صفحه 209 از 217 نخستنخست ... 109159199200201202203204205206207208209210211212213214215216217 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,081 تا 2,090 , از مجموع 2166

موضوع: جواب ندادن استادها

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : جواب ندادن استادها

نقل قول نوشته اصلی توسط minaamin نمایش پست ها
    کاملا درسته منتهی این بحث پرش به درد دانشجوی دکتری دیگه نمیخوره زیاد. چون احتمالا پست داک هم همینطوریه بدتر نباشه بهتر نیست وضعیت. شاید باورتان نشود من خودم رو نمیگم ولی از دوستانی داشتم ترم قبل که رزومش واقعا خوب بود. در نهایت خودش هم گفت که به زور توصیه نامه تونست بره. عجیب بود برام. اساتید هم ایمیلها رو میخونند میل ترک زدم دیدم همشون باز میکنن. ولی خیلیاشون دانشجو هم نمیخوان بازم میخونن.
    ببینید مساله فقط پوزیشن داشتن نیست. استاد ممکنه پوزیشن داشته باشه ولی هر دانشجویی را نگیره و پوزیشن رو پر نکنه چون دردسر سرپرستی تز یک دانشجوی ضعیف زیاده. برعکس ممکنه الان لزوما پروژه خالی نداشته باشه ولی یک متقاضی قوی رو اینقدر بخواد که بهرنحوی شده سعی کنه بودجه براش جور کنه. وقتی استاد میگه "پوزیشن ندارم" در بسیاری از موارد معنیش یک ریجکت مودبانه است.

Junior Member

بنده برای دکتری قصد اپلای دارم. کلا به شخصه تا حالا از هر 10 ایمیل یدونه جواب گرفتم. جوابها هم چهار حالت داشت: پوزیشن نداریم در حال حاضر، رزومت خیلی خوبه نگهش میدارم هروقت پوزیشن گرفتم بهت ایمیل میدم، رزومت خوبه اما من فاند ندارم و سلف باید بیای و نوع چهارم ایمیلتو فوروارد میکنم واسه همکارم که پوزیشن داره( این حالت فکر کنم سرکاریه چون تا حالا هرکی بهم این جواب رو داده از همکارش خبری نشده.). نکته ای که هست من فقط تو اروپا دنبال استاد دارم میگردم. اونم محدود به چندتا کشور خاص(هلند، دانمارک، اتریش، آلمان، سوئد). یه مدت به کانادا و آمریکا ایمیل میزدم اما جوابی اصلا نگرفتم. کدوم کشورهای اروپایی دیگری خوبه بنظر دوستان که بشه راحتتر پذیرش گرفت ؟

Senior Member

خود من چند سال پیش هفت هشت تا دانشگاه اپلای کرده بودم٬ همکلاسی چینی به من میگفت ۵۰ تا دانشگاه اپلای کرده٬ حالا اینکه چینی ها را اصولا بیشتر پذیرش میدن و کلی استاد چینی تو هر دپارتمان هست و چینی ها هوای هم را دارن هم در نظر بگیرید٬ با این حساب اون چند تا اپلای کرده بود من چند تا. شما هم باید به اپلای کردن و ایمیل زدن ادامه بدید بالاخره میشه.
    امضا نامرئی

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

همه کشورها در واقع پذیرش میکنند حالا با کمی بالا و پایین .

انگلستان مثلا کم بورسیه ندارد.

شما البته با این همه مکاتبه کاملا اطلاع دارید که وقتی برای پوزیشن اقدام میشود باید خیلی خواسته های پوزیشن را دقیق مطالعه کرد که چه جور دانشجو و چه کاری در کلیت پروژه لازم هست و برابر ان مکاتبه کرد و اگر لازم بود پروپوزال نوشت. یعنی کاریست که فراتر از ارسال رزومه و ریز نمرات و ... اینهاست باید دانشجو بتواند نشان دهد در قالب پروژه چه کاری میکتواند بکند که هم پروژه را جلو ببرد و هم برای خودش از ان برای دکتری استفاده کند.

امید که هرچه زودتر جوابهای مثبت بگیرید و راهی شوید.

نقل قول نوشته اصلی توسط saberzi نمایش پست ها
    بنده برای دکتری قصد اپلای دارم. کلا به شخصه تا حالا از هر 10 ایمیل یدونه جواب گرفتم. جوابها هم چهار حالت داشت: پوزیشن نداریم در حال حاضر، رزومت خیلی خوبه نگهش میدارم هروقت پوزیشن گرفتم بهت ایمیل میدم، رزومت خوبه اما من فاند ندارم و سلف باید بیای و نوع چهارم ایمیلتو فوروارد میکنم واسه همکارم که پوزیشن داره( این حالت فکر کنم سرکاریه چون تا حالا هرکی بهم این جواب رو داده از همکارش خبری نشده.). نکته ای که هست من فقط تو اروپا دنبال استاد دارم میگردم. اونم محدود به چندتا کشور خاص(هلند، دانمارک، اتریش، آلمان، سوئد). یه مدت به کانادا و آمریکا ایمیل میزدم اما جوابی اصلا نگرفتم. کدوم کشورهای اروپایی دیگری خوبه بنظر دوستان که بشه راحتتر پذیرش گرفت ؟

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Member cheshideh86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Science and Engineering

سلام دوستان عزیز
    وقتی یکی از دانشگاههای استرالیا قبل از اعلام نتایج اسکولارشیپ درخواست میکنه که مدارک رو پست کنیم یعنی احتمالی برا قبولی هست ؟ یعنی اینکه انتخاب نهایی کردند که گفتن مدارک رو پست کنید؟ یا اینکه اینو به همه میگن؟

Junior Member

سلام و وقت بخیر. 2تا سوال دارم
    یکی اینکه اگر کسی فاند نداشته باشه(مثلا استاد فاند نداره) بخواد بره باهاش کار کنه، تمام هزینه های تحصیلش پای خودش هست، حالا این شانس وجود داره توی دانشگاه پوزیشن TA یا RA بخواد بگیره تا مقداری از هزینه ها رو بتونه بده،یا نه؟
    سوال دومم اینه، اگه بخوایم برای اپلای 2020 اقدام کردش، از الان میشه ایمیل زد یا نه زوده فعلا؟
    ممنون میشم

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

برای سوال اول شما بستگی دارد به برنامه های دانشگاه و استاد و شرایط تدریس و استخدام آنها. دانشگاه به دانشگاه فرق میکند. وقتی با استاد صحبت میکنید جزییات را برای آن دانشگاه بپرسید.

سوال دوم: الان وقت خیلی خوبی برای بیشتر دانشگاهها هست. وب سایت آنها را برای تقویم دانشگاه نگاه کنید. عمده دانشگاهها برای فاند در ژانویه و فوریه میبندند.

انگلستان این دو هفته سر راه شاید خوب نباشد برای اینکه حالت اعتصاب هست و خیلی اساتید در اعتصاب شرکت میکنند.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط mesdaghis نمایش پست ها
    یکی اینکه اگر کسی فاند نداشته باشه(مثلا استاد فاند نداره) بخواد بره باهاش کار کنه، تمام هزینه های تحصیلش پای خودش هست، حالا این شانس وجود داره توی دانشگاه پوزیشن TA یا RA بخواد بگیره تا مقداری از هزینه ها رو بتونه بده،یا نه؟
    سوال دومم اینه، اگه بخوایم برای اپلای 2020 اقدام کردش، از الان میشه ایمیل زد یا نه زوده فعلا؟
    ممنون میشم

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mesdaghis نمایش پست ها
    ممنون میشم
    جواب سوال اولتان اینستکه مواردی که ذکر کردید شامل TA, RAو... همان فاندینگ پکیج است و اینکه استاد از همین طریق فاند دانشجو را تامین میکند. برخی اسکالرشیپها و فاندهای اکسترنال هم وجود دارد که محدود و رقابتی است. بعد از امدن هم امکان پیداکردن اشتاد و تغییر از کورس بیس به پروژه محور به عنوان نمونه یا تامین تمام و بخشی از فاند به همین روشها هست اما شانس بالایی ندارد. به ویژه اگر رزومه قوی یا بالاتر از متوسط نداشته باشید. توصیه میشود در هرشرایط توان تامین مالی حداقل یکی دو ترم را داشته باشید اگر به هرعلت تامین فاند را قبل از ورود تضمین نکرده باشید. بهترین حالت در هرحال اینستکه با تقویت رزومه و زبان و جستجوی بیشتر یک موقعیت با فاند قبل از ورود به دست اورید اگر تامین هزینه به صورت شخصی برایتان مشکل است.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

سلام دوستان، اینکه استادی در جواب ایمیل، میگه: "در حال حاضر پوزیشن ندارم ولی در صورتی که فراهم بشه با شما تماس میگیرم"، واقعا احتمالش هست تماس بگیره یا اینکه این فقط یه تمپلیت آماده ست که به همه میزنن؟ یه استادی ایمیل زیر رو برام فرستاده:

Dear Mr X,
    Thank you for your interest in my work. Unfortunately, I have no position available at the moment. If something comes up, I’ll contact you.
    Best regards,

منظور بنده اینه که تا حالا کسی این تجربه رو داشته که استادی بهش گفته باشه در صورت داشتن پوزیشن تماس میگیرم، و بعد از یه مدت واقعا باهاش تماس گرفته باشه؟؟

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

به نظر من احتمال اینکه استادی اینرا به دانشجو بنویسند و عمل هم بکنند کم نیست.

با اینحال این متن خیلی از دید من حاکی از قول قوی نیست به خصوص اگر بین شما و استاد مکاتبه متعدد و مصاحبه و .... انجام نشده باشد. پیشنهاد میکنم از ایشان تشکر بفرمایید و همزمان با اساتید دیگر هم تماس بگیرید.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط yazdani101 نمایش پست ها
    سلام دوستان، اینکه استادی در جواب ایمیل، میگه: "در حال حاضر پوزیشن ندارم ولی در صورتی که فراهم بشه با شما تماس میگیرم"، واقعا احتمالش هست تماس بگیره یا اینکه این فقط یه تمپلیت آماده ست که به همه میزنن؟ یه استادی ایمیل زیر رو برام فرستاده:

Dear Mr X,
    Thank you for your interest in my work. Unfortunately, I have no position available at the moment. If something comes up, I’ll contact you.
    Best regards,

منظور بنده اینه که تا حالا کسی این تجربه رو داشته که استادی بهش گفته باشه در صورت داشتن پوزیشن تماس میگیرم، و بعد از یه مدت واقعا باهاش تماس گرفته باشه؟؟

Keep Calm and APPLY ON

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)