صفحه 87 از 97 نخستنخست ... 377778798081828384858687888990919293949596 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 861 تا 870 , از مجموع 970

موضوع: MBA

Junior Member Yeamfox آواتار ها

پیش فرض پاسخ : MBA

سلام.

هدف که خب بعد از فوق حالا یا دوباره فوق گرفتن هست یا PhD. خودم ترجیح میدم PhD باشه، من هم از مدرک گرفتن خوشم نمیاد و دوست دارم زودتر وارد بازار کار بشم. خیلی ایده دارم واسه کار، برای همین هم به MBA و کلا مدیریت فکر میکنم.

Junior Member sadra1393 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Medicine

سلام
    من دانشجوی سال ششم پزشکی ام و علاقمند به گذراندن MBA در اروپا بعد از اتمام تحصیل در دوره عمومی
    میخواستم دوستانی که شرایط مشابه من رو داشتند راهنمایی کنند که برای رسیدن به این هدف چه کارهایی باید بکنم؟پروسه اپلای و ...
    اگر کسی در این انجمن هست که میشناسین و شرایط مشابه داشت ممنون میشم که معرفی بفرمایید

*یک سوال: آیا یک و نیم سال دوره اینترنی در رشته پزشکی و دوسال طرح(یا دوسال سربازی) جزو سابقه کار به حساب میاد یا نه؟
    ویرایش توسط sadra1393 : June 9th, 2015 در ساعت 12:41 PM

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

نقل قول نوشته اصلی توسط sadra1393 نمایش پست ها
    سلام
    من دانشجوی سال ششم پزشکی ام و علاقمند به گذراندن MBA در اروپا بعد از اتمام تحصیل در دوره عمومی
    میخواستم دوستانی که شرایط مشابه من رو داشتند راهنمایی کنند که برای رسیدن به این هدف چه کارهایی باید بکنم؟پروسه اپلای و ...
    اگر کسی در این انجمن هست که میشناسین و شرایط مشابه داشت ممنون میشم که معرفی بفرمایید

*یک سوال: آیا یک و نیم سال دوره اینترنی در رشته پزشکی و دوسال طرح(یا دوسال سربازی) جزو سابقه کار به حساب میاد یا نه؟
    من 2 مورد شبیه شما رو تو کانادا دیدم (نه اروپا) ، یکی پزشک عمومی بود و دیگری داروساز.
    شما اول از همه امتحان تافل/آیلتس رو بدین و سعی کنین نمره کل امتحانتون بالای 100 تو تافل و 7.5 تو آیلتس باشه. (یکی اش کافیه و لازم نیست هردو رو بدین)
    دوم امتحان جیمت GMAT رو باید بدین که این آزمون رو میتونین دوبی/استانبول/آنکارا و... برین بدین ، هدف گرفتن حداقل 600 تو این آزمون هست ولی نمره بالای 650 مطمئن تر هست و امکان پذیرش گرفتن از دانشگاه های تاپ تری رو به شما میده.
    بعدشم اپلای کنین !

تو کل دوره MBA شما یاد میگیرین که خودتون رو بتونین بفروشین! یعنی ایده و باورتون رو به افراد دیگه بقبولین ، لذا شما باید سابقه کاری خودتون رو طوری نشون بدین که دانشگاه باور کنه که شما واقعا کار میکردین و مسئولیت داشتین. نوشتن این که من طرح داشتم ممکنه نه شفاف باشه و نه قابل قبول ، باید تو رزومه چندتا bullet بذارین و چند مورد از مسئولیت هاتون رو توضیح بدین.
    در کل تو این دوره ها تعداد پزشکان بسیار کمه و معمولا دانشگاه ها برای افزایش Diversity خیلی مشتاق هستن افرادی مشابه شما رو بگیرن.
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

Junior Member sadra1393 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Medicine

ممنون از پاسختون
    ایمیلی یا لینکی از ان دو نفر دارین که بتونم بهشون کانکت شم ؟
    ببخشید اینکه فرمودین "bullet" باید تو رزومه بزارم یعنی چی دقیقا؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sadra1393 نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون
    ایمیلی یا لینکی از ان دو نفر دارین که بتونم بهشون کانکت شم ؟
    ببخشید اینکه فرمودین "bullet" باید تو رزومه بزارم یعنی چی دقیقا؟
    bullet همون ارایه نکته به نکته وظایف مهم و پیروزیهایی هست که در هر موقعیت کاری یا تحصیلی کسب کردید

معاون مدیر عامل شرکت اپلای ابراد خراسان غربی
    · وظیفه مهم 1 + نتیجه ( مثلا مسوول شرکت در نمایشگاههای داخلی و خارجی. نتیجه هم مثلا کسب رتبه اول در نمایشگاه بین المللی کیش )
    · وظیفه مهم 2
    · راه اندازی 2 شعبه جدید
    · تاسیس و مدریت تعاونی کارمندی شرکت
    · کاهش وابستگی شرکت به تامین کنندگان خارجی به میزان بیش از 50%
    · انتخاب شدن به عنوان کارمند نمونه در سال 93
    ·

ApplyAbroad Hero

این پست اگر چه در تاپیکی نامرتبط با MBA نوشته شده اما در مورد MBA و نقش سابقه کار برای پذیرش و اهمیت سابقه کار از نظر تحصیلی، دید مفیدی می تونه بده.
    inactive account

سلام دوستان می شه لطفا کمک کنید واقعا گیج شدم....
    راستش من ترم اخر لیسانس عمران هستم و همیشه عاشق روانشناسی و موسیقی بودم و الان هم می شه گفت اکثر منابع روانشناسی رو خوندم و موسیقی هم به صورت حرفه ای کار میکنم(آهنگسازی و تنظیم و نوازندگی و میکس) راستش در آمریکا عمویی دارم که حاضر هست در حد مکان زندگی و خوراک و ماشین من رو ساپورت کنه ولی پول دانشگاه با خودم هست.راستش من خیلی پولدار نیستم و در حد دو سه ترم رو می تونم بدم ولی یکی از دوستام که از امریکا اومده بود گفت می تونی اونجا خوب پول در بیاری....ولی نمی خوام برای روانشناسی اقدام کنم چون زبان خیلی خوبی می خواد و بعدش احتمالا نمی تونم کار پیدا کنم و ویزام رو به H1 تبدیل کنم.خودم بین چندتا رشته برای فوق لیسانس که به اون ها هم علاقه دارم موندم.یکیش مدیریت هست و یکی دیگش علوم شناختی و سومی موسیقی...
    خواستم بدونم به نظر شما من توی چه رشته ای برای رفتن اقدام کنم؟ایا امریکا می شه اگه زرنگ باشی در هنگام تحصیل خوب پول دراورد مثلا از موسیقی؟

نقل قول نوشته اصلی توسط afshintarane نمایش پست ها
    سلام دوستان می شه لطفا کمک کنید واقعا گیج شدم....
    راستش من ترم اخر لیسانس عمران هستم و همیشه عاشق روانشناسی و موسیقی بودم و الان هم می شه گفت اکثر منابع روانشناسی رو خوندم و موسیقی هم به صورت حرفه ای کار میکنم(آهنگسازی و تنظیم و نوازندگی و میکس) راستش در آمریکا عمویی دارم که حاضر هست در حد مکان زندگی و خوراک و ماشین من رو ساپورت کنه ولی پول دانشگاه با خودم هست.راستش من خیلی پولدار نیستم و در حد دو سه ترم رو می تونم بدم ولی یکی از دوستام که از امریکا اومده بود گفت می تونی اونجا خوب پول در بیاری....ولی نمی خوام برای روانشناسی اقدام کنم چون زبان خیلی خوبی می خواد و بعدش احتمالا نمی تونم کار پیدا کنم و ویزام رو به H1 تبدیل کنم.خودم بین چندتا رشته برای فوق لیسانس که به اون ها هم علاقه دارم موندم.یکیش مدیریت هست و یکی دیگش علوم شناختی و سومی موسیقی...
    خواستم بدونم به نظر شما من توی چه رشته ای برای رفتن اقدام کنم؟ایا امریکا می شه اگه زرنگ باشی در هنگام تحصیل خوب پول دراورد مثلا از موسیقی؟
    این تاپیک مربوط به Master of Business Administration هست نه فوق لیسانس مدریت که میشه MSc in Management.
    - mba یک دوره حرفه ای (professional degree) حساب میشه یعنی برای پیشرفت شغلی هست و فوق لیسانس تحقیقاتی نیست که شما چنتا کلاس برید و بقیش تز باشه. باید تعداد زیادی کلاس برید در طول معمولا 2 و خیلی گرونتر از فوق لیسانس مدریت هست.
    - زبان خیلی خوب هم لازم داره
    - پذیرش در دانشگاهها بدرد بخور که شانس کار و ویزا داشته باشید نیاز به سابقه کاری تمام وقت و بعد از لیسانس داره. معمولا میگن اجباری نیست ولی در عمل بدون سابقه کاری شانس پذیرش خیلی کم هست. 2 سال را داشته باشید.

سلام من دانشجوي ترم ٢ علوم ازمايشگاهي هستم ٢٠ سالمه و الان فهميدن به ام بي ا علاقه دارم اونم كه ارشده براي گرفتن پذيرش از دانشگاه هاي تاپي مثل امريكا بايد تا پايان ليسانسم چه كارايي انجام بدم چه مداركي رو بگيرم و چطوري ميتونم مقاله بدم اگه ميشه كمكم كنيد ممنون

Junior Member

سلام.
    لطفا راهنمایی بفرمایید. من مهندس کامپیوتر از دانشگاه آزاد تهران مرکز هستم فارق التحصیل 1384. معدل لیسانسم 12 و خرده ای بوده البته باهوش هستم ولی بیشتر به کار اهمیت دادم تا کلاسهای دانشگاه. بیش از 10 سال سابقه کار دارم و بیش از 5 سال است که مدیر فروش یکی از بهترین شرکتهای نرم افزاری ایران هستم. برای MBA در ایران هم سال 1386 کنکور دادم دانشگاه علم و فرهنگ قبول شدم نرفتم. GMAT رو در کنکور ایران 60% زدم. زبانم خوبه تقریبا. فکر کنم حدود یک ماه بخونم در TOEFL IBT نمره 100 رو بتونم بگیرم. می خوام برای یک دانشگاه دارای رتبه جهانی ترجیحا زیر 100 یا 200 (بیشتر آمریکا مد نظرمه) اقدام کنم و بورس بگیرم برای MBA. به نظر شما:
    1) اگر 2-3 ساعت در روز برای GMAT وقت بذارم چند وقت وقته می تونم آماده بشم؟
    2) من که در کنکور ایران GMAT رو 60% زدم فکر میکنید چه نمره ای در GMAT انگلیسی بتونم بیارم؟(با توجه به سطح زبان انگلیسیم که عرض کردم)
    3) من که معدل لیسانسم پایینه اگر TOEFL و GMAT ام قابل قبول باشه(و سابقه کار هم که دارم) به نظرتون میتونم از همچین دانشگاهی بورس بگیرم؟
    اگر پاسخ بدهید لطف کرده اید.
    متشکرم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)