صفحه 86 از 97 نخستنخست ... 36767778798081828384858687888990919293949596 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 851 تا 860 , از مجموع 970

موضوع: MBA

Junior Member

پیش فرض پاسخ : MBA

در پاسخ به دوستم، Farveh هم بگم، پیدا کردن کار، تابعی از موارد متعدد هستش. علاقه ای هم به وارد شدن به بحث مجدد ندارم به خصوص که متوجه شدم زمینه شما بیشتر آکادمیک هست و اصولا MBA دنیای متفاوتیه... اما من هم دوست نزدیکم رو داشتم که بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه اول امریکا داره درآمد K250$ در سال رو تو یه Consulting firm بزرگ تجربه می کنه و هم از اقوامم بودن که از یک دانشگاه 100% ناشناخته تو وسط امریکا فارغ التحصیل شد و الان تو ایالتای شرقی، یک شهر بزرگ (اطلاعات رو به جزء نمی گم چون می خوام حالت ananymous باقی بمونه) مشغول به کار شده البته با درآمدی خیلی خیلی پایینتر. به هر حال اینکه کار برای فارغ التحصیلان مدیریت تو غرب وجود نداره، 100% اشتباهه. من دو سر طیف رو دیدم، کاملا بستگی به توانایی و لیاقت هر فرد داره. اون فردی که از یه دانشگاه درجه n هم مدرکش رو میگیره اگر مصمم باشه و کوشا (همونطور که فامیل من در دوره تحصیلش CPA گرفت) قطعا نتیجه تلاشش رو می تونه بگیره.

ممنونم من لیسانس و فوق لیسانس از دانشگاه شهرستان دارم
    تافل ۹۱ و جی آریی ۳۰۴
    ۵ سال سابقه مدیریتی دارم و البته معدل لیسانس ۱۷.۲۸ و فوق ۱۸.۸۵
    البته این دانشگاه خصوصیه با رنک ۴۷ آمریکا در mba و به من ۳۰ درصد شهریه اسکولارشیپ داده
    من منتظر جواب پذیرش و فاند برای دکترای صنایع هستم البته از یه دانشگاه رنک متوسط
    کل پست های این تاپیک رو خوندم ولی الان نمی دوتم وضعیت کار و ادامه تحصیل در mba دقیقا چطوره
    و اگه فاند دکترای صنایع در اون دانشگاه متوسط اوکی بشه می ارزه mba رو انتخاب کنم؟
    ممنون از راهنماییتون

نقل قول نوشته اصلی توسط Gadfly نمایش پست ها
    اول تبریک عرض می کنم.
    ثانیا...
    می فرمایید رزومتون چطور بود و با چه شرایطی پیشنهاد/پذیرش گرفتید؟!
    MBA گرایش نیست، رشته اس، مواردی مثل Finance,HR, Operation و... گرایش می شن.
    اصولا امثال من و شما برای دوره EMBA،واجد شرایط نیستیم به علت سابقه کار مدیریتی مورد نیاز. ضمن اینکه شهریه این دوره به مراتب بیشتره
    این لینک http://poetsandquants.com/2014/11/26...ool-ranking/5/ اطلاعات رنکینگ دانشگاه مد نظرتون رو توی چندتا از معروفترین و معتبر ترین مراجع میده... اما اگر مد نظرتون هست که بعد از فارغ التحصیلی تو خود امریکا مشغول بشید (با فرض موفقیت در پیدا کردن کار) این لینک http://poetsandquants.com/2014/10/13...es-on-earth/4/ رو هم نگاه کنید که دانشگاه مد نظرتون، جزو 50 برنامه اول تو امریکا از حیث درآمد فارغ التحصیل های MBA هستش.

Junior Member

سلام
    دوستان من ترم آخر برق-قدرت دانشگاه شهید بهشتی هستم
    می خواستم بدونم با معدل 15 می تونم برای mba با فاند اقدام کنم؟
    زبانم خوبه ولی هنوز آزمون تافل ندادم
    یه سوال اساسی هم داشتم! اینکه خارج از کشور هم mba یک مدرک مستر به حساب میاد یا یه free course هست؟!! و اگه free course هست، اعتبار مدارکش چقدره؟
    ممنون

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط hemadmoh نمایش پست ها
    سلام
    دوستان من ترم آخر برق-قدرت دانشگاه شهید بهشتی هستم
    می خواستم بدونم با معدل 15 می تونم برای mba با فاند اقدام کنم؟
    زبانم خوبه ولی هنوز آزمون تافل ندادم
    یه سوال اساسی هم داشتم! اینکه خارج از کشور هم mba یک مدرک مستر به حساب میاد یا یه free course هست؟!! و اگه free course هست، اعتبار مدارکش چقدره؟
    ممنون
    MBA معمولا منبع درآمده برای دانشگاه ها برای همین فاند نداره و معمولا باید شهریه هم پرداخت کنید.
    ضمنا معمولا نیاز به سابقه کار هست برای پذیرش/
    تا جایی که من می دونم بله، مدرک مستر به حساب میاد. البته انوع و اقسام MBA هست و تنوع زیادی وجود داره.
    inactive account

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sysco نمایش پست ها
    MBA معمولا منبع درآمده برای دانشگاه ها برای همین فاند نداره و معمولا باید شهریه هم پرداخت کنید.
    ضمنا معمولا نیاز به سابقه کار هست برای پذیرش/
    تا جایی که من می دونم بله، مدرک مستر به حساب میاد. البته انوع و اقسام MBA هست و تنوع زیادی وجود داره.
    ممنونم
    راستش من علاقه ی چندانی به ادامه تحصیل تو رشته ی برق ندارم و دوست دارم بیام سمت مدیریت و البته خارج از کشور، غیر از mba گرایش های دیگه ای نیست که واسه بچه های فنی مناسب باشه؟

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط hemadmoh نمایش پست ها
    ممنونم
    راستش من علاقه ی چندانی به ادامه تحصیل تو رشته ی برق ندارم و دوست دارم بیام سمت مدیریت و البته خارج از کشور، غیر از mba گرایش های دیگه ای نیست که واسه بچه های فنی مناسب باشه؟
    من این کار را توصیه نمی کنم. برای خوندن MBA شما باید یک سابقه کار حداقلی داشته باشید، تا واقعا این دوره برای شما مفید باشه و فقط یک دوره تئوریک محض نباشه. MBA برای افرادی خوبه که چندین سال سابقه کار داشته باشند و با موضوعات و مسائل واقعی دنیای کسب و کار روبرو شده باشند، اگر در سطح مدیریتی هم کار کرده باشند که ایده آله.
    اگر از من می شنوید، به عنوان کسی که تا حدی آشنایی و تجربه ای در این موارد دارم، همون رشته برق را دنبال کنید. شما الان چندین سال از عمرتون را با این رشته سپری کردید و حیفه تلفش کنید. برای پذیرش از خارج کشور هم گرفتن پذیرش در رشته های مهندسی راحتتر از رشته های مدیریتی هست. البته اگر فاند هم بخواهید. معدل لیسانس شما خوبه و برای گرفتن پذیرش مناسبه. می تونید اینجا فوقتون را ادامه بدید و برای پذیرش دکترا اقدام کنید.
    در مقطع فوق مدیریت امکان گرفتن فاند نه تنها تقریبا ناچیزه، بلکه معمولا باید هزینه هم بپردازید. مگر در بعضی کشورهای اروپایی که هزینه تحصیل ناچیزه ولی فاند باز هم برای فوق داده نمیشه.
    اگر واقعا اینقدر از رشته خودتون بدتون میاد که اصلا و ابدا نمی خواهید ادامه بدید، در اون صورت رشته های فوق مالی خوبه. هم quantitative تر هستند و هم بازار کار خوبی دارند.
    inactive account

Junior Member

سلام دوستان ، من دارم MBA دانشگاه امبرکبیر می خونم ، برای کار می خوام برم استرالیا ، مدرک MBA من اونجا معتبره آیا؟ می تونم اونجا با این مدرکم کار کنم؟؟

سلام ، من فوق برق شریف دارم معدل 17.5 ، 2 سال هم سابقه کار ، دارم و
    اسه gmat هم میخونم که MBA اپلای کنم واسه امریکا ، احتمال گرفتن fund یا tuition waiver چقدره واسه من .

Junior Member Yeamfox آواتار ها

سلام.

از لیسانس ریاضی با زبان خیلی قوی کدوم رو پیشنهاد می کنید و چرا؟

1. Apply برای فناوری اطلاعات (واحد های درسی اشون رو می گذرونم )
    2. Apply برای MBA
    3. خوندن فناوری اطلاعات (مهندسی یا مدیریتی یا شبکه (که مورد علاقه امه )) و بعد از تمام شدن دوره ی ارشد --> Apply برای MBA

نقل قول نوشته اصلی توسط Yeamfox نمایش پست ها
    سلام.

از لیسانس ریاضی با زبان خیلی قوی کدوم رو پیشنهاد می کنید و چرا؟

1. Apply برای فناوری اطلاعات (واحد های درسی اشون رو می گذرونم )
    2. Apply برای MBA
    3. خوندن فناوری اطلاعات (مهندسی یا مدیریتی یا شبکه (که مورد علاقه امه )) و بعد از تمام شدن دوره ی ارشد --> Apply برای MBA
    بستگی به هدفتون داره. بعد فوق قصد دارید چکار کنید؟
    شرایط پذیرش mba با فوق عادی فرق داره مثلا تجربه مدریتی و کاری خیلی مهم هست
    در مورد گزینه 3: موقع اپلای mba باید دلیل موجه برای دانشگاه بیارید که چرا دو تا دوره فوق پشت هم میگیرید. دانشگاههای بدردبخور از مدرک گیرهای حرفه ای خوششون نمیاد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)