نقل قول نوشته اصلی توسط shima_arasteh نمایش پست ها
سلام به همه
راستش من به چند تا از اساتید دانشگاهای امریکا ایمیل زدم، همش بمن میگن ما به صورت مستقیم دانشجو نمیگیریم، باید از طریق دانشگاه اپلای کنی. یکی میگفت این یعنی ریجکت، یه ادم دیگه میگفت تو اپلای کن، به طرفم ایمیل بزن که اپلای کردم.
حالا نظرتون راجع به این طور جواب دادن اساتید چیه؟ یعنی دیگه بیخیال اپلای از اون دانشگاه و استاد شم؟
نقل قول نوشته اصلی توسط shima_arasteh نمایش پست ها
یه سوال دیگه، اگر بدون ارتباط با استاد خاصی از دانشگاههای امریکا، اپلای کنم احتمال فاند گرفتن خیلی پایینه؟
خب مطمئنا اگه با استاد ارتباط داشته باشید شانس شما خیلی بیشتره

اگر استادی به شما حتی جواب تمپلیت هم داده یعنی اینکه احتمالا به ایمیل و رزومه شما یه نگاهی انداخته.
بعضی ها هم بدون اینکه رزومه رو بخونند واسه اینکه از دست دانشجو راحت بشن و دانشجو دیگه ایمیل نزنه این جواب تمپلیت رو میدن. اگر هم دانشجو نخوان که غالبا سریع میگن که دانشجو نمیخوان یا تو سایتشون مینویسن. اما باید دفت کنید چون بعضی استادا جواب تمپلیت شون جوری هست که نشون میده دانشجو میخوان. اگر با توجه به رزومه دانشجوهای دیگه همون استاد رزومه و شانس خودتون رو خوب میبینید سعی کنید به ایمیل استاد جواب بدید تشکر کنید و بگید که اپلای میکنید
موقع اپلای کردن هم اسم همون استاد رو توی SOP بیارید. وقتی که اپلای کردید همون ایمیل استاد که به شما گفت اپلای کنید رو مجدد پاسخ بدید و بگید با توجه به این ایمیل شما من اپلای کردم و اسم شما رو هم رو SOP آوردم