صفحه 24 از 34 نخستنخست ... 1415161718192021222324252627282930313233 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 231 تا 240 , از مجموع 337

موضوع: تاثیر معدل کارشناسی برای گرفتن پذیرش

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تاثیر معدل کارشناسی برای گرفتن پذیرش

سلام
    برای من سوال بودش که معدل ارشد مهمتره یا معدل لیسانس؟
    من لیسانس معدل 18.2 از دانشگاه مازندران دارم ولی ارشد تو شریف معدلم بدون پایان نامه 16.5 شده.البته شاگرد اولمونم اینجا 17 ایناس خیلی فاصله نداریم.
    باید نگران معدل ارشدم باشم؟

Junior Member uzamani آواتار ها

واقعا زیاد نگران معدلتون نباشید. معدل چندان فاکتور مهمی در گرفتن پذیرش از دانشگاه های با رنک بالا نیست. (مخصوصا برای دکنری ازاهمیت کمتری برخوردار است)

دوستان عزیز من هم مشکل معدل بسیار پایین کارشناسی دارم، 12/73 مهندسی نقشه برداری از دانشگاه سراسری تفرش، سابقا زیرگروه امیرکبیر بود، البته زمان ما دیگه تفکیک شده بود ولی کلا سیاست دانشگاه نمره کم دادن به دانشجوست، در کل دوستان لطف کنن حوصله به خرج بدن به سوالات من پاسخ بدن، یک دنیا ممنون میشم.
    1-به شدت سردرگم هستم نمیدونم باید واسه چه کشوری اقدام کنم، گویا فقط آلمان فرانسه و اتریش تحصیلات رایگان و دانشگاههای پابلیک دارند(درسته؟)، کانادا، آمریکا، استرالیا گویا خیلی سختگیرند روی معدل و اکثرا هم رایگان نیستند؟
    2- تمرکزم رو برای تقویت رزومم باید روی چی بذارم؟ تهیه ی مقاله های آی اس آی؟ گرفتن مدارک زبان مربوط به اون کشور؟ (فرانسوی، آلمانی، چون تا جایی که سرچ کردم برای مستر برخلاف لیسانس مثلا خیلی از دانشگاه های فرانسه مدرک زبان TCF لازم ندارن)
    3- آیا گرفتن مدارک زبان IELTS یا GRE تاثیر مثبتی در جهت اپلای شدن در دانشگاه های اروپایی داره؟
    4- و در آخر اینکه با این معدل افتضاح کارشناسی آیا بهتره برای گرفتن پذیرش در مقطع لیسانس اقدام کنم و اگر آره، فاصله ی زمانی 5ساله از دیپلمم مشکل ساز نیست؟
    5- راه آخر، باید دوباره کنکور سراسری بدم و اگر آره آیا محدودیت سنی ای وجود نداره برای پذیرش مستر؟ و همینطور اینکه در صورت کسب رتبه ی کنکور سراسری عالی آیا میتونم همون ترم اول گواهی اشتغال به تحصیل بگیرم و واسه لیسانس درخواست بدم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط yaser84 نمایش پست ها
    با سلام به دوستان من مهندسي عمران خوندم با معدل 12.5 و ايلتس 6 دارم به نظر شما واسه كجا و چه دانشگاههايي شانس پذيرش دارم اروپا يا كانادا و امريكا يا استراليا يا دانشگاه خاصي؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اگر اطلاعات جامع و كملي داريد لطفا من راهنمايي كنيد؟

دوستان فکر میکنم من و خیلی های دیگه این مشکل سردرگمی با کارنامه ی سیاه لیسانسشون رو دارند، من تا صبح وقت گذاشتم و کلی پست رو خوندم، دوستان کم لطفی میکنند که جواب ما معدل پایینارو نمیدن، خوب همه که در سطح بالا نیستند... لطف کنید اگه اطلاعاتی دارید پاسخ بدید، آیا میشه به گرفتن پذیرش مستر از دانشگاه های رایگان اروپا (آلمان، فرانسه، اتریش) امیدی داشت، راه جبرانی هست برای پوشش معدل؟ اگر آره، تاثیر کدوم بیشتره: GRE، IELTS، ISI ؟

Senior Member smehdie آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Toucheaven نمایش پست ها
    دوستان فکر میکنم من و خیلی های دیگه این مشکل سردرگمی با کارنامه ی سیاه لیسانسشون رو دارند، من تا صبح وقت گذاشتم و کلی پست رو خوندم، دوستان کم لطفی میکنند که جواب ما معدل پایینارو نمیدن، خوب همه که در سطح بالا نیستند... لطف کنید اگه اطلاعاتی دارید پاسخ بدید، آیا میشه به گرفتن پذیرش مستر از دانشگاه های رایگان اروپا (آلمان، فرانسه، اتریش) امیدی داشت، راه جبرانی هست برای پوشش معدل؟ اگر آره، تاثیر کدوم بیشتره: GRE، IELTS، ISI ؟
    سلام دوست عزیز
    ببینید دوستان در صورتی که اطلاعات دقیقی داشته باشند از به اشتراک گذاشتنش دریغ نمیکنن.
    من هم اطلاعاتی که میدونم رو میگم. ببینید اولا فقط با معدل نمیشه گفت شانس دارین یا نه. باید بقیه رزومه هم ببینیم که نظری بشه داد. ولی در کل معدل از نظر من تاثیر داره و اگر شخص رزومه جالبی نداشته باشه باید بگم هیچ شانسی نداره. من یه پستی یکی دو صفحه پیش گذاشتم اینکه معدلم چند بوده. در مورد آلمان فک میکنم امسال رو معدل تمرکز بیشتری داشت. من یکی از دوستام که معدل 14 داشت با تافل 101 و اینکه دانشگاه شریف بود (اگر یه درصد اسم دانشگاه تاثیر داشته باشه) و بایه مقاله از جایی پذیرش نگرفت. فک کنم 4 جا فرستاده بود. من هم خودم یه جا آلمان فرستادم. هامبورگ. دلیل ریجکت رو دقیقا گفت به خاطر نمرات کارشناسیت بوده. کانادا هم با توجه به معدلتن توصیه نمیکنم.
    اگر نظر منو بخواین توصیه میکنم که کنکور ارشد ایران رو بخونین و ایشالا با یه معدل ارشد خوب و نمره زبان های خوب برای مقطع دکترا اقدام کنید.
    این نظر من بود. دوستان با تجربه تر نظرشون موثقتره. من فقط دونسته هامو گفتم.
    با آرزوی موفقیت

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط uzamani نمایش پست ها
    واقعا زیاد نگران معدلتون نباشید. معدل چندان فاکتور مهمی در گرفتن پذیرش از دانشگاه های با رنک بالا نیست. (مخصوصا برای دکنری ازاهمیت کمتری برخوردار است)
    این ازون حرفا بودا! من معدل کارشناسیم 14 هست و دروس تخصصیم 15! چنتا استادا از دانشگاه های خوب از رزومه من خوششون اومده بود! اما وقتی معدلمو گفتم و کلی دلیل آوردم،گفتند تحت هیچ شرایطی نمیشه! یکی از آشنایانم هم تو دانشگاه Virginia Tech درس میده! کارش هم واقعا درسته! اون هم اصلا بهش فک نکن. از چند نفر دیگه هم پرسیدم گفتن با توجه به رزومه ام،میتونم دانشگاه های بین 50-80 آمریکارو پذیرش بگیرم.اما بالاتر ازون امکان نداره.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    artificial intelligence and robotics

سلام دوستان من كامپيوتر چمران با معدل ١٤ هستم يه مقاله isi هم دارم ،يكي از استادا بم گفته كه حتي با يه ارشد خوب هم شانسي براي پذيرش نداري چون معدل ليسانس خيلي مهمه ميخواستم بپرسم حتي ارشد و تافل و جي ار اي هم هيچ وقت نميتونه معدله ليسانسو جبران كنه ؟
    خيلي ممنون

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Hosseinro نمایش پست ها
    سلام دوستان من كامپيوتر چمران با معدل ١٤ هستم يه مقاله isi هم دارم ،يكي از استادا بم گفته كه حتي با يه ارشد خوب هم شانسي براي پذيرش نداري چون معدل ليسانس خيلي مهمه ميخواستم بپرسم حتي ارشد و تافل و جي ار اي هم هيچ وقت نميتونه معدله ليسانسو جبران كنه ؟
    خيلي ممنون
    سلام
    خير نظر ايشون اشتباهه و توجهي نفرماييد. شما به نمرات زبان خوب نياز داريد اگر ارشدتون هم خوب شه كه ديگه رزومه بهتر هم ميشه. لطفا به اين صحبتها گوش نديد و به سمت هدف با توان كامل پيش بريد. اين نظرات شخصي زندگي خيلي ها رو متاثر كرده. موفق باشيد.
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

خيلي ممنون
    دوست عزیز چیزی که مهمه اینه که شما ثابت کنی پیشرفت قابل توجهی کردی و به تحصیلات عالیه علاقه مندی و شایستگی ادامه تحصیل در مقطع دکتری رو دارین. معدل ارشد رو بالا بگیرین و روی زبان هم سرمایه گذاری زیادی کنید در انتها هم یکی دوتا مقاله خوب دربیارین دیگه حله میتونین رو دانشگاههای خوبی حساب بازکنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Texas A&M University-Materials Science and Engineering

خيلي ممنون
    دوستان پاسخ دادن، که کاملا هم درست گفتن. فقط یکی دوتا نکته ریزتر اضافه کنم. شما اگر برای دانشگاههای آمریکا اپلای کنید اکثرا وقتی که شما ارشد داشته باشید، برای پذیرش دکتری، به معدل 60 واحد آخر درسیتون دقت میکنند و اونرو معیار میزارن. درنتیجه حین ارشدت حسابی بخون، جبران میشه. دانشگاهای کانادا هم معمولا معدل ارشد به اندازه کارشناسی براشون مهمه. شما تمرکزت روی معدل ارشدت باشه، فرصت جبران خیلی خوبی داری.
    درضمن یه چرخی بزن ببین استادای کامپیوتر اونور علایق پژوهشیشون معمولا چیه، اکثرا روی چی کارمیکنند، شما هم پروژه ارشدت رو تو همون زمینه ها بردار.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)