صفحه 95 از 97 نخستنخست ... 4585868788899091929394959697 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 941 تا 950 , از مجموع 970

موضوع: MBA

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    English Translation

پیش فرض پاسخ : MBA

سلام دوست عزیز. تبریک میگم که دانشگاه خوبی رفتید رنک دانشگاهو تو Qs که دیدم گرخیدم . داشتم پستهارو میخوندم شما نوشته بودید GMAT 640 داشتید درسته ؟ میشه بیشتر توضیح بدید راجع به رزومه تون ؟ و اینکه آیا فاند گرفتید ازون دانشگاه یا نه ؟ و اگر گرفتید چقدر و چجوری دادن و اگر نه هزینه هاش چجوریه ؟ ممنون میشم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    English Translation

نقل قول نوشته اصلی توسط farveh نمایش پست ها
    سلام
    حرفهاتون قشنگه، خیلی هاش هم درسته اما امید واهی دادن و اینکه بگید هر جایی شد برید و درس بخونید بهتر از ایران هست و با NEetworking می تونید کار پیدا کنید، فقط قسمت اولش درسته. بله کلا درس خوندن در کشورهای غربی در رشته مدیریت خیلی خیلی بهتر از ایران هست و بارها گفتم تفاوت سطح این رشته در ایران با کشورهای غربی از زمین تا آسمون هست اما دو تا نکته مهمه این وسط:

1- اگر در دانشگاههای خیلی خیلی خوب با رنکینگ خیلی بالا قبول نشوید و در یک دانشگاه متوسط یا ضعیف درس بخونید، کسی شما را push نمی ده که جیزی یاد بگیرید، خودتون هستید که واقعا باید بخواهید و تلاش کنید تا چیزی یاد بگیرید. صرف درس خوندن در یک دانشگاه غربی به شما دانش نمی دهد. اون workshop ها که شما ازش حرف می زنید در خیلی از دانشگاههای غربی وجود ندارد،حتی در خیلی از کشورها هم برخی مطالب تدریس نمی شود و کلاسهاش نیست تا بروید یاد بگیرید. اصلا هم موضوعای خیلی خاصی نیستند، مانند ایران که مثلا کلاس mplus وجود ندارد. در برخی کشورها هم متخصص برخی تکنیکها تحلیل داده وجود ندارد. دانشگاه باید خوب باشد نه حتما از نظر ranking با جزو top 20 ، باید دانشگاه پولداری باشد و امکانات بدهد. ربته دانشگاه من در رنکینگ شانگهایی 300 هست در دنیا و در استرالیا 10 هست، اما انقدر این دانشگاه پولدار هست که تمام امکاناتی را که می تونه برای دانشجوها فراهم می کنه، استاد از بهترین دانشگاههای امریکا مثل نیویورک یا Boston بر می داره میاره برای ما workshop بگذارند، اما 10 نفر بیشتر سر کلاس درس شون نرفتند، چون هیچی اجباری نیست. هر چیزی رو هم که خود دانشگاه استادش رو نداره، پول میده ما بریم هر شهری یا کشوری می خوایم سر کلاس بشینیم و یاد بگیریم. خود من رفتم دانشگاه ملبورن 8 روز یک تکنیک جدید رو یاد بگیرم . اینها همه خرج داره اگر دانشگاه ساپورت نکنه و پولی اضافه بر بورس برای اینکارا بهتون نده، شما نمی تونید هر چقدر هم که دوست دارید برید یاد بگیرید. بماند که برخی از کلاسها هم خیلی دلم می خواست برم اما سر مشکل پاسپورت ایرانی و درگیر شدن در فرایند گرفتن ویزا بی خیالش شدم در حالیکه پولش را دانشگاه می داد. اما دانشجوهای دانشگاههای خیلی خوب در همون محیط هستند و لازم نیست جایی بروند و خرج اضافی کنند.

در رشته های مدیریتی تا وقتی فقط می خواهی دانشجوی خوبی باشی درس خوندن در یک دانشگاه متوسط کافیه، اما همینکه می خوای خیلی خوب باشی و در یک چیزی خیلی قوی بشوی باید بری Workshop های خاص که این workshop ها هم سالی چند بار به صورت دوره ایی در چنددانشگاه خاص برگذار می شوند. مثلا در اروپا انگلیس و آلمان اکثرا میزبان این کلاسها هستند، بچه هایی که اروپا هستند راحت می تونند بروند اما برای ما ها مشکل هست. امریکا هم چند تا دانشگاه خاصش میزبانند، مسلما اگر امریکا درس بخونی و پول اضافی بر بورس نداشته باشی یا ساپورت نکنه دانشگاهت نمی تونی این دوره ها رو بری.

2- در برخی کشورها مثل آمریکا .کانادا که خیلی مهم هست شما کجا درس خونید، امکان کار پیدا کردنتون بعد از درس ، اگر در یک دانشگاه خیلی خوب درس نخونید بخصوص در رشته های مربوط به مدیریت تقربیا 0 هست. این حرف من نیست، تمام استادهایی که از امریکا و کانادا امدند و سر کلاس هاشون رفتم، همشون همین رو گفتند که " امریکا عمرا برای خارحی ها کار مرتبط پیدا بشه اگر در یک دانشگاه متوسط یا پایین مدیریت و MBA بخونی"

بر اساس همین دو تا نکته من خیلی ها رو دیدم رفتند دانشگاههای داقون خارجی درس خوندن با پول خودشون و دست از پا دراز تر برگشتن ایران و دارند همون 2 میلیون که شما گفتید رو می گیرند. فقط این وسط چندصد میلیونی از دست دادند. رشته های مدیریت مثل مهندسی نیست که برید درس بخونید و راحت کار پیدا کنید و امید هم داشته باشید. کلا دنیاش فرق می کنه. باید خیلی سنجیده عمل کرد، کجا رفت و کجا درس خوند.
    سلام دوست عزیز. تبریک میگم که دانشگاه خوبی رفتید رنک دانشگاهو تو Qs که دیدم گرخیدم . داشتم پستهارو میخوندم شما نوشته بودید GMAT 640 داشتید درسته ؟ میشه بیشتر توضیح بدید راجع به رزومه تون ؟ و اینکه آیا فاند گرفتید ازون دانشگاه یا نه ؟ و اگر گرفتید چقدر و چجوری دادن و اگر نه هزینه هاش چجوریه ؟ ممنون میشم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    English Translation

سلام دوستان . اینطوری که من با خوندن این تاپیک متوجه شدم برای MBA تقریبا نمیشه فاند گرفت. خوب اگر تصمیم بگیریم که تو ایران MBA بخونیم میتونیم برای دانشگاههای خارج از کشور اقدام کنیم؟ بعد چه رشته هایی رو میشه رفت ؟ چون DBA اونجوری که من دیدم نه خیلی رایجه نه خیلی از فارغ التحصیلای MBA کسی میره DBA بخونه (البته به جز ایران!).و بعد اینکه اگه بخوایم mba رو ایران بخوونیم باید پژوهش محور بخونیم که بشه برای دکترا اپلای کرد؟ و آخر هم اینکه با خوندن فرومها و اطلاعات ارزشمندی که دوستان عزیز (که واقعا خیر ببینن) گذاشتن فهمیدم دکتری مدیریت پذیرشش به اختمال خیلی زیاد با فاند هست، من میخوام بدونم پذیرش گرفتن در مقطع دکتری مدیریت چقدر میتونه سخت باشه ؟ یعنی مثلا از رشته های مهندسی سختتره یا نه همونجوریه؟(البته ببخشید سوال آخرم مربوط به تاپیک نمیشد ولی در ادامه سوال قبلی بود)
    ممنون میشم کسی بتونه جواب بنده رو بده
    سپاس

نقل قول نوشته اصلی توسط mojisma نمایش پست ها
    سلام دوستان . اینطوری که من با خوندن این تاپیک متوجه شدم برای MBA تقریبا نمیشه فاند گرفت. خوب اگر تصمیم بگیریم که تو ایران MBA بخونیم میتونیم برای دانشگاههای خارج از کشور اقدام کنیم؟ بعد چه رشته هایی رو میشه رفت ؟ چون DBA اونجوری که من دیدم نه خیلی رایجه نه خیلی از فارغ التحصیلای MBA کسی میره DBA بخونه (البته به جز ایران!).و بعد اینکه اگه بخوایم mba رو ایران بخوونیم باید پژوهش محور بخونیم که بشه برای دکترا اپلای کرد؟ و آخر هم اینکه با خوندن فرومها و اطلاعات ارزشمندی که دوستان عزیز (که واقعا خیر ببینن) گذاشتن فهمیدم دکتری مدیریت پذیرشش به اختمال خیلی زیاد با فاند هست، من میخوام بدونم پذیرش گرفتن در مقطع دکتری مدیریت چقدر میتونه سخت باشه ؟ یعنی مثلا از رشته های مهندسی سختتره یا نه همونجوریه؟(البته ببخشید سوال آخرم مربوط به تاپیک نمیشد ولی در ادامه سوال قبلی بود)
    ممنون میشم کسی بتونه جواب بنده رو بده
    سپاس
    من ایران درس نخوندم برای همین زیاد از تفاوت mba و فوق لیسانس مدریت اطلاعی ندارم ، ولی به نظر من در کل اگر قصد خارج رفتن دارید اینجا چیزی بخونید که:
    - پایه محکم در ریاضیات و امار داشته باشه
    - تا حد امکان کار پژوهشی و تز داشته باشه.
    وقتی شما ریاضی قوی داشته باشی تمام رشته های مدریتی و اقتصاد به روی شما باز هست ، ولی مثلا اگر MBA گرایش بازاریابی بخونی که زیاد ریاضی نداره بعدا انتخابهات خیلی محدودتر میشوند. زیاد دیده شده که افراد با فوق الکترونیک رفتن دکترای فاینانس یا مدریت. چرا؟ چون سختی کار قسمت ریاضیش هست که اینها قوی هستند برای همین پذیرش میشوند.

Junior Member

سلام. من دارم برای دکترای مدیریت اقدام میکنم و بتازگی از دوستی درباره دوره های انلاین mba شنیدم.
    کمی جستجو در نت متوجه شدم که دانشگاههای تاپ این دورها رو برگزار میکنن
    و باتوجه به رنکینگ و نام دانشگاه هزینه هرترم چیزی بین هزار تا هزارو هشتصد دلاره.
    کسی اینجا این دورهها رو میشناسه یا گذرونده؟
    تاثیر مثبتی در رزومه داره؟
    اگر دوستی هراطلاعاتی در این باره داره ممنون میشم راهنمایی کنه.

Junior Member

سلام
    اول ممنون از همه ی کسایی که تجربیاتشون رو در اختیار بقیه میذارن
    من این اکانت رو ساختم که یه سوال بپرسم
    من دانشجوی کارشناسی برق دانشگاه علم و صنعت هستم و معدلم حدود 16 هستش
    تجربه ی کار تمام وقت ندارم با توجه به اینکه دانشجوئم ولی کار نیمه وقت به صورت ثابت 5 سال ( تا موقعی که اپلای کنم) سابقه ی معلمی دارم ، 1 سال عضو تیم R&D یه شرکت بودم، 2 سال معاون R&D یه شرکت دیگه بودم و هستم، 4 ساله مسئول یه آزمایشگاه تحقیقاتی توی دانشگاه هستم، 2 سال نایب رئیس شاخه ی بین المللی مهندسی برق (IEEE) توی دانشگاه بودم، 3 ساله که رئیس یکی از لیگ های مسابقات روبوتیک ایران (IranOpen) هستم و در حال حاضر هم یه استارتاپ دارم که تازه بعد از 18 ماه از شروع، به سوددهی رسیده.
    من علاقه ی خیلی زیادی به تولید و R&D تو حوزه ی مهندسی برق دارم و برای همین میخوام که توی زمینه ی MBA کار کنم. پدرم هم هیئت علمی دانشگاهه توی حوزه ی مدیریت دانش و تا حدی با گرایش های مدیریت آشنایی دارم.
    حالا سوال من اینجاست که با این شرایط و اینکه سنم در موقع اپلای حدود 23 سال خواهد بود امکان اینکه از 50تا دانشگاه اول دنیا بتونم پذیرش بگیرم چقدره ؟
    چون اکثرشون تجربه ی حداقل 3 سال کار فول تایم میخوان که من ندارم ( به جاش یه عالمه تجربه ی کار پارت تایم دارم)
    این سوال رو از الان دارم میپرسم چون که برنامه ریزی برای اینکه MBA بخونم با اینکه مهندسی برق رو ادامه بدم (به جفتشون هم خیلی خیلی علاقه مندم) کاملا متفاوته.
    در ضمن من برای bsc از دانشگاه UBC پذیرش داشتم که بدلیل مشکلی که ایران با انگلیس داشت بهم ویزا ندادن.
    در مورد آزمون های زبان هم فکر میکنم تافل رو بتونم 100 رو بگیرم و هیچ ایده ای ندارم GMAT چجوری باشه چون تا الان اصلا سوالش هاش رو هم ندیدم( 1 سال تا زمان اپلای کردنم زمان دارم)
    مرسی از وقتی که برای خوندن پیامم گذاشتید و مرسی بابت وقتی که برای نوشتن پاسخش میذارید

نقل قول نوشته اصلی توسط mhshirani نمایش پست ها
    سلام
    اول ممنون از همه ی کسایی که تجربیاتشون رو در اختیار بقیه میذارن
    من این اکانت رو ساختم که یه سوال بپرسم
    من دانشجوی کارشناسی برق دانشگاه علم و صنعت هستم و معدلم حدود 16 هستش
    تجربه ی کار تمام وقت ندارم با توجه به اینکه دانشجوئم ولی کار نیمه وقت به صورت ثابت 5 سال ( تا موقعی که اپلای کنم) سابقه ی معلمی دارم ، 1 سال عضو تیم R&D یه شرکت بودم، 2 سال معاون R&D یه شرکت دیگه بودم و هستم، 4 ساله مسئول یه آزمایشگاه تحقیقاتی توی دانشگاه هستم، 2 سال نایب رئیس شاخه ی بین المللی مهندسی برق (IEEE) توی دانشگاه بودم، 3 ساله که رئیس یکی از لیگ های مسابقات روبوتیک ایران (IranOpen) هستم و در حال حاضر هم یه استارتاپ دارم که تازه بعد از 18 ماه از شروع، به سوددهی رسیده.
    من علاقه ی خیلی زیادی به تولید و R&D تو حوزه ی مهندسی برق دارم و برای همین میخوام که توی زمینه ی MBA کار کنم. پدرم هم هیئت علمی دانشگاهه توی حوزه ی مدیریت دانش و تا حدی با گرایش های مدیریت آشنایی دارم.
    حالا سوال من اینجاست که با این شرایط و اینکه سنم در موقع اپلای حدود 23 سال خواهد بود امکان اینکه از 50تا دانشگاه اول دنیا بتونم پذیرش بگیرم چقدره ؟
    چون اکثرشون تجربه ی حداقل 3 سال کار فول تایم میخوان که من ندارم ( به جاش یه عالمه تجربه ی کار پارت تایم دارم)
    این سوال رو از الان دارم میپرسم چون که برنامه ریزی برای اینکه MBA بخونم با اینکه مهندسی برق رو ادامه بدم (به جفتشون هم خیلی خیلی علاقه مندم) کاملا متفاوته.
    در ضمن من برای bsc از دانشگاه UBC پذیرش داشتم که بدلیل مشکلی که ایران با انگلیس داشت بهم ویزا ندادن.
    در مورد آزمون های زبان هم فکر میکنم تافل رو بتونم 100 رو بگیرم و هیچ ایده ای ندارم GMAT چجوری باشه چون تا الان اصلا سوالش هاش رو هم ندیدم( 1 سال تا زمان اپلای کردنم زمان دارم)
    مرسی از وقتی که برای خوندن پیامم گذاشتید و مرسی بابت وقتی که برای نوشتن پاسخش میذارید
    با سلام، بهترین کار این هست که همین سوال را از دانشگاهی که دوست دارید اپلای کنید بپرسید. همینطور کوتاه فعالتهاتون را توضیح بدید یا حتی یک رزومه یک صفحه ای باهاش بفرستید. توی اینترنت نمونه رزومه های خارجی را میتونید با گوگل پیدا کنید. خیلی از دانشگاهها قانونی برای سابقه کاری ندارند ولی توصیه میکنند که 2 سال سابقه داشته باشید. یعنی احتمال پذیرش بدون سابقه کاری هست ولی احتمال ضعیف.
    یک نکته دیگه هم بگم. دانشگاهها به خاطر خود دانشجو اصرار بر سابقه کاری دارند. چون با سابقه کاری خیلی بیشتر میتونید از MBA استفاده ببرید. رزومه شما واقعا خوب هست و حیفه که بدون سابقه کاری اپلای کنید چون با 2 سال کار کردن شانس پذیرش از دانشگاههای واقعا درجه یک را خواهید داشت. البته GMAT بالای 700 هم خیلی کمک میکنه.
    راستی دانشگاههای امریکا و تا حدی کانادا در مقایسه با اروپا میانگین سنی پایینتری دارند. یعنی با سن کم و سابقه کار کوتاه شانستون در امریکا بهتر هست.

ApplyAbroad Superstar

سلام من در مورد انگلیس میتوانم بگویم که اگر نمره زبان خوب داشته باشید احتمال گرفتن پذیرش خیلی زیاد است و حتی پیشنهاد دانشگاه واریک را میکنم چه کمپوس کاونتری و چه لندن. نکته فقط این است که اسم MBA یک اثر دارد. اول اینکه شهریه بی دلیل خیلی بالا میرود. اگر در یک رشته دیگر گروه مدیریت مثلا international Business ثبت نام کنید شاید تا ۴۰% در دانشگاههای خوب مثل واریک - امپریال -LSE- پول کمتری می پردازید در حالیکه محتوا در واقع یکی است. البته بعضی دانشگاهها MBA را در دوسال اجرا میکنند و این دلیل شهریه بالاست. موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط solidsnake نمایش پست ها
    با سلام، بهترین کار این هست که همین سوال را از دانشگاهی که دوست دارید اپلای کنید بپرسید. همینطور کوتاه فعالتهاتون را توضیح بدید یا حتی یک رزومه یک صفحه ای باهاش بفرستید. توی اینترنت نمونه رزومه های خارجی را میتونید با گوگل پیدا کنید. خیلی از دانشگاهها قانونی برای سابقه کاری ندارند ولی توصیه میکنند که 2 سال سابقه داشته باشید. یعنی احتمال پذیرش بدون سابقه کاری هست ولی احتمال ضعیف.
    یک نکته دیگه هم بگم. دانشگاهها به خاطر خود دانشجو اصرار بر سابقه کاری دارند. چون با سابقه کاری خیلی بیشتر میتونید از MBA استفاده ببرید. رزومه شما واقعا خوب هست و حیفه که بدون سابقه کاری اپلای کنید چون با 2 سال کار کردن شانس پذیرش از دانشگاههای واقعا درجه یک را خواهید داشت. البته GMAT بالای 700 هم خیلی کمک میکنه.
    راستی دانشگاههای امریکا و تا حدی کانادا در مقایسه با اروپا میانگین سنی پایینتری دارند. یعنی با سن کم و سابقه کار کوتاه شانستون در امریکا بهتر هست.

ApplyAbroad Superstar

نکته دیگر هم اینکه اسم MBA رقابت را برای پذیرش زیاد میکند چون همه به خاطر شهرتش هجوم میبرند و ممکن است به جای بهترین دانشگاه در دانشگاههای پایین تری مجبور شوید پذیرش شوید. مثلا در Saad Business School از هر به نظرم ۶۰ تقاضا یک نفر برای MBA پذیرفته میشود ولی برای دیگر رشته های گروههای مدیریت همین دانشگاه تا یک به ۲۵ پایین می آید. به خاطر گذشته فنی هم به دنبال رشته ای مدیریت با تکیه بر تکنولوژی باشید برای ادادمه کار و زندگی مفید تر است.
    نقل قول نوشته اصلی توسط solidsnake نمایش پست ها

ApplyAbroad Superstar

سلام به نظرم باید بین بورس و فاند دانشگاهی تفاوت قایل بشویم. برای MBA در دانشگاههای ممتاز دانشگاه فاند اختصاص نمیدهد ولی دانشجوی پذیرفته شده تقریبا بلافاصله شروع به دریافت نامه از شرکتها میکند که به او هم بورس کامل - شهریه و هزینه زندگی - هم پیشنهاد استخدام در شرکت آنها پس از تحصیل میدهند. بنابراین اگر در ییل /هاروارد / London Business School/ حتی جاهایی مثل IESE در اسپانیا یا INSEAD در فرانسه و این دست جاها موفق به گرفتن پذیرش بشوید احتمال دریافت بورس از بخش خصوصی بالا که شاید یقینی باشد

نقل قول نوشته اصلی توسط jd13 نمایش پست ها
    من راستش تاحالا نشنیده بودم کسی‌ بورس کامل بگیره برای MBA. حداکثر چیزی که من دیدم ۱۰۰% شهریه بوده (بدون خرج زندگی‌) ولی‌ خوب جالبه که کسی‌ بورس کامل گرفته. چه دانشگاهی بود؟
    ویرایش توسط susighton : January 24th, 2018 در ساعت 05:48 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)