صفحه 3 از 217 نخستنخست 1234567891011121353103 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 2166

موضوع: جواب ندادن استادها

Junior Member

پیش فرض پاسخ : جواب ندادن استادها

نقل قول نوشته اصلی توسط goodgirl
    اول اينكه بايد استادها رو درست انتخاب كنيد كه تحقيقاتشون بخوره ...

بعد نحوه نوشتن ايميل خيلي خيلي مهمه...بهترين كار اينه كه براي هر استاد يه ايميل جدا بنويسيد ... البته مسلما خيليهاش مشترك ميشه ولي بايد در ايميل به يه سري ويژگيهاي خاص اون استاد يا پروژه هاش و مقالش اشاره كنيد... مثلا من از اين پروژه تون خوشم اومده و به background‌من ميخوره يا ...

تا جاي ممكن با ايميل دانشگاهي بفرستيد....

همچنين مختصر و مفيد...
    كاملا موافقم. ايميل به صورت تمپليت كاملا تابلو است و معمولا هم استادا اگه جواب بدن، جواب سر بالا ميدن. حتما با توجه به زمينه كاري و كارهاي اون استاد خاص ميل رو بنويس و بگو كه من به اين دلايل ازت خوشم اومده و به اين دلايل ميتونم تو lab شما fit بشم. اين قسمت دوم هم خيلي مهمه. به قول يكي از دوستان كه رفته بود اون ور و روش خوندن ايميل ها رو از طرف استادا ديده بود، خودتون رو بايد advertise كنين...! اصلا استفاده از تمپليت رو توصيه نميكنم.
    در كنار اين مورد به نظر من از ايميل دانشگاه يا محل كار استفاده كني و gmail و yahoo و اينا نزني. خيليها فيلتر ميكنن اينا رو.

موفق باشي....

atousa
    Guest

چی میگین بابا. advisor من جواب email هامو نمی ده. البته رسیدگی میکنه ولی خودش تا حالا بهم به غیر از دفعه ی اول که گفت می خوای بیای یا نه email دیگه ای نزده. منم قبلا بهش mail نزده بودم خودش دفعه ی اول email زد. خلاصه اینکه بعضی استادا دیر جواب میدن بعضیا هم اصلا جواب نمیدن.

Junior Member

من واقعا از دوستان تعجب میکنم که اینقدر بیخودی خوشبینند.
    این جیزهایی که میگم در مورد دانشگاههای 1-30 رشته ما در سال گذشته در امریکا صدق میکرد:

1.استادهای rank یک تا ده خیلی بعیده که mail یک دانشجو رو جواب بدن. مگر اینکه خوش شانس باشی و میلت رو بخونند و خیلی خیلی خیلی خفن باشی. مثلا تنها کسی که از Berkeleyجواب داشت معدلش 19.5 بود و استاد ایرانی که اونو گرفت فارغ التحصیل دانشکده خودمون بود و دقیقا میدونست که نمره 19 الکترونیک 2 که تو کارنامه اون طرف بود با اون استاد خاص چه مفهومی داره. البته من هم با معدل 18.5 یه جواب "I encourage you to apply..."از Austin داشتم ولی استاده آخر fundنداد. کلا این جوابهای خنثی خیلی فرقی با بی جوابی ندارند. خلاصه اینکه بهتره برای این دانشگاه ها کار رو به Admission Commitee واگذار کنی و رCV ت رو قوی کنی.

2.استاد های بقیه دانشگاه های امریکا اگه ایرانی نباشند خیلی کم جواب میدن. آمار من اینطوری بود که ازهر 25تا استاد غیر ایرانی :
    - 19تاشون اصلا جواب نمیدن
    -2 تاشون میگن برای Fallهیچ Opening جدیدی ندارن
    -3تاشون میگن وضعت خوبه I encourage you to apply
    -1 یشون میگه رزومت خوبه و یه درخواست ازت میکنه مثلا میپرسه GRE دادی و چند شدی یا اینکه فلان درسی که تو email ت نوشتی تو پروژش در چه زیر شاخه ای کار میکردی یا اینکه میگن یه قرار بذار بهت زنگ بزنم یا.... . این جوابه که خوبه!

3. استاد های ایرانی کلا خیلی بهتر جواب میدن. به احتمال 30-40% میلت رو جواب میدن و اگر به کارشون بخوری میگرنت. منتها چون تعدادشون اونقدرها زیاد نیست اگه نخواهی علاقت رو کنار بذاری با مشکل مواجه میشی و دانشگاه هات محدود میشن. اما اگه مثل غالب بچه ها CV ت رو تغییر بدی و خودت رو به عنوان عاشق interest های اون ثابت کنی خیلی دستت باز میشه. من خودم چون تو شاخه ای که دوست داشتم استاد ایرانی خیلی کم بود بیشتر با هندیها و چینیها و امریکاییها ارتباط داشتم.

یه چیزی رو در پایان بگم : مرگ Apply وقتی نیست که mail زیادی زدی و جواب خوب نگرفتی, وقتیه که از این جواب نگرفتن ناامید بشی. پس خیالت راحت : این روالشه. آخرش به خوشی تموم میشه!
    البته راهنماییهایی که دوستان در مورد متن نامه و زمان نامه و.... گفتن همش درسته و شانست رو زیاد میکنه. من که با آزمون و خطا به همین نتایج رسیدم!
    موفق باشی

atousa
    Guest

کاملا موافقم. به غیر از استادای ایرانی. اصلا قابل اعتماد نیستند. حرف بقال سر کوچه معتبر تر از حرف اساتید ایرانیه.

Junior Member

استاد های ایرانی یه مشکل دارند و اون اینه که دودره بازی هاشون رو از ایران همراه خودشون بردند. خیلی خوب جوابemail میدن منتها اون جوابی که به تو میدن رو به سه نفر دیگه هم میدن. بعد هم میپیچونند . یکی از کسایی که الان اونجاست میگفت که اونها گرگ بارون دیده اند : همونطوریکه ما راحت میپیچونیم اونها هم راحت زیر حرفشون میزنند. ولی به هر حال به قول یکی از استادها:
    You have your own risks and we have our own risks

Junior Member

فکر کنم یکی از اهداف کسانی که برای ادامه تحصیل یا زندگی میخوان برن خارج از ایران، فاصله گرفتن از این بازی های رایج در ایران و جهان سوم باشه. فکر نمی کنین استادای ایرانی که این طور که گفتین فکر میکنن اصلا ارزش معاشرت هم ندارن؟؟؟؟!!!!!

بهتره که اینطور سخت در مقابل استادای ایرانی اونطرفه آب موضع نگیریم. بطور نمونه من با سه استاد ایرانی که دو تا از آمریکا و یکی از کانادا بود راهنماییهای خوب و بجایی گرفتم. این مسئله نسبیه.
    اگر یک فلج مادرزاد قهرمان دو ماراتن نشود، مقصر خودش است. (سارتر)

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mahyar287
    بهتره که اینطور سخت در مقابل استادای ایرانی اونطرفه آب موضع نگیریم. بطور نمونه من با سه استاد ایرانی که دو تا از آمریکا و یکی از کانادا بود راهنماییهای خوب و بجایی گرفتم. این مسئله نسبیه.

منظورم استادایی بود که mhghaed گفت: "استاد های ایرانی یه مشکل دارند و اون اینه که دودره بازی هاشون رو از ایران همراه خودشون بردند. "

Junior Member

به Navidf :
    قطعا اینطور فکر نمیکنم. مشکل بی وفایی استاد های ایرانی بخاطر یه چیز کلیه و اون اینه که ما ایرانیها Bug اپلای هستیم! جدی میگم. کافیه برید تو فروم های هندی ها و ببینید اونها چه میکنن. جاهایی رو میگیرن که ما تو رویا هم نمیتونیم بریم . رشته های علوم انسانی رو Master با فاند میگیرند. ولی : هدفشون معلومه: پول
    از اون طرف اکثر ما فقط میدونیم که "ترم Apply شروع شده" . نتیجش این میشه که n جا Applyمیکنیم در m گرایش مختلف با p استاد مختلف که در p رشته کار میکنند و به همشون ok میدیم و اونهاییشون که ما رو میشناسن مجبورن مثل خودمون research و تعهد و... رو کنار بذارن و فقط به این فکر باشن که چطوری میتونن اون جاهای خالی که تو گروهشون دارند رو با خیال راحت پر کنند.
    یه بنده خدایی وقتی Admission امریکا اومد به استاد کانادایی mail زد که فاندش رو بده به یکی دیگه . بیچاره استاده داشت شاخ در می آورد. در حالیکه اون دانشجو واقعا کاری نکرده بود که به ضررش باشه!

بچه‌ها بیایید در مقابل هموطنای خودمون هرچقدر بد هم موضع نگیریم. چ.ن من تا حالا از یک استاد ایرانی جواب خوب که نه ولی جواب گرفتم حداقل گفته که ما واسه بهار اسکولار شیپ نداریم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)