صفحه 103 از 217 نخستنخست ... 35393949596979899100101102103104105106107108109110111112113153203 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,021 تا 1,030 , از مجموع 2166

موضوع: جواب ندادن استادها

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

پیش فرض پاسخ : جواب ندادن استادها

نقل قول نوشته اصلی توسط nima56 نمایش پست ها
    دانشجو چینی کم توقع، صبور، بی ادعا, حرف گوش و پر کار هستند. حتا خیلی از استادهای ایرانی هم ترجیح بگرفتن آنها دارند. من یک استاد ایرانی خیلی معروف که سردبیر یکی از مجلات transaction IEEE در فیلد خودم را دیدم که در کنفرانس دربدر دنبال دانشجو چینی میگشت.
    . استادهای چینی وقتی دانشجو ی چینی ببینند معمولا باهاش چینی حرف میزنند و خیلی هم این مساله آزار دهنده است اگر شما تک بیفتید و اکثریت با آنها باشد و اصلا هم فکر مسائل آکادمیک و اینکه زبان رسمی دانشگاه انگلیسی هست و ... نمیکنند هوای هم دیگر را هم بسیار دارند و networking آنها بی نظیر است. لذا تعجب نداره وقتی پای یک استاد چینی به یک دانشکده باز میشه آنها به تدریج آنجا را فتح میکنند ضمنا معمولا آدمهای مستبدی هستند و خیلی دوست ندارند در مقابلشان بایستید و از نظر خود دفاع کنید برای همین هم دانشجویی چینی با ایستاد چینی خیلی جور میشوند. لازم به ذکر است این مطلب را نمی توان به همه استادهای چینی تعمیم داد.برای همین جواب گرفتن از آنها سخت است ولی محال نیست بنابرین شما به همه ایمیل بزنید وبی این نکاتی که گفتم هم در نظر داشته باشد.
    اصلاح میکنم :

دانشجوی چینی : خنگ ! زبون نفهم ! کند در حدِ حلزون ! 2 کلمه انگلیسی به زور حرف بزن ! سطح هوشِ عمومی در حدِ بوقلمون ! متقلب ( نه به اندازه ی هندیا ) ! من که پرکاری خاصی ندیدم نسبت به خودم !

کم توقع و حرف گوش کن رو ولی قبول دارم ! البته اگه بفهمن که چی داری بهشون میگی ...

بنده که یک روز به آخر عمرم مونده باشه با استاد چینی کار نخواهم کرد. میرم با یکی که حداقل بفهمم چی داره میگه !

TRUE STORY !

پی نوشت : اسامی چینگ فنگ فونگ هونگ و ... اینا که همه چینی نیستن ! کره ای ها که کلا TOP 10 رو قبضه کردن و زرنگن. ژاپنی ها هم خیلی خوبن . هم تیمی من اهلِ هنگ کنگه اونم بدک نیست. یه همتیمی چینی هم داشتم الان رفته Intel اون ولی تعطبلات سالِ نو بود بنده خدا کلا نسبت به ماها !
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD
    دریچه ای به زندگی در آمریکا : اینستاگرام

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Radian نمایش پست ها
    اصلاح میکنم :

دانشجوی چینی : خنگ ! زبون نفهم ! کند در حدِ حلزون ! 2 کلمه انگلیسی به زور حرف بزن ! سطح هوشِ عمومی در حدِ بوقلمون ! متقلب ( نه به اندازه ی هندیا ) ! من که پرکاری خاصی ندیدم نسبت به خودم !

کم توقع و حرف گوش کن رو ولی قبول دارم ! البته اگه بفهمن که چی داری بهشون میگی ...

بنده که یک روز به آخر عمرم مونده باشه با استاد چینی کار نخواهم کرد. میرم با یکی که حداقل بفهمم چی داره میگه !

TRUE STORY !

پی نوشت : اسامی چینگ فنگ فونگ هونگ و ... اینا که همه چینی نیستن ! کره ای ها که کلا TOP 10 رو قبضه کردن و زرنگن. ژاپنی ها هم خیلی خوبن . هم تیمی من اهلِ هنگ کنگه اونم بدک نیست. یه همتیمی چینی هم داشتم الان رفته Intel اون ولی تعطبلات سالِ نو بود بنده خدا کلا نسبت به ماها !
    راديان جان انقدر اين چيني ها رو مسخره نكن عاقبت نداره هاو بجاش برو يه سري به اين صندوقت بزن كه لبريزه رفيق. شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

نقل قول نوشته اصلی توسط simon نمایش پست ها
    راديان جان انقدر اين چيني ها رو مسخره نكن عاقبت نداره هاو بجاش برو يه سري به اين صندوقت بزن كه لبريزه رفيق. شادزي
    آقا بخدا دیدم که دارم میگم. من تو 2 تا درس با 2 3 تا چینی هم گروه بودم ! کلِ Interaction ای که من با اینها داشتم در این زمینه بود که بهشون حالی کنم این نظریه ای که بافیدین مهمله ! در آخرم همه ی کارارو خودم انجام میدادن !

یه سفره ای پهن میشد و اینها هم از نمره مستفیذ (!) میشدن !

خالی کردم قربان
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

من اینجا به استادای دپارتمانمون ایمیل می زنم بعد زنگ می زنم بعدش میرم دم اتاقشون و آخر سر هم تو پارکینگ و Starbucks و اینجور جاها گیرشون میارم تا جوابمو بگیرم! کلا انقدر تعداد ایمیلاشون بالاست که واقعا وقت ندارن جواب بدن. اینو گفتم که دوستانی که از ایران ایمیل می زنن باید بدونن که خیلی خیلی باید تلاش کنن و صبور باشن.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    من اینجا به استادای دپارتمانمون ایمیل می زنم بعد زنگ می زنم بعدش میرم دم اتاقشون و آخر سر هم تو پارکینگ و Starbucks و اینجور جاها گیرشون میارم تا جوابمو بگیرم! کلا انقدر تعداد ایمیلاشون بالاست که واقعا وقت ندارن جواب بدن. اینو گفتم که دوستانی که از ایران ایمیل می زنن باید بدونن که خیلی خیلی باید تلاش کنن و صبور باشن.
    اون روز برای یکی از دوستام رفتم با یکی از استادها که بهش ایمیل زده بود صحبت کنم ، استاده میگفت من اینقدر از ایرانیها ایمیل میگیرم که یه جورایی کلا جواب سربالا میدم به همشون :|

و مشکلم اینجاست که میگفت چون ایمیل های نامربوط میگیره این احساس بهش دست داده !

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

اون روز برای یکی از دوستام رفتم با یکی از استادها که بهش ایمیل زده بود صحبت کنم ، استاده میگفت من اینقدر از ایرانیها ایمیل میگیرم که یه جورایی کلا جواب سربالا میدم به همشون :|

و مشکلم اینجاست که میگفت چون ایمیل های نامربوط میگیره این احساس بهش دست داده !
    استاد یکی از دوستام که می گفت من اصلا ایرانی نمیگیرم به خاطر مشکلات ویزا با وجود اینکه کلی ایمیل روزانه میگیره.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

ApplyAbroad Senior Veteran
    artemis_743 آواتار ها

استاد یکی از دوستام که می گفت من اصلا ایرانی نمیگیرم به خاطر مشکلات ویزا با وجود اینکه کلی ایمیل روزانه میگیره.
    با این جور اساتید آدم اصلا کار نکنه بهتره. به نظر من هرچقدر سطح سوادشون بالاتر باشه متواضعترن و جواب آدمو میدن. من با یکی از اساتید دانشگاه کالیفرنیا در سن دیگو در ارتباطم که نظریه پردازه. در تمام مراحل نوشتن پایان نامم هر سوالی داشتم بهم جواب میداد. تک تک سوالها و فرضیه های تحقیقم رو باهاش مطرح کردم. حتی یکی از کتابای قدیمیشو میخواستم که کتابخونه دانشگاه نداشت و اونم گفت فایل PDF کتاب رو نداره و رفت و کل کتاب رو برام اسکن کرد. در انتخاب دانشگاه و استاد خیلی باید محتاط بود.

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

آقا خوب حق داره بنده خدا ! البته از یه طرف هم خوبه ، چون طرف هی ول نمیکنه پاشه بره ! ولی از یه طرف دیگه ممکنه نرسه به ترم طرف پروژش رو زمین بمونه. خیلی اینجوری پیش اومده تاحالا واسه ایرانیها.

معمولا یک نمونه اینطوری استادا ببینین بیخیال میشن.

یکی از بچه ها واسه یه موقعیت Post Doc داشت مکاتبه میکرد ، استاده بش گفت ببین اگه نمیخوای 10 تا چینی هستن که میان مجانی واسم کار میکنن. همین امروز داشت ایمیل رو نشونم میداد.

ApplyAbroad Hero nima56 آواتار ها

آقا خوب حق داره بنده خدا ! البته از یه طرف هم خوبه ، چون طرف هی ول نمیکنه پاشه بره ! ولی از یه طرف دیگه ممکنه نرسه به ترم طرف پروژش رو زمین بمونه. خیلی اینجوری پیش اومده تاحالا واسه ایرانیها. معمولا یک نمونه اینطوری استادا ببینین بیخیال میشن. یکی از بچه ها واسه یه موقعیت Post Doc داشت مکاتبه میکرد ، استاده بش گفت ببین اگه نمیخوای 10 تا چینی هستن که میان مجانی واسم کار میکنن. همین امروز داشت ایمیل رو نشونم میداد.
    این قسمت را که این چینیها مفتی هم کار میکنند کاملا موافقم. در اکثر پروژه های مهندسی نیاز به انیشتین بودن نیست پس خیلی استادها دانشجوی پر کار و پیگیر که حداقلها را داشته باشدترجیح میدهند.پس امروزه بازار جذب دانشجو دکترا یا پست داک خیلی رقابتی است و تعریف دانشجوی دکترا یک نیروی متخصص ارزان است و بعضی از استادها نیروی ارزان برایشان مهم است. و اگر به بعضی از این چینیها جای خواب بدهی (البته عده ای خانه نمیگیرند و در آزمایشگاه میخوابند) و یک مقداری پول برای خوراک) حاضرند بیایند آنجا. این نکته که شما در چند پست قبل همه آنها را خنگ توصیف کردید قبول ندارم نمیشود یک میلیارد آدم را که با یک چوب راند پس این همه استاد در بهترین دانشگاه های آمریکا به خاطر IQ پایین توانسته اند بهترین مراتب دانشگاهی را بگیرند.در همه جا باهوش یا هوش متوسط و پایین هست ما ایرانیها گاهی دارای این غرور کاذب هستند که فکر می کنند ذا هوشترین ها هستند. یک مقداری فرهنگ چینیها هم در این مساله تاثیر دارد مثلا آدم های مطیعی هستند یا اهل اعتراض به شرایط نیستند .در این شرایط networking خیلی مهم است یعنی همان کاری که چینیها یا هندیها میکنند.یک راه حل این است که اگر کسی خودش در یک دانشگاه خارجی درس میخواند و استادش یا استادهای گروه دارای پوزیشن خالی است و میخواهد دانشجویی جدید بگیرد ما اگر دانشجوی خوبی میشناسیم (نه فقط به حساب رفاقت دوستی زیرا اگر رزومه خوبی ندارد یا میشناسیمش که اگر بیاد ممکن است انتظارات استاد براورده نکند ر معرفی کنیم اثر منفی دارد.) به استاد معرفی کنیم.
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

ApplyAbroad Hero nima56 آواتار ها

موافقم استادها خیلی سرشان شلوغ است و وقت کمی برای پاسخ به ایمیلها دارند تا آنجا که من شنیده یا دیده ام بعضی استاد ها ترجیح میدهند که دانشجوی که میشناسند یا دوستان آنها یا شاگرد دانشجویان سابق خودشان را بگیرند. و در خواندن ایمیلها هم فقط ایمیلهای که میشناسند را باز میکنند و گاهی هم یک نگاه گذرا به سایر ایمیلها می اندازند و باید آن ایمیل برایشان خیلی جذاب باشد که فایلهای ضمیمه ان را هم متطالعه کنند.
    استادهای جوان و استادیار خیلی اشتیاق به گرفتن دانشجو دارند و وقت بیشتری میگذراند و احتمال جواب دادنشان بیشتر است.
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)