صفحه 214 از 217 نخستنخست ... 114164204205206207208209210211212213214215216217 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,131 تا 2,140 , از مجموع 2166

موضوع: جواب ندادن استادها

پیش فرض پاسخ : جواب ندادن استادها

نقل قول نوشته اصلی توسط JaAd123456 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان عزیز
    امیدوارم همگی موفق باشید. من یه سوال از دوستانی دارم. ممنون میشم اگر کسی بتونه راهنماییم کنه
    من کارشناسی ارشد برق هستم و نزدیک به 15تا مقاله ISI و 15 تا کنفرانسی دارم. تافل 93 هم دارم. 2 ساله که به اکثر اساتید کانادا تو فیلد خودم ایمیل میزنم. تا اسفند 98 حدود 8 تا اسکایپ هم داشتم. اساتید خیلی از رزومه ام تعریف میکنن. ولی متاسفانه بعدا دیگه پاسخی به ایمیل هام نمیدن. الان نزدیک به 2 ماه هم دارم ایمیل میدم و اصلا پاسخی نمیگیرم. به نظر دوستان کرونا ممکنه باعث باسخ ندادن اساتید باشه؟ برای شما هم پیش اومده؟
    و آیا به نظر شما صلاح هست که بدون پیدا کردن سوپروایزر الان خودم برای 5 تا دانشگاه اپلای کنم؟ امکان دارهکه خود دانشگاه بهم اسکولارشیپ بده؟
    با توجه به اینکه یکی از اساتید اواخر بهم گفته بود که حتی میتونم تو 20 دانشگاه اول هم تحصیل کنم؟ یا اینکه اپلای کردن بدون پیدا کردن سوپروایزر اشتباهه؟
    البته CV و متن ایمیل های ارسالی ام توسط چند نفر بررسی شده و گفتن که خیلی خوب نگارش شده.
    ممنون میشم راهنماییم بفرمایید.
    سلام دوست عزیز به امیده موفقیت.اطلاعی از مقالاتتون ندارم ولی در حالت کلی در مورد رشته برق باید عرض کنم صرف داشتن تعداد مقاله isi زیاد تضمینی نبوده برای اساتید و بیشتر کیفیت مهمه براشون.در کل بیشتر روی مقالات ژورنال های ieee و iet زوم هستن. اینم بگم خیلی زود دارید ناامید میشید بودن کسایی با بهترین رزومه هم یکی دو سالی درگیر بودن

ممنونم دوست عزیز از پاسخ گویی تون. والا مقالاتم همه
    Elsevier, IEEE, Springer, PubMed هستن. که 7 تاشون Q1 هست.
    Citation Google Scholar: 416 دارم.
    ولی با این وجود نمیدونم چرا پاسخی نمیگیرم؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidtelecom نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز به امیده موفقیت.اطلاعی از مقالاتتون ندارم ولی در حالت کلی در مورد رشته برق باید عرض کنم صرف داشتن تعداد مقاله isi زیاد تضمینی نبوده برای اساتید و بیشتر کیفیت مهمه براشون.در کل بیشتر روی مقالات ژورنال های ieee و iet زوم هستن. اینم بگم خیلی زود دارید ناامید میشید بودن کسایی با بهترین رزومه هم یکی دو سالی درگیر بودن

در ارتباط اسکایپی هم کاملا خوب و معقول پیش میرفت اسکایپ هام ولی بعد یا میگفتن که متاسفانه پزیشن اوکی نشد و یا دیگه پاسخ نمیدادن.
    در حال حاضر هم نزدیک به 200 ایمیل زدم ولی پاسخیی نمیگیرم....

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidtelecom نمایش پست ها

Senior Member

ممنونم دوست عزیز از پاسخ گویی تون. والا مقالاتم همه
    Elsevier, IEEE, Springer, PubMed هستن. که 7 تاشون Q1 هست.
    Citation Google Scholar: 416 دارم.
    ولی با این وجود نمیدونم چرا پاسخی نمیگیرم؟؟؟
    شاید به نظرشون overqualified هستید ٬بعضی استادهای assistant هم اینهمه سایتیشن ندارن. تو گوگل سرچ کنید مطالب زیادی میاد٬ میگن تو این موارد بهتره humble باشید تا استاد احساس کنه که شما میخواید شاگرد باشید و یاد بگیرید نه اینکه به واسطه مقالات یا تجربیاتتون واسه استاد تعیین تکلیف کنید و به اصطلاح شاخ بشید.

به نظر من شما امریکا را هم در نظر بگیرید تعداد دانشگاههای خیلی بیشتری داره و شانس بالاتری دارید فقط GRE باید بدید.

موفق باشید.
    امضا نامرئی

Junior Member

در ارتباط اسکایپی هم کاملا خوب و معقول پیش میرفت اسکایپ هام ولی بعد یا میگفتن که متاسفانه پزیشن اوکی نشد و یا دیگه پاسخ نمیدادن.
    در حال حاضر هم نزدیک به 200 ایمیل زدم ولی پاسخیی نمیگیرم....
    با آرزوی موفقیت هرچه سریع تر شما، فقط واستم یه نکته عرض کنم که تعداد 200 تا ایمیل که چیزی نیست. بنده 2500 تا ایمیل زدم تا آخرش موفق شدم فول اسکالرشیپ مقطع دکترای مهندسی مکانیک رو بگیرم. اصلا ناامید نشید و ادامه بدید.

خیلی سپاسگذارم از وقتی که گذاشتید برای پاسخگویی. GRE هم دارم میخونم. فقط یه سوال اینکه به نظرتون خودم برای 5-6 دانشگاه اپلای کنم؟ خود کمیته دانشگاه برای اسکولارشیپ در نظر میگیره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط candid نمایش پست ها
    شاید به نظرشون overqualified هستید ٬بعضی استادهای assistant هم اینهمه سایتیشن ندارن. تو گوگل سرچ کنید مطالب زیادی میاد٬ میگن تو این موارد بهتره humble باشید تا استاد احساس کنه که شما میخواید شاگرد باشید و یاد بگیرید نه اینکه به واسطه مقالات یا تجربیاتتون واسه استاد تعیین تکلیف کنید و به اصطلاح شاخ بشید.

به نظر من شما امریکا را هم در نظر بگیرید تعداد دانشگاههای خیلی بیشتری داره و شانس بالاتری دارید فقط GRE باید بدید.

موفق باشید.

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

دوستان کرونا ممکنه باعث باسخ ندادن اساتید باشه؟ برای شما هم پیش اومده؟

تا حدی بلی. ولی شرایطی که شما میفرمایید را نمیشود همه را با کرونا توضیح داد. من شما را نمیشناسم و مشخص است که در رشته خودتان فعال هستید . این مطلب را چندی پیش حضور یکی از دوستان گفتم و الان هم حدمت شما میگویم که از دید من
    اساتید را برای دکتری باید خیلی با دقت و ظرافت انتخاب کرد. باید کارهای استاد هدف را شناخت مقالتش را خواند کنفرانسهایش را شنید انها را با پروژه دکتری که در نظر هست مطابقت داد. کاملا بین این دو ارتباط برقرار کرد و بعد با استاد ارام و مرحله به مرحله وارد مذاکره و اشنایی شد. من فکر میکنم نباید نامه ژنریک داشت و با یکی دو کلمه تغییر آنرا برای همه استادها در یک رشته خاص فرستاد چون احتمال موفقیت این ایمیلها خیلی کم است. یعنی ممکن است یکی به هدف بخورد و نظر استادی را جلب کند ولی بقیه احتمالا موفق نخواهند بود. استاد باید قانع شوند متقاضی کارهایش را خوانده و ایشان را با دقت و با توجه به مسیر عملی استاد انتخاب کرده است.

و آیا به نظر شما صلاح هست که بدون پیدا کردن سوپروایزر الان خودم برای 5 تا دانشگاه اپلای کنم؟

من اینکار را توصیه نمیکنم. اولا احتمال پذیرش شده بسیار کم است. و دوم اینکه اگر دانشگاه کسی را اختصاص دهد این فرد لزوما بهترین فرد نیست. د رنظر داشته باشید پذیرش دانشجوی دکتری یک نکته مثبت برای اساتید است و بیشتر دانشگاهها اینرا جزو ساعت کار استاد حساب میکنند و هم اینکه برای رفتن به مرتبه بالاتر دانشگاهی دانشجوی دکتری داشتن نمره دارد. بنابراین ممکن است کسی شما را بپذیرد ولی تمام هدفش موفقیت شما نباشید.

نگذارید دیگری برای شما تصمیم بگیرد. اختیار دکتریتان را در تمام مراحل خودتان داشته باشید. استادی که دانشگاه معرفی میکند را احتمالا بدنه کارمندی دانشگاه انتخاب کرده باشند به این شکل که تقاضای شما رابه چند استاد که وقت باز دارند میفرستد و یکی از انها میگوید باشد و ... برای دکتری استاد را دست چین کنید با دقت و وسواس زیاد.

امید که موفق باشید

سلام خدمت دوستان عزیز
    امیدوارم همگی موفق باشید. من یه سوال از دوستانی دارم. ممنون میشم اگر کسی بتونه راهنماییم کنه
    من کارشناسی ارشد برق هستم و نزدیک به 15تا مقاله ISI و 15 تا کنفرانسی دارم. تافل 93 هم دارم. 2 ساله که به اکثر اساتید کانادا تو فیلد خودم ایمیل میزنم. تا اسفند 98 حدود 8 تا اسکایپ هم داشتم. اساتید خیلی از رزومه ام تعریف میکنن. ولی متاسفانه بعدا دیگه پاسخی به ایمیل هام نمیدن. الان نزدیک به 2 ماه هم دارم ایمیل میدم و اصلا پاسخی نمیگیرم. به نظر دوستان کرونا ممکنه باعث باسخ ندادن اساتید باشه؟ برای شما هم پیش اومده؟
    و آیا به نظر شما صلاح هست که بدون پیدا کردن سوپروایزر الان خودم برای 5 تا دانشگاه اپلای کنم؟ امکان دارهکه خود دانشگاه بهم اسکولارشیپ بده؟
    با توجه به اینکه یکی از اساتید اواخر بهم گفته بود که حتی میتونم تو 20 دانشگاه اول هم تحصیل کنم؟ یا اینکه اپلای کردن بدون پیدا کردن سوپروایزر اشتباهه؟
    البته CV و متن ایمیل های ارسالی ام توسط چند نفر بررسی شده و گفتن که خیلی خوب نگارش شده.
    ممنون میشم راهنماییم بفرمایید.

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Senior Member

خیلی سپاسگذارم از وقتی که گذاشتید برای پاسخگویی. GRE هم دارم میخونم. فقط یه سوال اینکه به نظرتون خودم برای 5-6 دانشگاه اپلای کنم؟ خود کمیته دانشگاه برای اسکولارشیپ در نظر میگیره؟
    کانادا استاد محوره ولی امریکا کمیته محور٬ شما ایمیل هم بزنی میگه من تشویق به اپلای میکنم ولی کمیته پذیرش تصمیم میگیره و قولی بهت نمیده٬ ولی ایمیل بزنی بهتر از نزدن هست. واسه امریکا من چند جا تکرار کردم که بگردید تو دپارتمان مورد نظر حداقل ۲-۳ استاد تو زمینه مورد علاقه شما باشه٬ به requirement های دپارتمان توجه کنید٬ به رنکینگ us news و
    acceptance rate توجه کنید٬ بعد با توجه به بودجه و ریکامندیشن ها چند تا رنک بالا٬ متوسط و رنک پایین اپلای کنید. این سایت خارجی نتایج پذیرش هم هست که میتونید جستجو کنید.
    امضا نامرئی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    زیست شناسی

سلام وقت همگی بخیر
    چند تاسوالدارم ممنون میشم راهنماییم کنید.

- از یک دانشگاه پذیرش دارم، بعد از اعلام پذیرش، استادی که تا اون زمان باهاش برای مدت زیادی ارتباط داشتم دیگه جواب ایمیل هامو نمی ده. الان 2 ماه شده و طی این مدت 3 تا ایمیل زدم. خیلی هم استاد وقت شناسیه و هر موقع پیام می دم تا 5 ساعت بعدش جواب می ده بهم. به نظرتون دلیلش چی می تونه باشه؟
    یک مطلبی رو که به پذیرشم ربط داشت رو توی آخرین ایمیلش گفته بود و من طی 2 تا ایمیل در مورد اون سوال کردم و توی ایمیل سوم هم چون بعد از معرفی موقعیت های فاند گفته بود هر سوالی دارید بپرسید، منم در مورد فاندهایی که معرفی کرده بود پرسیدم. ولی هیچکدوم رو جواب نداد.

- من همون ی جا رو اپلای کرده بودم و حالا به دلایلی می خوام جای دیگه اپلای کنم. تقریبا همه جا ددلاین هاشون گذشته، اون چند جای باقی مونده هم یا رتبه دانشگاه توی QS پایین هست یا مستر هستن یا نمره آزمون هام بهشون نمی خوره:

تا قبل از اپلایم به خیلی اساتید ایمیل زده بودم، متاسفانه دانشگا های رتبه پایین اکثرا بهم جواب نمی دن، بقیه هم که بین 200 تا 600 بودن هم جواب مثبت می دادن. الان تنها موقعیتی که دارم یک دانشگاه 800-1000 هست که دکتری هست. همه چیشم بهم می خوره اما قبلا به مسئول برنامه ایمیل زده بودم جواب نداده، دوباره هم ایمیل می زنم، اما اگه جواب نداد به نظرتون بهتره اپلای نکنم؟ یا اپلای کنم، ربطی به جواب استاد نداره؟

ممنونم

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

سال نو مبارک

پذیرش را به شما تبریک میگویم.

به نظرتون بهتره اپلای نکنم؟ یا اپلای کنم، ربطی به جواب استاد نداره؟

از دید من حتما اپلای بفرمایید به خصوص اگر مستلزم پرداخت پول یا تعهد دیگری نیست.

البته همزمان هم برای دانشگاههای دیگر با اینکه عمده ضرب الاجلها الان برای سال ۲۰۲۱ تمام شده اقدام بفرمایید. هز چه تعداد پذیرشنهای شما بیشتر باشد در شرایط بهتری هستید.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط educational_t نمایش پست ها
    سلام وقت همگی بخیر
    چند تاسوالدارم ممنون میشم راهنماییم کنید.

- از یک دانشگاه پذیرش دارم، بعد از اعلام پذیرش، استادی که تا اون زمان باهاش برای مدت زیادی ارتباط داشتم دیگه جواب ایمیل هامو نمی ده. الان 2 ماه شده و طی این مدت 3 تا ایمیل زدم. خیلی هم استاد وقت شناسیه و هر موقع پیام می دم تا 5 ساعت بعدش جواب می ده بهم. به نظرتون دلیلش چی می تونه باشه؟
    یک مطلبی رو که به پذیرشم ربط داشت رو توی آخرین ایمیلش گفته بود و من طی 2 تا ایمیل در مورد اون سوال کردم و توی ایمیل سوم هم چون بعد از معرفی موقعیت های فاند گفته بود هر سوالی دارید بپرسید، منم در مورد فاندهایی که معرفی کرده بود پرسیدم. ولی هیچکدوم رو جواب نداد.

- من همون ی جا رو اپلای کرده بودم و حالا به دلایلی می خوام جای دیگه اپلای کنم. تقریبا همه جا ددلاین هاشون گذشته، اون چند جای باقی مونده هم یا رتبه دانشگاه توی QS پایین هست یا مستر هستن یا نمره آزمون هام بهشون نمی خوره:

تا قبل از اپلایم به خیلی اساتید ایمیل زده بودم، متاسفانه دانشگا های رتبه پایین اکثرا بهم جواب نمی دن، بقیه هم که بین 200 تا 600 بودن هم جواب مثبت می دادن. الان تنها موقعیتی که دارم یک دانشگاه 800-1000 هست که دکتری هست. همه چیشم بهم می خوره اما قبلا به مسئول برنامه ایمیل زده بودم جواب نداده، دوباره هم ایمیل می زنم، اما اگه جواب نداد به نظرتون بهتره اپلای نکنم؟ یا اپلای کنم، ربطی به جواب استاد نداره؟

ممنونم

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)