صفحه 92 از 97 نخستنخست ... 4282838485868788899091929394959697 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 911 تا 920 , از مجموع 970

موضوع: MBA

Junior Member

پیش فرض پاسخ : MBA

سلام
    اسم دانشگاهی که کسی از ایران اپلای میکنه مهمه ؟ یا معدل نقش بیشتری داره؟ و اینمه ازاد علوم و تحقیقات با معدل بالا ۱۸ لیسانس مهندسی میتونه اقداو کنه واسه mba اگه فاند نخواد ؟ کلا ممنون میشم اگه راهنمایی کنید که پذیرش از این دانشگاه سخته بدون فاند و معمولاچه رزومه ای واسه.mba لازم هست و اصلا. Mba رشته خوبی هست در کانادا در حال حاضر

Junior Member

سلام
    ايا دوره هاي mba ١ ساله كه در بيزينس اسكول هاي خارجي برگزار ميشه در ايران معتبر هستند؟

Junior Member

سلام دوستان
    من مهندسی برق دانشگاه ازاد تهران معدل ۱۷ دارم
    در حین تحصیل خودم شرکت داشتم و فعالیت کردم زبانم خوبه اگر ازمون Gmat
    نمره ی خوب کسب کنم میتونم mba پذیرش بگیرم فاند مهم نیست
    فقط هزینه دانشگاه نگیرن از دانشگاه متوسط امریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط KavehKaveh نمایش پست ها
    دقیقا این مسئله مهمی هست... رگولاتوری ها جلوی سودهای کلان بانکها رو گرفتن خصوصا بعد از 2007-2008 و شغلهای مرتبط با فاینانس تو آمریکای شمالی اون درآمدزایی گذشته رو ندارن.
    استارت آپ ها در این دوره بهترین گزینه هستن
    البته شرکت های Consulting هم میتونن گزینه های خوبی برای کار کردن باشن برای فارغ التحصیلان مدیریت با گرایش فاینانس
    دوست عزیز میشه لطفا کنی درمورد استارت آپ توضیح بدید؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط taraneh1983 نمایش پست ها
    دوست عزیز میشه لطفا کنی درمورد استارت آپ توضیح بدید؟
    startup به شرکتهای نوپا گفته میشه. معمولا در زمینه های نرم افزاری هستن. تو این دوره ااستارت آپهای زیادی تشکیل میشن و متاسفانه خیلی هاشون شکست میخورند

Junior Member

سلام:
    کلا بیزینس اسکول های یکساله مثل دانشگاه بارسلون با رنک 160 ، بیشتر بعد از یکسال تحصیل به شما یه certificate میدن که شما کرس بیزینس را در انجا گذزوندید.نکته ایکه باید توجه کنید اینه که این مدرک افیشیال نیست و با این مدرک امکان ادامه تحصیل در مقطع دکترا را نخواهید داشت.
    دوم اینکه باید ببینید شرکت های دارای فرصت شغلی ایا مدرک دانشگاه شما را قبول خوهاد داشت؟ بهترین کار اینه که ببینید فارغ التحصیلان اون دانشگاهی که قصد رفتن دارید کجا ها مشغول بکار شده اند؟

Junior Member

سلام دوستان
    من بالاخره موفق شدم همه صحبت های این موضوع رو بخونم!
    اول از همه عزیزانی تشکر می کنم که اطلاعاتشون رو در اختیار دیگران قرار میدن.
    اگر همه سوال های من به این موضوع مربوط نمی شوم لطفا پیام را حدف ننمایید و یا حداقل اگر میشه اون هایی که مربوط هست را حداقل نگهدارید.

من می خوام برای رشته MBA اقدام کنم و نه آیلتس دارم و نه GMAT.
    لیسانس و فوق لیسانس اقتصاد با معدل بالای 18 دانشگاه آزاد شهرستان.
    3 سال هم سابقه کار غیر مرتبط.
    قصدم اقامت و داشتن کار هست. از اولم هم نمی خوام برم سر یک کار تاپ تاپ ولی دوست دارم که بتونم پیشرفت کنم. میخوام طوری باشه که با توجه به قوانین جدید مهاجرتی کانادا کار پیدا کنم تا بتونم اقامت بگیرم. چند تا سوال داشتم مخصوصا از افرادی که بعد تحصیل وارد بازار کار شدند یا در این زمینه اطلاعات موثقی دارند:

1- کار در زمینه MBA چقدر استرس زا هست؟ (آیا مثلا از کار بانکی استرس زا تر هست؟) لطفا برای باز تر شدن این مطلب بیشتر توضیح دهید. ساعت کاری و مسئولیت ها مالی هستند و یا اجرایی و ...؟ (ببخشید من خیلی سوال مبتدی هست و واقعا ایده ای از این رشته ندارم و اخیرا باهاش آشنا شدم. مایه خجالت!)

2- بازار کاری این رشته در کانادا با فرض اینکه از دانشگاه های تاپ (زیر 100)/ 100-500/ و بالای 500 بخواهیم فارغ التحصیل شویم چه شکلی هست. (من تو محیط کاری و تحصیلی ام تا الآن خیلی تلاشگر بودم و کارفرمام که خیلی ازم راضی هست و قدرت درک خوبی دارم ولی نمی دونم شاید نتونم GMAT امتحان بدم اصلا یا اگه امتحان دادم نمره خوب بیارم و IELTS خوب بیارم که شانسم برای دانشگاه های تاپ زیاد باشه. البته نمی خوام برای دانشگاه های زیر 100 اقدام کنم چون می دونم که همگی دانشجویان خیلی خیلی درس خون دارند. گرچه من دانشجوی خوبی بودم ولی دوست دارم تو محیطی درس بخونم که جزو بهترین ها باشم نه یک فرد متوسط. این طوری حس بهتری دارم و فکر می کنم شاید بتونم راحت تر وارد بازار کار شوم.) {جالب اینه که با یکی از اساتید اقتصاد دانشگاه کانادا که صحبت کردم که 20 سال هم اونجا زندگی می کرد، می گفت اصلا اصلا (خیلی هم روش تاکید داشت!) رنک دانشگاه در پیدا کردن کار مهم نیست. میگفت مثلا خیلی از فارغ التحصیلان دانشگاه رایرسون راحت کار پیدا می کنند و برای رفتن سر کار حتی این دانشگاه با این رنکینگ کافی است. البته صحبتشون در مورد رشته خاصی نبود ولی در مورد رشته های BS ها بود. حالا تناقض زیادی با حرف هایی که بچه ها میزنن برام پیش اومده و واقعا نمی خوام الکی پولم رو دور بریزم. دانشگاه رنکش از چه مقداری بالاتر باشه (یعنی بدتر باشه) برای گرفتن ویزا مشکل به هم می زنیم؟

3- کسی که MBA میگیره و میخواد تو این زمینه کار کنه چه خصوصیاتی اخلاقی باید داشته باشه؟ یا چه افرادی در این کار موفق ترند. (منظورم برای ورود به بازار کار نیست برای ماندن در بازار کار است)

4- تا جایی که من متوجه شد کسی نتونسته فول فاند بیاره. خیلی هنر کنیم half-fund بیاریم. درسته؟ (با شرایط من GMAT و IELTS چند می خوام برای همین half-fund؟)

5- در حدود 30-35 هزار دلار (آمریکا) فکر کنم بتونم فراهم کنم برای تحصیل و زندگی. با فرض فاند نشدن کافی میاد نه؟ خیلی ها تو همین تاپیک می گفتن که فقط اگر هزینه ترم اول را بتونی داشته باشی بعد از آن اگر دانشجو زرنگ باشی بهت کمک هزینه تحصیل میدن درسته؟ چقدر هست؟

6- آیا تفاوت قیمت دوره های مختلف MBA در یک کشور (مثل کانادا) نشانه برتری و کیفیت بالاتر دوره ای نسبت به دوره دیگر است؟ (این سوال خیلی ذهنم رو به خودش مشغول کرده)

7- آیا این دو لینک برای بررسی کیفیت دوره های MBA در کانادا موثق هستند؟
    http://www.best-masters.com/ranking-...a5379871b067d7

http://www.eduniversal-ranking.com/b...in-canada.html

8- در این موضوع خوندم که رشته های MBA و Master in Management درس هاشون تا حد زیادی مشابه است، درسته؟ اگر این طور است خوب چرا اینقدر افراد دوست دارند بروند MBA؟ مگر با MSC نمی توانند همون کاری که MBA رو انجام میده رو انجام بدن؟ یعنی کارفرما ها تفاوتی در این زمینه قائل می شوند؟

9- آیا این رقابت برای پذیرش گرفتن در MBA فقط برای دانشگاه های تاپ هست یا نه برای دانشگاه هایی که رنک خوبی ندارند یا پولی هم هستند، وجود دارد؟

10- یک سوال احمقانه: این که در سایت دانشگاه های کانادا میزنه فلان دلار یعنی دلار کانادا درسته؟

11- آیا تحصیل در ایالت خاصی برای تحصیل، از نظر بازار کاری به ایالت دیگر ارجحیت دارد؟ (به نظر با توجه به بازار کاری فعال تر تورنتو، ارجحیت با این استان است. درسته؟ لطفا میشه به ترتیب بفرمایید کجاها بهترند؟)

خیلی خیلی ممنون که این مطلب رو تا اخر خوندید و حوصله می کنید که جواب دهید!

Junior Member

سلام دوستان

اگر می تونید به سوال هام جواب بدین. به کمک فکریتون نیاز دارم.

ممنون

Junior Member

سلام
    کارشناسی مهندسی و ارشد ام بی ای دارم و در حال اتمام دکترای مدیریت هستم. ولی کار آکادمیک رو خیلی دوست ندارم و در حال حاضر هم در یکی از شرکتهای بزرگ کار مشاوره مدیریت میکنم. به خاطر همین به دنبال گرفتن مدرک ام بی ای در یکی از دانشگاه های رنک بالا هستم تا بعدش بتونم بیرون از ایران در یکی از شرکتهای بین المللی مشاوره مدیریت کار کنم. دو تا سوال داشتم. یک اینکه من اصولا با کدوم یک از مدارک لیسانس تا دکترام باید اپلای کنم؟ دوم اینکه با توجه به اینکه هزینه دوره ام بی ای خصوصا برای دانشگاه های تاپ خیلی بالاست چقدر احتمال داره که بتونم اسکالرشیپ بگیرم و در حد پوشش چه میزان از شهریه؟
    ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MBA - Harvard Business School

There is no assistantship for MBA programs in M7 schools. At most they are going to give you half of your tuition. Also you have an MBA already, how are you going to explain to the top schools ad committee that you need another one ? Also landing on a job at MBB with just having an MBA is almost impossible. Just that you know I work for MBB and I went to an icon school and worked for top fortune companies for years. Still I needed to go through a hell of case interviews and etc. So I dont see a success path to your goal at the moment. BTW what was GMAT score ? M7 Median score is 720 right now with GSB and HBS being 730. Can you score that high ?

If I were you I would finish my PhD and then try to find a job with my PhD in either Sydney or UAE, maybe Canada but Rotman isnt that easy to get in either.

نقل قول نوشته اصلی توسط simaa22 نمایش پست ها
    سلام
    کارشناسی مهندسی و ارشد ام بی ای دارم و در حال اتمام دکترای مدیریت هستم. ولی کار آکادمیک رو خیلی دوست ندارم و در حال حاضر هم در یکی از شرکتهای بزرگ کار مشاوره مدیریت میکنم. به خاطر همین به دنبال گرفتن مدرک ام بی ای در یکی از دانشگاه های رنک بالا هستم تا بعدش بتونم بیرون از ایران در یکی از شرکتهای بین المللی مشاوره مدیریت کار کنم. دو تا سوال داشتم. یک اینکه من اصولا با کدوم یک از مدارک لیسانس تا دکترام باید اپلای کنم؟ دوم اینکه با توجه به اینکه هزینه دوره ام بی ای خصوصا برای دانشگاه های تاپ خیلی بالاست چقدر احتمال داره که بتونم اسکالرشیپ بگیرم و در حد پوشش چه میزان از شهریه؟
    ممنون
    I ONLY answer questions related to MIT Sloan, Harvard HBS or Chicago Booth. Any other questions should be directed to appropriate topics.
    من فقط و فقط سوالهاي مربوط به اون ٣ دانشگاه كه بالا نوشتم رو جواب مي دم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)