صفحه 94 از 97 نخستنخست ... 448485868788899091929394959697 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 931 تا 940 , از مجموع 970

موضوع: MBA

Junior Member

پیش فرض پاسخ : MBA

سلام دوستان

ببخشید سوال من شاید خیلی خیلی مرتبط نباشه (خداییش بی ارتباطم نیست)، اما جوابش برام خیلی مهمه و از هیچکس دیگه نمی تونم بپرسم جز بچه های این فروم (چون کسی رو نمیشناس جز شما)

من فقط 3 سال سابقه کار دارم و حدود چند ماه پیش از کارم استعفا دادم (نه کتبی) و شرکتم داره با من همکاری می کنه و بیمه ام را رد می کنه ولی حق بیمه رو خودم می پردازم که با توجه به پایه حقوق زیاد هست و می خوام قطعش کنم. الآن دو راه دارم که راه اول رو ترجیح مید: الف. گرفتن بیمه بیکاری (اگر مدیرم باهام همگاری کنه و بنویسه که به دلیل تعدیل نیرو بیکار شدم) ب. پرداخت بیمه (بیمه مشاغل آزاد)

یک سری شرایط برام پیش اومده که الآن نه میتونم برگردم سر کار و نه می خوام بیمه ام قطع بشه.از طرفی می دونم که برای پذیرش MBA باید در CV توضیح دهیم که کجا کار می کردم و چرا اومدم بیرون. حالا می خوام بدونم اگر حالت اول (بیمه بیکاری) رو پیش بگیرم، بعدا برای MBA خوندنم مشکلدار نمیشم؟ چون من واقعا واقعا کارمند خوبی بودم و مدیرم ازم راضی بود و بهشم گفتم چرا دارم میام بیرون و حتی بهم گفته که اگر کارت نشد دوباره برگرد. ولی وقتی به این دلیل بخوام از بیمه بیکاریم استفاده کنم، به نظر شما دانشگاه نمیره پرس و جو کنه و برام بد بشه؟!

البته فکر کنم از بیمه سوال نمیشه ولی اگر سابقه بیمه و بیمه بیکاری رو ببینه احتمالا می فهمند و دستم رو میشه و اگر بخوام در مورد خودم خوب بگم بعد میگن تو اگه خوب بودی شرکت وقتی به مشکل مالی می خورد که اخراجت نمی کرد! شرکت ها نیروهای خوبشون رو تعدیل نمی کنن.

نظر شما چیه؟ چجوری رزومه را بررسی می کنند؟ آیا تا این حد موشکافی می کنند؟ چیکار کنم؟

ممنون میشم اگر امکان داره هر چه سریع تر بهم پاسخ بدید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران-صنعتی شریف

سلام دوستان من بعد خوندن مطالب خیلی ابهامات واسم بیش اومده خواهش میکنم کمکم کنید
    یعنی نتونستم یه نتیجه گیری خوب و مستقیم داشته باشم واقعا خیلی ممنون میشم راهنماییم کنین
    من سال آخر لیسناس عمران شریفم میخواستم واسه ارشد MBA بخونم من اونطوری که توی بحثای تابیک دیدم امکان
    پذیرش گرفتن و پذیرش گرفتن با بورسیه واسه ارشد امریکا کانادا امکانش خیلی کمه یا نمیشه ..میشه لطفا این رو توضیح بدین که واقعا امکانش نیست یا مثلا شرایط خاصی مثل نمره ی جی مت و تافل تاپ میخواد و این مسایل
    بعدش این که من اگه ارشدم رو همینجا شریف MBA بخونم آیا بعدش واسه دکترا توی گرایش های مدریت کسب و کار و business school امکان
    پذیرش با بورسیه یا فاند برای دانشگاه های آمریکا و کانادا هستش یا نه؟ اگه هست چه شرایط خاصی میخواد مثلا؟ بعد این که میگین واسه ادامه تحصیل اونجا باید سابقه کار داشته باشیم یعنی نمیشه بعد از اتمام لیسانس یا ارشد مستقیما رفت و داشتن سابقه کار مثل نمره ی جی مت و تاقل خوب یه اصل محسوب میشه ؟؟؟
    ویرایش توسط Babaksafa : June 24th, 2017 در ساعت 09:46 AM دلیل: اشتباه تایبی

Junior Member

سلام دوستان،

اگه یک فردی تو ایران MBA بخونه و مجدد بخواد برای MBA اپلای کنه و کلا نگه که یک بار mba خونده، آیا این فرد به مشکلی بر خواهد خورد؟ دلیل این سوالم اینکه ظاهرا برای مجدد ام بی ای خوندن پذیرش نمیدن.

Member
    رشته و دانشگاه
    UCLA: BA, Business Economics | Harvard: JD, Law

نقل قول نوشته اصلی توسط Babaksafa نمایش پست ها
    سلام دوستان من بعد خوندن مطالب خیلی ابهامات واسم بیش اومده خواهش میکنم کمکم کنید
    یعنی نتونستم یه نتیجه گیری خوب و مستقیم داشته باشم واقعا خیلی ممنون میشم راهنماییم کنین
    من سال آخر لیسناس عمران شریفم میخواستم واسه ارشد MBA بخونم من اونطوری که توی بحثای تابیک دیدم امکان
    پذیرش گرفتن و پذیرش گرفتن با بورسیه واسه ارشد امریکا کانادا امکانش خیلی کمه یا نمیشه ..میشه لطفا این رو توضیح بدین که واقعا امکانش نیست یا مثلا شرایط خاصی مثل نمره ی جی مت و تافل تاپ میخواد و این مسایل
    بعدش این که من اگه ارشدم رو همینجا شریف MBA بخونم آیا بعدش واسه دکترا توی گرایش های مدریت کسب و کار و business school امکان
    پذیرش با بورسیه یا فاند برای دانشگاه های آمریکا و کانادا هستش یا نه؟ اگه هست چه شرایط خاصی میخواد مثلا؟ بعد این که میگین واسه ادامه تحصیل اونجا باید سابقه کار داشته باشیم یعنی نمیشه بعد از اتمام لیسانس یا ارشد مستقیما رفت و داشتن سابقه کار مثل نمره ی جی مت و تاقل خوب یه اصل محسوب میشه ؟؟؟
    برای آمریکا بورس MBA وجود داره ولی‌ سابقه کار قوی می‌خواد (که در ایران تقریبا هیچ کس نداره)، معدل لیسانس بالا، و GMAT خوب (۷۰۰ به بالا). TOEFL باید از حداقل دانشگاه بالاتر باشه ولی‌ حتا خیلی‌ بالاشم زیاد تاثیری نداره، یعنی‌ بیشتر شرط لازمه تا کافی‌. دکترا احتیاجی به سابقه کار نداره و GRE یا GMAT بالا می‌خواد، معدل فوق و ازون مهمتر لیسانس بالا و مقاله و این جور چیزا. احتمال قبولی دکترا با فوق لیسانس از آمریکا طبیعتاً بالاتره تا با فوق لیسانس از ایران ولی‌ خوب با فوق از ایران هم می‌شه گرفت (مخصوصاً تو دانشگاه‌های نه چندان خوب).

نقل قول نوشته اصلی توسط jd13 نمایش پست ها
    برای آمریکا بورس MBA وجود داره ولی‌ سابقه کار قوی می‌خواد (که در ایران تقریبا هیچ کس نداره)، معدل لیسانس بالا، و GMAT خوب (۷۰۰ به بالا). TOEFL باید از حداقل دانشگاه بالاتر باشه ولی‌ حتا خیلی‌ بالاشم زیاد تاثیری نداره، یعنی‌ بیشتر شرط لازمه تا کافی‌. دکترا احتیاجی به سابقه کار نداره و GRE یا GMAT بالا می‌خواد، معدل فوق و ازون مهمتر لیسانس بالا و مقاله و این جور چیزا. احتمال قبولی دکترا با فوق لیسانس از آمریکا طبیعتاً بالاتره تا با فوق لیسانس از ایران ولی‌ خوب با فوق از ایران هم می‌شه گرفت (مخصوصاً تو دانشگاه‌های نه چندان خوب).
    البته اینها نسبی هست دیگه نه؟ یعنی شما باید نسبت به همون دانشگاهی که اپلای کردی زبده باشید. یکی از بچه های اینجا (خانم) از یک دانشگاه رده پایین آمریکا با gmat حدود 650 بورس کامل گرفت و سابقه کارشون هم حداقل در ظاهر یک چیز عادی بود.

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط solidsnake نمایش پست ها
    البته اینها نسبی هست دیگه نه؟ یعنی شما باید نسبت به همون دانشگاهی که اپلای کردی زبده باشید. یکی از بچه های اینجا (خانم) از یک دانشگاه رده پایین آمریکا با gmat حدود 650 بورس کامل گرفت و سابقه کارشون هم حداقل در ظاهر یک چیز عادی بود.
    من راستش تاحالا نشنیده بودم کسی‌ بورس کامل بگیره برای MBA. حداکثر چیزی که من دیدم ۱۰۰% شهریه بوده (بدون خرج زندگی‌) ولی‌ خوب جالبه که کسی‌ بورس کامل گرفته. چه دانشگاهی بود؟

نقل قول نوشته اصلی توسط jd13 نمایش پست ها
    من راستش تاحالا نشنیده بودم کسی‌ بورس کامل بگیره برای MBA. حداکثر چیزی که من دیدم ۱۰۰% شهریه بوده (بدون خرج زندگی‌) ولی‌ خوب جالبه که کسی‌ بورس کامل گرفته. چه دانشگاهی بود؟
    شرمنده منظورم همون شهریه بود گفتم بورس کامل. اسم دانشگاهش case western reserve بود.

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط solidsnake نمایش پست ها
    شرمنده منظورم همون شهریه بود گفتم بورس کامل. اسم دانشگاهش case western reserve بود.
    آره در اون صورت صحیحه. اشکال این جور انتخاب‌ها اینه که با MBA از جایی‌ مثل Case Western اولاً پیدا کردن کاری که پشتیبانی ویزا بده احتمالش کمه، و اگر هم پیدا شه کار کم در آمدیه. نتیجش این می‌شه که اگر هم بشه کار پیدا کرد در آامد و موقعیت‌های کاری در طول عمر کاری خیلی‌ کم میشه. البته خوب بعضیا راه دیگه ندارن و مجبورا همین رو انتخاب کنن.

دوستان میشه بدون مدرک زبان(مشروط) برای MBA پذیرش گرفت ؟ آیا از هر دانشگاهی میشه یا برخیشون ؟
    ممنون میشم اگر نمونه ای هست معرفی کنید .

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط farid_nasiri نمایش پست ها
    دوستان میشه بدون مدرک زبان(مشروط) برای MBA پذیرش گرفت ؟ آیا از هر دانشگاهی میشه یا برخیشون ؟
    ممنون میشم اگر نمونه ای هست معرفی کنید .
    دانشگاه های مالزی و هند ممکن هست
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)