صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 26

موضوع: آيا با ليسانس زبان انگليسي هم ميشه فاند گرفت ؟؟

پیش فرض آيا با ليسانس زبان انگليسي هم ميشه فاند گرفت ؟؟

سلام
    من مي خواستم بدونم با ليسانس زبان اينگليسي از دانشگاه هاي كانادا يا آمريكا ميشه پذيرش با فاند گرفت يا نه ؟؟

ممنون
    فرصت را از دست مده و در كار سستي مكن كه ميوه آن ذلت است .

Senior Member maryamf آواتار ها

پیش فرض پاسخ : آيا با ليسانس زبان انگليسي هم ميشه فاند گرفت ؟؟

اگه منظورتون تو همین گرایشهای زبان انگلیسی هست یه نگاهی به اینجا بندازین:

http://www.applyabroad.org/forum/ind...ic,3976.0.html

sure, but you do need a high score in GRE verbal and TOEFL. Also for English Language and Literature you should take GRE subject
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

ApplyAbroad Superstar shibaak آواتار ها

برای مستر خیلی بعیده ولی برای دکترا بله. من گرفتم.

من لیسانس و فوق لیسانس مترجمی زبان انگلیسی دارم و الانم رشته مطالعات ترجمه پذیرش دکترا گرفتم. با فاند.
    برای مستر خیلی احتمال گرفتن فاند کمه. واقعیت اینه ک بچه های رشته های انسانی مخصوصا رشته های ما خیلی شانس گرفتن فاند ندارن مخصوصا برای دوره ارشد. باز دکترا وضعیت بهتره.
    برای رشته های ما مثل همه چیزای دیگه سرمایه گذاری نمیکنن و بنابرین فاندی هم نیست.
    من خیلی گشتم تا تونستم آخرم دو تا دانشگاه پیدا کردم که دانشگاه خوب باشن و رشته منو داشته باشن. ولی تو این گشتنام خیلی چیزا یاد گرفتم و متوجه شدم.
    اول از همه اینکه اگر زبانشناسی یا ادبیات خونده باشید شانستون برای هم پذیرش هم فاند خیلی بالاست. هم رشته های خیلی زیادی میتونین بخونین و هم خیلی بیشتر روی این رشته ها مخصوصا زبانشناسی سرمایه گذاری میشه. بچه های زبانشناسی با نمره زبان خوب خیلی راحت میتونن فاند بگیرن و تقریبا همه رشته ها از مطالعات زنان و زبانشناس رایانشی گرفته تا زبانشناس و انسان شناسی و اینجور رشته ها که همه رشته های خیلی خوبین و خیلی هم بازار کار بهتری دارن پذیرش بگیرن. بچه های رشته های ادبیات هم تقریبا همینطورن. بچه های آموزش خیلی راحت میتونن برای esl, education, و اینجور رشته ها پذیرش بگیرن و فاند هم نسبتا بد نیست. ولی در مورد بچه های مترجمی خیلی بده وضعیت. تقریبا میشه گفت هیچ کدوم شاخه های دیگه به ماها حتی پذیرش هم به این راحتی نمیدن. من با هر کدوم از استادا صحبت میکردم اونایی که جواب میدادن همه بدون استثنا میگفتن رزومه ات خیلی خوبه ولی تو دور رقابت که بیفته ما بچه هایی رو بر میداریم که فارغ التحصیل رشته های خودمون باشن و شانس اونا به مراتب بیشتر از شماست. عملا هم من فقط دو تا رشته پذیرش گرفتم. یکی رشته خودم و یکی دیگه مطالعات آسیایی که اونم از مستر بود، فاند نداشت (یعنی کلا فاند نمیداد) و یه جورایی وقت تلف کردن دوباره بود.
    درکل برای مستر تو رشته های ما تقریبا میشه گفت اصلا نمیشه روی فاند حساب کرد غیر از اینکه دیگه واقعا شانس بیارین و نمره زبان خیلی خوب هم داشته باشین و بتونین مخ یه استاد رو واقعا بزنین. ولی برای دکترا اگر رزومه خوبی داشته باشین و واقعا اونقدر وقت بذارین و حوصله به خرج بدین که بگردین چرا. میشه فاند گرفت. ضمنا اینکه موضوعهای ریسرچ پروپوزالهاتون برای اون دانشگاهایی که اینو از تون میخوان خیلی مهمه. استاد باید بدونه که ارزش داره روی شما سرمایه گذاری کنه.
    برای بچه های مترجمی مثل بقیه رشته ها نیست که سایت هر دانشگاهی رو باز میکنی اون رشته رو داره. برای ماها تقریبا میشه گفت اصلا رشته رو ندارن. برای همین من چون خودم هم خوندم و همین دردسرا رو کشیدم به بچه های مترجمی پیشنهاد میکنم اگر هنوز نخوندید برای فوق بهتره برین اول.زبانشناسی دوم.ادبیات و سوم.آموزش بخونین. اگر هم خوندین و تموم شده دیگه باید یه کیبورد آهنی و یه حوصله فولادی و یه چشم سیمانی پیدا کنید و اونقدر پای کامپیوتر بشینین و سایتا رو بگردین و با استادا حرف بزنین و مخ بزنین تا پیدا کنین. آخر پیدا میشه ولی خیلی خب سخت. اما مثلا اگر زبانشناسی خونده باشید حتی اگر به این رشته هم خیلی علاقه دارید بازم شانس پذیرش از این رشته رو دارین. نگران نباشین.
    در کل به نظر من برای کسانی که میخوان با فاند مستر بخونن خیلی بهتره که مستر رو همین ایران بخونن و یه رشته خوب. سعی کنن کار خوب بدن. مقاله و پابلیکیشن های زیاد و بعد برای دکترا اقدم کنن. اینجوری احتمال گرفتن فاند خیلی بیشتره. خلاصه بگم من با تجربه ای که الان دارم بعد از یکسال زحمت کشیدن و دردسر برای پذیرش به این نتیجه رسیدم که اگر زبانشناسی خونده بودم هم خیلی راحتتر پذیرش و فاند میگفتم هم خیلی آینده کاری بهتری داشتم.
    یه چیز مهم دیگه اینکه از همین الان به فکر خوندن یه زبان دیگه باشید. معمولا تو خیلی از گرایشای مرتبط رشته زبان مخصوصا مطالعات ترجمه مطالعات زبانها یا فرهنگها یا اینجور رشته ها ازتون یه زبان دیگه هم میخوان. مثلا فرانسه، اسپانیایی یا اینجور چیزا. امتحان تافل با نمره خوب و جی آر ای هم جنرال هم سابجکت هم خیلی مهم و خوبه و حتی توی دانشگاهای غیرآمریکایی هم یه نمره بالای جی آر ای میتونه تو پذیرش بهتون خیلی کمک کنه.
    پذیرش توی رشته های علوم انسانی مخصوصا این رشته ها (حتی رشته نایابی مثل مطالعات ترجمه) سخته ولی شدنیه. فقط صبر و تحمل و حوصله زیادی میخواد و باید خیلی وقت بذارین. بهرحال امیدوارم همه موفق باشید.
    اگر سوالی هم در مورد مسائل مرتبط با پذیرش تو گرایش مطالعات ترجمه داشتید من تو فروم مطالعات ترجمه جوابتونو میدم و خوشحال میشم بتونم راهنماییتون کنم.

سلام دوستان. من از یک دانشگاه فنلاندی برای فوق در رشته‌ٔ زبان و فرهنگ انگلیسی پذیرش گرفتم. به دلیل رایگان بودن دانشگاه، و ماهیت رشته ما، بهم فاند نمیدن. ولی خوب میرم، به امید این که در دکترا به یه جایی برسم که بتونم فول فاند توی هر کشوری که شد ادامه بدم...

من لیسانسم رو ادبیات انگلیسی خوندم و فکر می‌کنم به رشتهء ما خیلی کم لطفی می‌شه در سراسر دنیا توی فاند دادن، ولی به هر حال مزایای معنوی خاص خودش رو داره دیگه، نا امید نباشین.
    ترجیحا فقط به چیزایی اعتماد کنید که با سند و مدرک بهتون گفتم.

نقل قول نوشته اصلی توسط ommmmid نمایش پست ها
    سلام دوستان. من از یک دانشگاه فنلاندی برای فوق در رشته‌ٔ زبان و فرهنگ انگلیسی پذیرش گرفتم. به دلیل رایگان بودن دانشگاه، و ماهیت رشته ما، بهم فاند نمیدن. ولی خوب میرم، به امید این که در دکترا به یه جایی برسم که بتونم فول فاند توی هر کشوری که شد ادامه بدم...

من لیسانسم رو ادبیات انگلیسی خوندم و فکر می‌کنم به رشتهء ما خیلی کم لطفی می‌شه در سراسر دنیا توی فاند دادن، ولی به هر حال مزایای معنوی خاص خودش رو داره دیگه، نا امید نباشین.
    دوست من از اونجایی که لیسانستون ادبیاته و فوقتون رو هم داریم فرهنگ میخونین مطمئن باشید در دکترا گزینه های بسیار زیادی برای انتخاب رشته و ادامه تحصیل دارین و مطمئن باشید فاند هم میگیرید.
    من خیلی گشتم. به تجربه من اعتماد کنید. شما شانس خوبی تو گرفتن فاند برای دکترا تو بهترین دانشگاهای آمریکایی و کانادایی رو دارین.

نقل قول نوشته اصلی توسط artemis_743
    سلام دوست عزیز
    امیدوارم حالتون خوب باشه. راستش پست هاتون رو که خوندم کلی به خودم امیدوار شدم که زبان شناسی خوندم. حق با شماست. تو ایران بازار کار نداره اما جاهای دیگه بهترین رشته تو زبانه. به نظرتون اوضاع فاند تو زبان شناسی خوبه و اینکه با داشتن مقاله البته در حد چکیده کنفرانس خارجی و مجله بین المللی داخلی میشه کاری کرد؟ با تشکر. موفق و پیروز باشید.
    یکی از دوستان به من این پ.خ رو دادن و من خواستم برای استفاده بقیه هم همینجا جواب بدم.
    اوضاع فاند تو زبانشناسی به نظر من قابل مقایسه با رشته های فنی و علوم پایه هستش. دیدید مثلا طرف با یه معدل عادی حتی گاهی بدون مقاله و چیزی فاند میگیره مثلا تو رشته مکانیک؟ زبانشناسی هم تقریبا همینطوره. برای مقاله و اینا خیلی خوبه که داشته باشید ولی واقعا اونطوری نیست که نداشتنش دیگه کلا به معنی رد شدن باشه. ممکنه شانس بیارین و یه استاد بهتون بدون مقاله هم پذیرش بده. عین رشته های فنی و علوم پایه با مقاله شانس پذیرش و فاندتون بالاتر میره فقط و رزومه بهتری پیدا میکنین و شانس پذیرش دانشگاها فاندا و اواردای بهتری دارین.
    کلا مقاله داخلی و خارجی و کنفرانس و ترجمه هرچی دارین تو سی وی بنویسید. خیلی خوبه و خیلی هم بهتون کمک میکنه. نشون میده که کلا آدم اکتیوی هستین و تو رشته های علوم انسانی این خیلی مهمه. خیلی رنک مقاله ها و کنفرانسا مهم نیست. تعداد پابلیکیشن هم خیلی مهمه. نشون میده که دانشجو اکتیوه و کلا ادمی هست که بشه روش سرمایه گذاری کرد. اینه که مهمه.
    نمره تافل و جی آر ای (جی آر ای سابجکت) هم خیلی مهمه. جی آر ای حتی تو دانشگاهای غیر آمریکایی کمکتون میکنه.بهرحال بهتره نمره خوبی داشته باشید.
    یه ریسرچ پوروپوزال خوب و جالب و به روز. با یه موضوع challenging خیلی کمکه. فراموش نکنین.
    از اونجایی که روی زبانشناسی سرمایه گذاریهای مادی به نسبت بقیه رشته های زبان بیشتر میشه مطمئن باشید اگر یه رزومه نسبتا خوب داشته باشید پذیرش و فاند هر دو رو از بهترین دانشگاها میگیرین.
    بچه های ادبیات رو حتما بهشون پیشنهاد میکنم روی ادبیات تطبیقی خیلی کار کنن. چون هم رشته خیلی خوب و جذابیه و هم ماها چون از کشورای با فرهنگ متفاوت و ادبیات بومی غنی هستیم خیلی شانس پذیرش و فاند داریم توش. ادبیات تطبیقی بازار کار خیلی خوبی هم داره و بچه های ادبیات در اولویت اول پذیرش و فاند این رشته هستن.

Junior Member

با سلام
    من سال 87 فارغ تحصیل ادبیات انگلیسی از دانشگاه دولتی سمنان بودم. شاگرد اول بودم اما مقاله ای نداشتم. الان میخواهم برای ادامه تحصیل اقدام کنم. اما نمیدونم با این شرایطی که دارم چقدر شانس برای گرفتن پذیرش با فاند برای آمریکا دارم؟ همچنین میخواستم بدونم اگر مستر از ایران داشته باشم آیا شانسم برای پذیرش بالاتر میرود؟
    خیلی خیلی ممنونم از راهنماییتان

نقل قول نوشته اصلی توسط shohreb نمایش پست ها
    با سلام
    من سال 87 فارغ تحصیل ادبیات انگلیسی از دانشگاه دولتی سمنان بودم. شاگرد اول بودم اما مقاله ای نداشتم. الان میخواهم برای ادامه تحصیل اقدام کنم. اما نمیدونم با این شرایطی که دارم چقدر شانس برای گرفتن پذیرش با فاند برای آمریکا دارم؟ همچنین میخواستم بدونم اگر مستر از ایران داشته باشم آیا شانسم برای پذیرش بالاتر میرود؟
    خیلی خیلی ممنونم از راهنماییتان
    لیسانست خوبه. اما از فکر پذیرش ادبیات انگلیسی بیا بیرون. غیر از اونا ولی یه رنج خیلی زیادی از گرایشا رو میتونی انتخاب کنی مخصوصا که میخوای برای مستر اقدام کنی. تقریبا انواع مطالعاتها از قبیل زنان، فرهنگها، ترجمه (اصلا توصیه نمیکنم)، زبان و و و حتی زبانشناسی و یه سری از گرایشایشو رو میتونی انتخاب کنی و البته یه گرایش خیلی بهتر به اسم ادبیات تطبیقی که بچه های ادبیات رو خیلی خیلی خوب برمیدارن توش. آینده کاری خوبی هم داره. با ادبیات تطبیقی اگر برای دکترا هم خواستی تغییر گرایش بدی خیلی راحت میتونی و رنج خیلی گسترده ای برای انتخاب داری. در مورد فاند ولی کلا برای مستر خیلی به فاند تو رشته های انسانی فکر نکن. ولی تلاشتو بکن. احتمال داره بتونی بگیری ولی احتمالش کمه. ولی اگر بتونی نمره تافل و جی آر ای جنرال و سابجکت خوب بگیری احتمالش خیلی بیشتر و قویتر میشه. مخصوصا تو ادبیات تطبیقی که بچه های اینترنشنال رو با سابقه های فرهنگی متفاوت خوب برمیدارن و شاید اگر سال اول هم نتونی فاند بگیری سال دوم بتونی. واسه همین به نظر من تلاش کن نمره های خیلی خوب تو این سه تا بگیری و اقدام کن. شاید هم گرفتی. در کل برای اقدام برای پذیرش رشته های انسانی مقطع خیلی فرق نداره. سخته در هر صورت. ولی شاید از اونجایی که سال 87 فارغ التحصیل شدی و گپ بالا داشتی با فوق هم راحتتر بتونی پذیرش بگیری هم ویزا (که واقعا غول مرحله آخره...!!! تا توش نیفتی متوجه نمیشی چه فرآیند مسخره ایه. از تمام این پروسه بیخودتر و استرس زاتر و مسخره تر همین ویزا گرفتنه..!!!)
    در کل برای انتخاب رشته تو مقطع فوق و دکترا چه در ایران و چه خارج از ایران بهتون توصیه اکید میکنم تمام پستای منو توی این چند تا تاپیک بخونید و بعد تصمیم بگیرید.
    یه تعدادیش ایناست:
    #56#5#8#299#302#3 #5 #11 #16 #17
    ویرایش توسط shibaak : August 3rd, 2012 در ساعت 08:16 PM

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)