صفحه 47 از 185 نخستنخست ... 37383940414243444546474849505152535455565797147 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 461 تا 470 , از مجموع 2166

موضوع: جواب ندادن استادها

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : جواب ندادن استادها

نقل قول نوشته اصلی توسط bae نمایش پست ها
    این وقت گذاشتن رو من دقیقا نمی دونم چه جوریه! مگه نباید بری تو صفحه ی استاد ببینی چه کاری می کنه بعد بگی منم همینا رو دوست دارم!؟ باید از این راهکارا بزنم که مقاله هاتو خوندم و اینا؟ البته من موضوع مورد علاقه ام کلی می گم. باید ریز به ریز توضیح بدم؟ اونجوری که ای میلم زیاد می شه! من حداکثر 6 خط می نویسم. آخرین مدرک، تزم، چی دوست دارم، چی دوست داره، position داره یا نه!!
    کپی کردن از صفحه research استاد همیشه کمک نمیکنه. استاد راحت میفهمه که شما فقط صفحه وب اش رو خوندین. باید سابقه شما نشون بده که علاقه واقعی دارین.

نقل قول نوشته اصلی توسط bae نمایش پست ها
    این وقت گذاشتن رو من دقیقا نمی دونم چه جوریه! مگه نباید بری تو صفحه ی استاد ببینی چه کاری می کنه بعد بگی منم همینا رو دوست دارم!؟ باید از این راهکارا بزنم که مقاله هاتو خوندم و اینا؟ البته من موضوع مورد علاقه ام کلی می گم. باید ریز به ریز توضیح بدم؟ اونجوری که ای میلم زیاد می شه! من حداکثر 6 خط می نویسم. آخرین مدرک، تزم، چی دوست دارم، چی دوست داره، position داره یا نه!!
    منظور من این بود که به استادهایی ایمیل بزنید که زمینه علاقه و کاری مشترک باهاشون دارید و همینطوری به هرکسی ایمیل نزنید. وقتی هم استاد مناسبی رو پیدا کردید که دفعه اول جواب نداد بد نیست با فاصله زمانی بازم بهش ایمیل بزنید. اینم یادتون باشه ممکنه استادی موضوعاتی رو سال های گذشته کار کرده باشه و الان وارد حوضه دیگه شده باشه، بنابراین خوب درباره استاد و کارهاش و برنامه های جدیدش تحقیق کنید و بعد بهش ایمیل بزنید. من خودم بجای جستجو در دانشگاه ها، بر اساس علایق تحقیقاتیم تو اینترنت به دنبال اساتید گشتم. یه دیتابیس ازشون درست کردم (اطلاعات هر پروفسور توی یه پوشه) و اولویت بندی کردم. بعد شروع کردم به ایمیل زدن. بین ایمیل هام هم فاصله کافی گذاشتم. تا از یه استاد نا امید نشدم به یکی دیگه ایمیل نزدم (استادها بعضا با هم رابطه دارن). همونطور که دوستان گفتن علاقه هم محدود به کار پایان نامه نمیشه، خیلی وقت ها استاد توانایی شما رو تو یه زمینه که دید خوشش میاد و کار تو فیلدهای مشابه رو بهتون پیشنهاد میده که چند نمونش رو خودم تجربه کردم.

Junior Member

سلام دوستان عزيز دارم براي PHD اقدام ميكنم. اين سوالمو قبلاً يك قسمت " وضعيت دانشگاهها و پذيرش در رشته برق قدرت " پرسيدم راهنماييم كردن دوستان گفتن بيام در اين قسمت مطرح كنم. رشته ام برق- قدرت است و PHD ناتمام مونده مي خوام Apply كنم و تقريبا به تمام اساتيدي كه در زمينه كارم(Wind power) بوده Email زدم يا جواب نميدن يا ميگن اگه Scholarship رو درست كردي Apply كن و برو تو فلان سايت دانشگاه و .... منظورشون چيه؟ شفاف بهم نميگن كه منو مي خوان يا نه؟ بعد هم كه بهشون Email ميزنم كه خوب من مداركمو بفرستم و رو حمايتتون حساب كنم؟ جواب نمي دن ديگه. هنگ كردم نمي دونم چيكار كنم. الان برم Apply كرده و مداركمو به دانشگاه بفرستم يا اينكه تا جواب درست و حسابي نگرفتم از اساتيد، از طريق Email، دست نگه دارم؟ لطفاً از تجاربتون در اختيارم بذاريد دارم از بلاتكليفي ديوونه ميشم: (

Junior Member

راستي دوستان عزيز من سوالهاي ديگه اي هم دارم كه اگه كسي تجربهاي داره ممنون مي شم جواب بده: من در رزومه ام اشاره اي به PHD ناتمامم نكردم، ترسيدم تاثير منفي داشته باشه، نظرتون چيه؟ كارم درست بوده؟
    و اينكه نظرتون در مورد تماس تلفني با اساتيد چيه؟ به نظرتون براي پيگيري Email وقتي استاد جواب نداد سمج باشيم و زنگ بزنيم بهتره يا نه تاثير منفي داره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط S.A نمایش پست ها
    سلام دوستان عزيز دارم براي PHD اقدام ميكنم. اين سوالمو قبلاً يك قسمت " وضعيت دانشگاهها و پذيرش در رشته برق قدرت " پرسيدم راهنماييم كردن دوستان گفتن بيام در اين قسمت مطرح كنم. رشته ام برق- قدرت است و PHD ناتمام مونده مي خوام Apply كنم و تقريبا به تمام اساتيدي كه در زمينه كارم(Wind power) بوده Email زدم يا جواب نميدن يا ميگن اگه Scholarship رو درست كردي Apply كن و برو تو فلان سايت دانشگاه و .... منظورشون چيه؟ شفاف بهم نميگن كه منو مي خوان يا نه؟ بعد هم كه بهشون Email ميزنم كه خوب من مداركمو بفرستم و رو حمايتتون حساب كنم؟ جواب نمي دن ديگه. هنگ كردم نمي دونم چيكار كنم. الان برم Apply كرده و مداركمو به دانشگاه بفرستم يا اينكه تا جواب درست و حسابي نگرفتم از اساتيد، از طريق Email، دست نگه دارم؟ لطفاً از تجاربتون در اختيارم بذاريد دارم از بلاتكليفي ديوونه ميشم: (
    چون ما هم گرایشیم می دونم اوضاع برق قدرت خیلی خوب نیست. تازه انرژی های نو و Wind اوضاعش از سایر fieldها من بهتره. من روزمم بدک نیست ولی از کسی جوابی نگرفتم فعلا! من فکر می کنم متناسب با رزومتون به دانشگاه هایی اپلای کنید که آزمایشگاه های درست و حسابی با گرنت زیاد و چند تا استاد یا دانشیار با سابقه دارند . خیلی به استادهایی مثه این assistant professorهای چینی که تازه دکترا گرفتن اعتماد نکنید چون پول تو بساطشون نیست و اسم شما هم لی فنگ زو نیستید کلا نگران نباشید. البته بازم از کسانی که پر تجربه هستند سوال کنید. موفق باشید.

ApplyAbroad Guru

من کسانی رو دیده ام که لااقل 15 تا دانشگاه اپلای کردند و بدون مشکل هم ویزا گرفتند.

Junior Member mehdi67 آواتار ها

با سلام به همه ی دوستان
    چند تا نکته به ذهنم رسید که گفتم خوبه بهشون اشاره کنم:
    من حدود 2 ماه پیش با دو تا از اساتید ایرانی که از آمریکا برگشته بودند راجع به اپلای و ایمیل و ... صحبت کردم که حرفای خیلی خوبی بهم زدند. :
    1- در مورد ایمیل ، یکیشون میگفت من روزی 800 تا ایمیل میگیرم که 50 تاش از ایرانی هاست و منشی هام اینارو جواب می دند
    2-گفتند اگه جواب ندادیم ،اشکالی نداره که دوباره ایمیل بزنید
    3- گفتند که ایمیل ها حتما باید مختصر باشه و به هیچ عنوان حرفی از فاند و پول و ... نزنید چون ماها از دانشجوهایی خوشمون میاد که اصلا پول براشون دغدغه نباشه(منظورش این نیست که فاند نمیده، یعنی فقط حرف از مقاله و ... بزنید نه پول )
    4-توی ایمیل باید به نکات مهمی که توی یه مقاله از اونا دیدین اشاره کنین نه موضوع کلی که روش کار می کنند.
    5- زیاد هم چاپلوسی نکنید
    “It’s not knowing what to do; it’s doing what you know.” Tony Robbins"

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

چرا من هرچی ایمیل میزنم اصلا کسی جواب نمیده، رزومه ی خوبی دارم، طبق پیش بینی دوستان top30 شانس دارم. اما اصلا ایمیلمو هیشکی جواب نداده!

ApplyAbroad Hero reg2 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering, UNC Charlotte

نقل قول نوشته اصلی توسط pariya نمایش پست ها
    چرا من هرچی ایمیل میزنم اصلا کسی جواب نمیده، رزومه ی خوبی دارم، طبق پیش بینی دوستان top30 شانس دارم. اما اصلا ایمیلمو هیشکی جواب نداده!
    دوست عزیز رزومت در چه حدیه؟ رشتت چیه و کجا اپلای میکنی؟
    I love you USA

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط pariya نمایش پست ها
    من هم دقیقا همین مشکل را دارم!
    گفتم آنهایی هم که جواب میدن میگن که بعد از پذیرش با هم صحبت میکنیم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)