صفحه 60 از 60 نخستنخست ... 105051525354555657585960
نمایش نتایج: از شماره 591 تا 600 , از مجموع 600

موضوع: مدارک موردنياز و فرم‌هاي سفارت قبرس در تهران (براي گرفتن ويزاي قبرس)

Senior Member

پیش فرض پاسخ : مدارک موردنياز و فرم‌هاي سفارت قبرس در تهران (براي گرفتن ويزاي قبرس)

این قضیه اشتغال به کار جدیه؟حتما باید باشه؟

پیش فرض پاسخ : مدارک موردنياز و فرم‌هاي سفارت قبرس در تهران (براي گرفتن ويزاي قبرس)

نقل قول نوشته اصلی توسط baran_ra نمایش پست ها
    من امروز رفتم و ویزای خودم و همسرم و از سفارت قبرس گرفتم..
    من 120 هنوز نرسیده ایران ...واقعا لازمه؟؟؟ آخه اون برای امریکاست چه دخلی به قبرس داره

Junior Member

سلام به همه دوستان
    متأسفانه از 12 خرداد 95 به بعد هیچکس توضیحی در مورد روند اخذ ویزای جمهوری قبرس (قبرس جنوبی) ننوشته. درصورتیکه خیلی شرایط تغییر کرده ... می‌خوام دقیقش رو بنویسم تا بقیه با مشکلاتی من مواجه شدم، درگیر نشن:

اول و مهمتر از همه اینکه: برای گرفتن ویزا نباید برید سفارت بلکه باید برید به کارگزاری توی خیابان شیخ بهایی شمالی! (متأسفانه همین الان اگر برید تو سایت سفارت، نوشته که ساعت 11 تا 12 روزهای یکشنبه و چهارشنبه. و اگر برید جلوی خود سفارت تو دزاشیب روی تابلوی اعلانات نوشته ساعت 2 تا 3 بعدازظهر روزهای یکشنبه و چهارشنبه!! .... تلفن هم بزنید به سفارت می‌گه یک و نیم تا چهار بعدازظهر جواب می‌دیم. ولی باز هم دروغه چون اصلا جواب تلفن رو نمیدن. یعنی جواب می‌دن ولی به اینصورت که گوشی رو بر می‌دارن و می‌گذارن!!!)

دوم اینکه: یک لیست مدارک مورد نیاز تو سایت سفارت هست که عیناً همون رو رو تابلوی اعلانات جلوی سفارت هم پرینت گرفتن و چسبوندن. که اون هم درست نیست و پر از مدارکی هست که تهیه اونها هزینه‌بره و در واقع هیچ نیازی بهشون نیست!!!

این دو مورد رو به یاد داشته باشید تا بگم دقیقا باید چکار کنید: :-)

Junior Member

از اواخر مهرماه سفارت قبرس پروسه اخذ ویزا رو کلا سپرده به شرکت کارگزاری VFS Global و به هیچوجه از طریق محل سفارت هیچ نوع مدرکی رو قبول نمی‌کنه. و با کمال تعجب و تأسف این مورد به این مهمی رو تو سایتش ننوشته و حتی توی تابلوی اعلانات جلوی سفارت هم فقط تو گوشه تابلو و خیلی خلاصه و ریز درج کرده!!! و طرف دیگه تابلو خیلی درشت و واضح اطلاعات غلطی هست که تو پست قبلی قسمتی‌ش رو براتون نوشتم . خلاصه که از اینجا به بعد هرچی درسته براتون می‌نویسم و حرف هیچ آژانس و واسطه و ... رو غیر از این نپذیرید:

نشانی:
    آدرس مرکز درخواست ویزای قبرس = خیابان ملاصدرا، خیابان شیخ بهایی شمالی، خیابان عرفی شیرازی، پلاک 49، طبقه زیر همکف تلفن: 88607883 ساعت کار 8.30 تا 17 یکشنبه تا پنجشنبه‌ (شنبه‌ها تعطیله)
    مبلغ صدور ویزای یکبار ورود برای هر نفر = 20 یورو + 18 یورو هزینه کارگزاری (ویزای مالتیپل: 60 یورو +18 یورو) [صرافی سر همان خیابان عرفی شیرازی هست. ولی اگر همراهتون نباشه معادل ریالی هم ازتون قبول می‌کنن]
    اگر کسری کپی و عکس و .... کلا هر نوع نقص مدرک داشته باشید، اونجا به قیمت ناف اروپا براتون انجام می‌دن (مثلا کپی هر صفحه یک یورو و عکس 4 قطعه سه یورو و ...)

مدارک:
    مهمترین چیز گردش 6ماهه حساب و صد البته موجودی حساب بانکی هست. سعی کنید زیر ده میلیون نباشه و هر چی بیشتر باشه بهتره. مهر بانک باید روش خورده باشه. (از تاریخ صدورش کمتر از ده روز گذشته باشه)
    فرم سفارت رو از سایت سفارت دانلود کنید و پرینت بگیرید و پرش کنید (تنها جایی که سایت سفارت به درد می‌خوره همینه)
    سند ملکی ایران نیازی نیست.
    ترجمه مدارک به انگلیسی نیازی نیست. (مهر وزارت خارجه و دادگستری و دارالترجمه و .... نیاز نیست)
    پاسپورتتون 7 ماهی اعتبار داشته باشه حتما و کپی هم ازش داشته باشید. همینطور از ویزاهای سه سال اخیرتون کپی داشته باشید. (و از پاسپورتهای سه سال اخیر)
    دو تا عکس 6 در 4 که صورتتون 70 تا 80درصد عکس باشه.
    مدارک رزرو هتل و پرواز (یا دعوتنامه به جای رزرو هتل)
    گواهی شغلی که توش حقوق ماهیانه، سمت دقیق و تاریخ شروع به کار درج شده باشه. اگر کارفرما هستید هم پروانه کسب، گواهی تجاری یا روزنامه رسمی به همراه کپی آنها نیاز هست. اگر بازنشسته هستید آخرین فیش حقوقی یا حکم بازنشستگی کافیه.
    شناسنامه و کپی از تمام صفحاتش.
    اگر بچه دارید، کارت ملی و کپی آن.

10.jpg20.jpg

Junior Member

در صحبتی که با مسئولین سفارت داشتم، بعضی موارد رو روشن کردن:
    یکی اینکه اگر صبح کله سحر (حدود هفت صبح) روزهای یکشنبه و چهارشنبه برید خود سفارت، مدارک رو ازتون می‌پذیرن. (اون 18 یورو رو دیگه لازم نیست به کارگزاری بدید)
    دوم اینکه تلفن رو فقط روزهای شنبه جواب نمی‌دن، بقیه روزها پاسخگو هستند.
    سوم اینکه محتویات تابلو اعلانات جلو سفارت رو تغییر دادن :-)
    و چهارم اینکه سند ملکی هم همراهتون باشه با کپی‌ش، شاید دادنش بد نباشه.

پیش فرض پاسخ : مدارک موردنياز و فرم‌هاي سفارت قبرس در تهران (بر

شرایط ویزای قبرس اکنون چگونه است؟

سلام.خوب هستین؟با آب و هوای گرم دبی چکار میکنین؟
    یه سوال داشتم برای ویزای قبرس جنوبی.
    من هم اواخر جولای مصاحبه دارم.نظرتون چیه برای گرفتن ویزای قبرس جنوبی؟خودم اقدام کنم یا بدم آژانس برام بگیره؟
    شما خودتون چکار میخاین بکنبن برای ویزای قبرس جنوبی؟ وقتی نمونده ها!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    نقل قول نوشته اصلی توسط sarah9093 نمایش پست ها
    شرایط ویزای قبرس اکنون چگونه است؟

نقل قول نوشته اصلی توسط kamiran نمایش پست ها
    در صحبتی که با مسئولین سفارت داشتم، بعضی موارد رو روشن کردن:
    یکی اینکه اگر صبح کله سحر (حدود هفت صبح) روزهای یکشنبه و چهارشنبه برید خود سفارت، مدارک رو ازتون می‌پذیرن. (اون 18 یورو رو دیگه لازم نیست به کارگزاری بدید)
    دوم اینکه تلفن رو فقط روزهای شنبه جواب نمی‌دن، بقیه روزها پاسخگو هستند.
    سوم اینکه محتویات تابلو اعلانات جلو سفارت رو تغییر دادن :-)
    و چهارم اینکه سند ملکی هم همراهتون باشه با کپی‌ش، شاید دادنش بد نباشه.
    راستش این مورد اصلا درست نیست! چون من همان صبح کله سحر رفتم سفارت قبرس در روز یکشنبه و مرا نپذیرفت و ارجاع داد به شرکت کارگزاری VFS Global ! و دوستان تنها از طریق این شرکت می توانند برای ویزای قبرس اقدام کنند.و البته باید اول وقت تلفنی از این شرکت بگیرند و بعد در موعد مقرر مدارکشان را به آن شرکت تحویل دهند.

سلام.خوب هستین؟چندین بار براتون پیام خصوصی فرستادم.به دستتون رسید یا نه؟نتیجه ی مصاحبتون چی شد؟الان قبرس هستین درسته؟اگه ممکنه از محیط داخل سفارت آمریکا بگین و شرایط جو و فضای داخل سفارت رو یکمی توضیح بدین. من 8 اگوست مصاحبه دارم.راستی از لارناکا تا نیکوزیا چقد راه بود؟چه جوری از لارناکا تا نیکوزیا رفتین و هزینش چقدر شد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sarah9093 نمایش پست ها
    راستش این مورد اصلا درست نیست! چون من همان صبح کله سحر رفتم سفارت قبرس در روز یکشنبه و مرا نپذیرفت و ارجاع داد به شرکت کارگزاری VFS Global ! و دوستان تنها از طریق این شرکت می توانند برای ویزای قبرس اقدام کنند.و البته باید اول وقت تلفنی از این شرکت بگیرند و بعد در موعد مقرر مدارکشان را به آن شرکت تحویل دهند.

Junior Member

سلام دوستان راهش چیه اگه برای ویزای قبرس نخواهیم گواهی اشتغال به کار بدیم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)