صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 49

موضوع: مشکل پاسپورت

Junior Member

پیش فرض مشکل پاسپورت

سلام دوستان

تو سایت سفارت نوشته که باید پاسپورتتون تا 6 ماه بعد زمانیکه می خواهید آمریکا بمونید اعتبار داشته باشه. من PHD پذیرش گرفتم و به همین خاطر پاسپورتم باید تا حدود 5 سال اینده اعتبار داشته باشه در حالیکه اعتبارش 3.5 سال دیگه تموم می شه. برا حل این مشکل باید چی کار کنم؟

پیش فرض پاسخ : مشکل پاسپورت

بعید میدونم این که میگین باشه. احتمالا تا 6 ماه بعد از تاریخ ورودتون باید اعتبار داشته باشه.

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

فکر کنم این 6 ماه مدت اعتباریه که سفارت می خواد تا ویزا رو توی پاسپورت ثبت کنه ... ربطی به مدت اقامتتون اونجا نداره ... پاسپورت مگه گواهینامه ست که تا 10 سال اعتبار داشته باشه !

البته فکر کنم هااااااااااا !

سلام

تو سایت گفته که:

A passport valid for at least 6 months from the planned date of entry into the U.S.

یعنی شش ماه پس از تاریخی که میخواهید به آمریکا وارد بشید، به مدت اقامت ربطی نداره، شما با همین پاسپورت به راحتی میتونی اقدام کنی.

«مسائلی که بدلیل سطح فعلی تفکر ما بوجود می‌آیند، نمی‌توانند با همان سطح تفکر حل گردند .» انشتین
    - تا حد ممکن پیغام خصوصی ندید، ولی اگه هم لازمه، لطفا لینک موضوع رو هم بفرستید.

Junior Member

آقا، یحیی درست می گوید. شما باید سند زیر را مطالعه کنید:
    http://www.cbp.gov/linkhandler/cgov/...n_04162008.pdf

این سند روی وبگاه دولتی سازمان US customs and border protection که به مسافران اجازه ورود را می دهد قرار دارد و گفته که گذرنامه باید تا شش ماه پس از پایان زمان اقامت در آمریکا اعتبار داشته باشد:

Visitors traveling to the United States are required to be in possession of passports that are valid for six months
    beyond the period of their intended stay in the United States.

واقعیت قضیه چیست؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشکل پاسپورت-گم شدن پاسپورت بعد از مصاحبه

من متاسفانه بعد از مصاحبه وقتی که ایران اومدم پاسپورتم رو گم کردم و الان تقاضای المثنی کردم. می خواستم ببینم چه مشکلی برای من وقتی برای Pick up میرم پیش میاد؟ آیا باید به سفارت آمریکا اطلاع بدم؟ راستی آیا شماره پاسپورتی که برای من صادر می کنند با شماره پاسپورت قبلیم فرق می کنه؟ ( البته معنی المثنی اینه که نباید فرقی کنه ولی ولی اگه کسی تا حالا المثنی گرفته یا اطلاعی در این مورد بهتر اظهارنظر میتونه بکنه.)
    ممنون میشم اگه راهنماییم کنید چون خیلی نگران هستم.

Junior Member

دوستان من بعد از گم کردن پاسپورتم تقاضای المثنی کردم و الان پاسپورت جدیدم رو گرفتم ولی در صفحه 6 این پاسپورت عبارت زیر نوشته شده:
    "دارنده گذرنامه مجاز است از تاریخ 1388/04/13 تا تاریخ 1388/06/15 بدون پرداخت عوارض خروج از کشور باتفاق ندارد برای یکبار از مرزهای مجاز کشور خارج شود."
    همچنین در پاسپورت پدرم این جمله در صفحه 6 نوشته شده:
    "دارنده گذرنامه مجاز است پس از پرداخت عوارض خروج از کشور باتفاق ندارد بدفعات از مرزهای مجاز کشور خارج شود."
    من معاف از سریازی هستم و به دفعات از مرز خارج شدم و راستش منظور این جمله رو نمی فهمم . چون ظاهرا من فقط بک بار می تونم در این دو ماه از مرز خارج شم. من پاسپورت قبلیم رو ندارم و فکر نکنم جمله اولی در اون نوشته شده بود. به نظرم میاذ اداره گذرنامه اشتباه کرده. ممنون میشم دوستان یه نگاه به صفحه 6 پاسپورتشون بکنند و منو راهنمایی کنند. چون یکم نگرانم کرده.
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط james
    دوستان من بعد از گم کردن پاسپورتم تقاضای المثنی کردم و الان پاسپورت جدیدم رو گرفتم ولی در صفحه 6 این پاسپورت عبارت زیر نوشته شده:
    "دارنده گذرنامه مجاز است از تاریخ 1388/04/13 تا تاریخ 1388/06/15 بدون پرداخت عوارض خروج از کشور باتفاق ندارد برای یکبار از مرزهای مجاز کشور خارج شود."
    ...
    من معاف از سریازی هستم و به دفعات از مرز خارج شدم و ...
    سلام
    به نظر میرسه تو صدور پاسپورت جدید شما اشتباه رخ داده و برای شما گذرنامه با یکبار اجازه خروج صادر شده، با مدارک معافیتتون به اداره گذرنامه مراجعه کنید و بخواهید تا براتون همون مهر بدفعات رو بزنند.

«مسائلی که بدلیل سطح فعلی تفکر ما بوجود می‌آیند، نمی‌توانند با همان سطح تفکر حل گردند .» انشتین
    - تا حد ممکن پیغام خصوصی ندید، ولی اگه هم لازمه، لطفا لینک موضوع رو هم بفرستید.

Junior Member

سلام.
    پاسپورت من تا دسامبر ۲۰۱۵ اعتبار داره درحالیکه من آخر اردیبهشت ماه ۲۰۱۴ باید برم دبی واسه ویزا.
    ۱. آیا باید پاسپورتم رو عوض کنم؟یا با همون پاسپورت فعلی هم میشه اقدام کرد؟
    ۲.اگه عوض کردم مشکلی پیش نمیاد؟چون من با کد پاسپورت فعلی ام وقت سفارت گرفتم.
    ۳.بعضیا میگن پاسپورتی که واسه سفر مکه صادر شده فقط واسه همون اعتبار داره.آیا این حرف درسته؟
    سپاس

دوستان سلام
    من اسمم امیرحسین Amirhossein هست و تمام مدارکم هم همینجوری پر کردم ،هم چنین، الان فرم I-20 اومده و اونم همینجوری نوشته.
    ولی الان متوجه شدم که اسمم در پاسپورت با یک فاصله نوشته شده (AMIR HOSSEIN)
    الان باید چی کار کنم ؟ برم پاسپورت جدید بگیرم ؟ توی پاسپورت الانم ویزا هم هست، مشکل داره ؟
    اصلا برم واسه عوض کردن یا همین هم مشکل نداره ؟
    مرسی

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)