صفحه 107 از 217 نخستنخست ... 757979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117157207 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,061 تا 1,070 , از مجموع 2166

موضوع: جواب ندادن استادها

پیش فرض پاسخ : جواب ندادن استادها

نقل قول نوشته اصلی توسط nima56 نمایش پست ها
    خیلی از استادها در فصل پذیرش ممکن است دهه ایمیل از دانشجویان دریافت کنند، همین برادران چینی و هندی خودمان میدانید چننفر اقدام میکنند، . حال این استاد بخواهد بهمه جواب دهد وقت گیر است تازه اگر وجدانی کار کند و رزومه همه را هم بخواهد بخند ببینید چه زمانی خواهد برد، لذا لزومی به جواب دادن به همه نمیبینند. در ضمن شخصیت و منش استدها هم با یکدیگرفرق میکند . ممکن است شما از هه ١٠٠ ایمیل ١ یا ٢ تا جواب بگیرید و ضمنا بستگی به تحت تاثیر قرار گرفتن استادها از متن ایمیل و رزومه شما هم دارد.
    خب من به هرکدومشون حداقل 3 بار ایمیل زده ام، یعنی به هرکدوم 100تا ایمیل بزنم تا شانسم بگیره؟ راستی سابجکت هم باید انگار طوری باشه که ترغیبش کنه بخونه، اما من سابجکت نمیدونم چی بنویسم که استادارو به جواب دادن بندازه!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط hmzabbasi نمایش پست ها
    خب من به هرکدومشون حداقل 3 بار ایمیل زده ام، یعنی به هرکدوم 100تا ایمیل بزنم تا شانسم بگیره؟ راستی سابجکت هم باید انگار طوری باشه که ترغیبش کنه بخونه، اما من سابجکت نمیدونم چی بنویسم که استادارو به جواب دادن بندازه!
    نه به هرکدوم صد تا! شما به یک استاد دو تا ایمیل بزنید دفعه سوم ایمیلتون رو میفرسته اسپم. منظور تماس با صد تا استاد مختلف است.

ApplyAbroad Hero nima56 آواتار ها

منظور من این نبود که به هرکدام ١٠٠ تا ایمیل بزنید بلکه گفتم در مجموع ١٠٠ تا ایمیل ممکن است و باز هم میگویم ممکن است ٢-٣ تا جواب بدهند حالا یکی رزومه خیلی خوبی داره، متن ایمیل خوبی با توجه به هر یک از استادها تنظیم میکنه و زمان مناسب به استادها ایمیل میزنه و جواب بیشتری میگیره.
    عنوان ایمیل می تواند مثلا
    Doing research as a PhD student یا هر موردی که خودتان بهتر می دانید باشد.
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

نقل قول نوشته اصلی توسط nima56 نمایش پست ها
    منظور من این نبود که به هرکدام ١٠٠ تا ایمیل بزنید بلکه گفتم در مجموع ١٠٠ تا ایمیل ممکن است و باز هم میگویم ممکن است ٢-٣ تا جواب بدهند حالا یکی رزومه خیلی خوبی داره، متن ایمیل خوبی با توجه به هر یک از استادها تنظیم میکنه و زمان مناسب به استادها ایمیل میزنه و جواب بیشتری میگیره.
    عنوان ایمیل می تواند مثلا
    Doing research as a PhD student یا هر موردی که خودتان بهتر می دانید باشد.
    دیگه خسته شدم آخه چقدر باید ایمیل بزنم تا جواب بگیرم! این استادا هم احتمالا هموطناشونو میگیرن که ما هرچی ایمیل میزنیم جوابمونو نمیدن! دیگه دارم جا میزنم احساس میکنم کاری که نشه بزور هم نمیشه!

Member
    رشته و دانشگاه
    Materials Eng-Iran University of science and technology

دیگه خسته شدم آخه چقدر باید ایمیل بزنم تا جواب بگیرم! این استادا هم احتمالا هموطناشونو میگیرن که ما هرچی ایمیل میزنیم جوابمونو نمیدن! دیگه دارم جا میزنم احساس میکنم کاری که نشه بزور هم نمیشه!
    ببینید کلا بینش شما راجع به این قضیه ی ایمیل صحیح نیست. ما عادت کردیم قضایا را بزرگ کنیم اینو از اونجایی میگم که تعدادی از ایرانیا وقتی پذیرش میگیرن میان میگن ما مکاتبه کرده بودیم. درحالیکه اگه دقیق بشین میفهمین که مثلا یه ایمیل زده که یا اصلا جواب نگرفته یا اینکه طرف یه template واسش زده. یک بحث دیگه هم اینکه این ایمیل زدن یه زمانی داره. الان زمانیه که همه دارن میل میزنن و احتمالا ایمیل اساتید داره منفجر میشه. خیلی بعیده که جواب بدن. باید زمانی میل زد که سرشون خلوته. در مورد اینکه فرمودید هموطن رو میگیرند باید بگم لطفا یکم منطقی فکر کنید...

نقل قول نوشته اصلی توسط RanaY نمایش پست ها
    ببینید کلا بینش شما راجع به این قضیه ی ایمیل صحیح نیست. ما عادت کردیم قضایا را بزرگ کنیم اینو از اونجایی میگم که تعدادی از ایرانیا وقتی پذیرش میگیرن میان میگن ما مکاتبه کرده بودیم. درحالیکه اگه دقیق بشین میفهمین که مثلا یه ایمیل زده که یا اصلا جواب نگرفته یا اینکه طرف یه template واسش زده. یک بحث دیگه هم اینکه این ایمیل زدن یه زمانی داره. الان زمانیه که همه دارن میل میزنن و احتمالا ایمیل اساتید داره منفجر میشه. خیلی بعیده که جواب بدن. باید زمانی میل زد که سرشون خلوته. در مورد اینکه فرمودید هموطن رو میگیرند باید بگم لطفا یکم منطقی فکر کنید...
    ببینید دوست عزیز من تابستونم که ایمیل میزدم جواب نمیدادن! سرخلوت یا شلوغ بودن مطرح نیست من نمیدونم چرا به من حساسیت دارن که حتی جواب منفی هم بم نمیدن! اینکه میگین بعضیا پذیرش گرفتن بدون یافتن استاد قضیش فرق میکنه اونا احتمالا یا پذیرش بدون فاند میگیرن و یا TA که خیلی شانس گرفتنش کمه. اینم که میگین درمورد هموطن گرفتن منطقی فکر کنم قضیش اینه که دوستای من که انورن میگن استادا اکثرا دنبال جواب مثبت دادن به هموطناشونن.

ApplyAbroad Hero nima56 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط RanaY نمایش پست ها
    درست است که همه استادها به فکر گرفتن دانشجو هوطن خود نیستند و در محیطهای آکادمیک نباید چنین فکر کرد ولی حداقل در مورد اکثر (و نه همه) استادهای چینی این مساله مشاهده می شود.
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

Junior Member

سلام
    میخواستم بدونم اگه به یه استادی ایمیل زدم و جواب نداد ایمیل دوم رو باید فوروارد کنم یا باید تغییر بدم؟ باید اشاره کنم که این بار دومه که ایمیل می زنم؟ فرض رو بر این بذارید که انتخاب موضوع ایمیل و نحوه نوشتن متن ایمیل رو مطابق با نکات گفته شده توی تاپیک ها انجام داده باشم.
    ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

Senior Member Simplex آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sami.himi نمایش پست ها
    سلام
    میخواستم بدونم اگه به یه استادی ایمیل زدم و جواب نداد ایمیل دوم رو باید فوروارد کنم یا باید تغییر بدم؟ باید اشاره کنم که این بار دومه که ایمیل می زنم؟ فرض رو بر این بذارید که انتخاب موضوع ایمیل و نحوه نوشتن متن ایمیل رو مطابق با نکات گفته شده توی تاپیک ها انجام داده باشم.
    ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.
    فوروارد کردن خشک و خالی کار روسا و بزرگترهاست. یعنی رئیس ها ایمیل قبلی خودشون رو به زیر دست ها فوروارد می کنند، و این یعنی "من از دستت عصبانی ام، چرا کارت رو درست انجام نمی دی، جواب این ایمیل چی شد؟"
    شما هیچ وقت این کار رو نکن. ایمیل قبلی خودت می تونی فوروارد کنی، یا ریپلی کنی به استاد، اما یک نامه جدید هم بنویس و توش دوباره همه درخواست هات رو مطرح کن.

فراموش نکن شما داری دنبال پوزیشن و کار می گردی. شما باید بسیار محترمانه تقاضاهای خودتون رو مطرح کنید، این کار هم اخلاقیه هم حرفه ای.

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid.chem نمایش پست ها
    میتونین بهش بگین بدلیل علاقه به فیلد کاریشون واسه اون دانشگاه اپلای کردین و خوشحال خواهید شد که در گروه تحقیقاتی ایشون کار کنید. اینطوری خودتون رو دوباره بهش معرفی کردین و علاقه خود را نشان دادین. موفق باشی
    ممنون دوست خوبم امکانش هست یک ایمیل نمونه در این زمینه به من بدید .... مرسی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)