صفحه 8 از 34 نخستنخست 123456789101112131415161718 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 337

موضوع: تاثیر معدل کارشناسی برای گرفتن پذیرش

Senior Member hsnkh7 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تاثیر معدل کارشناسی برای گرفتن پذیرش

نقل قول نوشته اصلی توسط shahabshahab نمایش پست ها
    سلام دوستان و كمك!
    من فوقمو تازه تموم كردم. با معدل 16.7 ، با 5مقاله Accept كنفرانس خارجي، 8 مقاله submit ISI و 2 مقاله Reject!!! اما معدل ليسانسم 13 بوده. فوق دانشگاه تهران و ليسانس علم و صنعت تو مهندسي عمران. مدرك زبان چيزي ندارم و تازه شروع كردم به خوندن TOEFL.
    سوال!: آيا من به apply امسال مي‌رسم كه fall 2011 با fund بشينم سر كلاس PhD؟ با توجه به اينكه هنوز مدرك زبان ندارم. زبانمم متوسطه. آيا از الان شروع بكنم به مكاتبه با اساتيد يا اينكه ديگه به امسال نمي رسم و برنامه ريزيمو واسه سال ديگه بكنم ؟ خواهش مي‌كنم كمكم كنيد.
    متشكرم.
    سلام... برای پاییز 2011 که کاملا وقت دارین و بهیچ وجه دیر نشده... معدل لیسانستون نمیگم تاثیر نداره ولی خوب تا حد زیادی با تلاشتون تو فوق پوشش داده شده و من شخصا فکر میکنم شانس خوبی هم برای فاند داشته باشید(باید پیگیر باشید)... بنظر من اولین مساله برای شما مدرک زبانه و GRE (اگه میخواهید برای آمریکا هم اقدام کنید)... مکاتبه با اساتید رو هم باید به موازات پیگیری کنید...
    -- دیگه نیستم٬ خوبی بدی دیدین حلال کنین. خداحافظ همگی

Member M.Rosa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biology(Cell development), Ferdowsi university

سلام
    معدل پایین و معدل خوب یعنی چند؟ یکم از حالت کیفی به کمی تغییر بدین تا ملموس تر بشه .ممنون.
    Life is too good to complain!

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Rosa نمایش پست ها
    سلام
    معدل پایین و معدل خوب یعنی چند؟ یکم از حالت کیفی به کمی تغییر بدین تا ملموس تر بشه .ممنون.
    بستگی به دانشگاه داره . بعضی از دانشگاه ها مینیمم 3.2 تا 3.5 لحاظ میکنن که تو خود بخوان حدیث مفصل از مجمل !

بعضی ها هم 2.75 ! مثل تگزاس .

اما به طور متوسط معدل B مد نظر هست . یا همون 3 .

البته توجه داشته باشین که تمام این صحبت ها مینیمم هست و هیچ گارانتی برای شما محسوب نمیشه . مخصوصا در جاهایی که رقابت شدیده و یک سری تک یاخته های با معدل های نجومی رقیب شما هستند .
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD
    دریچه ای به زندگی در آمریکا : اینستاگرام

ApplyAbroad Veteran
    pejman-Mech آواتار ها

سلام. دوستان معمولا برای PhD مینیمم معدل رو برای کارشناسی و ارشد جدا تعیین می کنند؟
    از پاسخ دادن به سوالاتی که قابل پرسش در فروم هستند معذورم.

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

چند تا دانشگاهی که من در جریانشون هستم ، فقط معدل فوق رو توی Requirement هاشون لحاظ کرده بودن .

اگر به قسمت نتایج پذیرش سایت یه نگاهی بندازیم ، میشه استنباط کرد که اصل هم همون معدل فوق هست .

البته معمولا Minimum معدل فوق بالاتر از لیسانس هست .
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD

Member M.Rosa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biology(Cell development), Ferdowsi university

نقل قول نوشته اصلی توسط Radian نمایش پست ها
    بستگی به دانشگاه داره . بعضی از دانشگاه ها مینیمم 3.2 تا 3.5 لحاظ میکنن که تو خود بخوان حدیث مفصل از مجمل !

بعضی ها هم 2.75 ! مثل تگزاس .

اما به طور متوسط معدل B مد نظر هست . یا همون 3 .

البته توجه داشته باشین که تمام این صحبت ها مینیمم هست و هیچ گارانتی برای شما محسوب نمیشه . مخصوصا در جاهایی که رقابت شدیده و یک سری تک یاخته های با معدل های نجومی رقیب شما هستند .
    سلام دوست عزیز
    ممنونم از پاسخگوییتون. اما متوجه منظورتون از 3 و 3.2 اینا نشدم! معدل B هم یعنی 15/20 به بالا؟
    Life is too good to complain!

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Rosa نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    ممنونم از پاسخگوییتون. اما متوجه منظورتون از 3 و 3.2 اینا نشدم! معدل B هم یعنی 15/20 به بالا؟
    مقیاس معدل در آمریکا از 4 هست .

تبدیل معدل از 20 به 4 ، به این شیوه ای که رایج هست انجام نمیشه .

شما باید هر درس رو به مقیاس 4 تبدیل کنین نمرش رو و بعد معدل کلی بگیرین :

10 تا 12 : 1
    12 تا 14 : 2
    14 تا 17 : 3
    17 تا 20 : 4

ApplyAbroad Champion
    فراز آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Essex, Econometrics

نقل قول نوشته اصلی توسط Radian نمایش پست ها
    مقیاس معدل در آمریکا از 4 هست .

تبدیل معدل از 20 به 4 ، به این شیوه ای که رایج هست انجام نمیشه .

شما باید هر درس رو به مقیاس 4 تبدیل کنین نمرش رو و بعد معدل کلی بگیرین :

10 تا 12 : 1
    12 تا 14 : 2
    14 تا 17 : 3
    17 تا 20 : 4
    یه ذره از چیزی که توضیح دادید داستان پیچیده تره.به این تاپیک یه نگاهی بندازید.اطلاعات خوبی داره
    Some dance to remember, some dance to forget

Junior Member uzamani آواتار ها

سلام.
    نمیدونم که این سوال باید اینجا مطرح بشه یا نه!
    من رشته ی ارشدم با کارشناسیم خیلی تفاوت داره، یعنی لیسانس انسانی و ارشد زیست. در رشته کارشناسی به علت نداشتن علاقه چندان معدل خوبی نگرفتم. ( معدل کل در حدود 15) . برای امتحان تافل و GRE هم مشکلی ندارم. میخواستم بدونم این تغییر رشته کلی، تاثیری در پذیرش و گرفتن فاند از دانشگاه های معتبر آمریکا خواهد داشت؟ آیا میتوان علت اون رو در SOP توضیح داد و مثلا همین تغییر رشته و شرایط سختش رو علاقه و خود قبول شدن ارشدش رو به صورت مزیت نشون داد؟ و آیا میتونم به دانشگاه های Rank بالا با فاند فکر کنم.
    خواهش میکنم از دوستانی که تجربه کافی دارند، جواب بدهند.
    I am deeply in love with MIT, since it's the 1st in my field of interest. Do you believe that thing I mentioned, is going to be a cause of trouble? and I really appreciate any specific recommendation about my case?
    ویرایش توسط uzamani : August 22nd, 2010 در ساعت 05:33 PM

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

نقل قول نوشته اصلی توسط uzamani نمایش پست ها
    سلام.
    نمیدونم این سوال باید اینجا مطرح بشه یا نه!
    من رشته ی ارشدم با کارشناسیم خیلی تفاوت داره، یعنی لیسانس انسانی و ارشد زیست. از مهر امسال میرم دانشگاه تهران. در رشته کارشناسی به علت نداشتن علاقه چندان معدل خوبی نگرفتم. ( معدل کل در حدود 15) . برای امتحان تافل و GRE هم مشکلی ندارم. میخواستم بدونم این تغییر رشته کلی تاثیری در پذیرش و گرفتن فاند از دانشگاه های معتبر آمریکا خواهد داشت؟ آیا میتوان علت اون رو در SOP توضیح داد و مثلا همین تغییر رشته و شرایط سختش رو علاقه ( مقام یکِ المپیاد و یکِ ارشد) رو به صورت مزیت نشون داد؟ و آیا میتونم به دانشگاه های Rank بالا با فاند فکر کنم.
    خواهش میکنم از دوستانی که تجربه کافی دارند، جواب بدهند.
    I am deeply in love with MIT, since it's the 1st in my field of interest. Do you believe that thing I mentioned, is going to be a cause of trouble? and I really appreciate any specific recommendation about my case?
    من که فکر نمیکنم مشکلی پیش بیاد . یک سری به دپارتمان دانشگاه ها و هیات علمیهاشون بزنین ، میبینین که رشته هایی که خودشون میخونن هم متفاوته ( منظورم اساتیده )

در مورد نکات مثبت صد در صد باید اونها رو هی و هی و هی ابراز کرد . کلا اخلاق خود آمریکاییها همین هست . یک کار کوچک که انجام میدن بعدش سعی میکنند به شدت اونرو بزرگ کنن . به نمونه ی رزومه ی خود اساتید توجه کنین ! کاملا

مشهوده .

فاند بیشتر برمیگرده به اینکه بتونین استادی هم علاقه ی خودتون پیدا کنین .

هیچ چیز قطعی نیست . چون این امر ، یک امر کاملا رقابتیه !

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)