صفحه 211 از 217 نخستنخست ... 111161201202203204205206207208209210211212213214215216217 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,101 تا 2,110 , از مجموع 2166

موضوع: جواب ندادن استادها

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : جواب ندادن استادها

سلام دوست عزیز

پیشنهاد میکنم حتما در ایملتان بفرمایید چرا این استاد را انتخاب کرده اید. اشاره به کارهایشان بفرمایید و در مورد پروژه دکتری که میخواهید کار کنید توضیح بدهید.

یک کمی مارکتینگ گاهی لازم است با هیجان تر بنویسید ...

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط nakhoda_shahed نمایش پست ها
    سلام

رزومه من حداقل ها رو داره، معدل فوق و كارشناسيم 18 و 17 هست. دو تا ISI دارم. ولي هيچ استادي تو كانادا بهم جواب مثبت نداده. به حدود 30 نفر فرستادم و دو سه نفر گفتن دانشجو نميگيريم، بقيه هم كه كلا هيچي. دليل خاصي داره؟ بايد چكار كنم؟

متن ايميلم اينه؟

Dear Professor ...

Investigating your professional Homepage, I found my expertise and interests in close compatibility with yours. It would be appreciated if you have a look trough my attached CV and let me know if there is any chance for me to continue my education under your supervision.
    I will be available via mobile phone and email, any time at your convenience.
    Thanks in advance for your time and consideration.

Sincerely Yours,
    ...

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Food science and technology

سلام من به اساتید ایمیل میدم جواب نمیدن خودم فکر میکنم به خاطر معدلمه. معدل ارشدم در گواهی موقت 15.22 بدون پایان نامه هست. آیا نمره پایان نامه در معدل محاسبه میشه؟ الان مک گیل و مانیتوبا زدن ارشد بالای 3.4 میخوان شامل من میشه؟
    به ایمیل زدن ادامه بدم یا برم سراغ دانشگاههای اروپا با شرایط معدل ملایم تر.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط vaez2016 نمایش پست ها
    سلام من به اساتید ایمیل میدم جواب نمیدن خودم فکر میکنم به خاطر معدلمه. معدل ارشدم در گواهی موقت 15.22 بدون پایان نامه هست. آیا نمره پایان نامه در معدل محاسبه میشه؟ الان مک گیل و مانیتوبا زدن ارشد بالای 3.4 میخوان شامل من میشه؟
    به ایمیل زدن ادامه بدم یا برم سراغ دانشگاههای اروپا با شرایط معدل ملایم تر.
    دوست عزیز ربطی به معدل و چیزی نداره
    البته که دانشگاهی مثل مک گیل قبول شدن درش واقعا راحت نیست.
    اپلیکنتها چندین برابر شده در دنیا خیلی از اساتید اصلا باز نمیکنن ایمیل رو.
    شما به هر کی رسید ایمیل بدید به خصوص پوزیشن باشه

Junior Member

سلام.
    من برای یکی از اساتید UBC ایمیل دادم. رزومه خوبی دارم. از حل تمرین درس تخصصی در کارشناسی تا انجام 3 پروژه مرتبط و ثبت یه اختراع مرتبط. نمره هم فعلا 3.26 هست که اگه فقط دو سال آخر مد نظر باشه، تقریبا 3.8 میشه. دانشگاه دولتی
    استادی که ایمیل دادم، با میل ترکر دیدم که سه بار ایمیلمو خوانده، ولی جواب نداده بعد از 6 روز.
    به نظرتون استاد نظرش مثبت میتونه باشه که سه بار دیده و هنوز هیچ چی نگفته؟
    میخوام برا master اقدام کنم.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ali246 نمایش پست ها
    سلام.
    من برای یکی از اساتید UBC ایمیل دادم. رزومه خوبی دارم. از حل تمرین درس تخصصی در کارشناسی تا انجام 3 پروژه مرتبط و ثبت یه اختراع مرتبط. نمره هم فعلا 3.26 هست که اگه فقط دو سال آخر مد نظر باشه، تقریبا 3.8 میشه. دانشگاه دولتی
    استادی که ایمیل دادم، با میل ترکر دیدم که سه بار ایمیلمو خوانده، ولی جواب نداده بعد از 6 روز.
    به نظرتون استاد نظرش مثبت میتونه باشه که سه بار دیده و هنوز هیچ چی نگفته؟
    میخوام برا master اقدام کنم.
    اگر نظرش مثبت باشه جواب میده. اگر جواب نده یعنی نظرش مثبت نیست.

Junior Member

سلام.
    من دو تا سوال دارم. اولی اینکه وقتی به یه استادی میل می زنیم و جواب نمی ده، بعد یک هفته می تونیم دوباره میل بزنیم؟ مثلاً ریماند کنیم که قبلا میل زدیم جواب نداده؟ یا اینکه کلا بیخیال اون استاد بشیم؟
    سوال دوم اینکه به یکی از اساتید UBC میل دادم و اینطوری جواب داد There are several great people in the department you could work with. I will be teaching a grad course in first term (Fall 2020). I look forward to seeing your application. و اسم 2تا استاد دیگه رو نوشته. حالا من چه جوابی بهش بدم و چطوری بگم فاند می خوام؟

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

ولی اینکه وقتی به یه استادی میل می زنیم و جواب نمی ده، بعد یک هفته می تونیم دوباره میل بزنیم؟ مثلاً ریماند کنیم که قبلا میل زدیم جواب نداده؟ یا اینکه کلا بیخیال اون استاد بشیم؟

از دید من بعد از یکی دو هفته ایرادی ندارد که پیگیری بفرمایید. اگر جواب ندادند پیگیری شاید دیگر جایی نداشته باشد. اگر اساتید متععدی هستند که جواب نمیدهند پیشنهاد میکنم در متن و محتوی نامه تغییراتی داده بشود.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط pixy نمایش پست ها
    سلام.
    من دو تا سوال دارم. اولی اینکه وقتی به یه استادی میل می زنیم و جواب نمی ده، بعد یک هفته می تونیم دوباره میل بزنیم؟ مثلاً ریماند کنیم که قبلا میل زدیم جواب نداده؟ یا اینکه کلا بیخیال اون استاد بشیم؟
    سوال دوم اینکه به یکی از اساتید UBC میل دادم و اینطوری جواب داد There are several great people in the department you could work with. I will be teaching a grad course in first term (Fall 2020). I look forward to seeing your application. و اسم 2تا استاد دیگه رو نوشته. حالا من چه جوابی بهش بدم و چطوری بگم فاند می خوام؟

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

ولی اینکه وقتی به یه استادی میل می زنیم و جواب نمی ده، بعد یک هفته می تونیم دوباره میل بزنیم؟ مثلاً ریماند کنیم که قبلا میل زدیم جواب نداده؟ یا اینکه کلا بیخیال اون استاد بشیم؟

از دید من بعد از یکی دو هفته ایرادی ندارد که پیگیری بفرمایید. اگر جواب ندادند پیگیری شاید دیگر جایی نداشته باشد. اگر اساتید متععدی هستند که جواب نمیدهند پیشنهاد میکنم در متن و محتوی نامه تغییراتی داده بشود.

پایدار باشید

خیلی ممنونم از راهنماییتون. از 4 تا استادی که میل زدم یکیشون جواب داده که نوشته بودم اینجا. درست می فرمایین متن ایمیل رو باید تغییر بدم.
    در مورد بحث فاند چطور؟ به استادی که یه جواب خیلی کلی می ده، میشه گفت فاند می خوام؟

ApplyAbroad Superstar

خواهش میکنم کار مهمی نبود.

فاند یک بخش جدایی ناپذیر از تحصیل دکتری است و حتما در مراحل اول مکاتبه باید هم برای شما و هم استاد شرایط آن روشن باشد. بنابراین هر موقع کار کمی پیشرفت کرد- که ممکن است همان ایمیل های اول و دوم حتی باشد- و علایم شروع همکاری را مشاهده کردید شرایط فاند را سوال بفرمایید و شرایط مالی خودتان را هم توضیح بدهید.

من متوجه شده ام بچه های ایرانی فکر میکنند که صحبت از فاند خوب نیست یا خجالت میکشند و .... در دکتری فاند بسیار مهم و بعد از تعیین و حل و فصل موضوع مساله دوم است. همانطور که سوخت ماشین بنزین است سوخت دکتری فاند برای دانشجو است. برای مسافرت رفتن بنابراین همانقدر که شرایط ماشین مهم است شرایط وجود سوخت هم مهم است.

حتما وقتی علایم همکاری را دیدید خیلی صادقانه روشن و صریح به استاد بفرمایید شرایط فاند ها را توضیح دهند چون مثلا برای شما امکانات مالی فراهم نیست. که تقریبا برای بسیاری از دانشجوهای دنیا هم فراهم نیست. دکتری در انگلستان که من هستم حدود 2 ملیارد تومان ایران دست کم هزینه دارد. دست کم! بچه های اروپایی و انگلیسی و امریکایی هم که من فراوان میبینم حتی یک مورد سلف فاند نیستند همه یا از مملکتشان یا بورسیه های خود دانشگاهها و منابع دیگر تغذیه میشوند.

حتما سوال بفرمایید و این کار بدی نیست. که اگر نکنید نشانه این است که از دکتری اطلاعات زیادی ندارید! و ان موقع استاد از خودش میپرسد چرا این را نمیپرسد؟ اصلا میداند دارد چه کار میکند؟

HTH

نقل قول نوشته اصلی توسط pixy نمایش پست ها
    خیلی ممنونم از راهنماییتون. از 4 تا استادی که میل زدم یکیشون جواب داده که نوشته بودم اینجا. درست می فرمایین متن ایمیل رو باید تغییر بدم.
    در مورد بحث فاند چطور؟ به استادی که یه جواب خیلی کلی می ده، میشه گفت فاند می خوام؟
    ویرایش توسط susighton : February 19th, 2020 در ساعت 03:10 PM

Keep Calm and APPLY ON

Junior Member

با سلام
    من براییک دانشگاهی در کانادا ایمیل زدم چند تا استادش و بعد از چند روز یکی از اساتید جواب داد و گفت که میتونم سوپروایزت کنم و اپلای کن تا کمیته نظرشو بدهو منم کاراتو پیگیری میکنم.
    منم ایمیل زدم تشکر کردم و یک مشکلی داشتم در مورد زبان که بهشون گفتم و گفتم من باز مراحل رو از کمیته میپرسم و خبرشو به استاد میگم. و بعدش به کمیته ایمیل زدم و مشکل رو تقریبا حل کردم و به استاده دوباره ایمیل زدم که من مشکل رو با کمیته در میون گذاشتم و مشکلی نیست. و ازش پرسیدم که باری کدوم ترم اپلای کنم؟ و الان چند روزه خبری ازش نیس و جواب نمیده. ممکنه که منصرف شده باشه از برداشتن من؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)