صفحه 9 از 52 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 514

موضوع: تحصیل در لوکزامبورگ

پیش فرض پاسخ : تحصیل در لوکزامبورگ

سلام. با تشكر از masoudtab و اطلاعات مفيدي كه در سايت قرار دادين . من براي ماه سپتامبر براي مستر در دانشگاه لوكزامبورگ اقدام كردم . در خصوص سپرده مالي شما بانك سامان رو نام بردين . آيا مي شه سپرده در هر بانك ديگري هم باشه ؟ من 3 هفته است كه مدارك را با پست سفارشي فرستادم ولي هنوز هيچ نامه يا پاسخي از دانشگاه دريافت نكردم. به نظر شما من فرصت كافي براي ويزا و اقدامات لازم براي ترم سپتامبر را دارم يا خيلي دير شده ؟ اگر اطلاعات ديگه اي راجب به گرفتن ويزا و سولات مصاحبه يا هر چيز ديگه اي در خصوص ويزا دارين ممنون مي شم كه در اختيارمون قرار بدين .

سلام...
    وقتی پذرش دانشگاه لوگزامبورگ اومد...جزء مدارک که باید فرستاده بشه ( برای ویزا) یکیش بیمه هست...آیا الان باید بیمه رو خرید و یا بعد که به سفارت بلژیک رفتیم واسه مصاحبه؟...
    و یک سوال دیگه اینکه اصل نامه پذرش رو باید بفرستیم و یا کپی آن؟
    ممنون میشم اگر کسی راهنمایی کنه

درمورد مورادی که برای تقاضای ویزا خواسته شده روش سریع و مطمئنی برای اینکه بشه فهمید واقعن اونا چی میخوان وجود نداره. من فقط میتونم بگم خودم چی کار کردم. ولی ممکنه خیلی از کارها زیادی بوده باشه یا اینکه مهم نبوده باشه.
    نامه من پذیرش من اوایل تابستون اومد و من به ترم سپتامبر رسیدم.
    بیمه نکته مبهمیه. چون وقتی سفارت بلژیک بخواد بهتون ویزا رو بده به بیمه احتیاج نداره. ولی لوکزامبورگ ازتون بیمه میخواد. ولی بیمه ای که خواسته شده بیمه مسافرتی نیست. با این حال من برای اینکه اون بیمه ای که اونها میخواستن رو نداشتم، بیمه مسافرتی سامان (سه ماهه) گرفتم و همراه بقیه مدارکم ارسال کردم. اینکه مهم بوده یا نه رو نمیدونم.
    ازتون خواسته شده که اصل نامه پذیرش رو بفرستید.
    اطلاعات بیشتر رو در پست های قبلی میتونید پیدا کنید.

Junior Member mehransunstar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Veterinary Medicine

سلام به masoudtab عزيز،
    متاسقانه و در كمال ناباوري امروز يه بسته از دانشگاه لوكزامبورگ دريافت كردم كه كليه مدارك منو برگشت داده بودن و يه برگه چك ليست بود روي مداركم كه روش جمله : Attention: all copies of non-European documents must be certified true رو هايلايت كرده بود و زيرش با خودكار نوشته بود: Copies of the original "certified true copies" cannot be accepted! من از مدارك ترجمه شده ام كپي گرفته بودم اونها هم دست نخورده Reject كرده بودن.... خيلي ناراحتم الان... مسعودجان شما ميدونيد ميشه پيگيري كنم يا نه؟؟؟ با Director تماس بگيرم يا....؟؟؟؟ نميدونم چيكار كنم... اگه ميشه راهنماييم كنيد ممنونم...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط masoudtab نمایش پست ها

خوب امیدوارم که این مشکلاتی که شما میگید برای من پیش نیاد. درسته من الان فقط یک ماهه که اینجا هستم. البته تا الان مشکلی با محیط و شرایط اینجا نداشتم و از وضعیت دانشگاه و درسها هم شخصن راضی هستم. به هر حال هر کسی باید با توجه به تمام این صحبت ها و تحقیقات دیگه خودش تصمیم بگیره و چون من این مسیر رو اومدم اگه کسی نهایتن تصمیم گرفت که بره لوکزامبورگ و بتونم کمکی بکنم خوشحال میشم.
    آقا مسعود عزیز
    امیدوارم در کنار همسرتون و در لوکزامبورگ همه چی بر وفقتون باشه
    از اول همه پیغامهای این تاپیکو خوندم، ممنون از حوصلتون برای جواب دادن
    میخاستم بدونم بعد از 7-8 ماه که از رفتنتون به اونجا گذشته کدوم نظر یا دیدگاهتون عوض شده؟ مثبت تر شده یا منفی تر؟
    بازم ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط mehransunstar نمایش پست ها
    سلام به masoudtab عزيز،
    متاسقانه و در كمال ناباوري امروز يه بسته از دانشگاه لوكزامبورگ دريافت كردم كه كليه مدارك منو برگشت داده بودن و يه برگه چك ليست بود روي مداركم كه روش جمله : Attention: all copies of non-European documents must be certified true رو هايلايت كرده بود و زيرش با خودكار نوشته بود: Copies of the original "certified true copies" cannot be accepted! من از مدارك ترجمه شده ام كپي گرفته بودم اونها هم دست نخورده Reject كرده بودن.... خيلي ناراحتم الان... مسعودجان شما ميدونيد ميشه پيگيري كنم يا نه؟؟؟ با Director تماس بگيرم يا....؟؟؟؟ نميدونم چيكار كنم... اگه ميشه راهنماييم كنيد ممنونم...
    سلام. نمیدونم مشکل چی بوده، شما کپی ها و ترجمه هاتون رسمی بوده؟ چون طبیعتن کپی معمولی رو اکثر دانشگاهها قبول نمیکنند (شنیدم تنها دانشگاههای آمریکا مشکلی ندارن) . عجیبه، ولی در هر صورت فکر کنم دلیلش هرچی باشه، دیگه مهلت اپلای برای این ترم گذشته باشه متاسفانه...

نقل قول نوشته اصلی توسط myPHD نمایش پست ها
    آقا مسعود عزیز
    امیدوارم در کنار همسرتون و در لوکزامبورگ همه چی بر وفقتون باشه
    از اول همه پیغامهای این تاپیکو خوندم، ممنون از حوصلتون برای جواب دادن
    میخاستم بدونم بعد از 7-8 ماه که از رفتنتون به اونجا گذشته کدوم نظر یا دیدگاهتون عوض شده؟ مثبت تر شده یا منفی تر؟
    بازم ممنون
    میتونم بگم که برای من دیدگاهم همچنان مثبت مونده.از نکات جدید یکی اینه که متوجه شدم دانشگاه لوکزامبورگ از اکثر دانشگاههای اروپا کار بیشتری از دانشجو میکشه، از نظر حجم تکالیف و پروژه ها. برای همین اگه واقعن به رشته ای که میخواین اپلای کنین علاقه دارین اقدام کنین، وگرنه با این دید که به راحتی درسها رو بگذرونید و وقت زیادی هم برای تفریح داشته باشید به مشکل برمیخورید.
    کتابخونه دانشگاه تلاش میکنه که تا حد ممکن خودشو به سرعت بهتر کنه، ولی حدس میزنم هنوز تا سطح دانشگاه های خیلی خوب فاصله زیادی داره، با این حال از نظر دسترسی به منابع آنلاین و مقالات خیلی خوب و کامله و به اکثر سایت های مقالات دسترسی رایگان دارید.
    برای کار پیدا کردن خارج از محیط دانشگاه زبان فرانسه خیلی لازمه، ولی جدا از اون اگه تصمیم بگیرید که طولانی تر بمونید و بعد هم با مردم خود لوکزامبورگ ارتباط نزدیکتری برقرار کنید یاد گرفتن زبان لوکزامبورگی رو هم باید تو برنامه های میان مدت خودتون بذارید.
    قیمت های تمام امکانات خدماتی (تاکسی ، اصلاح سر ، رستوران .... ) اینجا خیلی بالاست. ولی اگه بخواید میتونید یه کمی سختی بکشید و راههای ارزونتری هم پیدا کنید ( خرید مواد اولیه از سوپرمارکت ها... )
    چیز خاص دیگه ای الان یادم نمیاد...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط masoudtab نمایش پست ها
    میتونم بگم که برای من دیدگاهم همچنان مثبت مونده.از نکات جدید یکی اینه که متوجه شدم دانشگاه لوکزامبورگ از اکثر دانشگاههای اروپا کار بیشتری از دانشجو میکشه، از نظر حجم تکالیف و پروژه ها. برای همین اگه واقعن به رشته ای که میخواین اپلای کنین علاقه دارین اقدام کنین، وگرنه با این دید که به راحتی درسها رو بگذرونید و وقت زیادی هم برای تفریح داشته باشید به مشکل برمیخورید.
    کتابخونه دانشگاه تلاش میکنه که تا حد ممکن خودشو به سرعت بهتر کنه، ولی حدس میزنم هنوز تا سطح دانشگاه های خیلی خوب فاصله زیادی داره، با این حال از نظر دسترسی به منابع آنلاین و مقالات خیلی خوب و کامله و به اکثر سایت های مقالات دسترسی رایگان دارید.
    برای کار پیدا کردن خارج از محیط دانشگاه زبان فرانسه خیلی لازمه، ولی جدا از اون اگه تصمیم بگیرید که طولانی تر بمونید و بعد هم با مردم خود لوکزامبورگ ارتباط نزدیکتری برقرار کنید یاد گرفتن زبان لوکزامبورگی رو هم باید تو برنامه های میان مدت خودتون بذارید.
    قیمت های تمام امکانات خدماتی (تاکسی ، اصلاح سر ، رستوران .... ) اینجا خیلی بالاست. ولی اگه بخواید میتونید یه کمی سختی بکشید و راههای ارزونتری هم پیدا کنید ( خرید مواد اولیه از سوپرمارکت ها... )
    چیز خاص دیگه ای الان یادم نمیاد...
    مرسی
    1-هرچتد قبلا راجع به هزینه ها خیلی صحبت شده اما اگه فضولی نباشه میشه بپرسم آیا هنوزم صحبت قبلیتون 800-1000 یورورو تکرار میکنید یا با دوستان دیگه که مبالغ خیلی بیشتریو گفته بودن موافقید؟ چون بنظرشون شما اون موقع هنوز تجربه حضورتون در لوکزامبورگ کم بوده و گفته بودن که گذر زمان نظر شمارو عوض خواهد کرد.
    2-خبر داربد که آیا دانشگاهتون پروژه های مشترک با دانشگاهای دیگه اروپا انجام میده یا نه؟
    3-آیا اطلاع دارید دانشگاهتون رو چه موضوعاتی بیشترین بودجه رو هزینه میکنه؟
    بازم متشکر
    موفق باشید

1- چون مثلن ما خودمون تونستیم به یه خونه نسبتن ارزون تر بیایم و کلن هم قیمت خونه خیلی بستگی به شرایط قابل قبول برای افراد داره، من کلن هزینه مسکن رو کنار میذارم، به جز اون یک نفر میتونه به خوبی (به نسبت زندگی دانشجویی) با 300 یورو در ماه زندگی کنه.
    2- از پروژه های مشترک اطلاع دقیقی ندارم ولی سمینارهای مشترک زیادی برگزار میشه، به خصوص توی زمینه هایی که تو جواب سوال بعدیه
    3- سه قطب اصلی سرمایه گزاری دانشگاه (که حتی در بروشورهای دانشگاه هم رو این نکته تاکید میشه ) اینهاست : امنیت اطلاعات ، اقتصاد ، و بیولوژی

با سلام به همگی دوستان

من برای phd مکانیک تو دانشگاه لوگزامبورگ accept شدم و بعد مصاحبه و ... خلاصه استاد مربوطه گفت که باید برای فاند APPLY کنم و نتیجه اش تا JULY مشخص میشه اما خب من الان برای یک دوره سه ماهه اومدم بارسلونا و ویزای شینگن دارم (برای مدت سه ماه) میخوام بدونم که اگه اونجا FULL FUND قبول شوم و بخوام برم میشه از همینجا (SPAIN) برای ویزای لوگزامبورگ اقدام کرد ؟ کسی میدونه که روال گرفتن ویزا برای لوگزامبورگ چطوریه؟ منظورم اینه که آیا دانشگاه برای ویزا اقدام میکنه و آخرش دانشجو فقط میره سفارت و ویزا رو میگیره یا اینکه فقط دعوتنامه میفرسته و دانشجو باید بره دنبال کارای ویزا؟ (آخه یکی از دوستان برای دانشگاهی تو هلند بورس گرفت فقط تنها کاری که کرد این بود که رفت سفارت ویزاشو تحویل گرفت کلن تو هلند خود دانشگاه کلیه مراحلی اداری ویزا رو دنبال میکند، آیا لو گزامبورگ هم چنین روالی دارد؟؟)
    ممنون میشم اگه کسی از دوستان تجربه ای در این مورد داره بتونه راهنمایی کنه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)