نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10

موضوع: هشدار نسبت به رواج خرافات در انجمن!!!

Junior Member

پیش فرض هشدار نسبت به رواج خرافات در انجمن!!!

گاهی اوقات بیش از حد زوم کردن روی یک مسئله نه تنها به حل آن کمک نمی کنه بلکه باعث میشه که خیلی سخت تر از آنچه که هست به نظر برسه. به نظر میرسه خیلی از موضوعاتی که اینجا دارند مطرح می شوند جز تخیل چیز دیگری نیستند. شما می خواهی ویزا بگیری. مدارک مورد نیاز را که در سایت سفارت نوشته اند. سوالاتی را که معمولا پرسیده می شوند و اینکه چطور به آنها جواب بدهیم را هم می دانیم. از تجربه گذشتگان هم می دانیم که چند تا مدرک اضافی دیگه اگر داشته باشید مفید است. تمام.
    اینکه اگر من چند ماه فلان جا کار کزده ام چه نتیجه ای در کلیرنس داره ، اینکه سند خانه ببرم یا نه، اینکه روز مصاحبه کراوات بزنم یا نزنم و ...!!! ناشی از فکر کردن بیش از حد معقول به مسئله است. مثل اینکه بعضی واقعا کار و زندگی ندارند که هر روز یک مسئله جدید طرح می کنند.
    بیخود برای خودتان استرس درست نکنید. اگر قرار باشه ویزا بگیرید می گیرید و در غیر اینصورت هم ...

پیش فرض پاسخ : هشدار نسبت به رواج خرافات در انجمن!!!

جانا سخن از زبان ما میگویی
    به نکات بالا اینم اضافه کنم که یک جلسه مشاوره با یه وکیل که سرش به تنش بیرزه از خواب و خیالها کم میکنه
    غافل چون صبح کند می اندیشد که چه کند؛<br />عاقل می اندیشد که خدا با او چه خواهد کرد

اولا کار مهمه ویکی از بچه ها که رد شده بود از یک کله گنده که رفته بود حسابی تحقیق کرده بود گفته بودند بخاطر سابقه کاریته .سند خونه ..دبی مهمه براش .در مورد کراواتم از نظر روانشناسی خیلی مهمه شیک باشی ولی اینا من ندیدم تو فروم گرته برداری کردیش .پس من همه مواردتا نقض میکنم البته با اجازه تون .
    The truth of my life:I`m only looking for you

بسیار خوشحالیم که یکی از خواص پیدا شد تا نسبت به ترویج افکاره ضاله هشدار دهد.
    دوست عزیز اینجا هر کی هر چی دوست داره می تونه بپرسه و بقیه هم راهنماییش می کنن.اگر از تاپیکی هم خوشمون نیاد به سادگی نادیده می گیریم. در مورده کرواتم ایده جالبی دادی، افیسر هم اگه گفت چرا کراوات زدی؟
    میگیم:
    کراوات زدم تا خوشت بیاد همه میگن کراوات به من می آد،
    نازی نازی به من بگو کراوات چه رنگیش به من می آد؟
    ..............

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط Reza2008
    گاهی اوقات بیش از حد زوم کردن روی یک مسئله نه تنها به حل آن کمک نمی کنه بلکه باعث میشه که خیلی سخت تر از آنچه که هست به نظر برسه. به نظر میرسه خیلی از موضوعاتی که اینجا دارند مطرح می شوند جز تخیل چیز دیگری نیستند. شما می خواهی ویزا بگیری. مدارک مورد نیاز را که در سایت سفارت نوشته اند. سوالاتی را که معمولا پرسیده می شوند و اینکه چطور به آنها جواب بدهیم را هم می دانیم. از تجربه گذشتگان هم می دانیم که چند تا مدرک اضافی دیگه اگر داشته باشید مفید است. تمام.
    اینکه اگر من چند ماه فلان جا کار کزده ام چه نتیجه ای در کلیرنس داره ، اینکه سند خانه ببرم یا نه، اینکه روز مصاحبه کراوات بزنم یا نزنم و ...!!! ناشی از فکر کردن بیش از حد معقول به مسئله است. مثل اینکه بعضی واقعا کار و زندگی ندارند که هر روز یک مسئله جدید طرح می کنند.
    بیخود برای خودتان استرس درست نکنید. اگر قرار باشه ویزا بگیرید می گیرید و در غیر اینصورت هم ...
    به نظر من هیچ کدوم از این مواردی که شما ذکر کردید خرافات نیست!
    قبول دارم که در بعضی موارد حساسیت بچه ها رو یک موضوع زیاد شده ولی همیشه هدف این بوده که با دید باز و پیش بینی با مساله ویزا یا سایر مسایل برخورد بشه. اگه شما با محیط سفارت و جو اونجا آشنا نباشی اینکه کروات بزنی یا حجاب داشته باشی می تونه مساله مهمی باشه. به عنوان مثال بر خلاف دیدگاه اکثریت محیط سفارت کاملاً غیر رسمیه. من دوستانی داشتم که بدون تحقیقات و تنها به خیال خودشون با کروات رفتن برای مصاحبه ولی وقتی جو حاکم بر اونجا رو دیدن و مشاهده کردن که چقدر محیط informal هست دست و پاشون رو گم کردن حتی یکی از دوستام رفته بود یه گوشه و کرواتشو درآورده بود و به گفته خودش کلی استرس به جونش افتاده بود. پس چه بهتر که بچه ها با دید باز برن برای مصاحبه تا جلوی این مشکلات غیر قابل پیش بینی گرفته بشه. شاید شما در جایی درس خوندی که دوستان شما هر ساله برای ویزا اقدام می کنن و در نتیجه صحبت و مشورت با اونا اطلاعات خوبی جمع کرده باشی ولی این رو بدون توی این فروم از هر دانشگاهی حضور داره شاید کسایی اینجا بیان که تجربه کافی ندارن و وظیفه فروم اینه که تجربه دیگران در اختیار سایرین قرار بگیره.
    بله توی سایت مدارک لازم رو نوشته ولی همه چیز توضیح داده نشده حتی به عنوان مثال توی سایت قبرس نوشته شده زودتر از 120 روز از شروع ترم برای ویزا اقدام نکنید ولی همه الان توی فروم می دونن که حقیقت این نیست و شما هر چه زودتر اقدام کنی بهتره. اگه تجربه دیگران نبود من و شما چطوری می خواستیم با این جور قضایا آشنا بشیم؟
    یا مثلاً در مورد مساله Bank Statement من به شخصه تا قبل از اومدن توی فروم نمی دونستم که پول زیادی می تونه اثر منفی داشته باشه و این موضوع رو از یکی از دوستان توی همین فروم در یکی از این تاپیک های به ظاهر بی ارزش (از دیدگاه شما) شنیدم.
    حرف شما "اگر قرار باشه ویزا بگیرید می گیرید" درسته ولی به شرط اینکه درست و منطقی و با دید کامل با مساله ویزا قدم تو راه بذارید و این حاصل نمی شه به جز با مشورت با دیگران.
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

من نظرم عوض شد. ars راس میگه. خرافات کدومه؟ : من گفتم خرافات؟؟
    ولی بازم این تاپیکی که رضا زده به نظرم خوبه. خیلیم خوبه. چون بالاخره یه تلنگری میزنه که یه سری حساسیت ها بی مورده. البته حالا رضا اسمشو گذاشته خرافات! بازم توصیه میکنم، علاوه بر همه این حرفا، خودتونو به یه وکیل نشون بدید!
    غافل چون صبح کند می اندیشد که چه کند؛<br />عاقل می اندیشد که خدا با او چه خواهد کرد

Junior Member

منظور من، زیر سئوال بردن ارزش موضوعات مطرح شده در فروم نبود. شاید مثالهایی که من استفاده کردم مناسب نبودند. ولی حرف حساب من اینه که خیلی از مسائل احتیاج به اینقدر مو شکافی ندارند. هدف همه کسانی که اینجا مراجعه می کنند دریافت و منتقل کردن اطلاعات است. ولی اطلاعات بیش از حد و غیر ضروری، بار فکری را زیاد می کنه و خودش می تونه مانعی برای موفقیت باشه. مخصوصا برای اوانایی که روحیات ظریفی دارند! خلاصه کلام: Take it easy

منظورت از وکیل چیه؟ همینایی که برای پذیرش گرفتن مشاوره میدن و یه پولی میگیرن که پذیرش جور کنن؟!

آره دیگه. ولی لازم نیست چیزی جور کنن. آدم یکی دو جلسه میره
    از مشاوره استفاده میکنه. اگه من پول اون کارا رو داشتم که الان سیتیزن آمریکا بودم!

وافعا مطالبی که دوستمون reza2008 بیان کرده اند یه جورایی نا امید کننده بود. دوست عزیز الان که شما می خواهید در مقطع فوق یا دکترا ادامه تحصیل بد هید اون هم تو یک کشور دیگه ، حتما تا حالا بایستی به اهمیت این نکته رسیده باشید که هر قدر تو یه مسئله ای بهتر زوم کنی و تمام جوانب کارو بسنجی بهتر نتیجه می گیری و بعدا افسوس میخوری که چرا قبل از انجام اون کار درست حسابی تحقیق نکردی. مثلا شما یه محقق هستین.
    من به شخصه خیلی جاها این تجربه رو داشتم که قبل از هر کار مهمی تمام جوانب کارو در نظر بگیرم. حالا تو مسئله بسیار مهم ویزا گرفتن که حتما بایستی خیلی هم بیشتر دقت کنیم. چشم بسته نباید بریم جلو. لا اقل واسه من مهمه که این همه خرج و وقتی که گذاشتم بسادگی با رعایت یکی دو نکته ای که می تونستم قبلا با یکم وقت اضافی گذاشتن رو اونا نتیجه بهتری بگیرم از دست ندم.
    حالا نمی دونم چطور شما به سوالاتی که مطرح شده مزخرفات می گید. فکر کنم شما بیش از حد خوشبثین هستید و حتما خواب هم دیدی که ویزا رو گرفتین و clear هم شدین و الان تو خاک آمریکا هستید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)