صفحه 124 از 217 نخستنخست ... 2474114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134174 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,231 تا 1,240 , از مجموع 2166

موضوع: جواب ندادن استادها

Junior Member

پیش فرض پاسخ : جواب ندادن استادها

سلام دوستان. من به 3 استاد از 3 دانشگاه کانادا میل زدم که یکی به منشی دپارتمان فوروارد کرده و منشی میل زد که کمیته با توجه به research proposal تصمیم می گیره کدام استارد به ریسرچ شما می خوره. 2تاشون هم جواب ندادند یک هفته گذشته چیکار کنم؟ از طرفی من فقط مایلم برای دانشگاه های 3 استان اقدام کنم و بین انها دانشگاه های محدودی در خصوص علاقه من (حقوق نفت و گاز یا حقوق تجارت بین الملل) استاد دارند از طرفی اگر بخواهم واسه گرایش های دیگرهم اقدام کنم باید کلی انواع پروپوزال اماده کنم وهم این ایمیل زدنها وقت گیره چون من ترم اخرم هم پایان نامه دارم هم برای تافل باید اماده شوم. از طرفی اگه اکسپت ندهند 2سال عقب می افتم. اگه استاد جواب نده باز برای ان دانشگاه اپلای کنم ؟
    از دوستان اگه کسی حاضره به خصوص Tarkan 78 لطفا راهنمایی کنید. وقتم کمه. ممنووووووووووووون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Tufts- Env Engineering

کانادا سیستمش اینجوریه معمولا کم جواب میدن من مکانیکم ولی چون پروژه ارشدم یه جورایی شبیه سازی مخزن نفت بود واسه هر دو دانشکده مکانیک و نفت ایمیل زدم هم کانادا هم آمریکا تا حالا آمریکا رنکای 60 تا 30 8-9 نفر جواب خوب بهم دادن ولی کانادا فقط یه نفر مثل آدم جواب داده اونم ایرانی بوده بقیه یا اصن میلمو باز نکردن یا تیمپلیت دادن یکیشون از مک گیل یه پی دی اف فرستاد که مراحل اپلای رو توضیح داده =)))) ولی من قصد دارم دو سه تا دانشگاه کانادا بدون جواب هم اپلای کنم بخصوص اونایی که خیلی نزدیک به رشته من هستن
    پارسال دو تا از دوستام بدون اینکه از استادی اوکی گرفته باشن واسه اون دانشگاه اقدام کردن پذیرفته هم شدن پس شانس دارید ولی اپلیکیشن فی کانادا بالاست به این نکته هم توجه کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_1908 نمایش پست ها
    میشه بگید چند تا ایمیل زدید و با چند تا استاد مکاتبه داشتید؟
    دقیق نمی دونم چندتا ایمیل زدم...ولی اینقد زدم که اصلا تعدادش یادم نمیاد...حدود 13 یا 14 تا استادای امریکایی یه جوابایی بهم دادن و لی اصلا رو هیچ کدوم نمیشه حساب کرد...من که دیگه واقعا نمی دونم چیکار کنم...ولی با توجه به تجربه ای که تو این مدت به دست آوردم اینو میتونم بگم که اگه استادی بخواد جواب بده همون بار اول که ایمیل زدیم جواب میده...

کانادا سیستمش اینجوریه معمولا کم جواب میدن من مکانیکم ولی چون پروژه ارشدم یه جورایی شبیه سازی مخزن نفت بود واسه هر دو دانشکده مکانیک و نفت ایمیل زدم هم کانادا هم آمریکا تا حالا آمریکا رنکای 60 تا 30 8-9 نفر جواب خوب بهم دادن ولی کانادا فقط یه نفر مثل آدم جواب داده اونم ایرانی بوده بقیه یا اصن میلمو باز نکردن یا تیمپلیت دادن یکیشون از مک گیل یه پی دی اف فرستاد که مراحل اپلای رو توضیح داده =)))) ولی من قصد دارم دو سه تا دانشگاه کانادا بدون جواب هم اپلای کنم بخصوص اونایی که خیلی نزدیک به رشته من هستن
    پارسال دو تا از دوستام بدون اینکه از استادی اوکی گرفته باشن واسه اون دانشگاه اقدام کردن پذیرفته هم شدن پس شانس دارید ولی اپلیکیشن فی کانادا بالاست به این نکته هم توجه کنید

ببخشید میتونم بپرسم جواب خوب دادن یعنی چی گفتن؟یعنی گفتن فاند میدیم؟یا قبول کردن سوپروایزرتون بشن؟آخه منم دارم واسه امریکا اپلای میکنم ولی تا حالا یه جواب خوب هم نگرفتم...همه میگن اپلای کن اگه پذیرش گرفتی بعدا صحبت می کنیم...

حالا باز این امریکاییا یه جوابی میدن...اما این کاناداییا که دیگه اصلا...آخه یه چیز دیگه هم که هست میگن کانادا خیلی استاد محوره بدون استاد اگه اپلای کنیم شانسمون خیلی کمه...فقط یه نکته ای هم بگم که دانشگاه های خوب کانادا مثل مک گیل و تورنتو حتی بدون استاد هم احتمال پذیرش هست چون اینقد متقاضی زیاده که استادا به هیچکس جواب نمی دن...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Tufts- Env Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط nazanin_rh نمایش پست ها
    ببخشید میتونم بپرسم جواب خوب دادن یعنی چی گفتن؟یعنی گفتن فاند میدیم؟یا قبول کردن سوپروایزرتون بشن؟آخه منم دارم واسه امریکا اپلای میکنم ولی تا حالا یه جواب خوب هم نگرفتم...همه میگن اپلای کن اگه پذیرش گرفتی بعدا صحبت می کنیم...

حالا باز این امریکاییا یه جوابی میدن...اما این کاناداییا که دیگه اصلا...آخه یه چیز دیگه هم که هست میگن کانادا خیلی استاد محوره بدون استاد اگه اپلای کنیم شانسمون خیلی کمه...فقط یه نکته ای هم بگم که دانشگاه های خوب کانادا مثل مک گیل و تورنتو حتی بدون استاد هم احتمال پذیرش هست چون اینقد متقاضی زیاده که استادا به هیچکس جواب نمی دن...
    مثلا این یکی از جوابای خوب منه جواب خوب واسه اولین ایمیل جوابیه که اولا تمپلیت تابلو نباشه ثانیا استاد علاقه نشون بده یا مثلا چند تا سوال بپرسه یا یه چیزی ازت بخواد مثلا نمونه تز یا مقاله و ... فکر نمیکنم استادی باشه 100 درصد اطمینان بده که تو حتما دانشجوی منی و من حتما میگیرمت اینجوری کلاس خودشو پایین میاره مگر موارد خیلی خیلی خاص. حتی اگه استادی گفت که اپلای کن و اسم منو تو فرمت بنویس هم میتونه یه جواب نسبتا خوب به حساب بیاد.
    Hamed,

Thanks for contacting me! I see you work at the parallel processing lab with dr AAA . How familiar are you with parallel programming? I see you are proficient with C and C++ which is a very positive point. In my lab we have and develop parallel codes (in C with MPI) to solve challenging problems in biofluids. A recent project that I have involves simulating the flow through the heart and the heart valves. This is a challenging problem and needs lots of hard work and continuous effort to be successful and get a PhD. If you are interested, I strongely recommend that you apply to department for your PhD and in your statement mention that you would like to work with me.

یا یکی دیگه گفته بود من تاحالا دانشجویی رو با این بک گراند خوب که هم تو مکانیک هم تو نفت کار کرده ندیدم رزومت خیلی خوبه اگه سایر پارامترهات هم مثل رزومت باشه تو به احتمال زیاد پذیرفته می شی بعدش گفت که تو رزومت نوشتی مقاله سابمیت کردی اگه میشه نتایجت رو برام بفرست

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Tufts- Env Engineering

دقیق نمی دونم چندتا ایمیل زدم...ولی اینقد زدم که اصلا تعدادش یادم نمیاد...حدود 13 یا 14 تا استادای امریکایی یه جوابایی بهم دادن و لی اصلا رو هیچ کدوم نمیشه حساب کرد...من که دیگه واقعا نمی دونم چیکار کنم...ولی با توجه به تجربه ای که تو این مدت به دست آوردم اینو میتونم بگم که اگه استادی بخواد جواب بده همون بار اول که ایمیل زدیم جواب میده...
    دقیقا اینجوریم نیست یکی دو مورد واسه خودم پیش اومد که استاده ایمیلو ندید ولی بار دوم که ایمیل زدم زیر همون با یه متن کوتاه که اگه ممکنه فیدبک بدید چون نصایحتون واسه من ارزشمنده LOOL یارو جواب خوبی داد. شما گفتید 14 تا جواب گرفتید میشه یکی از بهترین جوابایی رو که گرفتید متنشو بذارید . یه نکته ای که هست پذیرش 100 درصد نیست یه فرآیندی که شانس توش دخیله ولی برای اینکه شانستون بالا بره توصیه من اینه که به رنکای بالای 80-90 آمریکا هم ایمیل بدید و از اون 10-12 جایی که میخاید اپلای کنید یکی دو تا هم از اونجاها باشه که اگه خدای نکرده رنکای بالا پذیرش نگرفتید اونا از دست نره. یه چیز دیگه از نرم افزار track کردن ایمیل با نام yesware که مخصوص جیمیله هم استفاده کنی بد نیست لااقل میبینی که استاد ایمیلتو باز کرده یا نه اگه باز نکرده 2-3 روز بعد یه ایمیل دیگه بده اگه باز کرد و جواب نداد فاصله ایمیل دوم رو بیشتر کن مثلا 10 روز بعد دومی رو بده

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

جواب خوب یعنی جوابی که تمپلیت نباشه. یک نمونه برای خودم این هست:

من به استادی ای میل زدم و ابراز علاقمندی کردم. جواب داد و گفت ممنون که دوست داری با من کار کنی. رزومت سطحش بالاست. اگر مایل هستی، زودتر اپلای کن. زمان کمی از ددلاین گذشته ولی من کاراتو توی گروه تسریع میکنم. من اپلیکیشن های دیگه ای هم دارم اما تورو از بقیه بهتر میبینم. هر چه زودتر بهتر. فوری مدارکتو بفرست. من به منشی میگم کار تورو جلو بیندازه.
    من گفتم زمان کمه آیا تأخیر دو سه روزۀ ارسال مدارک از نظر شما مشکل دار نیست؟ جواب داد که کلاَ آگاهم که تأخیر زیاده و فقط به این مورد ختم نمیشه. تو نگران نباش. فقط باید فورا کاری کنیم که I20 برات صادر بشه.
    دیده بود که من تافل و GRE رسمی هنوز ندارم و یک ماه بعد باید امتحان بدم. به من گفت اگر GRE غیر رسمی دارم، اسکن کنم و زودتر براش بفرستم تا ریپورت رسمی آماده بشه. گفتم ندارم و گفت باشه پس منتظر ریپورت رسمی میمونیم.
    گفتم بانک استیتمنت رو چکار کنم. گفت تو نگران اون نباش. بذار دانشکده پذیرش بده من فاندتو فراهم میکنم.
    گفت اسکن نمره های لیسانستو بفرست من بدم تحصیلات تکمیلی بررسی کنه تا وقفه ای توی کارمون پیش نیاد. فرستادم و 3 روز بعد جویا شدم. گفت اوکی هست و هیچ مشکلی نیست. ما الان همۀ کارهامون انجام شده و منتظر GRE هستیم تا برسه و بقیۀ کارها انجام بشه.
    این مذاکرات، نشان دهندۀ مثبت بودن نظر استاد هست و البته تلاش و پیگیری استاد برای مرتفع کردن مشکلات احتمالی. ددلاین اعلام شده از طرف دانشکده، 1 اکتبر بود و مدارک من 18 اکتبر به دانشکده رسید.
    البته اینو هم بگم که استاد مربوطه، هم عضو کمیتۀ تصمیم گیر هست و هم عضو کمیتۀ تخصیص بورس دانشکده.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    جواب خوب یعنی جوابی که تمپلیت نباشه. یک نمونه برای خودم این هست:

این مذاکرات، نشان دهندۀ مثبت بودن نظر استاد هست و البته تلاش و پیگیری استاد برای مرتفع کردن مشکلات احتمالی. ددلاین اعلام شده از طرف دانشکده، 1 اکتبر بود و مدارک من 18 اکتبر به دانشکده رسید.
    البته اینو هم بگم که استاد مربوطه، هم عضو کمیتۀ تصمیم گیر هست و هم عضو کمیتۀ تخصیص بورس دانشکده.

اینایی که گفتین که خیلی عالییییییییییییی بود. تبریک میگم بهتون...میشه یکم راجع به رزومتون بگید و اینکه این دانشگاه رنکش چجوری بوده؟به نظرم شما رزومه ی خیلی خوبی دارید...من اولش فکر میکردم رزومم خوبه ولی الان میبینم دست بالا دست خیلی زیاده...شاید یه دلیل جواب نگرفتنم این باشه که من کلا واسه رنکای زیر 50 فرستادم..........آخه هیچ دیدی ندارم هیچ کدوم از اطرافیانم اپلای نکردن تا بخوام مقایسه کنم...منم یه جورایی توی 2 تا رشته کار کردم...من مهندسی شیمی ام ولی کلا تز ارشدمو تو بخش شیمی با استادای شیمی کار کردم...

دقیقا اینجوریم نیست یکی دو مورد واسه خودم پیش اومد که استاده ایمیلو ندید ولی بار دوم که ایمیل زدم زیر همون با یه متن کوتاه که اگه ممکنه فیدبک بدید چون نصایحتون واسه من ارزشمنده LOOL یارو جواب خوبی داد. شما گفتید 14 تا جواب گرفتید میشه یکی از بهترین جوابایی رو که گرفتید متنشو بذارید . یه نکته ای که هست پذیرش 100 درصد نیست یه فرآیندی که شانس توش دخیله ولی برای اینکه شانستون بالا بره توصیه من اینه که به رنکای بالای 80-90 آمریکا هم ایمیل بدید و از اون 10-12 جایی که میخاید اپلای کنید یکی دو تا هم از اونجاها باشه که اگه خدای نکرده رنکای بالا پذیرش نگرفتید اونا از دست نره. یه چیز دیگه از نرم افزار track کردن ایمیل با نام yesware که مخصوص جیمیله هم استفاده کنی بد نیست لااقل میبینی که استاد ایمیلتو باز کرده یا نه اگه باز نکرده 2-3 روز بعد یه ایمیل دیگه بده اگه باز کرد و جواب نداد فاصله ایمیل دوم رو بیشتر کن مثلا 10 روز بعد دومی رو بده
    یکیش اینه که خیلی استاده کم حرفیه
    Dear....,
    Please do apply for admission in fall 2104.
    All the best,
    یکی دیگش هم اینه...

Dear ....,
    Thanks for your interest and application. Your background matches my group's ongoing interest in the areas of ...... If you meet the admission requirement , please submit your graduate school application following the instructions in the following website:
    Please indicate clearly in your application letter that you are interested in my research group (I am in .......). You may send me a confirmation email after you submit your application, so that I could let the graduate admission subcommittee (I am NOT currently a member) know your application and interest.
    اینا بهتریناش هستن...

یکیشم اینجوری گفته....

Currently I am writing proposals for a large center concerned with ....... Unfortunately it is impossible to predict if I will be successful in the admission window, I know this is not a great situation but it is the best I can do.
    اینم هست...همشون شبیه همه...
    Thank you for your interest in my research group. Your research experience sounds very interesting. The Chemical Engineering Department at ….. not accept PhD students directly into research groups, rather we accept admission into the department. We believe that it is very important that students and faculty members get to know one another over the course of the first semester, after which students join research groups. This way, both the students and faculty can make an informed decision about advisor assignment based upon both research interests and personality. It takes time make a truly informed decision. I believe you will find that we have a great program at …. with many faculty you will want to do PhD research with. If you are accepted into our department and decide to come to …, I welcome you to visit our lab and meet my research group as part of your orientation to the department and advisor selection process. If you have specific questions about the PhD admission process, please contact our graduate studies coordinator, …... I have also asked her to send you information on the program. Best of luck.

حالا شما خودتون قضاوت کنین...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Tufts- Env Engineering

یکیش اینه که خیلی استاده کم حرفیه
    Dear....,
    Please do apply for admission in fall 2104.
    All the best,
    یکی دیگش هم اینه...

Dear ....,
    Thanks for your interest and application. Your background matches my group's ongoing interest in the areas of ...... If you meet the admission requirement , please submit your graduate school application following the instructions in the following website:
    Please indicate clearly in your application letter that you are interested in my research group (I am in .......). You may send me a confirmation email after you submit your application, so that I could let the graduate admission subcommittee (I am NOT currently a member) know your application and interest.
    اینا بهتریناش هستن...

یکیشم اینجوری گفته....

Currently I am writing proposals for a large center concerned with ....... Unfortunately it is impossible to predict if I will be successful in the admission window, I know this is not a great situation but it is the best I can do.
    اینم هست...همشون شبیه همه...
    Thank you for your interest in my research group. Your research experience sounds very interesting. The Chemical Engineering Department at ….. not accept PhD students directly into research groups, rather we accept admission into the department. We believe that it is very important that students and faculty members get to know one another over the course of the first semester, after which students join research groups. This way, both the students and faculty can make an informed decision about advisor assignment based upon both research interests and personality. It takes time make a truly informed decision. I believe you will find that we have a great program at …. with many faculty you will want to do PhD research with. If you are accepted into our department and decide to come to …, I welcome you to visit our lab and meet my research group as part of your orientation to the department and advisor selection process. If you have specific questions about the PhD admission process, please contact our graduate studies coordinator, …... I have also asked her to send you information on the program. Best of luck.

حالا شما خودتون قضاوت کنین...

به نظر دومین ایمیلی که جواب گرفتین نسبتا خوب میاد نکات مثبت توش هست من نمیدونم رزومتون چطوره ولی به نظرم به رنکای بالای 50 یا حتی بالای 80 هم ایمیل بزنید اونا مطمئنا بهتر جواب میدن.
    سعی کنید متن ایمیلتون مختص اون استاد باشه یعنی صرفا با کپی پیست کردن اسم استاد تو متن نامه نباشه بلکه اشاره به مقالاتش، علاقه مندیاش و... هم بکنید تا طرف جذب بشه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)