صفحه 8 از 52 نخستنخست 123456789101112131415161718 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 514

موضوع: تحصیل در لوکزامبورگ

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در لوکزامبورگ

من فوق لیسانس computer science در مالزی خوندم و به دنبال phd با بورس هستم . لطفا راهنمایی کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط Gazelle نمایش پست ها
    من فوق لیسانس computer science در مالزی خوندم و به دنبال phd با بورس هستم . لطفا راهنمایی کنید
    اینجا پی اچ دی کامپیوتر ساینس وجود داره و امکان گرفتن بورس هم هست. ولی از شرایطش خبر ندارم. میتونید به سایت دانشگاه مراجعه کنید و اگه اطلاعات کافی نبود با مسئول مربوط به رشته کامپیوتر ساینس که ای میلش در همون سایت وجود داره مکاتبه کنید و سوالاتتون رو مطرح کنید.

این لینکو تازه دیدم. اطلاعات خوبی در مورد دانشگاه توش نوشته شده:
    http://cordis.europa.eu/erawatch/ind...countryCode=LU

Junior Member mehransunstar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Veterinary Medicine

سلام به آقاي masoudtab عزيز،
    من ديشب فرم اپليكشن دانشگاه لوكزامبورگ رو تكميل كردم و بايد واسشون مدارك بفرستم، چند تا سئوال داشتم مي خواستم كه راهنماييم كنيد.

رشته و دانشگاه
    Veterinary Medicine

آيا مدارك بايد تاييد سفارت باشه مثلا سقارت بلژيك يا فقط كپي از مدارك ترجمه شده تاييد شده توسط دادگستري كفايت مي كنه؟

Junior Member

سلام این هم سوال من هم هست اگه ممکنه سریع جواب بدبد ممنون میشم
    آيا مدارك بايد تاييد سفارت باشه مثلا سقارت بلژيك يا فقط كپي از مدارك ترجمه شده تاييد شده توسط دادگستري كفايت مي كنه؟

برای مدارکی که برای دانشگاه میفرستید تایید سفارت لازم نیست. ولی بعد که جواب دانشگاه آمد و باید مدارکی برای وزارت امور خارجه لوکزامبورگ بفرستید تایید سفارت رو میخواد. ( طبق تجارب سال گذشته من)

سلام ممنون از اطلاعاتي كه در اختيار گذاشتين، من مايلم براي تحصيل دانشگاه لوكزامبورگ اقدام كنم اما ميگن دانشگاهاش مورد تائيد وزارت علوم نيست،‌بعد به طور متوسط ميشه بفرمائيد هزينه زندگي در ماه چقدر در مياد ممنون. من ليسانس نرم افزار دارم

رشته و دانشگاه
    Veterinary Medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط masoudtab نمایش پست ها
    برای مدارکی که برای دانشگاه میفرستید تایید سفارت لازم نیست. ولی بعد که جواب دانشگاه آمد و باید مدارکی برای وزارت امور خارجه لوکزامبورگ بفرستید تایید سفارت رو میخواد. ( طبق تجارب سال گذشته من)
    ممنون از پاسختون...

چند روز پیش یکی از دوستان بهم گفت که جدیدن یک شرکت مشاوره ای توی تهران تبلیغ گرفتن پذیرش از دانشگاه لوکزامبورگ رو انجام میده. خیلی تعجب کردم. تو اینترنت سرچ کردم و دیدم برخلاف پارسال که هیچ اطلاعاتی درمورد تحصیل در لوکزامبورگ تو اینترنت پیدا نمیشد، امسال کلی سایت اطلاعات دارن. ولی نکته خیلی جالب تر این بود که تقریبن تمام این سایت ها مطالبشون همین بحث هایی که توی این گروه انجام شده است، بدون اینکه حتی تلاش کنن جمله بندی ها رو عوض کنن.
    در مورد وکیل هایی که وعده گرفتن پذیرش از دانشگاه لوکزامبورگ رو میدن من اطلاعاتی ندارم ولی یه چند تا نکته لازمه که بگم. یکی اینکه دانشگاه لوکزامبورگ برخلاف خیلی از دانشگاه های فیلیپین، مالزی، انگلیس،... که وکیل ها قول گرفتن پذیرش رو میدن، پولی نیست و رایگان به حساب میاد ( هزینه ثبت نام اصلن قابل در نظر گرفتن نیست ) و به همین خاطر ملاکشون برای گرفتن دانشجو فقط برتری علمی است و به خاطر اضافه شدن دانشجو ظرفیت رو اضافه نمیکنند (برخلاف مثلن دانشگاههای فیلیپین) . و اینکه دانشگاه لوکزامبورگ کلن چهار پنج تا مستر داره که برای ایرانیها ممکنه جذاب باش و مثلن هیچ مستر مهندسی نداره. (میتونید به سایتش مراجعه کنید) که ظرفیت هر کدوم هم حدود 20 تا 25 نفره که مسلمن برای یک کشور مثل ایران در هر رشته بیشتر از 2 یا 3 تا اختصاص نمیدن. که اون هم همون طور که گفتن براساس اولویت علمی خواهد بود. بنابراین با توجه به تبلیغی که داره انجام میشه باید توجه کنید که رقابت ساده ای نخواهد بود و به عنوان یک دانشگاه که گلابی پذیرش میده نمیشه بهش نگاه کرد. نکته ای که توی تبلیغات روش خیلی مانور داده میشه اینه که مدرک زبان نمیخوان، این درسته، ولی دلیلش اینه که نمیخوان زبان رو به عنوان معیار اصلی در نظر بگیرن و میخوان به رتبه علمی ارزش بیشتری بدن، مضاف بر این که اگه کسی زبانش خوب نباشه همون ترم اول رو هم نمیتونه رد کنه.
    با تمام این توصیفات، منی که سال گذشته هیچ کس هیچ اطلاعاتی از مراحل پذیرش گرفتن از اینجا رو نداشت کارهامو خیلی راحت انجام دادم و دلیلی نمیبینم که کسی که میخواد امسال اقدام کنه خودش نتونه. به اضافه این که من نمیدونم این وکلا چه تخصص ویژه ای میتونن داشته باشن. چون من تمام دانشجوهایی که امسال آمدن (و همه هم خودشون اقدام کردن) رو میشناسم و بعید میدونم که مسئولین گروه های آموزشی با هیچ گروه یا شخصی در ایران لابی خاصی داشته باشن ( که البته به دلیل رایگان بودن دانشگاه و بالا بودن سطح زندگی اینجا اصلن نفع مادی از اینکه بخوان برای یکی پارتی بازی کنن متصور نیست )

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)