صفحه 182 از 217 نخستنخست ... 82132172173174175176177178179180181182183184185186187188189190191192 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,811 تا 1,820 , از مجموع 2166

موضوع: جواب ندادن استادها

Junior Member armylan آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی پرتو پزشکی آزاد علوم و تحقیقات تهران

پیش فرض پاسخ : جواب ندادن استادها

نقل قول نوشته اصلی توسط ahsan-khodami نمایش پست ها
    سلام
    خیر کار درستی نیست و امتجانشم صرفا لطمه زدن به شخصیت خود طرف کاندید هست! خودتونو جای اون استاد بزارید،یک منشی حتی اگر همطراز خودتون داشته باشید و همین منشی بخواد بهتون بگه فلانی رو بپذیر!! چه حسی پیدا می کنید... ببینید اساتید که دانشجو بین الملل می گیرن دارن ی سرمایه گذاری کلان می کنن،در حد حداقل 3 سال،پس همه ریسک ها از جمله عدم توانایی دانشجو،عدم کفایت علمی،به هدر دادن سرمایه مالی دانشجو رو می پذیرن که میان به دانشجو جواب مثبت میدن. من خودم بارها برام پیش اومده که استاد ازم پرسیده فلان دانشجو با این رزومه به نظرت چطوره،حتی یادمه ی بار ی دانشجو از دانشگاه کرمان به استاده ایمیل زده بود،ازم پرسید این دانشگاه معتبره تو ایران،با وصف اینکه می تونستم به سادگی بگم آره اره خوبه بیا بگیر و راه رو برای همون دانشجو باز کنم،گفتم اجازه بدن که منم تحقیق کنم،بعد جواب دادم. حتی من دانشجو نمیام خودمو تو ریسک این بندازم فردا اگر به هر دلیلی دانشجو مشکل داشته باشه بگم ببخشید!!
    ته موضوع اینه که این موضوع حرفه ایی محسوب میشه و ی استاد دانشجو رو با همه ریسکاش می پذیره...پس بهتره شما هم حرفه ایی با این مسئله برخورد داشته باشید نه غیر حرفه ایی... یادتون باشه تو فرآیند اپلای یکی نشد بعدی و بعدی نشد بعدی و بعدی نشد بعدی و ....

موفق باشید

مرسی از اطلاعات مفیدتون . کاملا باهاتون موافقم . سلامت باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط ahsan-khodami نمایش پست ها
    سلام
    خیر کار درستی نیست و امتجانشم صرفا لطمه زدن به شخصیت خود طرف کاندید هست! خودتونو جای اون استاد بزارید،یک منشی حتی اگر همطراز خودتون داشته باشید و همین منشی بخواد بهتون بگه فلانی رو بپذیر!! چه حسی پیدا می کنید... ببینید اساتید که دانشجو بین الملل می گیرن دارن ی سرمایه گذاری کلان می کنن،در حد حداقل 3 سال،پس همه ریسک ها از جمله عدم توانایی دانشجو،عدم کفایت علمی،به هدر دادن سرمایه مالی دانشجو رو می پذیرن که میان به دانشجو جواب مثبت میدن. من خودم بارها برام پیش اومده که استاد ازم پرسیده فلان دانشجو با این رزومه به نظرت چطوره،حتی یادمه ی بار ی دانشجو از دانشگاه کرمان به استاده ایمیل زده بود،ازم پرسید این دانشگاه معتبره تو ایران،با وصف اینکه می تونستم به سادگی بگم آره اره خوبه بیا بگیر و راه رو برای همون دانشجو باز کنم،گفتم اجازه بدن که منم تحقیق کنم،بعد جواب دادم. حتی من دانشجو نمیام خودمو تو ریسک این بندازم فردا اگر به هر دلیلی دانشجو مشکل داشته باشه بگم ببخشید!!
    ته موضوع اینه که این موضوع حرفه ایی محسوب میشه و ی استاد دانشجو رو با همه ریسکاش می پذیره...پس بهتره شما هم حرفه ایی با این مسئله برخورد داشته باشید نه غیر حرفه ایی... یادتون باشه تو فرآیند اپلای یکی نشد بعدی و بعدی نشد بعدی و بعدی نشد بعدی و ....

موفق باشید
    خیلی ممنون از راهنمایی شما و دوست عزیز دیگری که به سوال من جواب داده ن
    آیا ارتباط با منشی ای که خود استاد تو صفحه دانشگاهیش معرفیش کرده نشون دهنده پیگیری و جدیت نیست؟
    اوکی
    من اصراری بر موضع خودم ندارم
    اگه شما میفرمایید صلاح نیست، یه بار دیگه به خود استاد ایمیل میزنم و بعد دیگه میرم سراغ بعدی
    در واقع من میخواستم از این استاد مطمئن بشم و بعد برم سراغ استادای دیگه همون گروه
    چون شنیده م تو کانادا استادا معمولا دیر جواب میدن، میخواستم خیالم از این استاد راحت بشه
    پیشاپیش ممنون از راهنمایی شما و دوستان دیگری که لطف کنن ما رو از نظراتشون بهره مند کنن

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    PSYc-NSR University of Columbia

نقل قول نوشته اصلی توسط jowkarfnst نمایش پست ها
    خیلی ممنون از راهنمایی شما و دوست عزیز دیگری که به سوال من جواب داده ن
    آیا ارتباط با منشی ای که خود استاد تو صفحه دانشگاهیش معرفیش کرده نشون دهنده پیگیری و جدیت نیست؟
    اوکی
    من اصراری بر موضع خودم ندارم
    اگه شما میفرمایید صلاح نیست، یه بار دیگه به خود استاد ایمیل میزنم و بعد دیگه میرم سراغ بعدی
    در واقع من میخواستم از این استاد مطمئن بشم و بعد برم سراغ استادای دیگه همون گروه
    چون شنیده م تو کانادا استادا معمولا دیر جواب میدن، میخواستم خیالم از این استاد راحت بشه
    پیشاپیش ممنون از راهنمایی شما و دوستان دیگری که لطف کنن ما رو از نظراتشون بهره مند کنن
    دوست عزیز شما میتونی در طی یک فاصله معقول به استاد یک ایمیل یادآوری بزنید،منشی هم در صورتی هست که شما مراحلی رو پیش رفته باشید بعد مثلا در خصوص ارسال مدارک و ... با منشی هماهنگ کنید. شما می تونید برای اطمینان از این که استاد ایمیل شما رو خونده از سرویس ترک ایمیل getnotify.com استفاده کنید. راهنما و شرح عمل در سایت هست. اگر دیدید خونده شد ایمیلتون و جواب ندادن اون موقع برید سراغ بعدی. ضمنا در ایمیل یاداوری بهشون با احترام بگید که چون احساس کردید که سرتون شلوغ بوده و یا نتونستید ایمیل رو مطالعه کنید،این ایمیل رو بعنوان یادآوری براتون ارسال کردم و خوشحال خواهم شد که دراین خصوص جواب و نظرتون رو بهم بگید و ازشون من باب وقتی که میزارن تشکر کنید.
    این که شما می گید ی استاد مطمئن شید بعد برید سراغ بقیه چون تو ی دپارتمان هست کمی معقوله اما اینکه شما فقط روی یک دپارتمان و یک دانشگاه متمرکز شدید برای شما نشونه خوبی نیست، ممکن هست اصلا این دانشگاه حتی از حد شما پایین تر باشه اما اساتید جواب ندن، اصولا اینکه شما منتظر یک دپارتمان باشید چندان جالب نیست و بهتره به فکر جاهای دیگه باشید.
    یک توصیه برای شما و کلیه دوستان دارم و اون اینه که اپلای دقیقا مثلا سربازی میمونه،هزار تا راه رو برای رسیدن به مقصد باید طی کنید و اتلاف وقتش بالاس و کاملا فرسایشیه، من میشناسم از 50 تا استاد جواب نگرفته و الان دانشگاه خوب استرالیا با فاند بسیار خوبی دارن تحصیل می کنن. پس رو ی جا متمرکز نشید و بیشتر اپلای کنید...
    موفق باشید
    از پاسخ به سوالات عمومی در بخش پیغام خصوصی معدوزم

نقل قول نوشته اصلی توسط jowkarfnst نمایش پست ها
    سلام دوستان
    میخوام به منشی استاد ایمیل بزنم و بگم ایشون چرا جواب منو نمیده
    این متن خوبه؟
    Dear Ms. ,

My name is … and I’m applying for a PhD position at … University for fall 2017. I would like to work on … under the supervision of Dr. ….
    I have sent him several Emails but unfortunately I haven’t received anything from him. I am not sure if he has received them or if he is going to take new students. But I think if he knows my background he will interested to take me. My MS thesis was about … and …. We published our results in … I think that work lacks a …. I also worked on …. We examined …, and our results will be published in …. Both papers and my CV are attached.
    Studying … is my favorite subject. So I think Dr. … and I have a common interest. So I would be so much grateful if you could just forward this Email to him or talking to him about me so I could have a chance to prove my abilities to him among thousands of similar applicants he receives every week because I know he is very knowledgeable and a well-known professor in this area.

Yours Sincerely,
    My signature
    سلام دوست عزیز,

پاسخ های مختلفی در رابطه با این پست گرفتید.
    بنده نظر خودم را میگم و شما با در نظر گرفتن صحبت های دیگر دوستان میتونید تصمیم نهایی را بگیرید.

نکته اول که دیگر دوستان هم بهش اشاره کردن این هستش که در پروسه اپلای کردن, تعداد قابل توجهی از ایمیل های آدم در نهایت بدون جواب میمونه یا با جواب منفی روبرو میشه. و همچنین کسر خوبی از دانشگاه هایی که اپلای میکنید در نهایت شما را رجکت خواهند کرد (چیزی که برای قالب متقاضی ها رخ میده). بنابراین پیگیری ایمیل هایی که به اساتید زدید و بی جواب باقی موندند, میتونه از یک مسیر نرمال یادآوری (مثلا یکبار) عبور کنه و در صورت بی جواب موندن شما میتونید بیخیال اون استاد خاص بشید.

اما اگر موارد خاصی وجود داره که شما خیلی اصرار دارید و تمایل شدیدی دارید که حتما با اون استاد خاص کار کنید تا ازش مشورت بگیرید و باهاش ارتباط برقرار کنید, اون وقت در صورتی که ایمیل یاداوری جوابی نداشت میتونید یک مرحله دیگه پیش برید و پیگیری را از طریق شخص سومی انجام بدید (مثلا منشی استاد یا دانشجوی وی). دقت کنید که فرض بر این هست که استاد ایمیل شما را ندیده و نخونده و این پیگیری شما فقط برای این هست که ایمیل شما خونده بشه و اگر استاد لطف کنه جواب بده و راهنمایی کنه.

من با متن و توضیحاتی که در متن ایمیل شما بود موافق نیستم به دلیل اینکه فردی که شما باهاش تماس میگیرید (به ویژه منشی) به احتمال زیاد جایگاه این را نداره که از نظر علمی شما را محک بزنه و به استاد بگه شما را از اون نظر پیشنهاد کنه! تنها کاری که میتونه انجام بده این هست که پیگیری کنه و به استاد بگه که یک دانشجوی خیلی علاقه مند وجود داره که خیلی دوست داره شما راهنمایش کنید. اینکه استاد چه تصمیمی بگیره و ببینه شما گزینه مناسبی هستید یا نه به عهده خودش هست.
    نکته دیگر اینکه هیچ کس نمیتونه شما را مواخذه کنه و یا به شما برای پیگیری ایمیلی که جوابی نداشته خورده بگیره! پیگیری منطقی و مودبانه شما اگر هم موجب بشه به استادی بربخوره (که احتمال کمی داره) مشکلی برای شما ایجاد نمیکنه! شما شانس های دیگه ای را دارید و بعد از پیگیری آخر, اگر باز استاد شوا را بیجواب گذاشت, دیگه بیخیال میشید. به هر ترتیب پیگیری مشکلی نداره ولی آنچه شما مینویسید باید منطقی و به قول این دوستمون حرفه ای باشه.

شما میتونید متنی مشابه متن زیر استفاده کنید:
    Dear X,

My name is … and I’m applying for a PhD position at … University for fall 2017. I am very much interested in working with Professor X.
    The limitations of universities resulting to admit very few foreign students made prior personal communication with Professor X inevitable. So, I am wondering if I could request his consult on my graduate research and application process. I have tried to contact him directly via email, but I am afraid he has not received my email or it might have ended up in the spam box.

I am wondering if you could do me a favor and follow up on the email which was sent to him on (date). I am very excited about the possibility of working under supervision of Professor X and I hope to have the chance to use his consult/insights on my education track and application files.
    I really appreciate your help and time.
    Best regards,
    X
    PS. my CV, SOP, and published papers are attached.

Junior Member

سلام دوستان من به یکی از استادید ایمیل زدم و CV ارسال کردم، هیج ایمیلی ازش دریافت نکردم ولی بعد 2 ماه به من جواب داد که هنوزم RA میخوای؟. بعد گفت برو پروژه که میخوای کار کنی تو سایت ببین به من بگو علاقه داری روی این موضوع کار کنی یا نه. منم بهش ایمیل زدم علاقمو گفتم ایشونم گفتن خیلی خوبه ایمیل یکی از دانشجوهاشونو به من دادن که باهاش در تماس باشم ( دانشجو ایرانی هست). بعد در ایمیل بعدی گفتن که قویا پیشنهاد میکنم که رسمی اپلای کنم. منم بهشون گفتم که در هر مرحله از اپلی به اطلاعتون میرسونم که الان دارم چکار میکنم( اینکارو واسه این کردم که ارتباطم قطع نشه). بعد که مدارکو با پست فرستادم ایمیل زدم گفتم میخوام SOP نگاه کنین ببینین و نظرتون بدین( واسه اینکه اسموشو تو SOP نوشته بودم میخواستم ببینم وقتی نگاه میکنه میگه پاک کنم اسمشو یا نه) و از طرفی بعید میدونستم که زمان بزاره اس اوپی منو بخونه، ولی در ایمیل بعدی نه تنها به اینکه اسمشو نوشتم ایرادی نگرفت بلکه SOP تصحیح کرد گفت کدوم قسمتشو عوض کنم، منم اپلی کردم و بهش گفتم. جواب داد که ممنونم بازم منو در جریان بزار. به صورت میانگین وقتی بهش ایمیل میزدم 4 تا 8 روز طول میکشد جواب ایملیمو بده. و زمانی که با دانشجوش اسکایپ کردم گفت اگه سوال خواصی از استاد نداری از من بپرس چون خیلی استاد درگیره، بعد اپلی به استاد ایمیل زدم گفتم تا جواب پذیرشم بیاد میشه بگید چه منبعی مطالعه کنم ولی هیچ ایمیلی بعد 10 روز نگرفتم به دانشجوشم ایمیل زدم جواب نداد حتی تو اسکایپ واسه دانشجو چیزی نوشتم بازم جواب نداد، بعد این زمان جواب پذیرشم اومد که قبول شدم واسه PhD، دانشگاه ازم خواسه فرم تعهد مالی پر کنم گفته خودتون یا شرکتی یا اگه از استادی افری دارید پر کنید، منم به استاد ایمیل زدم گفتم پذیرشم اومده الان تو این مقطع باید چکار کنم، ولی هنوز از استاد ایمیلی نگرفتم، زمانی هم تا شروع ترم نمونده متاسفانه. دانشجو ایرانی که باهاشم در تماس بودم چند روزه اسکایپش در حالت AWAY هست. نمیدونم واقعا باید چکار کنم. از دوستان کسی هست که منو راهنمایی که خیلی استرس دارم. به graduate admission یا international admission ایمیل بزنم بگم این مشکلو دارم باید چکار کنم یا نه؟ ممنون میشم سریعتر کمکم کنید، اخه میخواستم امروز ایمیل بزنم چون زمان خیلی سریع داره واسم میگذره و نمیدونم باید چکار کنم. اگه از دوسنان کسی راهنماییم کنه واقعا ازش سپاس گذارم.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    PSYc-NSR University of Columbia

نقل قول نوشته اصلی توسط armiind نمایش پست ها
    سلام دوستان من به یکی از استادید ایمیل زدم و CV ارسال کردم، هیج ایمیلی ازش دریافت نکردم ولی بعد 2 ماه به من جواب داد که هنوزم RA میخوای؟. بعد گفت برو پروژه که میخوای کار کنی تو سایت ببین به من بگو علاقه داری روی این موضوع کار کنی یا نه. منم بهش ایمیل زدم علاقمو گفتم ایشونم گفتن خیلی خوبه ایمیل یکی از دانشجوهاشونو به من دادن که باهاش در تماس باشم ( دانشجو ایرانی هست). بعد در ایمیل بعدی گفتن که قویا پیشنهاد میکنم که رسمی اپلای کنم. منم بهشون گفتم که در هر مرحله از اپلی به اطلاعتون میرسونم که الان دارم چکار میکنم( اینکارو واسه این کردم که ارتباطم قطع نشه). بعد که مدارکو با پست فرستادم ایمیل زدم گفتم میخوام SOP نگاه کنین ببینین و نظرتون بدین( واسه اینکه اسموشو تو SOP نوشته بودم میخواستم ببینم وقتی نگاه میکنه میگه پاک کنم اسمشو یا نه) و از طرفی بعید میدونستم که زمان بزاره اس اوپی منو بخونه، ولی در ایمیل بعدی نه تنها به اینکه اسمشو نوشتم ایرادی نگرفت بلکه SOP تصحیح کرد گفت کدوم قسمتشو عوض کنم، منم اپلی کردم و بهش گفتم. جواب داد که ممنونم بازم منو در جریان بزار. به صورت میانگین وقتی بهش ایمیل میزدم 4 تا 8 روز طول میکشد جواب ایملیمو بده. و زمانی که با دانشجوش اسکایپ کردم گفت اگه سوال خواصی از استاد نداری از من بپرس چون خیلی استاد درگیره، بعد اپلی به استاد ایمیل زدم گفتم تا جواب پذیرشم بیاد میشه بگید چه منبعی مطالعه کنم ولی هیچ ایمیلی بعد 10 روز نگرفتم به دانشجوشم ایمیل زدم جواب نداد حتی تو اسکایپ واسه دانشجو چیزی نوشتم بازم جواب نداد، بعد این زمان جواب پذیرشم اومد که قبول شدم واسه PhD، دانشگاه ازم خواسه فرم تعهد مالی پر کنم گفته خودتون یا شرکتی یا اگه از استادی افری دارید پر کنید، منم به استاد ایمیل زدم گفتم پذیرشم اومده الان تو این مقطع باید چکار کنم، ولی هنوز از استاد ایمیلی نگرفتم، زمانی هم تا شروع ترم نمونده متاسفانه. دانشجو ایرانی که باهاشم در تماس بودم چند روزه اسکایپش در حالت AWAY هست. نمیدونم واقعا باید چکار کنم. از دوستان کسی هست که منو راهنمایی که خیلی استرس دارم. به graduate admission یا international admission ایمیل بزنم بگم این مشکلو دارم باید چکار کنم یا نه؟ ممنون میشم سریعتر کمکم کنید، اخه میخواستم امروز ایمیل بزنم چون زمان خیلی سریع داره واسم میگذره و نمیدونم باید چکار کنم. اگه از دوسنان کسی راهنماییم کنه واقعا ازش سپاس گذارم.
    سلام،بهترین راه حل تماس هست،شماره تماسی حتما ازشون در دسترس هست،تو وب سایت و ... باهاشون تماس بگیرید. همیشه گفتم از سرویس ترک ایمیل getnotify.com استفاده کنید.اما چون شرایط اورزانسی هست تماس بهترین راه حل هستش.
    از پاسخ به سوالات عمومی در بخش پیغام خصوصی معدوزم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Eithan989 نمایش پست ها
    سلام،بهترین راه حل تماس هست،شماره تماسی حتما ازشون در دسترس هست،تو وب سایت و ... باهاشون تماس بگیرید. همیشه گفتم از سرویس ترک ایمیل getnotify.com استفاده کنید.اما چون شرایط اورزانسی هست تماس بهترین راه حل هستش.

سلام دوست عزیز ممنون از پاسخ گویی شما، اولا به نظرتون با graduate admission office یا international ایمیل بزنم خوب نیست که مسئله بهشون بگم؟ که مثالا بگن که استاد هست یا مسافرته که جواب نمیده؟ این که شما میفرمایید تماس بگیرم نمیدونم یکوقتی نتیجه منفی نده. منم اونقدر اسپیکینگم خوب نیست، چون خیلی وقته که تمرین نداشتم و از زبان دور بودم میترسم که هول بشم خوب نتونم جوابشونو بدم یا منظورمو برسونم، واسه این از شما واسه ایمیل پرسیدم، چه راهکاری با ایمیل یا هر راه دیگه به نظرتون میرسه؟ دوست عزیز منتظر راهتماییتون هستم. ممنون از اینکه راهنماییم میکنید.

Junior Member

سلام دوستان من به هر استادی از آمریکا ایمیل میزنم جواب نمیده میخواستم بدونم واقعا همه همینجورن یا مشکل از ایمیل منه.
    آخه رزومه ام به نظرم خوبه چون ارشدم شریف بودم و نمره ی تافل 103 و جی آر ای وربال 162 دارم. یه مقاله خیلی خوب هم چاپ کردم. واقعا نمیدونم مشکل کارم از کجاست. زمینه تحقیقاتی ام هم با اونها میخونه.

Junior Member

سلام دوستان لطفا منو راهنمائی کنید که باید در این مورد چیکار کنم.ی استادی از دانشگاه ساسکاچوان زمینه کاریش به سابقه کاری من میخورد بهش ایمیل زدم اون هم جواب داد و گفت که سال اینده یه پوزیشن خالی خواهد داشت و اگر که من معدل دو سال اخرم 16 است و اسکیل های زبان هم همشون حداقل 6.5 هستند بهش خبر بدم که باهام تماس بگیره.من گفتم که معدل دوسال اخرم17.01 همه ی اسکیل هام بجز ریدینگ 7،ریدینگ 6 گرفتم.بهش گفتم طبق شرایط ادمیشنی که خود دانشگاه گذاشته اگه شما اکی بدید اون 6 از طرف دانشگاه پذیرفته میشه.اما دیگه استاد به این ایمیلم جواب نداد.الان دو هفته ای گذشته.بنظرتون باید بیخیالش شم؟؟؟؟یعنی اینهمه 7 که گرفتم و یک نمره معدلم بالاتر بوده هیچ ارزشی نداشته برا این استاد از ی طرفم زمینه کاریش خوراکه منه نمیخوام از دستش بدم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط babak90 نمایش پست ها
    سلام دوستان لطفا منو راهنمائی کنید که باید در این مورد چیکار کنم.ی استادی از دانشگاه ساسکاچوان زمینه کاریش به سابقه کاری من میخورد بهش ایمیل زدم اون هم جواب داد و گفت که سال اینده یه پوزیشن خالی خواهد داشت و اگر که من معدل دو سال اخرم 16 است و اسکیل های زبان هم همشون حداقل 6.5 هستند بهش خبر بدم که باهام تماس بگیره.من گفتم که معدل دوسال اخرم17.01 همه ی اسکیل هام بجز ریدینگ 7،ریدینگ 6 گرفتم.بهش گفتم طبق شرایط ادمیشنی که خود دانشگاه گذاشته اگه شما اکی بدید اون 6 از طرف دانشگاه پذیرفته میشه.اما دیگه استاد به این ایمیلم جواب نداد.الان دو هفته ای گذشته.بنظرتون باید بیخیالش شم؟؟؟؟یعنی اینهمه 7 که گرفتم و یک نمره معدلم بالاتر بوده هیچ ارزشی نداشته برا این استاد از ی طرفم زمینه کاریش خوراکه منه نمیخوام از دستش بدم
    یببینین توی اونتاریو فاند دانشجو رو یه بخشی رو استاد میده یه بخش دانشگاه اون بخشی که دانشگاه میده باید حتما عین اون ریکوآیرمنت ها رو بیارین چون استاد نمی خواد همه رو از جیب بده چون اینترنشنال ها تویشن شون بالاست من اگه جای شما بودم یه بار دیگه امتحان زبان میدادم اکه تا ددلاین فرصت بود

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)