیپلم همسرم رو قبول میکنن؟
    هزینه هر ترم مستر فنی چقدره؟
    همون طور که گفتم برای هزینه یک زوج از 900 یورو در ماه در نظر بگیرید. راجع به رشته ها منم منبعم همون سایت هست و بهتره همون جا رو ببینید. شاید نداشته باشه MBA اگه پیدا نکردید.
    راجع به اینکه مدرک همسرتون رو قبول میکنن یا نه هم من اطلاعات لازم برای نظر دادن رو ندارم.
    هر ترم مستر فنی هزینه اش 100 یورو است که 25 یورو هم برای دادن کارت تردد در کشور لوکزامبورگ میتونید بهش اضافه کنید.

Junior Member

ممنون از راهنمایی های خوبتون.
    سایت رو دارم میخونم. و دنبال رشته های انگیلیسی هستم.برای همسرم هم خوندم اما فکر کنم اون مجبور باشه المانی یا فرانسه یاد بگیره.اونجا دوره زبان هم میذارن؟
    راستی مدرک زبان لازمه برای رشته های انگلیسی؟
    شما خودت چه رشته ای میخونی؟
    این قضیه آکادمیک که بعضی رشته هاش دارن چیه؟

Junior Member

راستی ویزا شینگن هست یا نه؟
    و بعد از اتمام درس باید کشور رو ترک کرد یا فرصت برای پیدا کردن کار هست.و همین طور دستمزد کاز دانشجویی چقدره؟

Junior Member

سلام من تازه این پست رو دیدم. خواستم اطلاعات خودم رو بذارم. دانشگاه لوکزامبورگ رو حتی خیلی از دانشگاه های اروپا هم قبول ندارند. خیلی دانشگاه کوچیکیه. شهرش هم خیلی کوچیک و دلگیره. واقعن نمی‌دونم چرا می‌گند خوبه. اگه زبان بلد نباشید به خصوص فرانسه خیلی بد می‌گذره. نمی‌شه با آدم ها ارتباط برقرار کرد. تازه در واقع باید لوکزامبورگی بلد باشید که درست تحویل‌تون بگیرند. من یه مدت اون‌جا بودم پیش یکی از اقوام. می‌خواستم درس بخونم ولی پشیمون شدم بعد از یک ماه. و وقتی با یکی دوتا دانشجوی ایرانی که این جا بودند صحبت کردم. اون ها از کتابخونه دانشگاهش خیلی می‌نالیدند که خیلی ضعیف بود. کلن یه ساختمون دانشگاهی هم ندارند. بعد از این که درستون تموم شد هم باید کشور رو ترک کنید.

Junior Member

یه چیز دیگه هم اضافه کنم: مطلقن رو ۹۰۰ یورو در ماه برای هزینه زوج حساب نکنید. مطمئنن خیلی بیشتره اون طوری که من خبر دارم. فقط بین ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزینه مسکن می شه و می خواید بگید که هزینه زندگی یک زوج بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ می شه؟ خودتون بگردید ببینید می تونید کمتر از این خونه پیدا کنید.
    باز هم تاکید می کنم برای کار دانشجویی حتمن باید به جز انگلیسی زبان دیگه ای هم بدونید: فرانسه یا آلمانی.

نقل قول نوشته اصلی توسط pari912 نمایش پست ها
    سلام من تازه این پست رو دیدم. خواستم اطلاعات خودم رو بذارم. دانشگاه لوکزامبورگ رو حتی خیلی از دانشگاه های اروپا هم قبول ندارند. خیلی دانشگاه کوچیکیه. شهرش هم خیلی کوچیک و دلگیره. واقعن نمی‌دونم چرا می‌گند خوبه. اگه زبان بلد نباشید به خصوص فرانسه خیلی بد می‌گذره. نمی‌شه با آدم ها ارتباط برقرار کرد. تازه در واقع باید لوکزامبورگی بلد باشید که درست تحویل‌تون بگیرند. من یه مدت اون‌جا بودم پیش یکی از اقوام. می‌خواستم درس بخونم ولی پشیمون شدم بعد از یک ماه. و وقتی با یکی دوتا دانشجوی ایرانی که این جا بودند صحبت کردم. اون ها از کتابخونه دانشگاهش خیلی می‌نالیدند که خیلی ضعیف بود. کلن یه ساختمون دانشگاهی هم ندارند. بعد از این که درستون تموم شد هم باید کشور رو ترک کنید.
    یه چیز دیگه هم اضافه کنم: مطلقن رو ۹۰۰ یورو در ماه برای هزینه زوج حساب نکنید. مطمئنن خیلی بیشتره اون طوری که من خبر دارم. فقط بین ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزینه مسکن می شه و می خواید بگید که هزینه زندگی یک زوج بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ می شه؟ خودتون بگردید ببینید می تونید کمتر از این خونه پیدا کنید.
    باز هم تاکید می کنم برای کار دانشجویی حتمن باید به جز انگلیسی زبان دیگه ای هم بدونید: فرانسه یا آلمانی.
    خیلی خوشحال شدم که یک نفر دیگه هم که با لوکزامبورگ آشنا بود اینجا نظر داد. چون به نظرم درست نیست که دوستان فقط بر اساس نظر یک نفر قضاوت کنند. امیدوارم کسان دیگه ای هم باشند ک با این کشور آشنا باشند و نظرشون رو اینجا بزارن.
    من هیچوقت نگفتم که این کشور یا دانشگاه خوبه یا بده. سعی کردم اطلاعاتم فقط خبری باشه و احساسم رو اضافه نکنم.چند تا نکته : دانشگاه لوکزامبورگ همون جور که گفتم تازه تاسیس به شمار میاد و طبیعتن هنوز اعتبار دانشگاههای قدیمی و معتبر اروپا رو نداره.کشور لوکزامبورگ هم یکی از کوچکترین کشورهای اروپاست. ولی خوب اطلاعات دقیق در این موارد رو شرایط کشور و زبان رایج و ... رو میتونید خیلی راحت تو ویکی پدیا ببینید که خیلی معتبرتره و هرکی بخواد به این کشور فکر کنه به نظرم طبیعیه که اونجا رو اول بخونه. لوکزامبورگ هم مثل اکثر کشورهای اروپایی شرایط اقامتش خیلی سخته ولی بعد از درس اگر کار داشته باشید میتونید بمونید دو سال و بعد از اون دوباره شرایطتون رو بررسی میکنن. منظورتون از اینکه "کلن یه ساختمون دانشگاهی هم ندارند"! رو هم متوجه نشدم. برای اطلاعات مربوط به دانشگاه و حتی ساختمونهای دانشگاه هم فکر کنم سایت دانشگاه منبع خوبی باشه.
    در مورد هزینه من گفتم که از 900 یورو. هزینه زندگی آدما بسته به انتظاراتشون فرق میکنه. ولی برای توضیح بیشتر ما خودمون اینجا در یک استودیوی کوچیک داریم که با هزینه شارژ که همه خرج ها رو شامل میشه شده 650 یورو در ماه. بیمه سلامتی اگر زیر 30 سال باشید رایگانه و با کارتی که دانشگاه میده تمام هزینه های ترانسفرتون در کشور لوکزامبورگ پوشش داده میشه. پس خیلی ساده میمونه هزینه های مصرفی که "به نظر من" اگر یه خانواده تغدیه شو بیشتر از طریق خرید از سوپرمارکت تامین کنه و دور رستوران رفتن رو خط بکشه میشه با 200 تا 300 یورو در ماه تامین بشه. برای یه تخمینی از هزینه مواد اولیه در لوکزامبورگ هم به صفحه ای که برای همین در سایت دانشگاه گذاشتن مراجعه کنید که نمونه قیمت بعضی چیزا رو نوشتن.
    راجع به اینکه کار دانشجویی با فقط زبان انگلیسی میشه یا نه اطلاعاتی ندارم. ولی مطمئنن به نوع کارش خیلی بستگی داره.

یه سایت خوب برای دنبال خونه گشتن تو لوکزامبورگ اینه. میتونید تخمینی از قیمت ها به دست بیارید:
    www.athome.lu

خب می بینم که خوشبختانه دو نفر مختلف اینجا نظر دادن

من دو سال لوکزامبروگ بودم بعد از اونجا رفتم ایران و بعدش دوباره اقدام کردم برای کانادا
    من اگه بخوام نظرم رو راجع به این دو سال بگم باید بگم pari912 نظر کاملا واقع بینانه ای داره و فکر کنم دوست عزیزمون masoudtab تازه رفته باشن لوکزامبورگ

اولا لوکزامبورگ بالاترین سرانه درآمد رو توی جهان داره که در نظر اول ممکنه براتون خیلی ویژگی مثبتی باشه اما به این توجه کنین که وقتی کشوری با 400/000 نفر جمعیت درآمد بالایی داره مگه مردمش می ذارن یه عالمه آدم سرازیر بشن اونجا و کاسبی اونحا رو مختل کنن ؟
    توی لوکزامبورگ برای کار حتما باید فرانسه (اونم نه فرانسه ای که توی پاریس یا کبک صحبت می شه بلکه فرانسه لوکزامبورگی (که به آلمانی نزدیکه) صحبت کنین وگرنه از کار خبری نیست . کارها هم همه کارهای جزیی و پارت تایم و موقت هستند و کارهای فول تایم فقط به اروپایی ها داده می شه و خیلی بد تبعیض می گذارن.
    خلاصه که هرچقدر هم توی ابران یا مثلا کانادا کار کردین اصلا فکر نکنین تو لوکزامبورگ کار پیدا می کنین انگار افعانی باشید (با احترام به ملت افعانستان منظورم دقیقا مهاجر به ایرانه) و بخواید توی نیاوران کار گیر بیارید و فارسی هم بلد نباشید >؟

2- هزینه زندگی توی لوکزامبورگ وافعا زیاده . شما تقریبا با یک موناکو بزرگتر سر و کار دارید که همه بیزنس من ها ماشینهای خفن دارن و کاملا به همین دلیل هزینه زندگی بالاست به دوست عزیزمون masoudtab توصیه می کنم هر وقت احساس کردن پولدار شده یک بار رفتن به یک رستوران معمولی توی Luxemburg centre g یا مثلا Strassen رو امتحان کنید تا ببینید چقدر هزینه نسبت به تهران غیر متعارف هست. هزینه زندگی به طور متوسط (نه 3-4 ماه اول که همه داغن و کم می خورن و به اصطلاح توی شوک جای جدید هستند) با اجاره یه جای معمولی توی کمون های دور شهر (مخصوصا جاهای جنگلی تر و پرت تر) حدود 1500 یورو به بالاست به حساب تهران خدود 2/400/000 تومان در ماه (با این حساب که این حداقل هست و شما هم کار ندارید ) به بالاست. تازه اگه بیشتر سبزیجات بخورید و غذاهای غیر اورگانیک (که ارزونتر هستند و مزخرف )

3- دانشگاه لوکزامبورگ به نسبت دانشگاه آزاد و دانشگاه خواجه نصیر خیلی خوشگل تر هست و اول که می رید اونجا (برای کسانی که بار اولشون هست بیرون از ایران دانشگاه می روند) دیدن اون تالارهای بزرگ و محوطه قشنگ خیلی دلپذیر هست اما وقتی رفتید ترم دو تازه می فهمید بدبختی یعنی چی !
    استادهای سطحشون خیلی پایین تر از ایران که فقط فرقشون اینه که لبخند می زنن و اما همش داریدکار گل می کنید براشون . سطحشون خیلی پایین هست و توی خیلی رشته های انگلیسی زبان هم توی کلاس فرانسه حرف می زنن با لهجه لوکزامبورگی . کتابخونه نداره تقریبا ! سایت هم نداره
    در ضمن همه کارهای دانشگاه هم با خود شماست و خلاصه برای همینه که اولا ایران اصلا این دانشگاه رو آدم حساب نمی کنه . یعنی دکترای پیام نور توی ایران معتبر تر از دکترای لوکزامبورگ هستن

4- masoudtab عزیز نکته عزیز - تا میتونی مواظب استحکام خانواده باش . مخصوصا اگه بفهمن که شرقی و مسلمون هستی خیلی برای کیان خانواده مزاحمت ایجاد می کنن و کلا خیلی با روحیه مردای ایرانی سازگار نیست مواظب باش اونجا دعوا نکنی که حتی اگر مسلماً حق با شما باشه حق رو به اون می دن و این موضوع رو خیلی نمی خوام توضیح بدم اما بدونین خیلی ها اونحا که می رسن جدا می شن

خب دوستان خیلی نمی خوام بترسونمتون از رفتن به لوکرامبورگ اما مخصوصا اگه برای لیسانس یا دکترا می خواید اقدام کنید اصلا و ابدا اینجا نرید چون
    1- برای لیسانس اصلا جای معتبری نیست . با مدرکش توی اروپا هم مشگل دارید
    2- برای دکترا خب عزیز دلم اگه فرانسه بلدی و فوق هم داری و برات مهم نیست که وقتی درست تموم می شه بعد 2 هفته با لگد بندازنت بیرون تازه برای بودجه هم التماس کنی برو خود فرانسه . هم کشور معقول تری هست . هم همه مردم پولدارای بوگاتی سوار نیستند . هم اینکه خرج زندگی کمتر هست هم اینکه فرانسه همه رشته های دکترا بورسیه هستند . یا برو برای کبک اقدام کن توی کانادا که زندگی توش خیلی راحت تر از لوکزامبورگه

برای فوق هم که این وسط هست و فقط دو سال هست و چون لوکزامبورگ بعدش بهت ویزای کاری نمی ده و مهاجرت هم نداره اصلا ارزش نداره که دو سالت رو تلف کنی . باز فرانسه و بلژیک و هلند توی همسایگی خیلی بهتره

در ضمن دوستان عزیز لوکزامبورگ سفارت نداره و گاهی به مشکل می خورید اساسی چون عملا بحز نامه پراکنی هیچ مرجع دیگری برای پیگیری ندارید و اگه شانس نداشته باشید و نتونید یک ضرب برید بهتره فراموشش کنید
    ویرایش توسط halandoon : October 22nd, 2010 در ساعت 09:49 AM دلیل: حذف بعضی از لغات!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)