صفحه 34 از 34 نخستنخست ... 2425262728293031323334
نمایش نتایج: از شماره 331 تا 337 , از مجموع 337

موضوع: تاثیر معدل کارشناسی برای گرفتن پذیرش

پیش فرض پاسخ : تاثیر معدل کارشناسی برای گرفتن پذیرش

سلام دوستان. بنده مشکلی واسم پیش اومده که بشدت زندگیم رو مختل کرده. تمنا می کنم از افرادی که اطلاع کامل دارن بنده رو راهنمایی بفرمایند. من از یکی از اساتید کانادا یک جواب قطعی گرفتم. یعنی بعد از چندین بار ایمیل و یک مصاحبه اسکایپ حتی بهم پیشنهاد چند موضوع واسه PhD هم داد. حالا مشکلم اینکه دانشگاه میگه برای دریافت فاند باید معدل ارشد + سال آخر کارشناسی 3.75 از 4.5 باشه (البته من هنوز اپلای نکردم). سوالم اینه من که معدل ارشدم 18 هست، شاگرد دوم بودم (در کارنامه قید شده) و 4 تا مقاله آی اس آی با ایمپکت بالا به همراه تافل 90 دارم اما معدل سال آخر کارشناسیم 13.5 هست قراره بخاطر معدل سال آخر لیسانس مجاز به دریافت فاند و طبیعتا پذیرش نشم؟ یعنی اینا واقعا انقدر همه چیز رو سطحی در نظر میگیرن که فقط نگاهشون به معدله؟

Junior Member

سلام دوستان
    به نظرتون تغییر رشته در ارشد و جمع کردن یه رزومه ی مناسب میتونه اثر معدل پایین کارشناسی رو خنثی کنه؟رشته ی کاملا غیرمرتبط به اونی که میخوای اپلای کنی
    میشه توضیح داد که به اون رشته علاقه نداشتم و الان که علاقه مو پیدا کردم اوضاعم روبراه شده؟

Member Garibaldi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics - SUT

سلام دوستان
    یه سوال دارم برای کسی که در ابتدای تحصیل دوره کارشناسی هست و میخواد برای آینده و اپلای برنامه ریزی کنه

اینکه بعضی دانشگاها میگن معدل دو سال آخر یعنی چه؟ آیا واحدهای عمومی هم حساب میشن؟ میخوام بدونم یعنی میشه عمومی ها رو بذاریم واسه دو سال آخر که معدل دو سال آخر بیاد بالا؟

ممنونم که جواب میدین

Junior Member

سلام به دوستان "باتجربه" سایت.ازتون "عاجزانه" تمنا میکنم که جواب این سوالمو بدین.بحث سرنوشتمه.(لطفا اونایی که اطلاعاتشون کامل و دقیق نیست جواب ندن الکی)...
    من یه خورده راجع به شرایطم صحبت کنم.بنده 30 سالمه و قصد "مهاجرت" دارم(ترجیحا آمریکا و کانادا یا اروپا.ولی سمت شرق نه).خیلی پرس و جو و تحقیق کردم این مدت.در نهایت به این نتیجه رسیدم که بهترین و مناسب ترین راه برای من مهاجرت تحصیلی هستش.دوباره پس از تحقیق و پرسش از افراد با تجربه بهم پیشنهاد شد رزومه ضعیف لیسانسمو تو ایران تقویت کنم و بعد گرفتن ارشد و مدارک زبان با نمرات بالا و مقالات ISI زیاد و....برای "دکتری" اقدام کنم(با توجه به شرایطم خوندن ارشد خارج منتفی شد). پس تا اینجا راه روشنه.و میدونم باید براش چیکار کنم.کل سایتو تقریبا خوندم.خیلی روشن شدم.دست همتون درد نکنه.الان تو یه مورد مشاوره حساسی میخوام.اونم بحث لیسانسمه.میخوام ببینم با وجود شرایطی که در ذیل توضیحش میدم آیا برای گرفتن پذیرش دانشگاه های رایگان اروپا با "پارشال فاند" با تقویت حداکثری رزومم میتونم امیدی داشته باشم؟؟میدونم که تقریبا باید قید آمرکا-کانادا و استرالیا رو بزنم متاسفانه...
    توضیح لیسانس==> بنده لیسانس روزانه مهندسی مکانیک دارم.اصلا درسخون نبودم دوران دانشجوییم.درسا رو یا میفتادم و یا ناپلئونی پاس میکردم با 10 و 11.معدل کلم شد 14.عمومیام 17 و تخصصیام 13.38 ( از آیین نامه ورودی 91 استفاده کردم و درسایی که با 14 پاس شدمو نمرشون حذف شده و درسایی که زیر 14 پاس شدم موندن ولی اثرشون روی معدل کل حذف شد). درسم 13 ترم طول کشید.البته 10 ترمه اول رو 131 واحدشو پاس کردم مثل خیلیا.و اون 3 ترم باقی مونده رو پروژه و دروس معرفی به استاد برداشتم و همشو از قصد افتادم تا هم بتونم پروژمو تمدید کنم و هم خوابگاه و غذا بهم بدن (اون موقع شرایط مالیم افتضااااح بود.مجبور بودم تو رستوران کار کنم). ترم های 3 و 8 و 10 رو مشروط شدم. 3 ترم آخرم طبیعتا چون همشو زیر 10 میگرفتم هم مشروط(اون موقع هدفم اصلا اپلای نبود متاسفانه). 9 تا درس تخصصی رو افتادم.البته دروس معرفی به استاد رو طبیعتا هر کدوم 3 بار... معدل 70 واحد آخرمم احتمالا با این اوصاف باید زیر 12 باشه(مطمئن نیستم چون بلد نیستم چه جوری حساب کنم)...
    دوستان شرایطم رو چه طور ارزیابی میکنین؟؟؟ با وجود این شرایط آیا امیدی هست؟؟؟ شما فرض کنید رزوممو فوووول فووول کنم (اینو ازین جهت میگم که به خودم اعتماد دارم. رتبه کنکور سراسریمم 2000 کشوری بود)
    لطفا لطفا و لطفا بدون تعارف و واقع بینانه کمکم کنین که تصمیم حساسمو با اطلاع بگیرم...
    سپاس عزیزان

Junior Member

دوستان بیشتر از یه هفته گذشت ولی هنوز راهنمایی نگرفتم .حالا در ادامه پست بالام یه مطلب دیگه ای رو هم اشاره کنم.خواهشا یکیتون جواب بده.اگه میشد واقعا هزینشو میدادم.ممنون میشم راهنمایی کنید
    من نمراتمو به مقیاس 4 بردم و 3 تا GPA به دست آوردم که مینویسمشون: (با استفاده از سایت Wes که نمره 16 به بالا رو A داده نه 17 به بالا )
    الف) GPA کل 140 واحد (بدون در نظر گرفتن دروس افتاده) : 2.51
    ب) GPA دروس اصلی 60 واحد (بدون در نظر گرفتن دروس افتاده) : 2.26
    ج) GPA دروس اصلی و تخصصی 95 واحد (بدون در نظر گرفتن دروس افتاده) : 2.17
    GPA موارد فوق در صورت در نظر گرفتن دروس افتاده همشون زیر 2 متاسفانه!!!!!
    به نظرتون اصلا همچین رزومه ای بهش امید هست؟؟؟؟؟؟؟
    باور کنید شاگرد بی استعدادی نبودم.فقط حال نکردم با رشتم و کل نمراتم تقریبا شب امتحانیه( حتی پروژه کارشناسیمو 2 هفته آخر دادمش در صورتی که 2 سال وقت داشتم)...حال نمیکردم اون موقع واقعا با رشتم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MIS

سلام، در خصوص معدل کاملا بستگی داره با اینکه چه رشته ای هستی و برای چه مقطعی می خوای پذیرش بگیری و اینکه برای چه کشوری می خوای اقدام کنی و اینکه بقیه مشخصات رزومه ات چیه.
    جواب سوالت اینکه می تونی پذیرش بگیری یا نه؟ مسلما مثبت هست و اینکه قطعا امکان گرفتن پذیرش و حتی فاند هست.
    دقیق تر اینکه برای دانشگاه های کاناد معدل اخرین مقطع بیشترین اهمیت رو داره که اگه معدل لیسانس پایین هست، میشه با معدل بالای ارشد اون رو جبران کرد.
    برای امریکا اکثرا معدل لیسانس مهم هست هرچند که برخی دانشگاه ها هم هستند که بین کارشناسی و لیسانس هر کدوم رو می پذیرند.
    برای جبران معدل میشه نمره GRE یا GMAT بالا کسب کنید که نشون میده شما ادم سخت کوشی هستید و بعدش میشه توی sop معدل پایین را توجیح کنید که مثلا مشکلات مالی نذاشت و کارکردن به معدلتون صدمه زد.
    اگر رشته اتون فنی هست می تونید با استاتید مکاتبه کنید که بقیه قسمت های رزومه اتون اینجا خیلی بهتون کمک می کنه و در این ارتباطات لزومی نداره به نکات منفی مثل معدل اشاره کنید و تمرکز کنید روی نکات مثبت اتون.
    در اخر اینکه من موارد دیدم که حتی با معدل 12 پذیرش با فاند حتی توی امریکا گرفتند که فیلم مصاحبه هاشون توی یوتیوب هست.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MIS

اینقدر نگران معدل محاسبه شده WES نباش! برو بقیه رزومه ات رو بهتر کن و ایمیل برن با استاتید! بیش از 1000 ایمیل شاید لازم باشه. جتی اگه معدلت بالا هم بود بازم باید اینکارو می کردی. با معدل پایین هم میشه پذیرش گرفت، حتی 12!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)