صفحه 1 از 32 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 337

موضوع: تاثیر معدل کارشناسی برای گرفتن پذیرش

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Junior Member

پیش فرض تاثیر معدل کارشناسی برای گرفتن پذیرش

کسی میتونه منو در مورد میزان تاثیر معدل کارشتاسی در مقطع لیسانس برای گرفتن پذیرش راهنمایی منه؟آیا با معدل پایین هم میشه پذیرش گرفت؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Tsukuba-Japan

پیش فرض پاسخ : تاثیر معدل کارشناسی برای گرفتن پذیرش

سلام

من به یک برداشتی رسیدم، نمی دونم تا چه حد درسته. اونم اینه که
    1- اگه کسی مدرک زبان نداره، باید بیخیال Apply بشه.
    2- معدل بالا هم تو مقطع کارشناسی و هم تو مقطع ارشد یعنی اینکه تو 70% رار رو طی کردی
    3- باقیه چیزا مثل سوابق کاری، تدریس و مهمتر از اینا مقالات فقط 30% کارن. ولی اصل همون معدل است.

یک مثال می زنم: من برا یک جا تو استرالیا اقدام کردم، استاده گفت از رزومت خوشم اومده ولی، معدل کارشناسی و کارشناسی ارشدت چنده؟ (کارنامه هاتو برام بفرست) اگه معدلات خوب باشه، هم Fund می گیری و هم Scholarship (اونجا این مدلی بود) و اگر نه نمی شه برات کاری کرد.
    تو کانادا هم از یک دانشگاه دو نفر عین این سوال رو ازم پرسیدن.

ببینید، بالطبع اونا رزومه منو دیده بودن که اصلا راضی شدن به من e-mail بزنن. ولی در همه موارد تاکید زیادی داشتن روی هر دو تا معدل کارشناسی و کارشناسی ارشد (بخصوص کارشناسی. می گفتن حتما باید معدل کارشناسیت بالا باشه). دیگه خودتون کلاهتونو قاضی کنید.

بدرود

فراموش شدگان، فراموش کنندگان را فراموش نمی کنند.....

Junior Member

آیا اینکه مدرک ارشد آزاد یا سراسری باشه واسه اپلای فرقی می کنه؟ اگه بقیه شرایط مثل معدل و نمره زبان و... ثابت در نظر بگیریم.

Junior Member Mathematician آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    KNTU-Toronto

Hello,

Generally, No. However it really depends to your C.V.
    My roommate in here is graduate from Azad Univ in Karaj. However, he was first rank student there with GPA 18, plus 3 published papers in his field in reputable journal. He has a full fund in his phd studies and continuing his studies in a strong research group.

Don't worry. Just make your GPA higher and your C.V stronger as far as possible.

Bests

نقل قول نوشته اصلی توسط yalda s نمایش پست ها
    آیا اینکه مدرک ارشد آزاد یا سراسری باشه واسه اپلای فرقی می کنه؟ اگه بقیه شرایط مثل معدل و نمره زبان و... ثابت در نظر بگیریم.

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط yalda s نمایش پست ها
    تجربه من می‌گه که با شرایط یکسان از نظر معدل و ...، دانشگاهی که ازش فارغ‌التحصیل شده‌اید تاثیر گذاره. البته این رو هم اضافه کنم که خیلی از دانشگاه‌های آمریکا ممکنه تمام دانشگاه‌های ایران رو به خوبی نشناسند و در نتیجه صرف سراسری یا آزاد بودن تاثیر خیلی زیادی نداشته باشه، اما اگر از دانشگاه‌های مشهور ایران فارغ‌التحصیل شده باشید، قطعا شانس گرفتن پذیرش‌تون بالاتر خواهد بود.

ApplyAbroad Veteran
    aminp30 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak نمایش پست ها
    اگر از دانشگاه‌های مشهور ایران فارغ‌التحصیل شده باشید، قطعا شانس گرفتن پذیرش‌تون بالاتر خواهد بود.
    اين كاملا درسته. شاهد اين قضيه هم فرمهاي اپلاي هست كه براي دانشگاههايي كه ميشناسن، كد در نظر گرفتن. دليلش هم اينه كه قبلا دانشجوهايي از اون دانشگاهها گرفتن. توي رشته‌هاي فني ميدونم كه سه چهار دانشگاه تهران و صنعتي اصفهان رو خيلي خوب ميشناسن

Junior Member

سلام دوست عزیز. من رشته لیسانسم با رشته ارشدم متفاوت بوده. در این صورت هم برای پذیرش PHD معدل لیسانس مورد بررسی قرار میگیره ؟ سپاس از راهنماییتون

atousa
    Guest

آره با معدل پایین هم میشه پذیرش گرفت. کاملا شانسیه. به نظر من به علی دائی مراجعه کنین اون در مورد شانس می تونه شما رو راهنمایی کنه. ولی دور از شوخی با معدل پایین هم میشه. ولی پذیرش گرفتن کاملا شانسیه.

Member
    رشته و دانشگاه
    Tsukuba-Japan

نقل قول نوشته اصلی توسط atousa
    ولی پذیرش گرفتن کاملا شانسیه.
    شانس= آماده بودن در برابر موقعیت های لحظه ای
    منم قبول دارم با معدل پایین میشه ولی احتمالش خیلی کم میشه (البته به نظر من)
    فراموش شدگان، فراموش کنندگان را فراموش نمی کنند.....

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط mysm
    یک مثال می زنم: من برا یک جا تو استرالیا اقدام کردم، استاده گفت از رزومت خوشم اومده ولی، معدل کارشناسی و کارشناسی ارشدت چنده؟ (کارنامه هاتو برام بفرست) اگه معدلات خوب باشه، هم Fund می گیری و هم Scholarship (اونجا این مدلی بود) و اگر نه نمی شه برات کاری کرد.
    تو کانادا هم از یک دانشگاه دو نفر عین این سوال رو ازم پرسیدن.
    خب .. مثالتون رو کامل می کردین ...
    اسم دانشگاه و معدل هاتون و اینکه بهتون فاند دادن بالاخره یا نه رو هم بگین ! ...

در مورد این تاپیک خیلی ها اینجا تجربیات خودشون رو گفتن لطفا یه سرچ کنین تا مثالهای ضد و نقیض هم رو پیدا کنین و آخر هم به این نتیجه برسین که باید خودتون با هم معدلی که هستین اپلای کنین تا ببینین برای شما چی پیش می آد ... من با معدل 18 (کارشناسی و ارشد) هم رجکشن دیدم .. بجاش با لیسانس 12 هم از کانادا پذیرش گرفتن ... هر چی پرس و جو کنین در این مقوله بیشتر برای نتیجه گیری گیج می شین ... بهتره بی خیال بشین اصلآ !

صفحه 1 از 32 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)