صفحه 2 از 345 نخستنخست 12345678910111252102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 3448

موضوع: آرشیو شده : سوالات درباره حساب بانکی ،Bank Statement، ضمانت بانکی (تا جولای سال 2013)

Member powerman آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, M.Sc

پیش فرض پاسخ : همه سوالات شما درباره حساب بانکی ،Bank Statement، ضمانت بانکی و سند به عنوان ضمانت جهت ارائه به سفارت آلمان برای ویزای دانشجویی و توریستی

اخیرا من شنیدم فردی که پذیرش داشته باشه از یک دانشگاه تو آلمان برای اقدام برای ویزا با مشکل روبرو خواهد شد.
    همونطور که میدونید باید مبلغ 8000 یورو زمانی که برای ویزا اقدام میکنید به یک بانک آلمانی منتقل کنید تا در زمانی که اونجا تحصیل میکنید بتونید ازش استفاده کنید (یکی از شروط دادن ویزا). اخیرا یک نفر که پذیرش داشت و اقدام کرده بود نتونسته بود از ایران به یک بانک آلمانی مبلغ رو منتقل کنه (به خاطر دور جدید تحریم) و ویزا بهش ندادن!

کسی اخیرا برای این کار اقدام کرده و آیا تونسته به یک بانکی تو آلمان منتقل کنه؟
    Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration - Thomas Alva Edison

Senior Member maryamf آواتار ها

پیش فرض پاسخ : همه سوالات شما درباره حساب بانکی ،Bank Statement، ضمانت بانکی و سند به عنوان ضمانت جهت ارائه به سفارت آلمان برای ویزای دانشجویی و توریستی

نقل قول نوشته اصلی توسط Powerman
    اخیرا من شنیدم فردی که پذیرش داشته باشه از یک دانشگاه تو آلمان برای اقدام برای ویزا با مشکل روبرو خواهد شد.
    همونطور که میدونید باید مبلغ 8000 یورو زمانی که برای ویزا اقدام میکنید به یک بانک آلمانی منتقل کنید تا در زمانی که اونجا تحصیل میکنید بتونید ازش استفاده کنید (یکی از شروط دادن ویزا). اخیرا یک نفر که پذیرش داشت و اقدام کرده بود نتونسته بود از ایران به یک بانک آلمانی مبلغ رو منتقل کنه (به خاطر دور جدید تحریم) و ویزا بهش ندادن!

کسی اخیرا برای این کار اقدام کرده و آیا تونسته به یک بانکی تو آلمان منتقل کنه؟
    سلام

کاش زودتر یه همچین مشکلی رو فهمیده بودم، اونوقت هیچوقت تو سایت این دانشگاهای آلمان نمی رفتم!
    بانکی که تو آلمان توش حساب باز می کنیم باید ایرانی باشه یا آلمانی؟اگه آلمانی من تا جایی که یادم میاد باز کردن حساب تو بانکهای آلمان واسه ما که الان تو ایرانیم باید با مشکلاتی همراه باشه.. راستی این تحریمه هنوز برداشته نشده؟
    چه مدت باید پول تو حسابش بمونه؟؟ 2 روز 3روز 2 ماه یا 3 ماه یا بیشتر.
    اگه این مبلغ رو نداشته باشیم یعنی فاتحه آلمان رو باید بخونیم؟
    من دارم از نگرانی تلف می شم.. چون فعلا فقط آلمان رو تو دستام دارم و آنگاه دیگر هیچ...

پیشاپیش ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط drpepperisgood
    دیدم بچه های آمریکا و کانادا در مورد اینکه پاسپورت تا دادن ویزا تو سفارت می مونه پرسیدن گفتم منم همینو در مورد آلمان بپرسم ;D.
    تا وقتی که ویزا بدن پاسپورت تو سفارت می مونه؟
    تا جایی که یادمه پاسپورت منو نگه داشتن ولی شاید چون موردش فرق داشت و دانشجویی نبود.

سلام! در مورد کسانیکه فاند دارن نمی دونم ساپورت می خوان یا نه این رو با خود سفارت چک کنید! اما کسانیکه ندارن یا باید یکی تو آلمان ساپورتشون کنه یا اگه چنین شخصی نیست 8000 یورو حواله کنند به بانک ملی هامبورگ اما اخیرا به بعضی ها گیر دادند که حتما یه بانک آلمانی حساب باز کنید که این برا ما که ایرانی هستیم گویا غیر ممکنه من 2 نفر رو می شناسم که به همین دلیل بی خیال آلمان شدند! اینم اضافه کنم که 8000 تا تا زمانی که ویزا می دن باید در حساب باشه بعد اینکه مهر ویزا خورد تو پاستون می تونین بر دارید اما حواستون باشه که ویزا 3 ماهست و تا قبل انقضا باد به هر حال واسه تمدید هر سال حتما 8000 تا تو حسابی باشه که بعضا بلوکه می شه و می تونین هر ماه یه مبلغ معین (حدود 600 یورو) ازش برداشت کنین! البته مواردی بوده که بلوکه نشده!

آها

من یکی که یه لحظه شوکه شدم. اون مبلغ برای کسانی که بدون فاند می رن قبلا هم وجود داشته ولی فکر کنم تا پارسال حدود 5000 یورو بود با این تفاوت که
    پارسال این مبلغ می شد 5 میلیون و امسال 8000 تا یعنی بالغ بر 12 میلیون!!!! عجب اقتصادی..

باز من تا از شوک در نیومدم در اولین فرصت می رم سفارت و اطلاعاتش رو اینجا می گذارم..

پارسال چه شمسی چه میلادی 8000 تا بود پیارسال 7000 تا البته یورو گرون شده! و اینکه به طور متوسط اینقد برای زندگی باید هزینه کرد!

اینو (5000 یورو) یه خانومی پارسال جلو سفارت به من گفت، نمی دونم..

راستی کسانی که بورس DAAD هستن به خاطر اعتبار این موسسه فکر می کنم نیازی به پرداخت این مبالغ ندارن.

نقل قول نوشته اصلی توسط Powerman
    سلام

کسانی که بورسیه هستند نیازی به پرداخت این 8000 یورو ندارند. ولی گرفتن ویزا از آلمان سخت شده و همسر دوستم که ژانویه باید اونجا می بود، هنوز ویزا دریافت نکرده. البته زمینه کاریش نانوبیوتکنولوژی هست و باید بررسی کنن که آیا تو مقوله hightech هست یا نه!!

سلام
    من امروز كه رفتم سفارت گفتن كه نامه پذيرشم كامله و نيازي به بيمه و سند ملكي و ... نيست، فقط يه بيمه يك ماهه مي خوان تا اونجا همه چي فراهم شه. گفتن كه اون بيمه يك ماهه رو بعد از گرفتن ويزا برم دنبالش، پس تا وقتي بهتون ويزا ندادن خرج الكي نكنين.

يه دانشجويي مثل من اونجا بود نامه پذيرش داشت با فاند، بهش گفتن بايد بيمه كنه خودشو. فرق نامه من و اون اين بود كه تو نامه من نوع بيمه و هزينه اون نوشته شده بود، ولي تو نامه ايشون گفته بودند كه بيمه اش مي كنند. حتي خونه اي كه برام قرار بود بگيرند رو هم هزينه اش رو نوشتن.

حالا من موندم چيكار كنم، براي محكم كاري سند ملكي رو ترجمه بكنم يا نه! چون براي تاييدش سفارت 58 تومن مي گيره و كلي هم وقت بايد بگذارم ???

راستي كساني كه دم در سفارت بودن مي گفتن ويزاي اقامت(شامل دانشجويي) دست سفارت نمي مونه ولي قولها ضد و نقيض بودن.

Junior Member

سلام - یه نفر بیاد کمک هم تو دنیا خیر می بینه هم تو آخرت
    1- آیا سند خونه و گواهی مالی برای ویزای توریستی آلمان لازمه ؟
    - 2 اینکه سند حتما" باید به نام خودم باشه ؟
    3- کلا" چه مدارکی و باید ببرم که ثابت کنیم نمی خواهم آلمان بمونم ؟

Junior Member

برای ویزای توریستی آلمان باید سند خونه به نام خودم باشه حتما ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)