نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: در طول یک سال آینده چقدر به وب‌سایت کمک مالی خواهید کرد

رأی دهندگان
86. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • مایل نیستم به سایت کمک مالی کنم.

4 4.65%
  • بسیار مایلم کمک کنم ولی شرایط مالی‌ام اجازه نمی‌دهد.

16 18.60%
  • حداقل ۱۰ هزار تومان کمک خواهم کرد.

55 63.95%
  • حدقل ۵۰ هزار تومان کمک خواهم کرد.

10 11.63%
  • حداقل ۱۰۰ هزار تومان کمک خواهم کرد.

1 1.16%
صفحه 4 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 70

موضوع: كمك مالي به سايت

Senior Member Simplex آواتار ها

پیش فرض پاسخ : كمك مالي به سايت

دوستان بزرگوار!
    نه فقط در ايران، در هر جاي دنيا كه يك سايتي خدمات خود را بفروشد تعداد استفاده كنندگان آن كم مي‌شود. حالا فرومي مانند اين كه اصولا هدف آن كمك به همديگر است در صورت پولي شدن آسيب بسيار جدي مي‌بيند. براي ايجاد يك منبع درآمد نبايد كل فروم را در خطر انداخت، بلافاصله بعد از پولي شدن (به طور فرضي) تعداد زيادي فروم ديگر درست مي‌شوند كه حتي اسم اين را هم كپي مي‌كنند و كل اين فضاي قشنگ كمك رساني را خراب خواهند كرد.

راه كسب درآمد اين فروم، پولي شدن آن يا حتي پولي شدن بعضي از انجمن‌ها نيست. از همه بازديدكنندگان و استفاده كنندگان هم نمي‌توان انتظار كمك داشت. بهترين روش ممكن دريافت كمك‌هاي مالي با راه‌هاي بسيار ساده است و تعدادي از علاقمندان كه به طور دائمي كمك كنند. قرار نيست كه كمك‌ها فقط يك‌بار باشد كه، مثلا اگر امكان دريافت پول به طور اينترنتي از ايران و خارج ايران فراهم باشد، تمام علاقمندان و پيگيران سايت هر از چندگاهي كمكي مي‌كنند.
    مثلا من كه ماهي حدود 100€ هزينه حمل و نقل و خرت و پرت مي‌دهم، به راحتي مي‌توانم ماهي مثلا 5€ هم كمك كنم، يعني سالي 60€. ده نفر باشيم كه اينجوري كمك كنيم سالي 600€ مي‌شود كه فكر كنم دست‌كم هزينه يك هوست خوب تامين مي‌شود.

واصحه كه كمك بزرگ و يك‌دفعه كار سختيه، چون به پرداخت پول براي دريافت خدمات عادت نداريم، مثلا من واقعا نمي‌توانم خودم را راضي كنم در اولين بار 60€ كمك كنم، اما اگر همانطور كه گفتم، كم كم باشد خيلي راحت اين‌كار را مي‌كنم. اين روش، تمريني هم خواهد بود براي اينكه عادت كنيم براي "كمك كردن" و "كمك گرفتن" ارزش قائل باشيم.

واقعا كار پيچيده‌اي نيست، به جاي پولي شدن فروم و انجمن‌ها، يك تعدادي پيش‌قدم شويم و به طور مرتب مبلغي كمك كنيم، هر چقدر هم كم. فقط بايد شرايط دريافت پول خيلي ساده و راحت باشد، يك كارت بانكي در ايران براي انتقال كارت به كارت و اينترنتي و يك حسابي مثل پي‌پال.
    ویرایش توسط Simplex : September 27th, 2010 در ساعت 11:30 PM

Member
    رشته و دانشگاه
    دانشجوی دکتری، مدیریت دولتی- سیاست‌گذاری بخش عمومی- دا

من با يم قسمت‌هايي از نظر ساده‌ترين موافقم.
    البته اينكه كلي سايت راه بيوفته كه بتونن اطلاعاتي بدن كه كساني راضي بشن بابت پول بدن (جدا از بحث كلاه‌برداري و تقليد اسمي و ظاهري و ... كه به نظر غير ممكن مي‌آد يك جورايي) يا همين اطلاعات سايت رو جمع‌بندي شده و يا سر و سامون داده شدن تحويل مردم بدن به نظر من علاوه بر اينكه بد نيست بلكه كمك معنوي بزرگيه به هدف اصلي سايت.
    به هر حال تو نظرسنجي يك نكته‌اي هست كه موجب شد من جواب درستي ندم. به نظرم بازه‌ي يك سال خيلي درست نيست. در بازه‌ي يك ساله كه مراجعاتي هم توش باشه مي‌شه چند بار كمك كرد، حالا كسي ديگه نيازها و يا تعهدش به مراجعه به سايت كم بشه خود بحث ديگريست.
    من پاسخم در موضوع هر بار كمك بود، كه 10 تومن برام منطقي بود ولي فكر كنم حاضر باشم ماهانه يا دو ماهه كمك كنم.
    فكر كنم اين نظر سنجي اين پرداخت دوره‌اي كمتر از يك ساله رو مخفي مي‌كنه و پاسخ‌هاي دقيقي نمي‌گيره در هر صورت.
    اميدوارم كمك خوبي براي توسعه‌ي سايت فراهم بشه.
    کدها: 0213؛ امتیاز: 69 ؛ آخرین وضعیت: در انتظار PR
    سیدنی (ارسال: 2010/06/19 فایل نامبر اول: 23-10-2010)
    دمشق (ارسال: 2010/12/27 فایل نامبر دوم:28-02-2011)
    آنکار ا ( آغاز پروسس: 12-03-2013، انجام مدیکال: 15-10-2014)

سلام به همه

به نظرم spt و simplex خیلی نظرات خوبی دادند .
    هم میشه از منابع جمع و جور شده درآمد داشت که فقط یکم وقت و نیرو می خواد و هم
    این قضیه به مرور بودن کمک، میتونه خیلی تشویق کننده باشه .
    فکر میکنم خیلی از بچه ها با تبلیغ جذب بشن و خیلی از اونها بتونن با مقدار کم کمک کنن .
    منم خواهش میکنم اگه از نظر مدیران اشکالی نداره این قضیه عمومی تر مطرح بشه .من خودم خیلی کم سر میزنم
    و الان هم تو امضای یکی از دوستان دیدم . من شاید مثل بقیه استفاده نکنم ولی واقعا دوست دارم اگه کمکی ازم بر میاد
    تو کمک سهیم باشم .همه که نمی خوان پذیرش بگیرند این سایت فایده های دیگه هم داره .
    از همه چیز ممنون .

شاد باشید
    ویرایش توسط فهیمه : September 28th, 2010 در ساعت 11:39 PM

من هم فکر می کنم که پولی شدن AA، به شدت به فلسفه ی به وجود اومدنش ضربه می زنه.
    دوستمون Simplex نظرات خیلی خوبی ارائه کردن. اگه یادتون باشه Wikipedia از همین روش Donate استفاده کرد و نیاز مالی خودش رو (که کم هم نبود)، خیلی زود پر کرد.
    فکر می کنم نتیجه ی نظرسنجی بهترین راه رو جلوی مدیران عزیز قرار بده. لطفاً کاری کنید که نظرسنجی بیشتر در معرض دید قرار بگیره.
    بی‌ریشه، ولی چنان به جا سُتوار
    که‌ش خود به تَبَر کَنی ز جای، اِلاّک.
    چون گردوی پیرِ ریشه در اعماق
    می نعره زند که از من است این خاک.

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

سلام
    به نظر من اگر ادمین های محترم صلاح می دانند عنوان شود که چه میزان هزینه لازم است در اینصورت بهتر می توان تصمیم گیری وبرنامه ریزی کرد.

باتشکر
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

ApplyAbroad Veteran
    sardarafra آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Texas A&M/Electrical Engineering

سلام دوستان عزيزم

همه مي دونيم كه كمك به سايت خودمون راه دوري نمي ره و براي خود ما و سايت خوبمون مصرف خواهد شد. مزايا و معايب هم توسط دوستان بيان شد. بابك و بهرنگ عزيز هم نظراتشون رو گفتن. گرچه بايد از فروتني اين دوستان و بقيه بچه هاي ادمين سايت تشكر كرد چون واقعا بدون زحمات اونها خيلي از ماها نمي تونستيم درست و حسابي به هدفمون برسيم شايدم حتي نمي رسيديم. اينكه اين بچه ها از روي حيا چيزي نمي گن دليل نمي شه ما هم ساكت باشم بيايم استفاده كنيم بعد هم بذاريم بريم. خيلي از دوستان كه تجربياتشون رو در ميون ميذارن همه مي دونيم كه از طلا با ارزش تره. اما چند تا نكته:
    1) به نظر بنده و خيلي از دوستان، گرفتن حق عضويت در كنار مساله donation مي تونه كاملا نياز فروم رو برطرف كنه. هيچكي دلش نمي خواد اين سايت بسته باشه.
    2) خدمات سايت تا همين الان هم بسيار فراتر از حد انتظار بچه ها بوده. واقعا چيزي كم نداره و مديران و بچه هاي با تجربه هم بسيار زحمت كشيدن براي سايت. اينكه با پرداخت مبلغ ناچيزي انتظار كاربر بالا بره تو همچين محيطي به نظرم نه تنها منطقي نيست بلكه از انصاف هم خارجه.
    3) اينكه سايت ما چندمه تو دنيا يا ايران مهم هست اما اولا همه مي دونيم لااقل توي ايران چرا رتبه اش خوب نيست ثانيا توي دنيا وقتي شما يك ميليار چيني داري و يه مليار هندي ديگه جايي واسه سايت ايروني نمي مونه. مگه چند نفر فارسي زبان دارين كه مي خواد اقدام كنه براي تحصيلات خارج از ايران؟ پس به جاي كوبيدن اينجور مسائل سعي كنيم يه كم مفيدتر باشيم براي سايت و منطقي.
    پيروز باشيد
    تو با اين پاكدامني هاي حقير، خود را هلاك خواهي كرد. شرارت را بياموز. خود نوينت را بر خاكستر خود پيشين بنا كن! (نيچه)

ApplyAbroad Veteran
    qwerty123456 آواتار ها

من فکر میکنم در مورد به اجرا گذاشتن یک همچین تصمیم مهمی، باید قدم ب قدم بریم جلو . منظورم اینه از همون اول نیایم بگیم حق عضویت پرداخت ماهانه 20$ در ماه!! چون این روش امتحان خودشو در سایتهای دیگه پس داده و ناکارآمدیش ثابت شده.

اتفاقاً یک سایت ایرانی دانلود رایگان میشناختم که با وجود گذشت زمان کمی از افتتاحش بازدید روزانه بالای 5هزارتا داشت. اما بمحض اینکه ادمین سایت اقدام به پولی کردن سایت کرد(ماهی 10 تومن)، اعتراضات گسترده شروع شد و تنها اندکی حاضر شدند حق عضویت بدن!
    بعد 6 تومن شد، بعد 3 تومن، آخر هم دید نمیصرفه، سایتو بکلی بست و کلی ضرر کرد و رسوایی ببار آورد.

کوتاه کنم حرفمو، اول خوبه یه نظر سنجی اجباری از همه اعضای سایت بگیرید، ببینید آیا موافقند یا مخالف.
    و بعد در نظر سنجی بعد مبلغ پیشنهادی آنها پرسش بشه، آنهم با مبالغ کوچکتر مثلاً 3 تومن، 6تومن، 10 تومن، 15 تومن ...
    بنظرم مشی قدم بقدم همراه با فیدبک گرفتن مستمر از اعضا خیلی میتونه به جلوگیری از شکست خوردن و موفقیت این پروژه کمک کنه.
    برای برآوردن میزان هوشمندی یک حاکم، نخستین روش این است که ببینید چه افرادی را به دور خود گرد آورده است.

- جان ماکسول

ApplyAbroad Veteran
    aminp30 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE

به نظر من بهترين راه حل براي درآمدزايي سايت، ايجاد فعاليتهاي جانبي هست. مثلا خدماتي مانند پرداخت هزينه‌ها با كرديت كارت، كمك در ثبت نام در آزمونها، دادن مشاوره اختصاصي از طريق چت، skype و ...، , و در نهايت خدمات سايت ميتونه وقتي از يه حدي براي كاربر بيشتر ميشه، پولي باشه. مثلا دانلود attachment با امتياز منفي. يعني هر چي بيشتر Attach كني، امتيازت مثبت ميشه ولي اگر دانلود كني، امتياز منفي ميشه. حالا اگر با امتياز منفي بخواي دانلود كني، بايد پول بپردازي تا امتيازت مثبت بشه و بتوني اين كار رو بكني.
    يه چيز ديگه كه كبود احساس ميشه، نياز بچه‌ها به كسي هست تا انشا يا lecture اونها رو ارزيابي كنه. اين بخش هم ميتونه charge داشته باشه. براي اين كار هم ميشه از كسايي كه مثلا توي آمريكا هستن و عضو همين فروم هم هستن كمك گرفت و درصدي هم به اونها داد. مطمئن باشين استقبال ميكنن. چون همينجوريش دارن اين كار رو ميكنن هر چند كه ميدونم براي پول نيست.
    با اين روشهاي ساده، ميشه درآمدزايي داشت و در عين حال هم از شوكي كه يك دفعه كل كاربرها رو مجبور به دادن حق عضويت كنه، اجتناب ميشه. چون اين رويكرد ميتونه ضرر غير قابل جبراني براي فروم داشته باشه اگه ازش استقبال نشه.
    البته donation هم ميتونه به عنوان يه گزينه اختياري مطرح باشه ولي كلا ما ايرانيها عادت به گرفتن خدمات رايگان داريم! پس... از طرفي ممكنه گزينه‌هاي جايگزين زيادي كه مترصد افول اين سايت هستن!!، طمع كنن تا جاي اين سايت رو كه الان ديگه بچه‌هاي دانشگاه خوب ميشناسنش رو بگيرن.
    به هر حال گردوندن سايت هزينه و وقت ميبره و كار ساده‌اي نيست. ولي اينهايي كه گفتم كاملا عمليه و سايتهاي ديگه دارن استفاده ميكنن.
    ویرایش توسط aminp30 : September 30th, 2010 در ساعت 03:23 PM

Senior Member Simplex آواتار ها

به هيچ وجه با پولي شدن انجمن‌ها يا ارائه خدمات غيررايگان موافق نيستم.

من اصلا نمي‌دونم آيا توي سايت‌هاي ايراني سايتي هست كه با كمك‌هاي اختياري اعضا هزينه‌هاش رو بده يا نه، اما مي‌دونم كه اينجا يك جمعيت از دانشجوهاي با هدف و انگيزه دارند تلاش مي‌كنند و اگر اين سايت نتونه با كمك‌هاي اختياري زنده بمونه بايد يك فاتحه كلي براي جامعه دانشجويي‌مون بخونيم.

در عين حال درست كردن حق عضويت صد جور دردسر هم داره، از مديريت پول‌ها گرفته تا شكايت‌ها و اعتراض‌هاي مختلف كه به يقين هيچ مديري وقت كافي براي رسيدگي به اين موضوعات رو نداره. درآمد سايت هم به اندازه‌اي نخواهد بود كه كسي را علاقمند به كار پولي بكند.

به هرحال پيشنهاد من فقط كمك‌هاي اختياري است. اولا كه الان يك تعدادي از مديران/صاحبان/موسسان سايت دارند هزينه‌ها را تامين مي‌كنند. با ايجاد يك روشي براي كمك‌هاي اختياري، در اولين گام اين گروه كمك‌كننده كمي بزرگ‌تر مي‌شود. كم‌كم هم بايد تلاش كرد تا عادت كمك كردن در ازاي دريافت خدمات گسترش پيدا كنه. اگر شد كه چه بهتر، اگر نشد باز اتفاقي براي جمعيت كمك‌كننده كه نمي‌افته. يعني مثلا اگر هيچ پولي براي سايت تامين نشه، صاحبانش سايت رو تعطيل مي‌كنند؟ با كمك‌هاي اختياري، دست كم بار مالي كه تحمل مي‌كنند كم‌تر مي‌شود، شايد هم كلا برداشته شود.

اين‌كه كسي بتواند خدمات پولي ارائه كند خوب است، اما فقط اختياري باشد. مثلا انجمني براي تصحيح انگليسي بوجود بيايد كه اگر كسي خواست متني را اصلاح كند با اختيار خودش به كسي سفارش دهد و توافق كنند و پرداخت كنند. ببينيد اگر من بخواهم براي اصلاح متن‌هايم به كسي نياز داشته باشم كه نمي‌آيم به يك ايراني سفارش بدهم كه، مي‌دهم؟ اما اگر خواستم اين‌كار را بكنم، بد نيست يك انجمن دلخواه وجود داشته باشد. اما گردش پولي آن نبايد به سايت ربطي داشته باشد.
    از لحاظ فني هم ايجاد روشي براي مديريت گردش پول در اين فروم‌ها كار ساده و مطمئني به نظر نمي‌رسد.

به هر حال، خلاصه كنم. كمك مالي به سايت به هيچ وجه به معناي پولي شدن آن نيست. پولي شدن اين سايت كاملا به معناي از بين رفتن آن است.
    راه انداختن فروم كار بسيار ساده‌اي است، نرم‌افزارهاي رايگان فروم (مانند نرم‌افزار همين سايت) با چند تا كليك راه مي‌افتند، بنابراين اين سايت از لحاظ فني قدرت ويژه‌اي ندارد. ارزش اين فروم به اعضايش و ذخيره سوالات و جواب‌هايش است، هر كاري كه باعث شود حتي يك كاربر كم شود، ارزش سايت را كم كرده است. برعكس بايد روشي انتخاب شود كه كاربرها بيشتر شوند.

مثلا بسياري از دوستان بزرگوار كه دائما در حال پاسخ دادن به سوالات بقيه هستند، اگر به طور مرتب كمك‌ مالي كنند (هر ماه به اندازه يك ساندويچ)، با جديت و علاقه بيشتر و فقط به عشق كمك‌كردن فعاليت مي‌كنند و مراقبت بيشتري از نظم و ترتيب سايت خواهند داشت.

نظرسنجي هم به نظرم نتيجه مطمئني نخواهد داشت، تعداد كمك كنندگان خيلي كمتر از آمار نظر سنجي خواهد بود. منظور نهايي‌ام اين است كه دست‌كم چند نفري (مثلا 10 يا 20 نفر) به كمك‌كنندگان فعلي سايت اضافه شود و تلاش شود كه اين تعداد بيشتر شود. همين. پيچيده‌ كردن كارها و روش‌ها مشكل ايجاد مي‌كند.

ApplyAbroad Veteran
    m.a.a آواتار ها

من هم با پولی شدن اجباری سایت مخالفم، درسته که این سایت خدمات فراوانی رو به کاربران ارائه میکنه، ولی نباید فراموش کنیم که بسیاری از این خدمات رایگان توسط خود کاربران به سایر دوستان ارائه شده و به پربار شدن سایت کمک فراوانی کرده است.
    طبق تجربه ای که تو این مدت داشته ام متوجه شده ام که هرکاربری که از خدمات این سایت استفاده کرده است در آینده ای نچندان دور، خود با توجه به تجربیاتی که بدست آورده است در پربارتر شدن مطالب سایت مشارکت کرده است.

به نظر من با تعیین میزان نیاز مالی سایت توسط ادمین های محترم، و قرار دادن اطلاعات اینکه چه مقدار از نیاز مالی سایت تا هر لحظه تامین شده توجه بسیاری از کاربران را به این موضوع با اهمیت جلب خواهد کرد.

سیستم Donation مناسب ترین راه برای تامین هزینه های این سایت است، به نظر شما علت موفقیت Wikipedia چه بوده است ؟ و اگر حق اشتراک می گرفت بازهم می توانست به این موفقیت دست پیدا کند ؟ حداقل بخش فارسی آن رسما بی مقاله میماند چون کابران ایرانی علاقه مند به عضویت، به سختی و تنها با داشتن کارت های اعتباری مانند Visa و مستر و با هزینه چند برابر میتوانستد حق اشتراک خود را بپردازند.

به نظرم بازه های که در این نظرسنجی داده شده اند، از نظر علمی نمی توانند جواب دقیقی بدست دهند، مثلا دوستانی که بخواهند کمتر از 10000 تومان کمک کنند گزینه ای ندارند. همچنین بین 10000تا 50000تومان فاصله زیاد است مثلا مناسب نیست که 11000 تومان با 49000 تومان در یک دسته بندی قرار بگیرند، در تعداد بالا این اختلاف زیادی را ممکن است ایجاد کند که تصمیم گیری قابل اعتمادی را نمی توان بر اساس آن انجام داد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)