صفحه 165 از 217 نخستنخست ... 65115155156157158159160161162163164165166167168169170171172173174175215 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,641 تا 1,650 , از مجموع 2166

موضوع: جواب ندادن استادها

Member
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering

پیش فرض پاسخ : جواب ندادن استادها

سلام دوستان میشه کسی یه متن ریمایندر بذاره اینجا؟ من نمیدونم چه طور ریمایندر بزنم حدود بیست صفحه ای از این تاپیک رو هم خوندم ولی چیزی پیدا نکردم. راستی عنوان ایمیل چی باید باشه؟ ریمایندر: عنوان ایمیل قبلی؟سپاس

ApplyAbroad Hero nima56 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran4iut نمایش پست ها
    سلام دوستان...
    1- این که استادی ایمیل رو باز بکنه ولی جوابی نده، بیش تر احتمال این هست که از رزومه ام خوشش نیومده یا صبر کرده تا آخرین لحظه بهترین رو انتخاب کنه؟
    2- من اوایل شهریور تعداد زیادی ایمیل زده که بیش تر باز نشده. به نظرتون، ممکنه به این دلیل باشه که سرشون خیلی شلوغ بوده که باز نکرده اند و بهتره دوباره ایمیل بزنم؟
    ممنون
    بعضی استادها تعداد زیادی ایمیل در روز دریافت می کنند که فرصت باز کردن بعضی ندارند و اگر آن را هم باز کنند بیش از یک یا دو دقیقه وقت برای خواندن آن ندارند لذا اگر متن اینیل جذاب و خلاصه و مفید باشد در آنصورت شاید فایلهای ضمیمه را هم باز کنند.
    بعضی دیگر از استاد ایمیلهای مربوط به اپلیکنت ها را جدا کرده و در فرصت مناسب وقتی وقت بیشتری دارند یک نگاهی به آن می اندازند پس باید توجه داشت بعضی از اساتید فرصت ارسال تمپلت را هم ندارند. یکی از دوستان که در اتاق یکی از بهترین استادان در تاپ 10 حضور داشته تعریف می کرد که صدای بوق آت لوک امان نمی داد و استاد گفته بود فرصت خواندن و حتی جواب به این همه ایمیل را ندارد و فقط ایمیلهایی که از افراد آشنا رسیده مثلا از دانشجویان خود استاد یا از همکاران و دوستان همکار در سایر دانشگاهها را باز می کند و برای دانشجو هم منتظر کمیته پذیرش خواهد بود چون مطمئن است افرادی قوی برای آن دانشگاه اقدام می کنند.
    البته اگر دانشجویی توسط یکی از دوستان یا همکاران با دانشجویان قبلی استاد که حالا مثلا در جایی دیگر استاد هستند هم دریافت کند در نظر خواهد گرفت.
    لذا توصیه من این است که روی متن ایمیل خوب کار کنید و
    تمپلت نفرستید و ضمنا با توجه به سطح رزومه خود اقدام به تماس و اپلای کنید.
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

نقل قول نوشته اصلی توسط nima56 نمایش پست ها
    بعضی استادها تعداد زیادی ایمیل در روز دریافت می کنند که فرصت باز کردن بعضی ندارند و اگر آن را هم باز کنند بیش از یک یا دو دقیقه وقت برای خواندن آن ندارند لذا اگر متن اینیل جذاب و خلاصه و مفید باشد در آنصورت شاید فایلهای ضمیمه را هم باز کنند.
    بعضی دیگر از استاد ایمیلهای مربوط به اپلیکنت ها را جدا کرده و در فرصت مناسب وقتی وقت بیشتری دارند یک نگاهی به آن می اندازند پس باید توجه داشت بعضی از اساتید فرصت ارسال تمپلت را هم ندارند. یکی از دوستان که در اتاق یکی از بهترین استادان در تاپ 10 حضور داشته تعریف می کرد که صدای بوق آت لوک امان نمی داد و استاد گفته بود فرصت خواندن و حتی جواب به این همه ایمیل را ندارد و فقط ایمیلهایی که از افراد آشنا رسیده مثلا از دانشجویان خود استاد یا از همکاران و دوستان همکار در سایر دانشگاهها را باز می کند و برای دانشجو هم منتظر کمیته پذیرش خواهد بود چون مطمئن است افرادی قوی برای آن دانشگاه اقدام می کنند.
    البته اگر دانشجویی توسط یکی از دوستان یا همکاران با دانشجویان قبلی استاد که حالا مثلا در جایی دیگر استاد هستند هم دریافت کند در نظر خواهد گرفت.
    لذا توصیه من این است که روی متن ایمیل خوب کار کنید و
    تمپلت نفرستید و ضمنا با توجه به سطح رزومه خود اقدام به تماس و اپلای کنید.
    ممنون از جواب تون...
    متن ایمیل من حدود 200 کلمه است. به نظرتون طولانی هست که جواب کم تر میگیرم؟
    اول که میخواستم بفرستم، پروفایل هر استاد و مقالات اخیرش رو چک میکردم و توی متن هم یکی از مقالات مورد علاقه که در راستای ضمینه فیلد مورد نظرم بود رو هم ذکر می کردم؛ ولی خیلی وقت میگرفت و تازه از هیچ کدوم هم جواب نگرفتم.
    الان فقط Research interest هامو ترتیبشو تغییر میدم با توجه به مورد علاقه های استاد!! رزومه هم چند سری دارم و هر بار یکی رو میفرستم. این کارها باعث شده جواب نگیرم یا چون مقاله ام سابمیتی هست؟
    از حدود 140 ایمیل، حدود 7-8 تا تشویق به اپلای دارم. باقی هم یا جواب نداده اند یا باز نکرده اند و بسیاری هم پوزیشن ندارند...
    ممنون

ApplyAbroad Hero nima56 آواتار ها

ممنون از جواب تون...
    اول که میخواستم بفرستم، پروفایل هر استاد و مقالات اخیرش رو چک میکردم و توی متن هم یکی از مقالات مورد علاقه که در راستای ضمینه فیلد مورد نظرم بود رو هم ذکر می کردم؛ ولی خیلی وقت میگرفت و تازه از هیچ کدوم هم جواب نگرفتم.
    الان فقط Research interest هامو ترتیبشو تغییر میدم با توجه به مورد علاقه های استاد!! رزومه هم چند سری دارم و هر بار یکی رو میفرستم. این کارها باعث شده جواب نگیرم یا چون مقاله ام سابمیتی هست؟
    از حدود 140 ایمیل، حدود 7-8 تا تشویق به اپلای دارم. باقی هم یا جواب نداده اند یا باز نکرده اند و بسیاری هم پوزیشن ندارند...
    ممنون
    مسلما رزومه شما تاثیر زیادی دارد و داشتن مقاله چاپ شده بهتر است. افرادی بوده اند که بیش از 1000 ایمیل ارسال کرده اند. پس آمار شما بد نیست ولی ارسال تمپلت شانس پاسخ را که بصورت طبیعی کم است کمتر می کند. شما باید متن ایمیل را با توجه پروفایل استاد بگونه ای بنویسید که نشان دهد رزومه و پیشینه شما با کارهای اخیر استاد مربوط و به هم نزدیک است و به عبارت دیگر شما بهترین شخص برای آن پوزیشن هستید (البته باید حقیقت را نوشت.)حتی در رزومه هم می توانید آن را بگونه ای تنظیم کنید که تواناییهای مورد نیاز استاد برجسته تر نشان داده شود.
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

Junior Member shj90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Net,Com Eng

ممنون از جواب تون...
    ممنون
    ممنون از جواب تون...
    ممنون
    دوست عزیز مهران
    چند نکته رو در نظر داشته باشید.

۱) فکر کنم افزونه هایی مثل ترکر در جی میل برای فایل های اتچ شده باشد. این را مطمین نیستم!!. ولی حدس زدم شما از این موارد استفاده میکنید.پس ممکن است خود ایمیل باز شده و اتچ شده ی ان دیده نشده.

۲) طبق تجربه سعی شود همان اول ایمیل ها؛ رزومه و نمرات بعضی دروس مهم و مد نظر استاد(با توجه به دروسی که تدریس میکنند استاد و یا زمینه های نزدیکتر استاد است) انتخاب شود بعد توضیحات ۲۰۰ کلمه ای و... و همچنین اشاره به این که پروفایل استاد رو و پروژه ها و مقالات و احیانا دانشجو نیاز بودنشان را دیده اید. بسیار موثر است.شک نکنید.

۳) مورد دیگر که بایست توجه قرار دهید؛ بحث رشته تحصیلی و میزان پوزیشن های خالی در دانشگاه ها است. یعنی موقعیت های خالی عموما و نه اصولا برای یکسری رشته ها به دلایلی بیشتر است. مثلا یک فردی که گرایشهایی از کامپیوتر یا برق است به ۲ تا ۳ دپارتمان شانس اپلای دارد. اما کمتر رشته ای شانس یافتن موقعیت در چند جا دارد.و ماهیت کار است ودست من و شما نیست.یا اصلا سیاست دانشگاه است.

۴) بحث ۱۴۰ ایمیل و دریافت ۷تا۸ پاسخ طبیعی است. که رشته ی تحصیلی شما هم ایجاب میکند. چه بسا ممکن است از اونهایی که هیچ جوابی ندارید راحتر پذیرش بگیرید.( البته در مورد ایالت متحده). بر عکس خود من با نصف این تعداد ایمیل نزدیک ۵ تا ۶ پاسخ دریافت کردم که ۲ تا هم مناسب است. با توجه به این که تحصیلات تکمیلی هم نیستم. که نه این مورد بنده خیلی خوب است ونه مورد شما خبری بد.اصلا و ابدا

۵) در زیبایی نویسی متن ایمیل ۲۰۰ کلمه ای تان به شدت حساس باشید.مثل بولد کردن های به موقع و استفاده از رنگ فونت واقعا تاثیر دارد. و از اصول زیباشناسی و ... است. مانند صفحات وبی که شما را در نگاه اول جذب میکند.

۶) از ایمیل های تکراری در استادهای یک دپارتمان پرهیز کنید. اصلا وجه ای خوبی ندارد. در علاقه مندی ها و پروفایلی که دیدید از استاد و نگاه شما به اینده پژوهشی و نمرات مهم کسب شده دروس شما در مقاطع تحصیلی و... کاملا میتوان تفاوت متن و ایمیل داشت.

درپایان امید وارم بهترین نتایج رو بگیرید. که میگیرید یحتمل و ان شا الله
    موفق باشید دوست عزیز که از کمک های شما هم استفاده بردم تا الان
    رفتن هميشه رسيدين نيست اما براي رسيدن بايد رفت
    آنچه جذاب است سهولت نیست، دشواری هم نیست، بلکه دشواری رسیدن به سهولت است

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط sana02 نمایش پست ها
    سلام دوستان میشه کسی یه متن ریمایندر بذاره اینجا؟ من نمیدونم چه طور ریمایندر بزنم حدود بیست صفحه ای از این تاپیک رو هم خوندم ولی چیزی پیدا نکردم. راستی عنوان ایمیل چی باید باشه؟ ریمایندر: عنوان ایمیل قبلی؟سپاس
    Dear Sir/Madam
    This is just a reminder that I'm waiting for [whatever it is]. (or your description)
    Best Regards
    XXX

Forwarded message:
    From
    Date
    Subject
    To
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member hourya آواتار ها

ذوستان امکان داره اصلا استاد ایمیل رونخونده پاک کنه؟

Member
    رشته و دانشگاه
    UNSW-Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط hourya نمایش پست ها
    ذوستان امکان داره اصلا استاد ایمیل رونخونده پاک کنه؟
    چرا امکان نداره! ولی میتونید برنامه Mail-Track رو نصب کنید بروی Browser خودتون تا بدونید که ایمیل فرستاده شده باز شده یا نه

Junior Member

سلام دوستان
    من اول هفته کاری و در ساعت های اولیه روز بر حسب موضوع مورد علاقه استاد و البته مشترک با کار خودم حدود 100 تا ایمیل برای آمریکا و کانادا ارسال کردم. کانادا که اصلا جواب ندادن حتی یه دونه...آمریکا هم 4-5 تاشون گفتن رسمی اپلای کن تا ببینی در نهایت چی برات پیش میاد. من که نمیتونم با این جور جواب ها اپلیکیشن فی ها رو پرداخت کنم تا ببینم چی میشه....جواب دلگرم کننده که استاد مسوولیت قبول کنه نداشتم....اینجوری ایمیل زدن فایده نداره وقتی قراره اکثرشون بگن حالا رسما اپلای کن ببینیم فاند داریم یا نه....
    بنظرتون راه دیگه ای مثه تماس تلفنی یا چیز دیگه ای برای جلب نظر استاد نیست؟

ApplyAbroad Veteran
    summer_66 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Artificial Intelligence /Shiraz University

نقل قول نوشته اصلی توسط pari_naz نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من اول هفته کاری و در ساعت های اولیه روز بر حسب موضوع مورد علاقه استاد و البته مشترک با کار خودم حدود 100 تا ایمیل برای آمریکا و کانادا ارسال کردم. کانادا که اصلا جواب ندادن حتی یه دونه...آمریکا هم 4-5 تاشون گفتن رسمی اپلای کن تا ببینی در نهایت چی برات پیش میاد. من که نمیتونم با این جور جواب ها اپلیکیشن فی ها رو پرداخت کنم تا ببینم چی میشه....جواب دلگرم کننده که استاد مسوولیت قبول کنه نداشتم....اینجوری ایمیل زدن فایده نداره وقتی قراره اکثرشون بگن حالا رسما اپلای کن ببینیم فاند داریم یا نه....
    بنظرتون راه دیگه ای مثه تماس تلفنی یا چیز دیگه ای برای جلب نظر استاد نیست؟
    ببینید اساتید خیلیهاشون الان واقعا از فاند سال آینده بی اطلاع هستن. اون دسته هم که به احتمال ضعیف ممکنه اطلاع داشته باشن قاعدتا ریسک نمیکنن و به یه دانشجوی اینترنشنال که شناخت دقیقی ازش ندارن قولی بدن. از طرف دیگه تا قبل از اپلای، اپلیکنت چونان آهوی گریزپایی مینماید که هیچ حسابی نمیشه روش کرد! خودتون رو یه لحظه بذارید جای اونا قطعا شما هم روش محافظه کارانه ای که اونا پیش گرفتن رو اتخاذ خواهید کرد چون اونا پای اعتبار و بودجشون درمیونه. تازه من از اون دسته اساتید تعجب میکنم که به راحتی به برخی از اپلیکنتها بدون شناخت کافی پاسخ و بعضا قولهایی هم میدن! بنابراین شانس پذیرشتون رو با توجه به رزومتون و سطح توقع دانشگاه در نظر بگیرید و اپلای کنید (برای آمریکا منظورمه و در مورد کانادا نظر خاصی ندارم). از طرفی آیا فکر میکنید اگر یه استاد قولی به شما داد لزوما به قولش وفادار میمونه؟ البته که نه! فروم رو اگر مطالعه بفرمایید پر هست از مواردی که استاد در آخرین لحظات (بعد از اپلای فرد) زیر قولش زده حتی من این موارد رو در مورد کانادا هم زیاد شنیدم. پروسه گرفتن پذیرش خیلی پیچیده هست و حساب و کتاب نداره. نظر شخصی من اینه که شما بعد از بررسی دقیق وضعیتتون اقدام به اپلای کنید و بقیه اش رو به خدا بسپارید.
    در مورد تماس تلفنی هم برخی از دوستان گاها توصیه میکنن که انجام بشه اما من باز خودم رو میذارم جای اون استاد نگون بخت! استادی که هزار و یک کار مهمتر برای انجام دادن داره فرض کنید تلفنچی بشه و به سوالات شرعی اپلیکنتهای گرامی پاسخ بده!
    والا اگه من جای اون استاد باشم نه تنها این قضیه رو نکته مثبت تلقی نمیکنم بلکه کاملا بالعکس! حالا البته شخصیتها متفاوته و شاید برخی بپسندن. اتفاقا من با یه دوستی در همین زمینه مشورت میکردم و ایشون میگفت حالا تو زنگ بزن چیزی که از دست نمیدی فوقش طرف عصبانی میشه یا جوابت نمیده!! والا شخصا هزینه و وقت اضافی جهت منت کشی استاد ندارم. به نظر من شما اگر مایلید که باهاشون تماس بگیرید توی همون ایمیلی که میزنید ابراز کنید که تمایل به مصاحبه اسکایپ یا تماس تلفنی دارید و این قضیه رو باهاشون در میون بذارید. این رفتار خیلی حرفه ای تره ولو اینکه حتی پاسخ نده.
    ویرایش توسط summer_66 : October 22nd, 2015 در ساعت 01:34 PM
    .If I had my life to live again. I'd make the same mistakes, only sooner

."If you get NO in answer, remember N.O. is "Next Opportunity

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)