صفحه 166 از 217 نخستنخست ... 66116156157158159160161162163164165166167168169170171172173174175176216 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,651 تا 1,660 , از مجموع 2166

موضوع: جواب ندادن استادها

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : جواب ندادن استادها

نقل قول نوشته اصلی توسط pari_naz نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من اول هفته کاری و در ساعت های اولیه روز بر حسب موضوع مورد علاقه استاد و البته مشترک با کار خودم حدود 100 تا ایمیل برای آمریکا و کانادا ارسال کردم. کانادا که اصلا جواب ندادن حتی یه دونه...آمریکا هم 4-5 تاشون گفتن رسمی اپلای کن تا ببینی در نهایت چی برات پیش میاد. من که نمیتونم با این جور جواب ها اپلیکیشن فی ها رو پرداخت کنم تا ببینم چی میشه....جواب دلگرم کننده که استاد مسوولیت قبول کنه نداشتم....اینجوری ایمیل زدن فایده نداره وقتی قراره اکثرشون بگن حالا رسما اپلای کن ببینیم فاند داریم یا نه....
    بنظرتون راه دیگه ای مثه تماس تلفنی یا چیز دیگه ای برای جلب نظر استاد نیست؟
    تماس تلفنی معمولا برای بار اول خیلی توصیه نمیشه چون زمینه ای برای برقراری مکالمه اولیه معمولا وجود ندارد. معمولا ارسال مکاتبات ایمیلی در زمان مناسب به فرد مناسب بهترین گزینه برای برقراری تماس اولیه است.
    بیشترین علت را دوستان در پستهای مشابه پاسخ داده اند اما دلایلی که می توانم جمع بندی کنم به این شرح است:
    1- عدم انتخاب تایتل مناسب یا متناسب برای موضوع ایمیل
    2- متن نامناسب یا غیر افکتیو
    3- عدم نیاز استاد به دانشجو یا عدم مشخص بودن برنامه ترم /ترمهای آتی در زمان مکاتبه
    4- عدم شایستگی فرد با معیارهای ارزیابی استاد
    5- وجود گزینه های بسیار بهتر از دید استاد برای پرگردن پوزیشن
    6- انتظار برای ارسال پاسخ در زمان مناسب با توجه به تراکم کاری
    7- عدم دریافت ایمیل یا بلاک شدن آن به هرعلت
    8- وجود تجربه منفی از دانشجویان ایرانی قبلی استاد یا استادان نزدیک و در نتیجه عدم تمایل به برقراری ارتباط با طیفی خاص ار اپلیکنتها به صورت غیرصریح از طرف استاد
    9- وجود سیاست کلی در دانشکده یا دانشگاه مبنی بر لزوم اپلای نمودن دانشجویان و عدم پاسخ قبل از ارسال اپلیکیشن در برخی دانشگاهها
    10- عدم تمایل استاد به ایجاد تعهدی در زمان فعلی به هرعلت
    چندان نمیتوان به وجود/ عدم وجود همه یا برخی عوامل اذعان نمود. تنها کاری که میتوانید انجام دهید رفع نواقص احتمالی و پیگیری پروسه است.
    تشویق به اپلای و انتظار برای دریافت نتیجه ای مناسب نیز برای گزینه های محتمل تر کاری است که ممکن است مجبور به امتحان آن در شرایطی باشید و بسیاری نیز بر همین اساس بدون دریافت پاسخ اولیه موفق به دریافت پذیرش شده اند. البته وضعیت رزومه شما در هرحال تعیین کننده است.
    در مورد سوال خاص شما برای کانادا به صورت خاص از نظر شخصی اینجانب (که ممکن است با درصدی خطا همراه یا از سوی سایر دوستان با نقطه نظرات متفاوتی ارزیابی گردد)، شخصا اعتقاد دارم، در شرایط فعلی در بسیاری دانشگاههای کانادایی با توجه به وضعیت اقتصادی به ویژه صنایع نفت و گاز و وابسته در سال اخیر و دورنمای آینده، شرایط دریافت فاند از سوی منابع تامین کننده مالی در سالهای پیش رو نیز با محدودیتهای جدی تر و درنتیجه رقابت شدیدتر مواجه خواهد بود.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

دوستان عزیزم سلام!

من یه سوال دارم.
    میخوام ایمیل قبلی رو فوروارد کنم برای اساتیدی که هنوز جواب ندادن.
    به نظرتون این جمله قشنگه اگه بخوام اول ایمیلم بذارم؟

Dear prof.
    Following up to my last email,
    الان بعد این عبارت! چی بذارم؟ همون ایمیل قبلی رو با تغییری بس جزئی اینجا paste کنم در ادامه؟؟؟
    میشه لطفا جمله بعدی رو بنویسین؟

ممنونم از دوستان عزیزم
    ویرایش توسط chemistrymaste : October 24th, 2015 در ساعت 02:15 PM

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ebrahim6636 نمایش پست ها
    نه دقیقا لزوما اینجوریه و همه باید از طریق دپارتمان اقدام کنن.
    در رشته های مهندسی و علوم چنین چیزی نیست. استادها خودشان مستقل ازدپارتمان گرنت میگیرند و فاند RA میدهند. دپارتمان گاهی فاند را مچ میکند. فاند TA را دپارتمان میدهد.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ebrahim6636 نمایش پست ها
    شما چرا فکر می کنید می دونید؟ استاد فاند نداره. شما اپلای می کنید. دپارتمان تصمیم میگیره چه کسایی صلاحیت دارند. اگه شمارو قبول کردن پول به شما تحصیص داده می شه.
    بنده اطلاع دارم چون خودم در دانشگاههای کانادا هم درس خوانده ام و هم مدتی عضو هیئت علمی بوده ام. دپارتمان در مورد TA و اسکالرشیپ ها تصمیم میگیره. استادها هم از پول گرنتهای پژوهشی خودشان RA میدهند و انتخاب دانشجو با خودشان است. کنترل فاند RA با استاد است نه دپارتمان.

در مورد پذیرش هم حداقل در دانشکده هایی که من خودم در کانادا دیده ام کمیته پذیرش به کسی پذیرش نمیدهد مگر اینکه استادی سرپرستی شما را قبول کند.

در ضمن برای اطلاع این دوستمان که فرمودند استادها از خودشان فاند ندارند، برای رشته های مهندسی و علوم در کانادا میتوانید گرنت های دریافتی استادها از موسسه دولتی NSERC که بزرگترین گرنت دهنده در کاناداست را اینجا چک کنید (اسم استاد، مبلغ دریافتی و عنوان پروژه):
    http://www.nserc-crsng.gc.ca/ase-oro/index_eng.asp

در امریکا NSF این نوع گرنت ها را میدهد.
    ویرایش توسط ghlobe : October 24th, 2015 در ساعت 07:19 PM

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    بنده اطلاع دارم چون خودم در دانشگاههای کانادا هم درس خوانده ام و هم عضو هیئت علمی بوده ام. دپارتمان در مورد TA و اسکالرشیپ ها تصمیم میگیره. استادها هم از پول گرنتهای پژوهشی خودشان RA میدهند و انتخاب دانشجو با خودشان است. کنترل فاند RA با استاد است نه دپارتمان.

در مورد پذیرش هم حداقل در دانشکده هایی که من خودم در کانادا دیده ام کمیته پذیرش به کسی پذیرش نمیدهد مگر اینکه استادی سرپرستی شما را قبول کند.
    دقیقا دو سطر اول در مورد آمریکا هم صادق هست. بلا استثنا.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    دوستان عزیزم سلام!

من یه سوال دارم.
    میخوام ایمیل قبلی رو فوروارد کنم برای اساتیدی که هنوز جواب ندادن.
    به نظرتون این جمله قشنگه اگه بخوام اول ایمیلم بذارم؟

Dear prof.
    Following up to my last email,
    الان بعد این عبارت! چی بذارم؟ همون ایمیل قبلی رو با تغییری بس جزئی اینجا paste کنم در ادامه؟؟؟
    میشه لطفا جمله بعدی رو بنویسین؟

ممنونم از دوستان عزیزم
    میتونید بگید
    Dear Prof. X
    This is just a reminder for my previously sent emai dated xx,xx,xxxx regarding my application to MSc/PhD program there at... University
    I am not quite sure whether you have already received the
    mail and attachments, so just sent this reminder for your kindly consideration
    I am waiting to hearing from you to follow up any recommendations
    Sincerely yours
    Your Name
    .
    Last email here follows...
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

من یه استاد خوب پیدا کردم ولی میگه هر کار کردم نتونستم گرنت بگیرم و پروپوزال تصویب کنم
    نظرتون چیه؟
    ممکنه بتونه کاری بکنه یا الکی میگه؟
    بهش امیدوار باشم؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamedshaho1 نمایش پست ها
    من یه استاد خوب پیدا کردم ولی میگه هر کار کردم نتونستم گرنت بگیرم و پروپوزال تصویب کنم
    نظرتون چیه؟
    ممکنه بتونه کاری بکنه یا الکی میگه؟
    بهش امیدوار باشم؟
    چه فرقی میکنه الکی میگه یا نه؟ در هر حال نتونسته گرنت بگیره. به چه چیزی میخواهید امیدوار باشید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    چه فرقی میکنه الکی میگه یا نه؟ در هر حال نتونسته گرنت بگیره. به چه چیزی میخواهید امیدوار باشید؟
    یعنی ممکنه بتونه گرنت بگیره؟
    براش صبر کنم یا برم جایه دیگه
    اخه یه جا بهم پذیرش پارشیال فاند میده، برم اینجا یا صبر کنم که شیاد استاده گرنت بگیره و بتونه منو بگیره؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    electrical engineering-azad & tehran

سلام. دوستان من این دعوای زرگری رو سعی می کنم با یک ماجرا که برای 2-3 ماه پیشه تموم کنم. ابراهیم جان چند وقت پیش یکی از اساتید ایرانی دانشگاه کونکوردیا اومده بود دانشگاهمون و می خواست یک دانشجوی phd با خودش ببره. اگه اشتباه نکنم می گفت سالی 11 هزار دلار دانشگاه می ده و 10 هزار تا خودم که مجموعا می شد 21 هزارتا. یعنی بر خلاف نظر شما استاد به شخصه به دانشجو می تواند فاند تخصیص دهد. موفق باشید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)