صفحه 169 از 217 نخستنخست ... 69119159160161162163164165166167168169170171172173174175176177178179 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,681 تا 1,690 , از مجموع 2166

موضوع: جواب ندادن استادها

Junior Member

پیش فرض پاسخ : جواب ندادن استادها

سلام دوستان
    بنظر شما وقتی به استادی میل میزنی و با فرض اینکه میلو باز کرده و جواب نداده، اون استاد دیگه برای همیشه سوخته؟ منظورم اینه که اگه سال بعد بهش میل بزنیم ممکنه بخاطر اینکه امسال میل زدیم و جواب نداد، دیگه جواب نده؟ یعنی مثلا یه برنامه داشته باشن که بفهمه فلانی پارسال هم میل زده و رزومش قابل توجه نبود و اسم آدم بره تو لیست سیاه احتمالی استاد؟

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

نقل قول نوشته اصلی توسط canada1 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    بنظر شما وقتی به استادی میل میزنی و با فرض اینکه میلو باز کرده و جواب نداده، اون استاد دیگه برای همیشه سوخته؟ منظورم اینه که اگه سال بعد بهش میل بزنیم ممکنه بخاطر اینکه امسال میل زدیم و جواب نداد، دیگه جواب نده؟ یعنی مثلا یه برنامه داشته باشن که بفهمه فلانی پارسال هم میل زده و رزومش قابل توجه نبود و اسم آدم بره تو لیست سیاه احتمالی استاد؟
    سلام دوست عزیزم،
    فرمایش شما خیلی خیلی احتمالش کمه! لیست سیاه و... در مورد اساتید بعیده تقریبا! نمیگم اصلا نیست! ولی احتمالش ناچیزه!
    استادا باز هم ایمیل شما رو خواهند خوند، علت جواب ندادنشون هم الزاما به معنی ضعیف بودن رزومه شما نیست! شاید تو اون زمان فاند ندارن.
    ضمنا، برای امتحان این قضیه میتونین یه کاری بکنین، بعد یه سال یا هر زمان که خودتون مایل هستین، با همون ایمیل قبلی پیام بدین، اگه دیدین پاسخ دریافت نکردین، بعد از سه چهار هفته با یه ایمیل دیگه پیام بدین بهشون!!! اینطوری حداقل خیال خودتون راحت میشه!
    موفق باشید!

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

ApplyAbroad Veteran
    abarmard آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط saleh66 نمایش پست ها
    ممنونم از جوابتون. یعنی شما میگید آنلاین اپلای نکنم و فعلا فقط به اساتید ایمیل بزنم. آخه پر کردن فرم های انلاین خیلی زمان میبره مخصوصا اگه تعدادش بالا هم باشه.
    اگر در اروپا دنبال فاند می گردید، باید برای پوزیشن هایی که دانشگاه ها در vacancy شون اعلام میکنن اپلای کنید. تجربه بنده میگه که معمولا برای این پوزیشن ها سطح رقابت خیلی بالاست و بسته به شانستون که برای اون موقعیت خاص چه کسانی با چه رزومه هایی اپلای میکنن، احتمال قبولیتون کم و زیاد میشه. برای خود من پیش آمد که برای یک دانشگاه نه چندان مطرح در سوئد اپلای کردم و با اینکه خیلی هم موقعیت مچ بود و ... اونا بعد اعلام کردن دانشجوی ارشد خودشون رو برای دکترا گرفتن! مخلص کلام، اروپا خیلی شانسیه به نظر من و بنده با تماس با اساتید چیزی عایدم نشد، به جز اینکه اساتید من لینک میدادن به پوزیشنی که اعلام کردن و میتونستم براش اپلای کنم. فقط به قول دوستمون خوبی اروپا اینه که سنگ مفت و گنجشک مفت!

ولی درباره آمریکا و کانادا قضیه خیلی فرق میکنه. میتونم بگم که در این کشورها دانشگاه ها خیلی استاد محورن و اگر یک استاد یک دانشجو رو بخواد، تقریبا (نه همه) مشکلات حل میشه.

موفق باشید
    آنچه مرا نکشد، قوی ترم می سازد!

Junior Member

دوستان سلام
    والا من هر چی ایمیل میدم به این اساتید یا جواب نمیدن یا که میدن میگم فاند نداریم پوزیشن نداریم و از این حرفا. اینجوری اگه بخاد پیش بره یعنی من نباید برای جایی اپلای کنم؟؟!! منظورم بیشتر روی کاناداست. میخام نظرتون رو بدونم که اگه استادای یک دانشگاه به ایمیل های من جواب ندن من برای اون دانشگاه اپلای نکنم؟؟ چ باید کرد؟ ددلاین ها هم کم کم دارن میرسن

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط saleh66 نمایش پست ها
    دوستان سلام
    والا من هر چی ایمیل میدم به این اساتید یا جواب نمیدن یا که میدن میگم فاند نداریم پوزیشن نداریم و از این حرفا. اینجوری اگه بخاد پیش بره یعنی من نباید برای جایی اپلای کنم؟؟!! منظورم بیشتر روی کاناداست. میخام نظرتون رو بدونم که اگه استادای یک دانشگاه به ایمیل های من جواب ندن من برای اون دانشگاه اپلای نکنم؟؟ چ باید کرد؟ ددلاین ها هم کم کم دارن میرسن
    بستگی به شرایط رزومه خودتان و دانشگاه مدنظر دارد. اصولا اگر توان مالی برای ارسال ندین اپلیکیشن را دارید می توانید شانس خود را در گزینه های بیشتری امتحان کنید ولی در حالت کلی جواب نداشتن دلیل بر ریجکت احتمالی نیست هرچند که عکس آن شانس پذیرش را به مراتب بالا خواهد برد. رزومه قوی می تواند مساله عدم دریافت پاسخ به هرعلت را تا حدودی خنثی نماید ولی باید توجه داشت که اگر اصولا اساتید در زمینه مدنظر دانشجو قابلیت پذیرش دانشجو به دلیل فاند و ظرفیت یا هرمورد دیگری را نداشته باشند، عملا امکان و شانسی برای این امر محتمل نخواهد بود و زمان و هزینه ای از این بایت صرفا به شما تحمیل میگردد.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک جامدات دانشگاه ارومیه

سلام دوستان ممنون می شم راهنماییم کنید.
    به استادی در دانشگاه سینسیناتی ایمیل زدم و اون هم فورا جواب مثبت داد، این جوری:

Apply and only once you ate here i will take you.
    With my best regards
    A. Tabiei
    منم بعد از یه روز جوابش رو این جوری دادم:

Dear Professor Tabiei

Thank you for your reply. It is a great opportunity for me to join your department and I'm going to set up everything before the university deadline. Since the university tuition is beyond my financial ability, I wonder if you could let me know whether you have any funded open position for me?

Looking forward to hearing from you

All best

Diyako Ghaffari

بعد از اون دیگه جوابمو نداد. الان چند روز گذشته اما هیچ جواب نداده، والا موندم!! چی کار کنم؟؟

Junior Member

سلام دوستان
    من تا الان نزدیک 10 12 تا جواب مثبت از اساتید آمریکا و کانادا گرفتم که رزوممو تایید کردن و تقریبا همشون گفتن که اپلای کنم منتهی هیچ کدوم از این کسایی که جواب دادن دانشگاه دلخواه من نیستن یعنی رنگ دانشگاهاشون بالاست ( بالاتر از 150). من به اساتید زیادی که رنگ دانشگاهاشون زیر 50 بوده ایمیل زدم ولی تقریبا هیچ کی جواب نداده تا الان!!! میخوام همینجوری به تک تکشون زنگ بزنم و باهاشون صحبت کنم. البته مودبانه ازشون درخواست کنم که رزومم و ایمیلمو ببین... به نظرتون کار درستیه یا اینکه چون جواب ایمیلمو ندادن کلا بیخیالشون بشم؟ ( بعضی از اساتیدو بیشتر از 4 5 بار بهشون ایمیل زدم ولی باز جواب ندادن)...

ApplyAbroad Veteran
    rmojtaba آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    تبدیل انرژی - تربیت مدرس

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud2409 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من تا الان نزدیک 10 12 تا جواب مثبت از اساتید آمریکا و کانادا گرفتم که رزوممو تایید کردن و تقریبا همشون گفتن که اپلای کنم منتهی هیچ کدوم از این کسایی که جواب دادن دانشگاه دلخواه من نیستن یعنی رنگ دانشگاهاشون بالاست ( بالاتر از 150). من به اساتید زیادی که رنگ دانشگاهاشون زیر 50 بوده ایمیل زدم ولی تقریبا هیچ کی جواب نداده تا الان!!! میخوام همینجوری به تک تکشون زنگ بزنم و باهاشون صحبت کنم. البته مودبانه ازشون درخواست کنم که رزومم و ایمیلمو ببین... به نظرتون کار درستیه یا اینکه چون جواب ایمیلمو ندادن کلا بیخیالشون بشم؟ ( بعضی از اساتیدو بیشتر از 4 5 بار بهشون ایمیل زدم ولی باز جواب ندادن)...
    سلام
    به نظر من کار درستی میکنید اگه بتونید تلفنی با اساتید مورد نظرتون صحبت کنید. اینکار چندتا فایده داره که مهمترینش نشون دادن انگیزه تون به اون استاده و اینکه لااقل خیالتون راحت میشه از این بابت که استاده اصلا جای خالی یا فاند داره یا نه. البته اینکار خیلی هم آسون نیست و ممکنه نتونید به راحتی اساتید رو توی آفیسشون پیدا کنید.
    Power Tends to Corrupt, and Absolute Power Corrupts Absolutely
    (
    Sir John Dalberg)

Moderator
    amirfriendship آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران- ارشد مدیریت و انرژی های تجدیدپذیر-دکترای

یکی از استادها بهم ایمیل زد و گفت قرار مصاحبه اسکایپی بگذار. منم پاسخش و دادم. معمولا چند روز منتظر بمونم تا جواب این ایمیل و بهم بده؟
    بعد چند روز پیگیری کنم؟

Junior Member

برخی استاد ها دو تا ایمیل دارند و ایمیل هایی که شما براشون ارسال میکنید برای ایمیل دیگر فوروارد میشه. بنابراین وقتی ایمیل رو جواب میدن با ایمیل دوم جواب میدن و وقتی شما پاسخ جواب رو میدید به ایمیل دوم خواهد رفت که احتمال اسپم شدنش در ایمیل دوم زیاده. چک کنید ببینید آیا استاد با ایمیل دوم به شما پاسخ داده یا نه؟ یعنی نگاه کنید از این استاد چند ایمیل در باکس شما وجود داره.
    همین اتفاق برای من افتاد و من مجبور شدم پاسخ خودم رو بعد از دو روز به ایمیل اول مجددا ارسال کنم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)