صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 26 , از مجموع 26

موضوع: آيا با ليسانس زبان انگليسي هم ميشه فاند گرفت ؟؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    artemis_743 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : آيا با ليسانس زبان انگليسي هم ميشه فاند گرفت ؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Canopus نمایش پست ها
    بله اما اگه اینطوری باشه و اینکه اکثرا نمره جی ار ای نخوان یا اینکه حتی انتظار مقاله نداشته باشن پس چه معیارهایی رو برای پذیرش و فاند در نظر دارن ؟ چه چیزهایی رو غیر معدل باید داشت تا شانس بورس یا حداقل فاند داشته باشم ؟
    ممنون
    در مورد زبان شناسی می دونم که برای مقطع دکتری نمره جی آر ای رو برای اکثر دانشگاه ها نیاز دارید اما برای فوق لیسانس دانشگاه هایی هستند که نمره این امتحان رو نمی خوان ولی در این مقطع فاند گرفتن سخته. معدل مهمه و نمره تافل. درسته که داشتن مقاله چاپ شده الزامی نیست اما writing sample در حد یک مقاله شانس شما رو چند برابر می کنه. کل دانشگاه هایی که در آمریکا در مقطع دکتری دانشجو می گیرند حدود 50 دانشگاه هست که تعداد زیادی از اونها دانشگاه های بسیار عالی هستن. SOP هم بسیار مهمه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط artemis_743 نمایش پست ها
    در مورد زبان شناسی می دونم که برای مقطع دکتری نمره جی آر ای رو برای اکثر دانشگاه ها نیاز دارید اما برای فوق لیسانس دانشگاه هایی هستند که نمره این امتحان رو نمی خوان ولی در این مقطع فاند گرفتن سخته. معدل مهمه و نمره تافل. درسته که داشتن مقاله چاپ شده الزامی نیست اما writing sample در حد یک مقاله شانس شما رو چند برابر می کنه. کل دانشگاه هایی که در آمریکا در مقطع دکتری دانشجو می گیرند حدود 50 دانشگاه هست که تعداد زیادی از اونها دانشگاه های بسیار عالی هستن. SOP هم بسیار مهمه.
    بله متوجه شدم ممنون. ولی میشه بگید ی نمره واقعا خوب و چشمگیر از نظر دانشگاه مورد نظر و استاد واسه جی ار ای اونم واسه ماها که زبانی هستیم چنده ؟؟ و اینکه تو قسمت ریاضی هم باید نمره بالایی بیارم؟؟ واقعا ی کم سخته !!

ApplyAbroad Senior Veteran
    artemis_743 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Canopus نمایش پست ها
    بله متوجه شدم ممنون. ولی میشه بگید ی نمره واقعا خوب و چشمگیر از نظر دانشگاه مورد نظر و استاد واسه جی ار ای اونم واسه ماها که زبانی هستیم چنده ؟؟ و اینکه تو قسمت ریاضی هم باید نمره بالایی بیارم؟؟ واقعا ی کم سخته !!
    بستگی به دانشگاهی داره که انتخاب می کنین. من در مورد برکلی تو سایت دانشگاه دیدم که میانگین نمره آمریکایی ها 1400 و میانگین نمره دانشجویان بین المللی 1490 هست. فقط اینو میتونم بگم هر چقدر نمره بخش ریاضیتون بیشتر باشه بهتره و شما از بقیه جلو می افتین. مهمترین چیزی که مدنظر قرار میدین موقع اپلای این باشه که در حیطه تخصص شما دانشگاه مدنظر استاد داشته باشه چون اگر از همه نظر هم عالی باشین اما استادی در اون حیطه در دانشگاه نباشه حتمن ریجکت میشید.

Junior Member

[QUOTE=ommmmid;819261]سلام دوستان. من از یک دانشگاه فنلاندی برای فوق در رشته‌ٔ زبان و فرهنگ انگلیسی پذیرش گرفتم. به دلیل رایگان بودن دانشگاه، و ماهیت رشته ما، بهم فاند نمیدن. ولی خوب میرم، به امید این که در دکترا به یه جایی برسم که بتونم فول فاند توی هر کشوری که شد ادامه بدم...

من لیسانسم رو ادبیات انگلیسی خوندم و فکر می‌کنم به رشتهء ما خیلی کم لطفی می‌شه در سراسر دنیا توی فاند دادن، ولی به هر حال مزایای معنوی خاص خودش رو داره دیگه، نا امید نباشین.

سلام دوست عزیز میخواستم شرایطتتو بدونم کجا لیسانستو گرفتی و معدلو مدرک زبانت چی بود؟
    چون سال بعد لیسانسمو میگیرم دوست دارم اگه بتونم ارشدمو برم اونور بخونم.ممنون میشم

Shibak عزیز واقعا ممنون از وقتی که میذارید و انقدر کامل جواب میدید.
    من لیسانس مترجمی دارم. آیلتس ۸.۵ . میخواستم برای فوق زبانشناسی امریکا یا کانادا اقدام کنک اما فاند برام خیلی مهمه. با خوندن پست های شما به این نتیجه رسیدم که اگه ارشد زبانشناسی همین ایران بخونم و یه کم رزومه ام رو پر و پیمون کنم احتمال فاند گرفتنم برای دکتری خیلی بهتره. نظرتون رو در این مورد بهم میگید لطفا؟

Junior Member

سلام
    من کارشناسی ادبیات انگلیسی دارم
    و ارشد آموزش
    میخام برا دکترا یکی از دانشگاههای اروبا فاند بگیرم
    5 سال هم سابقه کار مرنبط دارم
    آیا شانسی دارم؟

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)