صفحه 31 از 217 نخستنخست ... 21222324252627282930313233343536373839404181131 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 301 تا 310 , از مجموع 2166

موضوع: جواب ندادن استادها

پیش فرض پاسخ : جواب ندادن استادها

نقل قول نوشته اصلی توسط safir نمایش پست ها
    همانطور که گفتم واقعا این ایمیل زدن اگر شما شرایط خوبی داشته باشی تاثیر چندان مهمی در پذیرش شما نداره. در این رابطه در مورد 30 تا دانشگاه اول آمریکا توی مهندسی کاملا اطمینان دارم. چه استاد جواب داد و چه نداد زیاد به هیچ چی مطئن نباشید.
    هرگز چینین پیشنهادی را نکنید.
    تجربه من کاملا برعکس را ثابت کرد و نظرم را که مثل شما بود کاملا عوض کرد، یعنی:

بنده به این نتیجه رسیدم که اگر نمرات و رزومه خوبی ندارید آن وقت هست که توصیه اساتید بی تاثیر خواهد بود و احتمال reject شدن دارید.
    اما در غیر این صورت توصیه استاد (همان استاد پیدا کردن) راحت ترین و سریع ترین راه برای گرفتن پذیریش برای افراد با نمرات خوب هست. البته این به این معنی نیست که بدون ارتباط با استاد قبول نمی شوید، منظور این هست که یافتن استاد (اگر شرایط شما خوب باشد) برگ برنده شما در پذیرش فوری شما می تواند باشد.

تجربه ام در مورد کانادا:
    از همه دانشگاه ها پذیرش گرفتم و به جز یکی .

1- دانشگاه اصلی ام، با تماس با اولین استاد با Recommend او فورا پذیریش داد.
    به من گفت اگر مدارکت کامل و سابقه درسی خوب باشد و دانشگاه قبول کند، همه چیز حل هست.
    یعنی توصیه استاد + سابقه تحصیلی خوب = پذیریش

2- دانشگاهی اصلا هیچ حرفی از استاد پیدا کردن نزده بود، بعد از اینکه همه مدارک را فرستادم، ایمیل زدند که اگر دانشجویی استاد نداشته باشد اصلا مدارکش بررسی نخواهد شد، حتی در دپارتمان هم بین اساتید نخواهد گردید !!!
    تنها راه هم ارسال ایمیل یا ارتباط تلفنی با اساتید ذکر شده بود که باز هم موفق شدم.

3- به سایر دانشگاه ها، به اساتید مرتبط که جواب ندادند، فقط گفتم پرونده ام رسیده دانشگاه، آن را بخوان و بررسی کن.
    بعدا فهمیدم همان استاد خودش من را قبول کرد.

4- دانشگاه رتبه بالایی هم که فوری reject کرد گفتند چون استاد و فاند و شرایط ایده عالی ندارید پس reject!

توصیه نهایی و مهم: فقط به 1 یا نهایت بعد از مدتی به 2 استاد در هر دانشگاه ایمیل بفرستید که حوزه کاری یکسانی با شما دارند. این روال درست و انسانی استاد پیدا کردن هست و مطمئن باشید اگر رزومه خوبی دارید موفق خواهید بود.

Junior Member

در مورد برخی دانش گاه ها اگر ایمیل نزنی احتمال پذیرشت صفر است. این مسئله را قبوا دارم. بنده فقط توصیه کردم که دوستان زیاد امیدوار نشند و جواب استاد رو معادل پذیرش گرفتن ندونند. حالا شما می گی این توصیه رو نکن باشه نمی کنیم.
    فقط برای اینکه دوستان رو با حرف های خودم گمراه نکرده باشم لینک های زیر رو معرفی میکنم:
    1- توصیه های مایکل ارنست(استاد واشنگتن قبلا استاد ام آی تی بود) در مورد همه چیز از جمله پذیرش که البته به توصیه های دیگران هم لینک داده
    http://www.cs.washington.edu/homes/mernst/advice/
    2- توصیه های یکی از استاد ویرجینیا(لینک رو از همون توصیه های مایکل ارنست برداشتم) در مورد تماس با اساتید
    http://www.cs.virginia.edu/~evans/ad...ospective.html

ایشون گفته اند که یک هفته صبر کنید برای جواب. من ده روز رو فقط برای تجربه شخصی خودم گفتم.
    اگر با این توصیه ها گمراه میشید هر کاری دوست دارید بکنید. شاید تمامی توصیه های من غلط باشه. بنابراین من هرگز پیشنهاد نمی کنم

Junior Member

من 1 ايميل نوشتم، كسي مي تونه بخونه بگه كه خوبه يا نه؟

Member
    رشته و دانشگاه
    فیزیک

نقل قول نوشته اصلی توسط safir نمایش پست ها
    در مورد برخی دانش گاه ها اگر ایمیل نزنی احتمال پذیرشت صفر است. این مسئله را قبوا دارم. بنده فقط توصیه کردم که دوستان زیاد امیدوار نشند و جواب استاد رو معادل پذیرش گرفتن ندونند. حالا شما می گی این توصیه رو نکن باشه نمی کنیم.
    فقط برای اینکه دوستان رو با حرف های خودم گمراه نکرده باشم لینک های زیر رو معرفی میکنم:
    1- توصیه های مایکل ارنست(استاد واشنگتن قبلا استاد ام آی تی بود) در مورد همه چیز از جمله پذیرش که البته به توصیه های دیگران هم لینک داده
    http://www.cs.washington.edu/homes/mernst/advice/
    2- توصیه های یکی از استاد ویرجینیا(لینک رو از همون توصیه های مایکل ارنست برداشتم) در مورد تماس با اساتید
    http://www.cs.virginia.edu/~evans/ad...ospective.html

ایشون گفته اند که یک هفته صبر کنید برای جواب. من ده روز رو فقط برای تجربه شخصی خودم گفتم.
    اگر با این توصیه ها گمراه میشید هر کاری دوست دارید بکنید. شاید تمامی توصیه های من غلط باشه. بنابراین من هرگز پیشنهاد نمی کنم
    ممنون از بابت اطلاعات خوبی که نوشته بودی
    با توجه به اینکه نوشته بود که اطلاعات بیشتر توی یک آدرس اینترنتی بنویسین، به نظرتون خوبه که یه وبلاگ درست کنیم و بعد اطلاعاتومن رو که شامل سی وی اونجا بزاریم
    من یک وبلاگ تو بلاگر درست کردم. راه دیگه ای اگه هست، دوستان پیشنهاد بدن
    با تشکر

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mpanvari نمایش پست ها
    ممنون از بابت اطلاعات خوبی که نوشته بودی
    با توجه به اینکه نوشته بود که اطلاعات بیشتر توی یک آدرس اینترنتی بنویسین، به نظرتون خوبه که یه وبلاگ درست کنیم و بعد اطلاعاتومن رو که شامل سی وی اونجا بزاریم
    من یک وبلاگ تو بلاگر درست کردم. راه دیگه ای اگه هست، دوستان پیشنهاد بدن
    با تشکر

نظر شخصی من اینه که وبلاگ ایده خوبی نیست. چون اصلا کارکرد وبلاگ چیز دیگری هست.
    بهتره که وب سایتتون یک صفحه شخصی روی وب سایت دانشگاه مقطع قبلیتون باشه. اگر دانشگاهتون این امکان رو بهتون نمیده من google page رو پیشنهاد می کنم.
    گرفتن یک دامنه و هاست شخصی هم خوبه بیشتر از 20 تومن در نمیاد و رسمی تر هم هست.

پیش فرض پاسخ : چه زمانی برای فرستادن رزومه و میل زدن به استاد مناسبه؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Countdown نمایش پست ها
    بستگی به ایالت داره
    معمولا ایالت های شرقی دیگه 20-25 Aug کلاس ها شرووع شده
    برخی جاها حتی تا اواخر سپتمبر هم خبری نیست
    بنظرمن جواب کل این تاپیک که میگه"چه زمانی برای فرستادن ......
    یکجمله هست-: هروقت رزمتون تکمیل شد (تافل و .....) و یا موقعی که حس میکنید دیگه کم واضافه کردن چیز دیگه به رزومه تاثیر چندانی در پذیرش نداره-اون موقع بهترین زمان هست

اساتید شدیدا micro-manage میکنند خودشون رووواسه حداقل 5 سال دیگشون برنامشون رو میدونند- اینطورنیست که بگیم حالا استاد میگه 1-2-3 از حالا دیگه دانشجو می گیرم یا نمیگیرم-بسته به اینکه دانشجوهاش چگونه دارند عمل میکنند و در چه فازی هستند هر لحظه اون استاد ممکنه آفر بده به کسی- اینها شاید یک شبه فاند بگیرند از مراکزصنعتی خصوصی ویا فدرال- و کسی نمیتونه بگه کی این اتفاق میفته- بخصوص برای دانشجویان ایرانی اونا می دونند که پروسه ویزا طولانیه و از خداشونه تا میشه دانشجو تکلیفش معلوم بشه که دیفر و ....نخواد بکنه-
    من اگه باشم - همونوقت که دیگه میدونم همینی هستم که دیگه رزومم تغییر چندانی نخواهد کرد-سریع تماس میگیرم
    حالا شاید یکی بگه من رزومم ناقصه-- خب دیگه اگه ناقصه- کل قضیه میلنگه یه جاش و دیگه جای بحث نیست مگر شانس
    جناب استاد مهدی خان:

جریان چیه توی این آمریکا؟ بابا من یدونه ژورنال توپ دارم با ۵ تا کنفرانس مشتی‌، حتا یدونه از کنفرنسا پارسال توی کالیفرنیا بود که اومدم. آقا من به هرکی‌ توی آمریکا ایمیل میزنم اصلا تو بگو محل نمیدان....!!!!

خوب اینا مگه از یه دانشجوی مستر چه انتظاری دارن؟!!!

واسه شما هم همینجوری بود؟ والا بخدا من به یه گونی هویج هم اگه اینهمه ایمیل میزدم تا الان یه صدایی یه سوتی یه بوقی چیزی ازش در میومد....
    ویرایش توسط m0h3n : September 1st, 2010 در ساعت 03:13 AM دلیل: حذف قسمت نامناسب
    توي خونه مون به ما ميگن فراري<br />توي غربت دم به دم انگشت نگاري<br />ديگه حتي صاحب اون خونه نيستيم<br />بيرون خونه ميگن ما تروريستيم<br />وقتي خونه شده بود مثل جهنم<br />ما با ويزاي بهشت بريديم از هم <br />حالا تو برزخ بدبيني اسيريم<br />نمي تونيم ريشمونو پس بگيريم<br />چاره اي نمونده جز رفتن و رفتن<br />انگار اينو رو پيشونيمون نوشتن

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

سلام بهروز- بهتر از دیروز
    خیلی هم خووووب
    سوالت که شما میفرمایید واسه ما هم اینگوونه بود یا نه: رزومه ورشته ها فرق داره
    - اوضاع فاند 100% بدتر از اون موقع شده
    - امایادت باشه یه چیو------------ما نباید شتر رورها کنیم و دنبال افسارش باشیم
    ژورنال خیلی هم خوووووووووووب-
    اما لطفا این حرف رو بطور شخصی نگیر و من دارم کلی میگم- برمبنای تجربم تو همون دورانی که تدریس داشتم- دوران دانشجویی و دوران محنت بار امریکا
    گیریم که من یه مقاله تو natureدارم یا science
    بدون که این شناسه و نشانه ای خوب و cogent واسه نشون دادن من نیست پیش یه استاد
    اینجا ما دانشجویی داشتیم که مقالش و عکس روجلد جورنال رفت اما از خود کار هیچی نمیدونست --میدونی چرا؟؟ چون یه مشت technical experiments in lab انجام داده بود-اما واقعا intellectual contribution چقدر بوده این مهمه
    حالا غرض اینکه شما جورنال دستت هم درد نکنه-- اما آیا تافل وجی ار یی چشم کورکن هم داری؟ یا n تا چیز دیگه؟
    این زنجیره همه چیزش باید به هم وصل باشه -تا اون جوابی که میخوای روبگیری- اگه اونایی که گفتم روداری- اون گونی هویج حتما واست یه سوتی میزنه اونم بلبلی-نگران نباش

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

درود
    گويا فيلدهاي مشخصي براشون مناسبتر هست.
    به طور مثال من همون روزهاي اولي كه خواستم فيلد خودم رو مشخص كنم دقت كردم ديدم مهندسي پليمريزاسيون و فرآيند و... چندان جاي فاند و... نداره. ولي بحثهاي مربوط به طراحي سامانه رهايش دارو و مهندسي بافت، بايوسنسورها و يا سلولهاي سوختي ساخته شده واسه فاند گرفتن. اتفاقا اين موضوع هم نه در آمريكا كه در اكثر كشورهاي اروپايي وجود داره. معمولا زمينه هاي بين رشته اي فاند خوبي دارند و اصلا جاي خوبي براي فعاليت در دكترا دارند. به نظر من هيچ ايرادي نداره كه شانس خودتون رو براي فيلدي غير از فيلدي كه توش مقاله داريد هم امتحان كنيد.
    قسمت بعدش برمي گرده به اينكه استادي كه انتخاب مي كنيد اصلا كي هست، دانشجو مي خواد، نمي خواد، پول داره ، نداره.
    راستي من يك نتيجه خوبي كه از اپلاي بعضي دوستانم فهميدم اينه كه كار مشترك با استاد آمريكايي يه جورهايي حس اعتماد رو براي اساتيد اونجا ايجاد مي كنه. براي اين كار مشترك هم يك پيشنهادم اينه كه از اساتيد دوستان خودتون استفاده كنيد. كساني كه در رشته هايي شبيه رشته هاي شما پذيرش گرفتند. لااقل مقالاتتون رو به منظور اصلاح براي اونها بفرسيتد.
    البته به قول countdown نمرات زبان و معدل ... بسيار دخيل هستند. شانس هم يخورده دخيله. باقيش برمي گرده به كرم خدا.
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

Member
    رشته و دانشگاه
    برق-الکترونیک

سلام
    خیلی از بچه ها توو این تایپیک نوشتن اگه استاد های دانشگاه هایی که براشون قصد داری apply کنی جواب ندادن مهم نیست و باید مدارک رو فرستاد و منتظر موند تا دانشگاه چه تصمیمی
    در مورد شما می گیره؟!!!؟ این واقعیت داره؟؟؟؟!!!؟؟؟
    من به استاد های زیادی ایمیل زدم که هیچکدوم جوابم رو ندادن تا حدی که صبرم تموم شد وبا کارمند های قسمت پذیرش اون دانشگاه صحبت کردم و گفتم می تونم بدون داشتن advisor مدارک
    رو بفرستم و اون ها در پاسخ گفتند: نه داشتن advisor الزامی است.
    من واسه دانشگاه های کانادا ایمیل دادم و واسه ارشد می خوام تقاضا بدم.
    یکی من رو روشن کنه که جریان از چه قراره.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط laplas نمایش پست ها
    سلام
    خیلی از بچه ها توو این تایپیک نوشتن اگه استاد های دانشگاه هایی که براشون قصد داری apply کنی جواب ندادن مهم نیست و باید مدارک رو فرستاد و منتظر موند تا دانشگاه چه تصمیمی
    در مورد شما می گیره؟!!!؟ این واقعیت داره؟؟؟؟!!!؟؟؟
    من به استاد های زیادی ایمیل زدم که هیچکدوم جوابم رو ندادن تا حدی که صبرم تموم شد وبا کارمند های قسمت پذیرش اون دانشگاه صحبت کردم و گفتم می تونم بدون داشتن advisor مدارک
    رو بفرستم و اون ها در پاسخ گفتند: نه داشتن advisor الزامی است.
    من واسه دانشگاه های کانادا ایمیل دادم و واسه ارشد می خوام تقاضا بدم.
    یکی من رو روشن کنه که جریان از چه قراره.
    با سلام دوست عزیز

در مورد سوال شما باید بگم، یکی از دوست های خودم که الان در Texas A&M داره درس می خونه، از هیچ استادی در اون دانشگاه نتونسته بود جوابی بگیره ولی apply کرد و الان با فاند داره اونجا درس می خونه. البته اگه بتونی بفهمی که استادی که می خوای باهاش کار کنی ظرفیت خالی داره برای دانشجو جدید یا نه خیلی بهتره (چون پولت هدر نرفته) ولی در غیر این صورت هم فکر نمی کنم مشکلی باشه. اگه فکر می کنی استادی در اون دانشگاه وجود داره که از کارت ممکن خوشش بیاد حتما apply کن، البته من زیاد با روال فاند گرفتن در مقطع ارشد آشنا نیستم و نمی دونم در زمینه خاصی کار تحقیقاتی کردی یا نه و بر چه اساسی استادها رو انتخاب می کنی و به اونا ایمیل می زنی. این قضیه اهمیت داره که بتونی نظر استاد رو جلب کنی مثلا اگه کار تحقیقاتی در زمینه کاریش انجام دادی بهش بگی و اگر از کار در زمینه تحقیقاتی اون خوشت اومده با حرفات بتونی نظر مثبتش رو جلب کنی که کار آسونی نیست، به صورت خودمونی تر همش به هنر مخ زنی خودت بر می گرده. بعدشم فکر نکن میتونی جواب خیلی عالی که مدنظرت هست رو بگیری، استادها همیشه دنبال بهترین ها هستن به خاطر همین سعی می کنن تا آخرین فرصت برای بدست آوردن دانشجو های خوب صبر کنن و به کسی جواب صد در صد ندن مگه اینکه دانشجو آدم خیلی خفنی باشه. خلاصه اینکه خودت رو بزار جای اونا ببین اگه جا اونا بودی چه جوری رفتار می کردی، اونا هم همین کارو دارن با ما می کنن.
    در مورد جواب نگرفتن هم باید بگم برای منم این اتقاق افتاده، از استادی که یک ایمیل کلی براشون فرستادم هیچ جوابی نگرفتم ولی به اونایی که در زمینه کاری پایان نامم بودن میل زدم حداقل جوابم رو دادن.

به هر حال نا امید نشو و به تلاشت ادامه بده. با آرزوی موفقیت

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)