صفحه 102 از 217 نخستنخست ... 2529293949596979899100101102103104105106107108109110111112152202 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,011 تا 1,020 , از مجموع 2166

موضوع: جواب ندادن استادها

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : جواب ندادن استادها

نقل قول نوشته اصلی توسط sharizonas نمایش پست ها
    شانس منه که اکثر اساتید فیلد من (بیشتر از 50 درصدشون), چینی هستن....
    دیگه مطمئن شدم هندی و چینیا 100 درصد هموطنای خودشونو میگیرن...
    کسی تا حالا از چینی جماعت جوابی گرفته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    سلام، این تاپیک را مطالعه نمایید. به نظر بنده با همون 50 درصد غیر چینی تماس بگیرید شانستون بیشتر هست. تو گروه های اساتید چینی 90 درصد شاگردان چینی و تایوانی هستن که نشون میده چقدر احتمال پاسخ گرفتن از طرف آن ها پایین است. موفق باشید.
    لطفا پست نامرتبط و خلاف مقررات را گزارش فرمایید.

Member

یه سوال اساسی از اپلیکنت های عزیز:

اینکه میگید مثلا 200 تا نامه فرستادید, یعنی به 200 تا استاد مختلف ایمیل زدید و یا اینکه مثلا 100 تا استاد که هر کدوم هم 2بار و جمعا میشه 200 تا؟؟؟؟؟؟
    لطفا جواب بدید, چون واقعا موندم که چرا من در رنک 40 تا 110 آمریکا, بیشتر از 70 یا 80 تا استاد مرتبط (بعضیاشونم فقط کمی مرتبط) پیدا نکردم.....

اینکه میگید مثلا 200 تا نامه فرستادید, یعنی به 200 تا استاد مختلف ایمیل زدید و یا اینکه مثلا 100 تا استاد که هر کدوم هم 2بار و جمعا میشه 200 تا؟؟؟؟؟؟
    لطفا جواب بدید, چون واقعا موندم که چرا من در رنج 40 تا 110 بیشتر از 70 یا 80 تا استاد مرتبط (بعضیاشونم فقط کمی مرتبط) پیدا نکردم.....
    من خودم شخصا به حدود ۱۵۰ نفر ایمیل زدم که تقریبا برای ۵۰ نفر ۲ بار ایمیل فرستادم. از این ۱۵۰ نفر کلا ۲۰ نفر جواب دادن. ۸ ۷ نفر جواب تمپلیت دادن و مراحل اپلای رو شرح دادن. ۱ نفر گفت معلوم نیست فاند داشته باشه یا نه که دوباره بعد از ۱ ماه که ایمیل زدم گفت فاند ندارم امسال. ۸ ۷ نفر هم مستقیما گفتن فاند نداریم که ۲ نفر از اینها گفتن اگه self support میای تو کمیته پذیرش ازت حمایت میکنیم و پذیرش میگیری(خسته نباشن). ۱ نفر گفت اگه مینی موم ها رو داشته باشی و پروندت از کمیته پذیرش رد بشه و بیاد به دپارتمان اونوقت سر فاند صحبت میکنیم و گفت اسمش رو در SOP بنویسم حتمأ (این بهترین جوابم از آمریکا بود) فقط یه استاد از یکی از دانشگاه های ژاپن بهم قول فاند کامل داد که متاسفانه وقتی که من بهش ایمیل زده بودم یک روز به مهلت ارسال مدارک باقی مونده بود و عملا این گزینه هم منتفی شد.
    این بود تجربیات امسال بنده با رزومه ضعیف در مورد ارتباط و نامه نگاری با اساتید
    ویرایش توسط mamali66 : December 19th, 2012 در ساعت 09:23 PM

Junior Member combi13 آواتار ها

سلام
    من توی مدت 10 روز به 16 تا استاد ایمیل زدم که 3 تا شون به صورت template جواب دادند و یکی شون گفت که فاند نداره ولی اگه هنوز علاقه داری اپلای کن. بعضی از دوستان اشاره کردند که ایمیل باید کوتاه و مختصر باشه، ایمیل من 22 خط است و توش به معدل و موضوع تز ارشد، مقاله و فیلد های کاریم اشاره کردم(با ایمیل آکادمیک) . حالا میخواستم بدونم که:
    1) ایمیل کوتاه و مختصر باید چند خط داشته باشه؟؟
    2) آیا این مشکلی ایجاد میکنه که من هنوز ارشدم رو تموم نکردم و دارم برای دکتری اقدام میکنم؟ {من اروپا مستر میخونم و مارچ 2013 تموم میکنم}
    3)آیا اصلا باید بازم به استاد ایمیل زد؟ اگه آره ،چقدر فاصله شما پیشنهاد میکنید بین اولین ایمیل و ایمیل بعدی ؟

با تشکر از همه

Member
    رشته و دانشگاه
    Earth Sciences ANU

نقل قول نوشته اصلی توسط combi13 نمایش پست ها
    سلام
    من توی مدت 10 روز به 16 تا استاد ایمیل زدم که 3 تا شون به صورت template جواب دادند و یکی شون گفت که فاند نداره ولی اگه هنوز علاقه داری اپلای کن. بعضی از دوستان اشاره کردند که ایمیل باید کوتاه و مختصر باشه، ایمیل من 22 خط است و توش به معدل و موضوع تز ارشد، مقاله و فیلد های کاریم اشاره کردم(با ایمیل آکادمیک) . حالا میخواستم بدونم که:
    1) ایمیل کوتاه و مختصر باید چند خط داشته باشه؟؟
    2) آیا این مشکلی ایجاد میکنه که من هنوز ارشدم رو تموم نکردم و دارم برای دکتری اقدام میکنم؟ {من اروپا مستر میخونم و مارچ 2013 تموم میکنم}
    3)آیا اصلا باید بازم به استاد ایمیل زد؟ اگه آره ،چقدر فاصله شما پیشنهاد میکنید بین اولین ایمیل و ایمیل بعدی ؟

با تشکر از همه
    سلام
    1) به نظر من حداكثر 5 6 خط. شما رزومتون رو هم دارين اتچ ميكنين پس نيازي نيست همه مواردي كه تو رزومه آوردين رو تو ايميل تكرار كنين. استاد اگه بخواد رزومتون رو نگاه ميكنه. اگه خيلي وسواس دارين ميتونين فقط به يكي دو تا از موارد Outsanding رزومتون اشاره كنين تا راغب بشه رزومه رو بخونه.
    2) نه، هيچ مشكلي نيست. فقط تو ايميل اشاره كنين كه كي فارغ التحصيل ميشين.
    3) ميتونين به اساتيدي كه جواب ندادن دوباره ايميل بزنين. فاصله 2 3 هفته به نظر من خوبه (البته اين يكي نظر شخصي منه. شايد با نظر دوستان ديگه متفاوت باشه)
    سابكلاس 574
    دليوري مدارك در اردن: 9 فوريه. دريافت شماره پرونده و درخواست رزومه، پروپوزال و مديكال: 13 فوريه. انجام مديكال: 17 فوريه. ارسال مديكال از بيمارستان به سفارت در تهران: 19 فوريه. گرنت ويزا: 27 فوريه.

Global Moderator

Simon آواتار ها

لطفا جواب بدید, چون واقعا موندم که چرا من در رنک 40 تا 110 آمریکا, بیشتر از 70 یا 80 تا استاد مرتبط (بعضیاشونم فقط کمی مرتبط) پیدا نکردم.....
    بعضي رشته ها استاد زياد داره و برخي دوستان هم صبر زيادي دارند و توي 3500 تا حدودا دانشگاه ميگردن و به هر كي كه بتوني ساپورتشون كنه ايميل ميزنند. اما بنظر من اگر رشته هاي ديگه با رشته ي دلخواهتون همپوشاني داره ازشون چشمپوشي نكنيد. 70-80 ايميل واقعا كمه .ياد گرفتن چيزهاي جديد بد نيست.حداقل شانستون رو بالا ميبريد در جواب گرفتن. شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Global Moderator

Simon آواتار ها

شانس منه که اکثر اساتید فیلد من (بیشتر از 50 درصدشون), چینی هستن....
    دیگه مطمئن شدم هندی و چینیا 100 درصد هموطنای خودشونو میگیرن...
    کسی تا حالا از چینی جماعت جوابی گرفته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    شما اگر به قسمت Student‌سايتهاي اختصاصيشون بريد ميبينيد كه 99 درصد اسمشون لي، سو ، چان ، چينگ و غيره است . من تازگي اساتيد آمريكايي ديدم كه صراحتا نوشتن چيني ها بهم ايميل بزنن استقبال ميكنم. معلومه فقط بازار و تو دست ندارد اين قوم لذا روشون نميشه زياد حساب كرد. البته براي اكثر ايراني ها هم همينه. مثلا طرف از شريف رفته فقط دانشجويان شريف رو ميگيره. محاله به دانشگاه ديگه التفاتي داشته باشه. اينها يك گونه تعصبه كه البته چون تعداد ايراني ها كمه ميشه ازشون صرفنظر كرد ولي چيني ها واقعا تعدادشون تو اساتيد خيلي زياده. بنظر من هم به اساتيد ديگه كه نيتيو هستند ايميل بزنيد نتيجه و آينده اش بهتره. شادزي

از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط simon نمایش پست ها
    شما اگر به قسمت Student‌سايتهاي اختصاصيشون بريد ميبينيد كه 99 درصد اسمشون لي، سو ، چان ، چينگ و غيره است . من تازگي اساتيد آمريكايي ديدم كه صراحتا نوشتن چيني ها بهم ايميل بزنن استقبال ميكنم. معلومه فقط بازار و تو دست ندارد اين قوم لذا روشون نميشه زياد حساب كرد. البته براي اكثر ايراني ها هم همينه. مثلا طرف از شريف رفته فقط دانشجويان شريف رو ميگيره. محاله به دانشگاه ديگه التفاتي داشته باشه. اينها يك گونه تعصبه كه البته چون تعداد ايراني ها كمه ميشه ازشون صرفنظر كرد ولي چيني ها واقعا تعدادشون تو اساتيد خيلي زياده. بنظر من هم به اساتيد ديگه كه نيتيو هستند ايميل بزنيد نتيجه و آينده اش بهتره. شادزي
    مرسی از راهنماییتون.
    آره, منم هی میرم دانشجوهاشونو میبینم و حرص می خورم که همه یه شکلن. تازه همون ایرانی هاشم چینی زیاد هست بین دانشجوهاشون. من هنوز فقط 6 تا دانشگاه رو تقریبا مطمئنم که می خوام بفرستم. نمی دونم 4 یا 5 تای دیگه رو از کجا جور کنم؟
    و اینکه اگه الان بخوام ایمیل بزنم به اساتید که دیگه فکر کنم اونا از الآن تعطیلن, آره؟؟؟؟ به خاطر عید میگم!!! باید صبر کنم تا عیدشون تموم بشه که جواب بدن و یا توی تعطیلات هم میشه بهشون ایمیل زد؟
    فک کنم اینجوری واسه دانشگاهای با ددلاین 15 ژانویه, دیر میشه....

ApplyAbroad Hero nima56 آواتار ها

مرسی از راهنماییتون.
    آره, منم هی میرم دانشجوهاشونو میبینم و حرص می خورم که همه یه شکلن. تازه همون ایرانی هاشم چینی زیاد هست بین دانشجوهاشون. من هنوز فقط 6 تا دانشگاه رو تقریبا مطمئنم که می خوام بفرستم. نمی دونم 4 یا 5 تای دیگه رو از کجا جور کنم؟
    و اینکه اگه الان بخوام ایمیل بزنم به اساتید که دیگه فکر کنم اونا از الآن تعطیلن, آره؟؟؟؟ به خاطر عید میگم!!! باید صبر کنم تا عیدشون تموم بشه که جواب بدن و یا توی تعطیلات هم میشه بهشون ایمیل زد؟
    دانشجو چینی کم توقع، صبور، بی ادعا, حرف گوش و پر کار هستند. حتا خیلی از استادهای ایرانی هم ترجیح بگرفتن آنها دارند. من یک استاد ایرانی خیلی معروف که سردبیر یکی از مجلات transaction IEEE در فیلد خودم را دیدم که در کنفرانس دربدر دنبال دانشجو چینی میگشت.
    . استادهای چینی وقتی دانشجو ی چینی ببینند معمولا باهاش چینی حرف میزنند و خیلی هم این مساله آزار دهنده است اگر شما تک بیفتید و اکثریت با آنها باشد و اصلا هم فکر مسائل آکادمیک و اینکه زبان رسمی دانشگاه انگلیسی هست و ... نمیکنند هوای هم دیگر را هم بسیار دارند و networking آنها بی نظیر است. لذا تعجب نداره وقتی پای یک استاد چینی به یک دانشکده باز میشه آنها به تدریج آنجا را فتح میکنند ضمنا معمولا آدمهای مستبدی هستند و خیلی دوست ندارند در مقابلشان بایستید و از نظر خود دفاع کنید برای همین هم دانشجویی چینی با ایستاد چینی خیلی جور میشوند. لازم به ذکر است این مطلب را نمی توان به همه استادهای چینی تعمیم داد.برای همین جواب گرفتن از آنها سخت است ولی محال نیست بنابرین شما به همه ایمیل بزنید وبی این نکاتی که گفتم هم در نظر داشته باشد.
    ویرایش توسط nima56 : December 20th, 2012 در ساعت 09:04 PM
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

Global Moderator

Simon آواتار ها

مرسی از راهنماییتون.
    الان يا چك نميكنند يا يك پاسخ اتو مياد كه نيستم تو تعطيلاتم. در بهترين حالت استثناهايي هستند مثل من كه شب يلدا هم تو فاروم ميگردنخلاصه حق با شماست يه جورايي براي 15 ژانويه دير شده. اما بازم تلاش كنيد. شادزي

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)