صفحه 93 از 97 نخستنخست ... 43838485868788899091929394959697 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 921 تا 930 , از مجموع 970

موضوع: MBA

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MBA - Harvard Business School

پیش فرض پاسخ : MBA

1-Depending on who do you work for it can be a hell or heaven ! MBB is hell, Google, Microsoft, Amazon, FaceBook are hardas well, Goldman is a nightmare and Chase is brutal
    2- where is Canada
    3- Critical thinking, leadership, ability to pull-in people and wrap up stuff, deliver high quality actionable recommendations and etc.
    4- HBS gave me some money and my employer paid the rest !
    5- M7 will cost you about 200K
    6- Yes
    7- no opinion on Canada
    8 - MBB wont even consider you without an MBA from M7 or MPP or MPA from a very reputable school
    9- USNEWS top 50 only
    10- 80% of the costs are correct
    11- Dont know about Canada

نقل قول نوشته اصلی توسط Imcoming نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من بالاخره موفق شدم همه صحبت های این موضوع رو بخونم!
    اول از همه عزیزانی تشکر می کنم که اطلاعاتشون رو در اختیار دیگران قرار میدن.
    اگر همه سوال های من به این موضوع مربوط نمی شوم لطفا پیام را حدف ننمایید و یا حداقل اگر میشه اون هایی که مربوط هست را حداقل نگهدارید.

من می خوام برای رشته MBA اقدام کنم و نه آیلتس دارم و نه GMAT.
    لیسانس و فوق لیسانس اقتصاد با معدل بالای 18 دانشگاه آزاد شهرستان.
    3 سال هم سابقه کار غیر مرتبط.
    قصدم اقامت و داشتن کار هست. از اولم هم نمی خوام برم سر یک کار تاپ تاپ ولی دوست دارم که بتونم پیشرفت کنم. میخوام طوری باشه که با توجه به قوانین جدید مهاجرتی کانادا کار پیدا کنم تا بتونم اقامت بگیرم. چند تا سوال داشتم مخصوصا از افرادی که بعد تحصیل وارد بازار کار شدند یا در این زمینه اطلاعات موثقی دارند:

1- کار در زمینه MBA چقدر استرس زا هست؟ (آیا مثلا از کار بانکی استرس زا تر هست؟) لطفا برای باز تر شدن این مطلب بیشتر توضیح دهید. ساعت کاری و مسئولیت ها مالی هستند و یا اجرایی و ...؟ (ببخشید من خیلی سوال مبتدی هست و واقعا ایده ای از این رشته ندارم و اخیرا باهاش آشنا شدم. مایه خجالت!)

2- بازار کاری این رشته در کانادا با فرض اینکه از دانشگاه های تاپ (زیر 100)/ 100-500/ و بالای 500 بخواهیم فارغ التحصیل شویم چه شکلی هست. (من تو محیط کاری و تحصیلی ام تا الآن خیلی تلاشگر بودم و کارفرمام که خیلی ازم راضی هست و قدرت درک خوبی دارم ولی نمی دونم شاید نتونم GMAT امتحان بدم اصلا یا اگه امتحان دادم نمره خوب بیارم و IELTS خوب بیارم که شانسم برای دانشگاه های تاپ زیاد باشه. البته نمی خوام برای دانشگاه های زیر 100 اقدام کنم چون می دونم که همگی دانشجویان خیلی خیلی درس خون دارند. گرچه من دانشجوی خوبی بودم ولی دوست دارم تو محیطی درس بخونم که جزو بهترین ها باشم نه یک فرد متوسط. این طوری حس بهتری دارم و فکر می کنم شاید بتونم راحت تر وارد بازار کار شوم.) {جالب اینه که با یکی از اساتید اقتصاد دانشگاه کانادا که صحبت کردم که 20 سال هم اونجا زندگی می کرد، می گفت اصلا اصلا (خیلی هم روش تاکید داشت!) رنک دانشگاه در پیدا کردن کار مهم نیست. میگفت مثلا خیلی از فارغ التحصیلان دانشگاه رایرسون راحت کار پیدا می کنند و برای رفتن سر کار حتی این دانشگاه با این رنکینگ کافی است. البته صحبتشون در مورد رشته خاصی نبود ولی در مورد رشته های BS ها بود. حالا تناقض زیادی با حرف هایی که بچه ها میزنن برام پیش اومده و واقعا نمی خوام الکی پولم رو دور بریزم. دانشگاه رنکش از چه مقداری بالاتر باشه (یعنی بدتر باشه) برای گرفتن ویزا مشکل به هم می زنیم؟

3- کسی که MBA میگیره و میخواد تو این زمینه کار کنه چه خصوصیاتی اخلاقی باید داشته باشه؟ یا چه افرادی در این کار موفق ترند. (منظورم برای ورود به بازار کار نیست برای ماندن در بازار کار است)

4- تا جایی که من متوجه شد کسی نتونسته فول فاند بیاره. خیلی هنر کنیم half-fund بیاریم. درسته؟ (با شرایط من GMAT و IELTS چند می خوام برای همین half-fund؟)

5- در حدود 30-35 هزار دلار (آمریکا) فکر کنم بتونم فراهم کنم برای تحصیل و زندگی. با فرض فاند نشدن کافی میاد نه؟ خیلی ها تو همین تاپیک می گفتن که فقط اگر هزینه ترم اول را بتونی داشته باشی بعد از آن اگر دانشجو زرنگ باشی بهت کمک هزینه تحصیل میدن درسته؟ چقدر هست؟

6- آیا تفاوت قیمت دوره های مختلف MBA در یک کشور (مثل کانادا) نشانه برتری و کیفیت بالاتر دوره ای نسبت به دوره دیگر است؟ (این سوال خیلی ذهنم رو به خودش مشغول کرده)

7- آیا این دو لینک برای بررسی کیفیت دوره های MBA در کانادا موثق هستند؟
    http://www.best-masters.com/ranking-...a5379871b067d7

http://www.eduniversal-ranking.com/b...in-canada.html

8- در این موضوع خوندم که رشته های MBA و Master in Management درس هاشون تا حد زیادی مشابه است، درسته؟ اگر این طور است خوب چرا اینقدر افراد دوست دارند بروند MBA؟ مگر با MSC نمی توانند همون کاری که MBA رو انجام میده رو انجام بدن؟ یعنی کارفرما ها تفاوتی در این زمینه قائل می شوند؟

9- آیا این رقابت برای پذیرش گرفتن در MBA فقط برای دانشگاه های تاپ هست یا نه برای دانشگاه هایی که رنک خوبی ندارند یا پولی هم هستند، وجود دارد؟

10- یک سوال احمقانه: این که در سایت دانشگاه های کانادا میزنه فلان دلار یعنی دلار کانادا درسته؟

11- آیا تحصیل در ایالت خاصی برای تحصیل، از نظر بازار کاری به ایالت دیگر ارجحیت دارد؟ (به نظر با توجه به بازار کاری فعال تر تورنتو، ارجحیت با این استان است. درسته؟ لطفا میشه به ترتیب بفرمایید کجاها بهترند؟)

خیلی خیلی ممنون که این مطلب رو تا اخر خوندید و حوصله می کنید که جواب دهید!
    I ONLY answer questions related to MIT Sloan, Harvard HBS or Chicago Booth. Any other questions should be directed to appropriate topics.
    من فقط و فقط سوالهاي مربوط به اون ٣ دانشگاه كه بالا نوشتم رو جواب مي دم.

Junior Member

سلام دوستان

در پست قبلی ozmanaghaviعزیز چند مورد رو گفتن که من نمی دونستم. ازشون پرسیدم. اینجا می نویسم تا شاید اگر بقیه هم با مشکل در معنی کردنش مواجه شدن، بدونن یعنی چی.

MBB = Mckinsey, BCG and Bain known as top 3 management consulting firms in the world.

MPP = Master of Public Policy

MPA = Master of Public Administration

همچنین یک مورد دیگه هم که خیلی خیلی برام سوال بود رو به صورت خصوصی (به خاطر اینکه چند تا سوال با توجه به شرایط خاص خودم داشتم) از دو نفر از دوستان عزیز فروم که در دانشگاه های آمریکا و کانادا با بالاترین رنک درس خوانده و با محیط آن کشورها آشنایی لازم رو داشتن پرسیدم. ترجیح دادم اسمشون را اینجا ننویسم به دو دلیل: یک قوانین فروم دو. احتمال دادم که سوال بارون بشن.

به هر حال سوال من در مورد این بود که آیا خواندن MBA در دانشگاه رنک پایین فایده داره یا خیر؟

برداشت من از صحبت هر دو نفر این بود که اصلا همچین سرمایه گذاری را در صورتی که میخوام با MBA کار کنم (مخصوصا برای گرفتن اقامت) انجام ندهم و بهتر است از دانشگاه رنک بالا در این رشته فارغ التحصیل بشم. {از هر دو بزرگوار بابت وقتی که گذاشتن ممنونم)

اینجا قسمتی از توضیحات را برای مطالعه شما میگذارم:

1- If you dont go to a top school for your MBA, top firms who need MBAs they wont hire you. Low firms, they dont need MBAs cause they hire consultants. The kids who go to low rank schools are the ones that are either sponsored by their companies or are into self employment business. Majority of them wont even be able to pay back their student loans until their 40s. I

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MBA - Harvard Business School

All in all, MBAs are for:

1- You worked in your field for at least 3-4 years and got promoted couple of times and want to take a lead role in your(or some one elses) organization
    2- Low rank MBAs from U of Iowa or Ohio State arent going to help you landing on a high paid job. Honestly, people who go to these schools wont even be able to pay back their student loans till their late 40s.
    3- MBB hires MBAs from M7 as either Sr.Associates or junior Consultants. Then they will give you max 2 years to get promoted or you will get fired. If you wont go up, you will go out and no one will give you a good job after it cause everyone in the market knows the 2 year rule. If you werent good enough for MBB, you arent good enough for anyone who is willing to pay 100K+ for your talent. then your next alternative is low ranked firms which they dont even need you or can pay your salary
    4- MBB hires top 20% of M7. These are all the kids who can do anything in any company regardless of their position. I work with them everyday and if we wouldnt hire them someone else would !These are all the leader's of the future.
    5- Even if you get interviewed by MBB that doesnt mean you are going to get a job there. There is a big demand to work for these firms so they have a large talent pool and someone better than you always exists who is willing to do the same job with less money than you are asking. I didnt even bother negotiating my salary cause first it was pretty good and second they had people better than me with less salary expectations.
    6- Goldman, Chase, Morgan Stanley and Black Rock have the same concept for their investment bankers as MBB.
    7- Big 4 auditing firms and big 4 tech firms (FaceBook, Google, Amazon, Microsoft) has the same concept for their product managers as MBB
    8- MBA is not the degree but the network. There was a question someone asked who is currently studying a PhD and has an MBA and wants to go get another MBA so that finally she can get a job in a good firm out of Iran. Here is my analysis to this specific candidate:
    - No one will hire you with a PhD and 2 MBAs. To me you are a signal of someone who doesnt know what he wants and isnt stable. Actually this is a good example of Iranian educational system that favors pedigree to quality and etc.
    - perhaps you are in your late 20s, early 30s with a PhD. getting another MBA will add up to 33-35. at that age you are too old for good firms cause you arent able to change the way you think and your learning ability has decreased. also you cant work long hours and arent passionate. Also at that age, you should have started leading a team but you dont even have enough work experience to get hired. Why ? cause all you know is academia and nothing useful comes form academia. this is the biproduct of just sitting home and studying
    - M7 MBAs know a lot of things that you dont know. One specific example that I suffered from myself and noticed really well in my first days and MBB was this thing we call it team work ! I havnt seen an Iranian who can work with others or others can work with in my life. This is what they thought me during my MS in the USA and HBS years to back each other and save your team members
    - Majority of the iranians are in Finance. Cause they can only do math and know nothing about the business or common trends in the market and etc. They only know how to study GRE or GMAt or to get an A in a class. If you asked them to go put together a .ppt explaining what you want to do in 2 pages, they cant do it. I couldnt too until I learned it and mastered it

Good luck everyone. I believe through hard work and resistancy, everything is possible.,

نقل قول نوشته اصلی توسط Imcoming نمایش پست ها
    سلام دوستان

در پست قبلی ozmanaghaviعزیز چند مورد رو گفتن که من نمی دونستم. ازشون پرسیدم. اینجا می نویسم تا شاید اگر بقیه هم با مشکل در معنی کردنش مواجه شدن، بدونن یعنی چی.

MBB = Mckinsey, BCG and Bain known as top 3 management consulting firms in the world.

MPP = Master of Public Policy

MPA = Master of Public Administration

همچنین یک مورد دیگه هم که خیلی خیلی برام سوال بود رو به صورت خصوصی (به خاطر اینکه چند تا سوال با توجه به شرایط خاص خودم داشتم) از دو نفر از دوستان عزیز فروم که در دانشگاه های آمریکا و کانادا با بالاترین رنک درس خوانده و با محیط آن کشورها آشنایی لازم رو داشتن پرسیدم. ترجیح دادم اسمشون را اینجا ننویسم به دو دلیل: یک قوانین فروم دو. احتمال دادم که سوال بارون بشن.

به هر حال سوال من در مورد این بود که آیا خواندن MBA در دانشگاه رنک پایین فایده داره یا خیر؟

برداشت من از صحبت هر دو نفر این بود که اصلا همچین سرمایه گذاری را در صورتی که میخوام با MBA کار کنم (مخصوصا برای گرفتن اقامت) انجام ندهم و بهتر است از دانشگاه رنک بالا در این رشته فارغ التحصیل بشم. {از هر دو بزرگوار بابت وقتی که گذاشتن ممنونم)

اینجا قسمتی از توضیحات را برای مطالعه شما میگذارم:

1- If you dont go to a top school for your MBA, top firms who need MBAs they wont hire you. Low firms, they dont need MBAs cause they hire consultants. The kids who go to low rank schools are the ones that are either sponsored by their companies or are into self employment business. Majority of them wont even be able to pay back their student loans until their 40s. I
    I ONLY answer questions related to MIT Sloan, Harvard HBS or Chicago Booth. Any other questions should be directed to appropriate topics.
    من فقط و فقط سوالهاي مربوط به اون ٣ دانشگاه كه بالا نوشتم رو جواب مي دم.

Junior Member

سلام روز همگی بخیر
    من لیسانس حسابداری (رتبه 1 فارق التحصیلان) و ارشد و دکتری مالی از دانشگاه تهران دارم با معدل بالای 17. حدود 14 سال سابقه کار دارم که 8 سالش مدیر بودم تو دو تا شرکت زیرمجموعه بانکی. تصمیم دارم برای دوره EMBA تو تاپ 20 آمریکا اقدام کنم. دیدم بیشتر این دوره های EMBA شرط GMAT Waiver دارند. برای دو تاشون رزومه فرستادم گفتند قوی هست روزمه ام. مشکل زبان ندارم. قبلا آیلتس 7 داشتم که منقضی شده و الان مشکلی برای امتحان مجدد ندارم. دوستانی که تجربه تحصیل و کار تو آمریکا دارند، به نظرشون شانس من چقدر هست برای پذیرش تو دانشگاه با رنک خوب؟ و در نهایت پیدا کردن کار مناسب. پیشاپیش ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    UCLA: BA, Business Economics | Harvard: JD, Law

نقل قول نوشته اصلی توسط SARYAN نمایش پست ها
    سلام روز همگی بخیر
    من لیسانس حسابداری (رتبه 1 فارق التحصیلان) و ارشد و دکتری مالی از دانشگاه تهران دارم با معدل بالای 17. حدود 14 سال سابقه کار دارم که 8 سالش مدیر بودم تو دو تا شرکت زیرمجموعه بانکی. تصمیم دارم برای دوره EMBA تو تاپ 20 آمریکا اقدام کنم. دیدم بیشتر این دوره های EMBA شرط GMAT Waiver دارند. برای دو تاشون رزومه فرستادم گفتند قوی هست روزمه ام. مشکل زبان ندارم. قبلا آیلتس 7 داشتم که منقضی شده و الان مشکلی برای امتحان مجدد ندارم. دوستانی که تجربه تحصیل و کار تو آمریکا دارند، به نظرشون شانس من چقدر هست برای پذیرش تو دانشگاه با رنک خوب؟ و در نهایت پیدا کردن کار مناسب. پیشاپیش ممنون
    ۱) دوره EMBA معمولاً هم از MBA گرونتره (مخصوصاً با در نظر گرفتن اینکه به صورت گسسته ارائه می‌شه نه حضوری تمام وقت) هم گرفتن کمک هزینه توش تقریبا غیر ممکنه. دلیل این قسمت دوم هم اینه که این دوره‌ها محل کسب درامد برای دانشگاه هاست، و اغلب کسانی‌ که شرکت می‌کنن شاغل هستن و مدرک رو برای پیشرفت شغلی‌ لازم دارن (و اکثرا شهریشون رو شرکتی که درش شاغل هستن میده در ازای تعهد که تا چند سال بعد از اتمام دوره در اون شرکت بمونن).

۲) به همین دلیل بالا، خدمات کاریابی منسجمی از طرف دانشکده برای EMBA معمولاً ارائه نمی‌شه، و کسانی‌ هم که دنبال استخدام مدیره میانی یا بالا هستن نمیان تو دانشگاه استخدام کنن.

۳) دنبال کار بانکی‌ بودن هم کارو سخت تر می‌کنه، چون خوب بانک‌های بزرگ (national‌ها و حتا regional ها) که نمیان یک مدیره سطح میانی (که در مقام VP می‌شه) از ایران استخدام کنن، و بانک‌های کوچک هم که ممکنه راغب باشن پشتیبانی‌ visa نمیکنن.

۴) به این دلایل، اصلا توصیه نمیکنم EMBA رو، مگر مجانی باشه و زیاد روی کار بعد از فارغ‌التحصیلی حساب نکنی‌. MBA معمولی‌ راه بهتریه برات، که البته لازمش اینه که (ا) اگر هدفت بانک‌های بزرگ و شغل‌های پر درامد باشه حداکثر دیگه باید از دانشگاه ۱-۱۰ بگیری، و (ب) اگر لزوما دنبال کار بانکی‌ نیستی‌ و شغل‌های نسبتا کم درامد تر هم اشکالی ندارن برات میتونی‌ از ۱۰ هم بری پایین تر، که البته پشتیبانی‌ visa رو هم سخت تر می‌کنه ولی‌ شدنیه.

نقل قول نوشته اصلی توسط jd13 نمایش پست ها
    ۱) دوره EMBA معمولاً هم از MBA گرونتره (مخصوصاً با در نظر گرفتن اینکه به صورت گسسته ارائه می‌شه نه حضوری تمام وقت) هم گرفتن کمک هزینه توش تقریبا غیر ممکنه. دلیل این قسمت دوم هم اینه که این دوره‌ها محل کسب درامد برای دانشگاه هاست، و اغلب کسانی‌ که شرکت می‌کنن شاغل هستن و مدرک رو برای پیشرفت شغلی‌ لازم دارن (و اکثرا شهریشون رو شرکتی که درش شاغل هستن میده در ازای تعهد که تا چند سال بعد از اتمام دوره در اون شرکت بمونن).

۲) به همین دلیل بالا، خدمات کاریابی منسجمی از طرف دانشکده برای EMBA معمولاً ارائه نمی‌شه، و کسانی‌ هم که دنبال استخدام مدیره میانی یا بالا هستن نمیان تو دانشگاه استخدام کنن.

۳) دنبال کار بانکی‌ بودن هم کارو سخت تر می‌کنه، چون خوب بانک‌های بزرگ (national‌ها و حتا regional ها) که نمیان یک مدیره سطح میانی (که در مقام VP می‌شه) از ایران استخدام کنن، و بانک‌های کوچک هم که ممکنه راغب باشن پشتیبانی‌ visa نمیکنن.

۴) به این دلایل، اصلا توصیه نمیکنم EMBA رو، مگر مجانی باشه و زیاد روی کار بعد از فارغ‌التحصیلی حساب نکنی‌. MBA معمولی‌ راه بهتریه برات، که البته لازمش اینه که (ا) اگر هدفت بانک‌های بزرگ و شغل‌های پر درامد باشه حداکثر دیگه باید از دانشگاه ۱-۱۰ بگیری، و (ب) اگر لزوما دنبال کار بانکی‌ نیستی‌ و شغل‌های نسبتا کم درامد تر هم اشکالی ندارن برات میتونی‌ از ۱۰ هم بری پایین تر، که البته پشتیبانی‌ visa رو هم سخت تر می‌کنه ولی‌ شدنیه.
    ظاهرا به کسانی که از کشورهایی مثل ایران اپلای کنند راحتتر پذیرش میدن. این تا چه حد ضعف در سابقه کاری را برای کسی که ایران کار کرده و شغلش چیز جالب و خاصی نبوده را جبران میکند؟ ایا در جاهایی مثل columbia یا Chicago اثر تعیین کننده ای داره؟ (من در یک شرکت مهندسی با سابقه به عنوان مسوول خیرید مواد خام و قراردادها و این مواردکار کردم. شرکت مال خانواده خودمون هست)
    البته منظور این هست که از نظر معدل یا gmat مشکلی نباشه ودر حد میانگین دانشگاه باشه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط jd13 نمایش پست ها

ممنون از پاسختون
    حقیقتش دلیل اینکه EMBA رو انتخاب کردم یکیش شرایط سنی هست. چون 35 سالمه الان. یکیش هم اینکه GMAT ویور داره خخخ چون حوصله جیمت خوندن ندارم دیگه. البته من اقامت کانادا دارم در حال حاضر (فدرال) و میرم ونکوور و میام. ولی دوست ندارم تو کانادا کار کنم در مقابل آمریکا اقتصادش خیلی کوچیکه و کار جالب بویژه در ونکوور کم. من بیشتر UCLA مدنظرم بود و بعدش USC. خوب نمیشه با این مدرک به جای اینکه مستقیما به عنوان مدیر وارد شد، اول مثلا یکسال کارشناس و ... شد و بعد نت وورک درست کرد و ... بعد به فکر پروموشن بود؟ و اينكه آيا مثلا اينكه خانوم هستم بابت دايورسيفيكيشن و ... دانشكده براي گرفتن فاند نه حالا صد در صد هزينه يا يكم tuition waiver كمك نميكنه؟
    ویرایش توسط SARYAN : May 10th, 2017 در ساعت 12:58 PM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط solidsnake نمایش پست ها
    ظاهرا به کسانی که از کشورهایی مثل ایران اپلای کنند راحتتر پذیرش میدن. این تا چه حد ضعف در سابقه کاری را برای کسی که ایران کار کرده و شغلش چیز جالب و خاصی نبوده را جبران میکند؟ ایا در جاهایی مثل columbia یا Chicago اثر تعیین کننده ای داره؟ (من در یک شرکت مهندسی با سابقه به عنوان مسوول خیرید مواد خام و قراردادها و این مواردکار کردم. شرکت مال خانواده خودمون هست)
    البته منظور این هست که از نظر معدل یا gmat مشکلی نباشه ودر حد میانگین دانشگاه باشه
    والله من روزمه خودمو برای ادمیشن آفیس UCLA فرستادم برای GMAT ویوور، خیلی استقبال کردن و گفتن قوی هست رزومه و ... با همین سابقه کار تو ایران. حالا در عمل چكار كنن رو نمي دونم. براي دوره MBA خود سابقه كار مهمه گمونم اينكه كجا بوده اونقدر مهم نبايد باشه چون اونا كه نمي تونن همه شركتها رو ارزيابي كنن.
    ویرایش توسط SARYAN : May 10th, 2017 در ساعت 12:55 PM

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط solidsnake نمایش پست ها
    EMBA کمکی‌ نمی‌کنه.

۱. اصولا EMBA یک جور مدرک تکمیلیه برای کسانی‌ که تجربه و سابق کاری رو در شغلشون دارن ولی‌ برای گرفتن ارتقا شغلی‌ در شرکتشون یا دلایل مشابه احتیاج به یک مدرک هم دارن (مثلا وقتی‌ که قوانین اداریشون اجازه نمیده کسی‌ که مدرک بالاتر از لیسانس نداره ارتقا شغلی‌ بگیره). اگر اون پایه شغلی‌ و تجربه‌رو نداشته باشی‌، این مدرک کمکی‌ نمی‌کنه. منطقی‌ هم هست، چون کل دوره EMBA فوقش به اندازه یک ترم MBA معمولی‌ وقت در کلاس درس میگذرونی، و همون هم بار علمیش کمتره.

۲. یکی‌ از دلایلی هم که ورود به EMBA از MBA خیلی‌ راحت تره همینه که به صورت منبع کسب در آمده برای دانشگاه ها، یعنی‌ میان از آدم‌هایی‌ که منابع مالی‌ خوبی دارن (و وقت و حوصله و استعداد درس خوندن رو هم ندارن) پول زیادی میگیرن، یک مدرک میدن. به همین دلیل ارزش اون مدرک در بازار کار به خودی خود بالا نیست و بستگی داره به سوابق کاری دیگه کسی‌ که میگیره.

۳. MBA از طرف دیگه کمک می‌کنه به تقویت رزومه، و خیلی‌ از کسانی‌ که MBA میگیرن کلا زمینه کاریشون رو عوض می‌کنن. مثلا کسی‌ که قبل از MBA مهندس بوده میتون در دوسال MBA تمرکز کنه رو کلاس‌های امور مالی‌ و بره دنبال کار بانکی‌. دوست دختر سابق من قبل از MBA حدود ۸ سال سابق کار بازاریابی داشت، و بعد از MBA وارد کار private equity شد. البته باید تو اون دوسال واقعاً تمرکز کنی‌ و دلیلت قانع کنند باش برای شرکت ها، ولی‌ کلا خیلی‌ سخت نمیگیرن چون رایجه.

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط SARYAN نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون
    حقیقتش دلیل اینکه EMBA رو انتخاب کردم یکیش شرایط سنی هست. چون 35 سالمه الان. یکیش هم اینکه GMAT ویور داره خخخ چون حوصله جیمت خوندن ندارم دیگه. البته من اقامت کانادا دارم در حال حاضر (فدرال) و میرم ونکوور و میام. ولی دوست ندارم تو کانادا کار کنم در مقابل آمریکا اقتصادش خیلی کوچیکه و کار جالب بویژه در ونکوور کم. من بیشتر UCLA مدنظرم بود و بعدش USC. خوب نمیشه با این مدرک به جای اینکه مستقیما به عنوان مدیر وارد شد، اول مثلا یکسال کارشناس و ... شد و بعد نت وورک درست کرد و ... بعد به فکر پروموشن بود؟ و اينكه آيا مثلا اينكه خانوم هستم بابت دايورسيفيكيشن و ... دانشكده براي گرفتن فاند نه حالا صد در صد هزينه يا يكم tuition waiver كمك نميكنه؟
    همونطوری که تو جوابم به پست قبلی‌ گفتم، این دوره‌ها محل کسب درامده برای دانشگاه‌ها و من تاحالا ندیدم هیچ کمک مالی‌ بدن ولی‌ باز هم میتونی‌ بپرسی‌.

در مورد این که از سطح پایین تری شروع کنی‌ هم مشکل اینه که در اون سطح هیچ مزیتی به فارغ‌التحصیل‌های MBA معمولی‌ (که رقیبت هستن برای همون شغل) نداری. کارفرما وقتی‌ به دو کاندیدا نگاه کنه که اوّلیش ۲ سال درس خونده، و سابقه کاریش مناسب برای یک موقعیت شغلی‌، و دومیش به اندازه یک ترم اون دوسال درس خونده و سابقه کاریش خیلی‌ بیشتر از اونیه که لازم برای اون شغل، طبیعتاً اولی‌ رو میگیره (حالا احتیاج به ویسزی کاری و بقیه مسائل به کنار).

نکته آخرم اینه که حتا MBA معمولی‌ از UCLA یا USC زیاد مناسب برای کارای بانکی‌ سطح بالا نیست، چه برسه به EMBA. من خودم لیسانسم رو UCLA گرفتم و هیچ نظر منفی‌ ندارم به دانشگاه ولی‌ خوب حقیقتش اینه که کارای بانکی‌ خیلی‌ پر طرفداره مخصوصاً تو بانک‌های مطرح. اگر آذین دانشگاه‌ها MBA بگیری باید جزو فارغ‌التحصیلان رده بلاشون باشی‌ که شانس مناسبی داشت باشی‌ برای این کارها، مخصوصاً که از بانک‌های بزرگ فقط یکیشون تو کلیفرنیاست (well Fargo) که اونم تو San Francisco نه LA, و این دانشگاه‌ها اون مزیت محلّی بودن رو هم ندارن.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)