صفحه 30 از 217 نخستنخست ... 20212223242526272829303132333435363738394080130 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 291 تا 300 , از مجموع 2166

موضوع: جواب ندادن استادها

Member ashkan_mc آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    آلمان

پیش فرض پاسخ : نتایج پذیرش در فنی و مهندسی، 2010

والا در مورد تلفن ، یکی از دوستان من که برق بود به من می گفت اول از 3 4 تا دانشگاه ریجکت شد .... بعد شروع کرد به تلفن کردن و به 3 - 4 تا دانشگاه به استادهاشون تلفن کرد و دقیقاً از همون ها فاند کامل گرفت ... و به من گفت الان پشیمونه که چرا فقط به 3 - 4 تا دانشگاه تلفن کرده ...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Optics, University of Central Florida

نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan_mc نمایش پست ها
    والا در مورد تلفن ، یکی از دوستان من که برق بود به من می گفت اول از 3 4 تا دانشگاه ریجکت شد .... بعد شروع کرد به تلفن کردن و به 3 - 4 تا دانشگاه به استادهاشون تلفن کرد و دقیقاً از همون ها فاند کامل گرفت ... و به من گفت الان پشیمونه که چرا فقط به 3 - 4 تا دانشگاه تلفن کرده ...
    این دیگه از اون دروغای شاخداره. ولی بهر حال زنگ زدن رو من هم توصیه میکنم. به شرطی که با استاد هماهنگ شده باشه

ApplyAbroad Veteran
    aminp30 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE

نقل قول نوشته اصلی توسط bijanh_2006 نمایش پست ها
    بله در هر موردی استثنا وجود داره،و دوستان شما احتمالا رزومه خیلی قوی داشتن که تونستن پذیرش بگیرن،در مورد دوم هم اینطور نیست که ایمیل های قبلی اصلا خونده نشن،اینقدر ماشینی فکر نکنید،استاد هم یه ادمه مثل همه،اگه نیاز داشته باشه دنبال بهترین می گرده و همه ایمیل ها رو حتی در چند ثانیه چک میکنه و از کاور لتر یه چیزایی می فهمه،و بوده که استاد بعد از یک ماه به کسی جواب داده ولی نه به خاطر تعداد زیاد ایمیل که اگه جوابش مثبت بود همون اولی کار خودش رو میکرد،از دوستان زیادی شنیدم که جواب رو با ایمیل اول گرفتن،ولی خب استثنا وجود داره همیشه
    در تاييد فرمايش دوستمون، من خودم از يه استادي از بالاترين دانشگاهي كه اپلاي كردم، حدود 40 روز بعد!! جواب برام اومد. اصلا كلا يادم رفته بود كه براي اون هم ايميل زده بودم! ولي از اون به بعد چند هفته يك بار باهاش در تماس بودم.
    راستي دوستان داريم از بحث اين تاپيك دور ميشيم!

ApplyAbroad Superstar amir110 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ce.sharif نمایش پست ها
    تلفن کردن به استادها در اغلب اوقات نتنها کمکی نمی کنه بلکه باعث از دست رفتن هرگونه شانس باقیمونده هم میشه.
    شاید استاد میل شما رو به دلیل کمبود وقت نخونه ولی تلفن کردن برای این موارد کاری بر خلاف اخلاق اکادمیکه و بی ادبی شما برداشت میشه.
    البته احتمال (خیلی خیلی کم) اینکه فایده داشته باشه رو انکار نمی کنم ولی در کل تنها تاثیرش از بین رفتن همون شانس کوچیک باقیمونده و البته بالا رفتن پول تلفن شما خواهد بود.
    جواب میل نگرفتن و بعد پذیرش گرفتن از همون استاد چیزه رایجی هست اما هیچ ربطی به تاثیر تلفن زدن نداره.
    پیشنهاد می کنم به میل زدن ادامه بدید البته احتمالا باید روی موضوع و متن نامتون بیشتر کار کنید. (توی تاپیک های دیگه به این موضوع پرداخته شده)

من بهتون توصیه میکنم قبل از ای میل زدن به استاد باهاشون تلفنی هماهنگ کنید و امادشون کنید(من که از جواباشون فهمیدم این کار نه تنها زشت نیست خیلی هم استقبال میکنند) و بعدش رزومه تون رو براش بفرستین،من این کار ور کردم و از 10 تا استاد 7 تاشون جوابمو در کمتر از 4-5 روز دادن و واقعا معلوم بود cvمن رو خوندن.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : جواب ندادن استادها

تلفن زدن کار صحیحی نیست. ایمیل بهترین کار و شرافتمندانه ترین هست. فرض کنید شما استاد باشید و در اتاق کارتون نشستید و تلفن خودتون(یا در بعضی موارد منشی تون) مرتبا زنگ می خوره و بیشتر این زنگ ها از طرف ایرانی هاست. مسلما نسبت به همه ایرانی ها بدبین می شوید. ضمن اینکه در تماس تلفنی نمی تونید مطالب رو کامل بگید.
    ایمیل بفرستید. ایمیلتون هم کوتاه باشه. در داخل ایمیل یک لینک به صفحه شخصیتون بگذارید. توی صفحه شخصیتون هم اطلاعات کامل در مورد خودتون و فعالیت های علمیتون بگذارید. سعی کنید که صفحه شخصیتون ساده و مرتب به لحاظ دسته بندی مطالب باشه.
    در ایمیل در حد یک پاراگراف به معرفی خودتون و علایق پژوهشیتون بپردازید. یک پاراگراف در مورد دستاوردهای علمیتون(بهتر است در مورد اون هایی که مرتبط با علایق پژوهشیتون هست صحبت کنید) صحبت کنید. و یک پاراگراف هم در مورد پروژه های استاد(کسی که دارید بهش ایمیل می زنید) و میزان علاقتون بنویسید. این پاراگراف آخر خیلی مهم هست. باید نشون بدید که با مقالات طرف و کارهای قبلیش آشنا هستید و احینا می تونید توی تکمیلش کمک کنید.
    منظورم از پاراگراف حداکثر سه یا چهار خط مطلب هست.
    کلا مشخصه که با حرف های بلا شما توی یک ایمیل بهتر می تونید تاثیر گذار باشید تا توی یک تماس تلفنی. معمولا می گویند که اگر تا 10 روز استاد به ایمیل شما جواب نداد شما بعد ده روز دوباره بهش ایمیل بزنید. صبور باشید و لطفا در هرتماس با یک دانشکده فقط به یک استاد ایمیل بزنید. اگر مثلا بیست روز شد و شما به یک استاد دو بار ایمیل زدید و جواب نداد بعدا به استاد دوم از همون دانشکده ایمیل بزنید. توجه داشته باشید که اگر شما رزومه خوبی داشته باشید اصلا ایمیل به استاد کار خیلی ضروری و تاثیرگذاری در پذیرش نیست. فقط باعث میشه که خیل خودتون راحت تر بشه.
    ببخشید که طولانی شد. این ها تجربایت شخصی بنده بود که خوشبختانه هم موفقیت آمیز بوده. به امید موفقیت همه دوستان.

ApplyAbroad Veteran
    sajad_m آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer engineering - Software

من برای 11 استاد در دانشگاه EPFL برای دکتری کامپیوتر میل زدم 2تاشون گفتن دارن بازنشست میشن دانشجوی دکتری نمیگیرن ولی باقی جوابی ندادن الان هم بیشتر از 2هفته از فرستادن میل میگذره.

چیکار کنم ؟
    A man does what he must - in spite of personal consequences, in spite of obstacles and dangers and pressures - and that is the basis of all human morality
    Winston Churchill

Junior Member

اساتید معمولا با هم ارتباط دارند. شما وقتی یک دفعه برای 13 تا استاد میل می زنی، اینا اگر با هم صحبت کنند ممکنه احساس بدی راجع به شما پیدا کنند و هیچ کدوم رغبت نکنند جواب بدهند. باید به اساتیدی که علایق مشترک باهاتون دارند اونم به صورت تک تک و در فاصله های زمانی حداقل 10 روز میل بزنی. این مسئله در مورد دانشگاه های خوب خیلی جدی تر هست. وقتی به تعداد زیاد به یک باره ایمیل می زنی ممکنه اسپم بشی.
    من واقعا توصیه می کنم که هدفمند و حالا با فرمتی که تو پست قبلیم گفتم و یا هر فرمت دیگری که دوستان پیشنهاد داده و نتیجه گرفته اند (اخیرا) به اساتید ایمیل بزنید.

Junior Member hurricane آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sharif_Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط safir نمایش پست ها
    اساتید معمولا با هم ارتباط دارند. شما وقتی یک دفعه برای 13 تا استاد میل می زنی، اینا اگر با هم صحبت کنند ممکنه احساس بدی راجع به شما پیدا کنند و هیچ کدوم رغبت نکنند جواب بدهند. باید به اساتیدی که علایق مشترک باهاتون دارند اونم به صورت تک تک و در فاصله های زمانی حداقل 10 روز میل بزنی. این مسئله در مورد دانشگاه های خوب خیلی جدی تر هست. وقتی به تعداد زیاد به یک باره ایمیل می زنی ممکنه اسپم بشی.
    من واقعا توصیه می کنم که هدفمند و حالا با فرمتی که تو پست قبلیم گفتم و یا هر فرمت دیگری که دوستان پیشنهاد داده و نتیجه گرفته اند (اخیرا) به اساتید ایمیل بزنید.
    موافقم که نباید همزمان به چند استاد ایمیل زد. اما تجربه شخصیم میگه با توجه به اینکه استاد ها کم جواب می دن، کار بی فایده ای هست که شما ده روز منتظر جواب یه استاد باشید. عموم استادا هر روز ایمیلشون رو چک می کنن و اگه خواسته باشن جواب بدن معمولاً ظرف کمتر از 24 ساعت جواب می دن. به نظر من هر سه تا چهار روزی به یه استاد میل بزنین. سعی کنین حتماً یه جدول درست کنین که بدونین به کیا ایمیل زدین. چون تعداد دانشگاه ها و استادا که بالا می ره واقعاً گیج میشین.
    بر اساس همون تجربه شخصی (!) سعی کنین زمانی میل بزنین که حدود 6-7 صبح اونا باشه. ترجیحاً روز شنبه و یکشنبه هم نباشه.
    تکراری... قفل شد !!!!!!! (not serious)

دو تجربه من را هم داشته باشید که خیلی کمکتان می کند:

1- به استادی در یک دانشگاه ایمیل زده بودم که اصلا جواب نداد، در حالی که زمینه کاری ما یکی بود. با این حال apply کردم.
    بعد چند ماه بعد که خودم را برای یک دانشگاه دیگه آماده کرده بودم، یکدفعه نامه پذیریش بدون حتی ایمیلی (نه از استاد نه از دانشگاه) می یاد Full Fund، هم TA هم RA و هم scholership .
    جالب اینکه supervisor هم همان استاد هست!

2- به استادی ایمیل زدم، فورا جواب مثبت داد که apply کن، با چند ایمیل دیگر طی همان هفته.
    سپس بعد از 3 ماه که مدارک رسید و موقع جواب شد، استاد به ایمیل هایم دیگر پاسخی نمی داد، حتی نمی گفت که رسیدگی کرده!
    بعد از چند هفته معلوم شد استاد قبلا توصیه به دپارتمان کرده بود و پذیریش شده بودم.

نتیجه اخلاقی: پس این طور فکر نکنید که ایمیل اگر برای استادی فرستاید و جواب نداد، نشاندهنده این باشد که شما را قبول نکرده!

Junior Member

دلیل اصلی که میگن 10 روز اول حجم بالای ایمیل هایی است که استادا می گیرند و نمی تونند همه رو به موقع جواب بدهند و دوم دلیل اخلاقی است. یکی از اساتید یکی از دانشگاه های خوب که بعد از دو هفته جواب ایمیل من رو داد(بعد از ایمیل دومم) گفت که من فقط روزی 12 ایمیل دارم از ایران می گیرم. شما ممکنه که اگر صبر نکنی و به یک استاد دیگه توی همون دانشکده سریع ایمیل بزنی شانس خودت رو کم کنی و هر دو استاد رو از دست بدی. دلیل بعدی هم اخلاقی است و اینکه ما خودمون رو به زحمت بندازیم بهتر از اینه که استادا رو به زحمت بندازیم و بعدا هم خدایی نکرده به عنوان ملت مزاحم شناخته بشیم.
    همانطور که گفتم واقعا این ایمیل زدن اگر شما شرایط خوبی داشته باشی تاثیر چندان مهمی در پذیرش شما نداره. در این رابطه در مورد 30 تا دانشگاه اول آمریکا توی مهندسی کاملا اطمینان دارم. چه استاد جواب داد و چه نداد زیاد به هیچ چی مطئن نباشید. اما همیشه امیدوار باشید. اینا همش تجربه شخصی بود که البته از تجربیات و نصیحت های سایر دوستانم هم بهره گرفته بودم. برای خودم جواب داده بود گفتم با سایر دوستان هم مطرح کنم.
    موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)