صفحه 2 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 110

موضوع: مهاجرت به آمریکا از طریق دعوتنامه خویشاوندی

Junior Member

پیش فرض سوال در باره دعوت نامه

از دوستان عزیز یک سوال دارم
    اینکه من یک دوست در آمریکا دارم که در شهر لس آنجلس زندگی مینه و خیلی هم مایه داره ...
    ایا اون میتونه برای من دعوت نامه کاری بفرسته...که در شرکت خودش کار بکنم .

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مهاجرت به آمریکا از طریق دعوتنامه خویشاوندی

سلام.ما به یه مورد عجیب برخوردیم که گفتم به شماها هم بگم.پدر و مادرم دو ماه دیگه گرین کارد میگیرن و من هم که زیر 21 هستم هم همینطور.بعد ما فکر میکردیم خواهرام که بالای 21 هستن نمیتونن بگیرن واسه همین اصلا واسشون درخواست ندادیم.خالمینا که یه وضعیتی مشابه ما دارن الان ترکین واسه مصاحبه و 2 تا پسر بالای 21 دارن که واسه اونا درخواست ندادن...سر مصاحبه یارو یه پیرمرد ایرانی بوده بهشون میگه چرا واسه ÷سراتون درخواست ندادین؟خالمم گفت چون اونا بالای 21 ان.یارو گفت نه اونا هم میتونن چون موقع درخواستتون که 7-8 سال قبل زیر 21 بودن!

اینطوری شد که خالم واسه پسرخاله هام تقاضا داد و ما هم واسه خواهرام.اونا هم گفتن همه چی درسته و میتونن سر مصاحبه با من و مامان و بابام اونجا بیان.داییم که آمریکاس مسگه مثل اینکه قانونا عوض شده و سهمیه چین و دادن به ایران!!!
    ISN'T THAT COOL GUYS?

ApplyAbroad Champion

سلام دوستان عزیز،
    در این پست نکاتی رو در مورد مهاجرت از طریق بستگان می نویسم:

1. سیتیزن آمریکا می تواند نامزد یا همسر خود را با ویزای نامزدی به آمریکا ببرد در حالی کسی که گرین کارت دارد نمی تواند نامزد خود را با ویزای نامزدی به آمریکا ببرد و باید ازدواج کند بعد برای همسرش درخواست گرین کارت کند.

2. کسی که با ویزای نامزدی وارد آمریکا می شود باید حداکثر تا 90 روز با فرد مورد نظر ازدواج کند در غیر این صورت ویزا باطل می شود.

3. کسی که سیتیزن آمریکا است می تواند برای پدر ، مادر ، خواهر و برادر ، همسر و فرزند خود درخواست گرین کارت کند

4. کسی که گرین کارت دارد نمی تواند برای پدر ، مادر ، خواهر و برادر خود درخواست گرین کارت کند.باید تا 5 سال(60 ماه) از تاریخ صدور گرین کارت صبر کند ، اگر 30 ماه از این 60 ماه را در آمریکا بوده باشد می تواند سیتیزن شده و برای آنها درخواست گرین کارت کند.

البته لازم نیست که این 30 ماه را بصورت پشت سر هم آمریکا باشد یعنی مثلا ممکن است 5ماه در آمریکا باشد بعد 3 ماه بیرون باشد، دوباره 8 ماه آمریکا باشد و .....

ولی هر سال نباید بیشتر از 6 ماه خارج از آمریکا باشد.یعنی هرچه از 6 ماه به طرف یک سال نزدیکتر می شود احتمال اینکه سر مرز مامور گرین کارت او را گرفته و به دادگاه معرفی کند بیشتر می شود و در دادگاه باید دلیل محکمی برای علت "به مدت طولانی خارج از آمریکا بودن" داشته باشد، در غیر اینصورت گرین کارت فرد باطل می شود.

اگر صاحب گرین کارت مجبور است برای مدت طولانی خارج از آمریکا باشد باید قبلا از دولت امریکا اجازه بگیرد.حتی می تواند برای مدت 2 سال اجازه بگیرد که خارج از آمریکا باشد.

Junior Member

سلام.

من اخیرن واسه مهاجرت به کبک پذیرفته شدم و حدودن 18 ماه دیگه می رم کانادا.
    حالا خاله من 30 ساله که امریکا هستش و من میخوام که کار مادر و یک خواهر 16 سالم رو واسه مهاجرت به امریکا از طریق خاله ام ردیف کنم. از دوستان عزیز سوال می کنم که اطلاع دارید واسه این گونه مهاجرت به امریکا آیا داشتن وکیل اجباری هست یا خیر و اگر جواب بله هست، توانایی وکیل می تونه در سریع کردن این روند تاثیر بذاره؟ و دوم اینکه آیا می دونید یه همچین پروسه ای واسه مادر و خواهر من که در اولویت 4 به سر می برند چقدر طول می کشه؟

ممنون از پاسخ شما

Junior Member

سلام ... حدود 14 سال پیش خاله ی من از طریق کیس خانوادگی برای ما درخواست ویزا دادن و بعد پارسال خبر دادن که پرونده در حال بررسی است. ما هم همه ی مدارک و فرم های لازم را تکمیل کردیم و 3 ماه پیش فرستادیم. میخواهم ببینم کسی میدونه که چه مدت طول میکشه تا وقت سفارت بدن؟ از طرفی من تصمیم گرفتم برای ویزای دانشجویی هم اقدام کنم. به نظزتون ممکنه که این تصمیم اخلالی در روند ویزای دائم ایجاد کنه؟

Junior Member

سلام خواهر من اقامت دايم داره ولي هنوز سيتيزن نشده من شنيدم كه حتي وقتي سيتيزن بشه فقط مي تونه واسه اقامت والدين أقدام كنه اين درسته؟ يا مي تونه واسه من هم أقدام كنه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Sahar26 نمایش پست ها
    سلام خواهر من اقامت دايم داره ولي هنوز سيتيزن نشده من شنيدم كه حتي وقتي سيتيزن بشه فقط مي تونه واسه اقامت والدين أقدام كنه اين درسته؟ يا مي تونه واسه من هم أقدام كنه؟
    من هم همین شرایط رو دارم + کلی دوست و رفیق و آشنا واسه ساپورتِ مالی و این چیزا. البته بو سایتشون که میخوندم دیدم میشه واسه خواهرو برادر هم گرفت . الان حدود 20 ماهِ که خواهرم آمریکاس. ولی سیتیزن نیست هنوز گرین کارت داره.

سوالم اینه که 1روز بعد از 30 ماه میتونه اقدام کنه؟؟؟(در واقع بعد از سیتیزن شدن)

این پروسه حدودا چقدر زمان میبره؟

ممنون

Junior Member

با سلام من فوق لیسانس زراعت دارم و داییم سیتیزن آمریک هست برای مهاجرت و کار آیا مشود کاری کرد و اگر می شود باید از کجا شروع کنم لطفا منو راهنمایی بفرمایید با تشکر از زحمات شما

Junior Member

با سلام مجدد متاسفانه کسی نیست جواب منو بده لطفا اگر کسی هست منو راهنمایی کنه به خدا صواب داره من از چه راهی می تونم سریعتر برم پیش داییم؟

Junior Member

ای خدا یه نفرو برسون تا منو راهنمایی کنه کمممممممممممممممممممممممک ککککککککک

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)