صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 26

موضوع: آيا با ليسانس زبان انگليسي هم ميشه فاند گرفت ؟؟

پیش فرض پاسخ : آيا با ليسانس زبان انگليسي هم ميشه فاند گرفت ؟؟

سلام دوستان
    من سال اخر رشته ی اموزش در دانشگاه ازاد (شهرستان) هستم میخوام بدونم اصلا راهی هست که بتونم از دانشگاه های معتبر ( امریکا یا کانادا یا انگلستان) پذیرش با فاند بگیرم. اگه امکانش هست بگین چه اقداماتی در سال اخر تحصیلم باید انجام بدم ؟ فعلا معدلم 17 و ایلتس 7.5 دارم
    ممنون

ApplyAbroad Superstar shibaak آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط bigapple1986 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من سال اخر رشته ی اموزش در دانشگاه ازاد (شهرستان) هستم میخوام بدونم اصلا راهی هست که بتونم از دانشگاه های معتبر ( امریکا یا کانادا یا انگلستان) پذیرش با فاند بگیرم. اگه امکانش هست بگین چه اقداماتی در سال اخر تحصیلم باید انجام بدم ؟ فعلا معدلم 17 و ایلتس 7.5 دارم
    ممنون
    توصیه اکید میکنم تمام پستای منو توی این چند تا تاپیک مطالعات ترجمه و زبانشناسی و فاند زبان انگلیسی و اینا بخونید و بعد هر سوالی داشتید باز من در خدمتم...!!!
    یه تعدادیش ایناست:
    #56#5#8#299#302#3#5#11#16#17

این دوستمون این سوالو از من تو پیغام خصوصی کردن من اینجا جواب میدم که بقیه هم استفاده کنن.
    نقل قول نوشته اصلی توسط bigapple1986
    سلام دوست عزیز ممنون بابت راهنماییتون
    عرض کنم با توجه به پست های شما بنظر بهتره مستر رو ایران بخونم اونم زبانشناسی حالا سوالم اینه که بهترین دانشگاه برای این رشته دانشگاه تهرانه؟
    اگر شما جای من بودین سال اخر لیسانس و برنامه ی ایندتون گرفتن فاند از دانشگاه خوب بود چه اقداماتی رو از همین الان انجام میدادین؟ اخه نمیخوام در اینده افسوس وقتهای از دست رفتمو بخورم و اینکه واقعا اینجا کسی راهنماییم نمیکنه.
    سوال دیگه تافل چه نمره ای لازم دارم؟ و جی ار ای چه نمره ای باید بگیرم؟ ایا امتحان دیگه ای هم هست ؟
    واقعا از لطفتون ممنون
    در مورد سوال اول. مسلما دانشگاه تهرانه. نه به این دلیل که استاداش بهترن. نه. چون واقعیتش ما اینقدر علممون از دنیا عقبه که برای اونوریا خیلی فرقی بین دانشگاه تهران و دانشگاه قوزون آباد نیست...!!! استادایی هم که علم دارن به کسی انتقال نمیدن که شما بتونین استفاده کنین...!!!
    بلکه به این دلیل که شما اگر بخواین از ایران برین اسم دانشگاهای ایرانو هیچکس نشنیده. یعنی کسی اصلا نمیدونه ایران کجاست که بخواد دانشگاهاشو بشناسه. البته جدیدا به لطف عزیزان با افغانستان و القاعده یکمی شباهتمون برای اونوریا بیشتر شده و شناخته تر شده ایم. البته از اونور بوم. ولی دانشگاهامون هرچی هم خوب، کسی نمیشناسه. ولی در کل اسم دانشگاه تهران خب نسبت به بقیه دانشگاها بیشتر شناخته شده است. یکی تهرانه یکی شریف. ولی خب برای زبانشناسی باید بین این دو تا برین تهران. واسه همینم اگر میتونین برین خب مسلما بهتر از تهران نیست. هم استاداش خوبن و هم دانشگاهش شناخته شده است. البته اینم در کل اضافه کنم که خیلی هم نگران نشین اگه نشد. در حیطه علوم انسانی بعید میدونم استادای علوم انسانی حتی اسم این دو تا دانشگاهم شنیده باشن...!!!

در مورد سوال دوم:
    اول: از همه اگر میخواستم ایران فوق بخونم فوق زبانشناسی میخوندم. (دانشگاهش هم خیلی برام مهم نبود. چون اونور براشون همه اینا تقریبا یکیه. ولی رشته مهم بود.)
    دوم: زبان عمومیمو قوی میکردم به شدت. از الان برای یه تافل و جی آر ای جنرال و سابجکت بالا خودمو آماده میکردم. اگر بتونی نمره های خوب تو اینا داشته باشی همون سال دوم فوق میتونی برای رفتن اقدام کنی و به سلامتی سال بعد بشینی سر کلاس دکترا و (اگر پسری) نخوای پا بکوبی و سلام نظامی بدی...!!!
    دو و نیم (این چون الان به ذهنم رسد ولی اولویت مهمتری بود نمره اش این شد): شروع میکردم یاد گرفتن یه زبان دیگه با جدیت. اگر تهرانی تو پستام با دلیل توضیح دادم که آلمانی خیلی خوبه. فرانسه هم خوبه. اسپانیایی بد نیست. ولی من بودم آلمانی میخوندم. دلایلشو هم همه رو گفتم.
    سوم. یکسال دیگه برای سنجش خودم یه امتحان تافل و جی آر ای میدادم. (مژده که جی آر ای هم دیگه ریپورت نمره هاش اختیاریه از این به بعد. اگه 10 تا نمره بد هم داشتید نگران نباشید چون اونی که شما میخواین ریپورت میشه.) و اگر نمراتش خوب نبود سعی میکردم نمره های بهتر و بالاتر بگیرم با تلاش بیشتر. (البته همیشه هرچقدر هم که آماده باشید امتحان دوم تافل به مراتب نمره هاش بهتره.)
    سوم (مال یکمی بعدتره): سعی میکردم توی دوران ارشد با یه استاد خوب پروژه بردارم. وقتی میخوای بری از ایران مهم کیفیت پایان نامه و مقاله هاته و رکامندی که استاد برات مینویسه. اگه یه استادیار برات یه رکامند 2 صفحه ای بنویسه هزار برابر ارزشش بیشتر از فول پروفسوریه که رکامند 5 خطی مینویسه، تازه پر از غلط املایی و گرامری...!!! (دیدم که میگم).
    چهارم: مقاله میدادم. که به تفصیل توضیح دادم روندی که من میشناسم چطوریه
    پنجم: توی دوران فوق تا میتونستم قسمت پابلیکیشن رزومه مو قوی میکردم حتی اگه شده با ترجمه. (به وفور توضیح دادم که رزومه قوی چطوریه.)

در مورد سوال آخرت: هرچی بالاتر بهتر. برای دانشگاه خوب و فاند خوب و یه رزومه صداخفه کن (منظور اینکه صدای استادی که رزومه ات رو میبینه خفه کنه و نتونه نه بگه) تافل حداقل 110 به بالا. جی آر ای جنرالی که وربالش بالای 600، 650 باشه دست کم. و رایتینگشم حداقل 5.5 باشه. نشدنی هم نیست. سخته ولی شدنیه. البته اینکه سخت هم هست یا نه بستگی به پایه زبان الانت داره. اگر پایه زبانت خوبه خیلی هم سخت نیست. چند ماه خوندن مداوم میخواد فقط. در مورد اینکه امتحان دیگه ای هم میخواد یا نه اگر زبانشناسی میخوای بدی نه. چون فکر نمیکنم جی آر ای سابجکت زبانشناسی داشته باشیم...!!!
    ویرایش توسط shibaak : August 9th, 2012 در ساعت 09:27 PM

این دوستمون این سوالو از من تو پیغام خصوصی کردن من اینجا جواب میدم که بقیه هم استفاده کنن.
    نقل قول نوشته اصلی توسط mojtaba_lg
    سلام دوسته عزیز.
    من کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی دارم خواستم منو راهنمایی کنید.خیلی دوست داشتم برای ارشد از ی دانشگاه اروپایی یا آمریکا پذیرش بگیرم
    ********(سانسور کردم. چون خصوصی بود ممکنه نخواد من بذارم اینجا)*******. حالا دارم خودمو برای کنکور ارشد آماده میکنم.حقیقتش پست های شما رو خوندم و یکم منو قلقلک داد ک ب زبانشناسی فک کنم ب جای آموزش وتوی این رشته شرکت کنم.از طرفی از استادا ک میپرسم میگن زبانشناسی فایده نداره بازار کارش... و از این حرفا...
    ازتون بسیار سپاسگذارم
    در مورد ایران بله. زبانشناسی بازار کار نداره. باید بری فقط استاد دانشگاه بشی. کار دیگه ای نمیتونی بکنی. اگرم میتونی من نمیدونم. اگرم خیلی دیگه استاد خبره ای شدی ممکنه انتشاراتیا و اینا بهت پروژه بدن و از اینجور چیزا و اونجوری درآمدت یکمی بیشتر بشه.
    اما در مورد آموزش نه. میتونی تو آموزشگاها درس بدی کارتم خوب باشه زود بالا میری و میتونی خودت آموزشگاه بزنی و و و. (البته اگر زبانت خوب باشه یا پول داشته باشی یا در بهترین حالت هر دوی اینا بدون هیچ مدرکی هم میتونی این کارو بکنی.)

ولی نکته اینجاست. من برای تمام توصیه هام اینو مد نظر میگیرم که شما میخواین از ایران برین...!!!! اگر بخواین بمونین کلا وضعیت فرق داره. اونوقت میشه گفت مترجمی از زبانشناسی بهتره. چون دکتراش تازه اومده و دانشگاها هیئت علمیشو میخوان...!!!
    اما در مورد خارج از ایران اگر میگم زبانشناسی برای اینکه زبانشناسی پل بسیار کوتاهتر و پهنتریه برای رفتن از ایران، عالیه. ادبیات یکمی بلندتر و باریکتره ولی پل بسیار خوبیه. آموزش هم تقریبا شبیه ادبیاته ولی مقصدش فقط تو حیطه آموزشه (که واقعیتش من بدم میاد خیلی). ولی اگر کسی دوست داره خیلی هم خوبه. اما بلندترین پل و باریکترینش پل مترجمیه که اصلا معلوم نیست اون سرش به جایی وصله یا نه....!!!! ممکنه مجبور بشین برگردین و بی خیال بشین کلا. واسه همین بهیچ وجه من الوجوهی من مترجمی رو پیشنهاد نمیکنم...!!!!!!!!

در هر صورت در مورد عمل به توصیه های بنده چند تا چیزو حتما مد نظر داشته باشید:
    1. توصیه ها فقط برای کسانی که از ایران میخوان برن صدق میکنه. (تو ایران تو مثلا جی آر ای میخوای که چی بشه؟؟؟ اصلا احتیاجی نیست...!!!)
    2. اینا از هیچ کتاب و سندی در نیومده. فقط و فقط بر اساس تجربیات گسترده و بسیط بنده در طول مدتیست که شبانه روزی سرم تو اینترنت بود که اپلای کنم و برم.
    3. قسمت کمی از اینا از شنیده هام از افراد معتمد خودمه. مثل مثلا بازار کار زبانشناسی در خارج از ایران که از شنیده هامه از استادم دکتر احمدرضا لطفی. استاد دوره لیسانسم.
    4. همیشه و همیشه بشنوید، گوش بدین و فکر کنید ولی باز هم و باز هم و باز هم حتما حتما حتما خودتون تحقیق کنین. اینترنت در دسترس همه هست. یکی دو هفته وقت بذارین. دانشگاهای مختلف دنیا رو از سایت webometrics.info آدرساشونو پیدا کنین و برین تو سایتشون و ببینین رشته های مختلف چه ریکوآیرمنتایی داره و چه مزیتایی. شاید اصلا تصمیم گرفتید برین مهندسی هوا فضا یا رقص بخونید...!!!! سایتا رو ببینیند و کلا بسنجید که با توجه به دیده هاتون بهترین انتخاب در کل و بخصوص برای شما با توجه به علاقه ها و اطلاعاتتون و شرایطتون چی میتونه باشه. توی 99 درصد سایتا هم از آینده شغلی این رشته ها یه توضیحاتی داده و میشه بهشون اعتماد کرد. با یکی دو هفته وقت گذاشتن، تصمیم گیری بسیار بسیار بهتری خواهید کرد و خیلی خیلی بهتر و مطمئن تر برای آینده تون قدم برمیدارید. به نظرتون سالهای سال وقتی که صرف درس خوندن میکنید، اونم درسی که احتمال قوی میشه شغل آینده تون که منبع شخصیت، درآمد و همه چیزتون خواهد بود تا آخر عمرتون، ارزش نداره یکی دو هفته وقت براش بذارین و خودتون بگردین که نتیجه بهتری بگیرین؟؟؟؟ این درس یه جورایی تمام آینده و زندگی شماست. براش وقت بذارین تا راه بهتری رو انتخاب کنین و مطمئن تر و بهتر قدم بردارید. اشتباه منو نکنین و با چشم باز و آینده نگرانه و با تحقیقات جامع انتخاب کنین....
    ویرایش توسط shibaak : August 10th, 2012 در ساعت 11:01 AM دلیل: میخواستم حتما بنویسم که اشتباه کردم...!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط shibaak نمایش پست ها

در مورد ایران بله. زبانشناسی بازار کار نداره. باید بری فقط استاد دانشگاه بشی. کار دیگه ای نمیتونی بکنی. اگرم میتونی من نمیدونم. اگرم خیلی دیگه استاد خبره ای شدی ممکنه انتشاراتیا و اینا بهت پروژه بدن و از اینجور چیزا و اونجوری درآمدت یکمی بیشتر بشه.
    اما در مورد آموزش نه. میتونی تو آموزشگاها درس بدی کارتم خوب باشه زود بالا میری و میتونی خودت آموزشگاه بزنی و و و. (البته اگر زبانت خوب باشه یا پول داشته باشی یا در بهترین حالت هر دوی اینا بدون هیچ مدرکی هم میتونی این کارو بکنی.)

ولی نکته اینجاست. من برای تمام توصیه هام اینو مد نظر میگیرم که شما میخواین از ایران برین...!!!! اگر بخواین بمونین کلا وضعیت فرق داره. اونوقت میشه گفت مترجمی از زبانشناسی بهتره. چون دکتراش تازه اومده و دانشگاها هیئت علمیشو میخوان...!!!
    اما در مورد خارج از ایران اگر میگم زبانشناسی برای اینکه زبانشناسی پل بسیار کوتاهتر و پهنتریه برای رفتن از ایران، عالیه. ادبیات یکمی بلندتر و باریکتره ولی پل بسیار خوبیه. آموزش هم تقریبا شبیه ادبیاته ولی مقصدش فقط تو حیطه آموزشه (که واقعیتش من بدم میاد خیلی). ولی اگر کسی دوست داره خیلی هم خوبه. اما بلندترین پل و باریکترینش پل مترجمیه که اصلا معلوم نیست اون سرش به جایی وصله یا نه....!!!! ممکنه مجبور بشین برگردین و بی خیال بشین کلا. واسه همین بهیچ وجه من الوجوهی من مترجمی رو پیشنهاد نمیکنم...!!!!!!!!

در هر صورت در مورد عمل به توصیه های بنده چند تا چیزو حتما مد نظر داشته باشید:
    1. توصیه ها فقط برای کسانی که از ایران میخوان برن صدق میکنه. (تو ایران تو مثلا جی آر ای میخوای که چی بشه؟؟؟ اصلا احتیاجی نیست...!!!)
    2. اینا از هیچ کتاب و سندی در نیومده. فقط و فقط بر اساس تجربیات گسترده و بسیط بنده در طول مدتیست که شبانه روزی سرم تو اینترنت بود که اپلای کنم و برم.
    3. قسمت کمی از اینا از شنیده هام از افراد معتمد خودمه. مثل مثلا بازار کار زبانشناسی در خارج از ایران که از شنیده هامه از استادم دکتر احمدرضا لطفی. استاد دوره لیسانسم.
    4. همیشه و همیشه بشنوید، گوش بدین و فکر کنید ولی باز هم و باز هم و باز هم حتما حتما حتما خودتون تحقیق کنین. اینترنت در دسترس همه هست. یکی دو هفته وقت بذارین. دانشگاهای مختلف دنیا رو از سایت webometrics.info آدرساشونو پیدا کنین و برین تو سایتشون و ببینین رشته های مختلف چه ریکوآیرمنتایی داره و چه مزیتایی. شاید اصلا تصمیم گرفتید برین مهندسی هوا فضا یا رقص بخونید...!!!! سایتا رو ببینیند و کلا بسنجید که با توجه به دیده هاتون بهترین انتخاب در کل و بخصوص برای شما با توجه به علاقه ها و اطلاعاتتون و شرایطتون چی میتونه باشه. توی 99 درصد سایتا هم از آینده شغلی این رشته ها یه توضیحاتی داده و میشه بهشون اعتماد کرد. با یکی دو هفته وقت گذاشتن، تصمیم گیری بسیار بسیار بهتری خواهید کرد و خیلی خیلی بهتر و مطمئن تر برای آینده تون قدم برمیدارید. به نظرتون سالهای سال وقتی که صرف درس خوندن میکنید، اونم درسی که احتمال قوی میشه شغل آینده تون که منبع شخصیت، درآمد و همه چیزتون خواهد بود تا آخر عمرتون، ارزش نداره یکی دو هفته وقت براش بذارین و خودتون بگردین که نتیجه بهتری بگیرین؟؟؟؟ این درس یه جورایی تمام آینده و زندگی شماست. براش وقت بذارین تا راه بهتری رو انتخاب کنین و مطمئن تر و بهتر قدم بردارید. اشتباه منو نکنین و با چشم باز و آینده نگرانه و با تحقیقات جامع انتخاب کنین....
    از راهنمایی و پاسختون بسیار ممنونم.بسیار جامع و کامل بود.البته بنده دانشگاه های آمریکا رو از سایت petersons.com نگاه کردم و حق با شماست.ب سختی و ب دشواری میشه برای مترجمی فاند گرفت ک این قضیه برای زبانشناسی و ادبیات صدق نمیکنه و گزینه های بیشتری هست.بازم ممنون
    ضمنا بچه هایی ک میخان برای آمریکا کانادا اقدام کنن این سایتی ک معرفی کردم عالیه.رشته هارو ب تفکیک داره میزان شهریه و فاند و همچنین آمار کسایی ک اپلای کردن و درصدی ک موفق شدن پذیرش بگیرن و بورسیه های مختلف برای ارشد و دکترا و کلا اطلاعات مفیدی داره

موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    English translation

سلام دوستان.من دانشجوی سال سوم مترجمی انگلیسی ام.معدل بالای 5/17.تافل هم میگیرم.قصد دارم سال دیگه برای master یکی از دانشگاه های رایگان فنلاند و 2تا دانشگاه دولتی ترکیه apply کنم.به نظر شما شانس پذیرش در چه گرایش هایی رو دارم؟ اصلا" نمیخوام ترجمه بخونم.یا آموزش یا ادبیات یا زبانشناسی.دانشگاه فنلاند هم که فقط ادبیات و فرهنگ انگلیسی داره که چیز زیادی ازش نمیدونم.
    در ضمن،نمره ی GRE SUBJECT و GENERAL حتما" هر دوتاش لازمه؟
    ممنون

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

Question پاسخ : آيا با ليسانس زبان انگليسي هم ميشه فاند گرفت ؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط shibaak نمایش پست ها
    در مورد سوال دوم:
    اول: از همه اگر میخواستم ایران فوق بخونم فوق زبانشناسی میخوندم. (دانشگاهش هم خیلی برام مهم نبود. چون اونور براشون همه اینا تقریبا یکیه. ولی رشته مهم بود.)
    دوم: زبان عمومیمو قوی میکردم به شدت. از الان برای یه تافل و جی آر ای جنرال و سابجکت بالا خودمو آماده میکردم. اگر بتونی نمره های خوب تو اینا داشته باشی همون سال دوم فوق میتونی برای رفتن اقدام کنی و به سلامتی سال بعد بشینی سر کلاس دکترا و (اگر پسری) نخوای پا بکوبی و سلام نظامی بدی...!!!
    دو و نیم (این چون الان به ذهنم رسد ولی اولویت مهمتری بود نمره اش این شد): شروع میکردم یاد گرفتن یه زبان دیگه با جدیت. اگر تهرانی تو پستام با دلیل توضیح دادم که آلمانی خیلی خوبه. فرانسه هم خوبه. اسپانیایی بد نیست. ولی من بودم آلمانی میخوندم. دلایلشو هم همه رو گفتم.
    سوم. یکسال دیگه برای سنجش خودم یه امتحان تافل و جی آر ای میدادم. (مژده که جی آر ای هم دیگه ریپورت نمره هاش اختیاریه از این به بعد. اگه 10 تا نمره بد هم داشتید نگران نباشید چون اونی که شما میخواین ریپورت میشه.) و اگر نمراتش خوب نبود سعی میکردم نمره های بهتر و بالاتر بگیرم با تلاش بیشتر. (البته همیشه هرچقدر هم که آماده باشید امتحان دوم تافل به مراتب نمره هاش بهتره.)
    سوم (مال یکمی بعدتره): سعی میکردم توی دوران ارشد با یه استاد خوب پروژه بردارم. وقتی میخوای بری از ایران مهم کیفیت پایان نامه و مقاله هاته و رکامندی که استاد برات مینویسه. اگه یه استادیار برات یه رکامند 2 صفحه ای بنویسه هزار برابر ارزشش بیشتر از فول پروفسوریه که رکامند 5 خطی مینویسه، تازه پر از غلط املایی و گرامری...!!! (دیدم که میگم).
    چهارم: مقاله میدادم. که به تفصیل توضیح دادم روندی که من میشناسم چطوریه
    پنجم: توی دوران فوق تا میتونستم قسمت پابلیکیشن رزومه مو قوی میکردم حتی اگه شده با ترجمه. (به وفور توضیح دادم که رزومه قوی چطوریه.)
    چرا آلماني؟!كجا گفتين يا نوشتين؟!من پيدا نكردم پستي رو كه توضيح داده باشين...شما تنها و اولين آدمي هستين كه ميگين آلماني بعد فرانسه!!!!در مورد ادبيات عرض مي كنم..البته پيام خصوصي هم زدم جواب نفرمودين!
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

Junior Member

بچه ها ی سوال داشتم واسه فاند در رشته آموزش یا زبانشناسی مقطع دکترا نمره جی ار ای جنرال لازمه یا سابجکت و حداقل نمره قابل قبول باید چند باشه ممنون. در ضمن اگه یکی مقاله درست حسابی نداشته باشه ولی نمره ایلتس و جی ار ای بالا بیاره می تونه امید داشته باشه فاند بگیره ؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    artemis_743 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Canopus نمایش پست ها
    بچه ها ی سوال داشتم واسه فاند در رشته آموزش یا زبانشناسی مقطع دکترا نمره جی ار ای جنرال لازمه یا سابجکت و حداقل نمره قابل قبول باید چند باشه ممنون. در ضمن اگه یکی مقاله درست حسابی نداشته باشه ولی نمره ایلتس و جی ار ای بالا بیاره می تونه امید داشته باشه فاند بگیره ؟
    اگر می خواستید ادبیات بخونید هر دو جی آر ای لازمه اما برای آموزش و زبانشناسی جنرال لازمه. حداقل نمره نمیشه تعریف کرد اما قائدتا (و متاسفانه) دوستان همرشته ای در دو بخش وربال و رایتینگ نمرات قابل توجهی می گیرن. البته تعداد زیادی از دانشگاه ها هم اصلن جی آر ای نمی خوان. مقاله دادن در این رشته ها کار سختیه و من از خیلی ها پرس و جو کردم متوجه شدم که انتظار زیادی از دانشجو در این خصوص ندارن. برای اطلاعات بیشتر در مورد نمره جی آر ای و معدل به این سایت مراجعه کنید: http://thegradcafe.com و در بخش result عنوان رشته رو که بزنید نتایج پذیرش رو می تونید مشاهده کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط artemis_743 نمایش پست ها
    اگر می خواستید ادبیات بخونید هر دو جی آر ای لازمه اما برای آموزش و زبانشناسی جنرال لازمه. حداقل نمره نمیشه تعریف کرد اما قائدتا (و متاسفانه) دوستان همرشته ای در دو بخش وربال و رایتینگ نمرات قابل توجهی می گیرن. البته تعداد زیادی از دانشگاه ها هم اصلن جی آر ای نمی خوان. مقاله دادن در این رشته ها کار سختیه و من از خیلی ها پرس و جو کردم متوجه شدم که انتظار زیادی از دانشجو در این خصوص ندارن. برای اطلاعات بیشتر در مورد نمره جی آر ای و معدل به این سایت مراجعه کنید: http://thegradcafe.com و در بخش result عنوان رشته رو که بزنید نتایج پذیرش رو می تونید مشاهده کنید.
    بله اما اگه اینطوری باشه و اینکه اکثرا نمره جی ار ای نخوان یا اینکه حتی انتظار مقاله نداشته باشن پس چه معیارهایی رو برای پذیرش و فاند در نظر دارن ؟ چه چیزهایی رو غیر معدل باید داشت تا شانس بورس یا حداقل فاند داشته باشم ؟
    ممنون

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)