صفحه 60 از 217 نخستنخست ... 10505152535455565758596061626364656667686970110160 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 591 تا 600 , از مجموع 2166

موضوع: جواب ندادن استادها

Senior Member

پیش فرض پاسخ : جواب ندادن استادها

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoudb نمایش پست ها
    با این حرفت موافق نیستم. دو تا جواب خوب داشتم هر دو هم ایرانین. البته تو هر قشری افراد مختلف رو میشه پیدا کرد. عموما ایرانی ها جواب ایمیل رو میدن (چه خوب چه بد)
    من چند مورد ایرانی که دیدم ,جواب ایمیل ایرانی رو میدن...ولی فقط اگر از دانشگاه خاصی باشید به شما کمک میکنن....حرف حمیدرضا رو تا حدی قبول دارم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidreza_ نمایش پست ها
    آقا چینی رو میبینی 8 تا دانشجو دکتری داره 7 تاش چینیه اون 1 امریکاییه هم یا پدرش چینیه یا مادرش ! خوب معلومه که منه نوعی از ایرانو نمیگیره حالا جایزه بهترین مدرس و پژوهشگر برتر هم دارم. حالا چه رسد به اون بدبخت بیچارهای دیگه که تازه دارن مدرک میگیرن. چینی، عرب، ترک، اروپایی همه هوای همو دارن به غیر ما ایرانیا که فکر میکنیم اگه کسی اومد میخواد جای ما رو بگیره! آقا دانشجوی فوق دکتری ایرانی آدرس ایمیلشو اشتباه نوشته تو سایت که کسی مزاحمش نشه !!! من که از اساتید ایرانی جواب نگرفتم امیدوارم بقیه بگیرن...
    نه دوست عزیز شما وب پیج استادهای ایرانی رو ببینید بخصوص استادهای جوانتر اکثر دانشجوهاشون ایرانی اند. منتهی خوب طبعا به دانشجوهای دانشگاههای معروف ایران بیشتر اولویت میدهند.

Senior Member

استادای ایرانی فکر میکنن دانشگاه در ایران فقط شریف است وبس و این بی انصافی است...من بار اول که کنکور دادم دانشگاه قبول شدم و مطمئنم اگه یه سال پشت کنکور میموندم میتونستم شریف قبول بشم...ولی به دلایلی دوستان ما رو منصرف کردن...رزومه قوی فقط به دانشگاه نیست

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed_oroomy نمایش پست ها
    استادای ایرانی فکر میکنن دانشگاه در ایران فقط شریف است وبس و این بی انصافی است...من بار اول که کنکور دادم دانشگاه قبول شدم و مطمئنم اگه یه سال پشت کنکور میموندم میتونستم شریف قبول بشم...ولی به دلایلی دوستان ما رو منصرف کردن...رزومه قوی فقط به دانشگاه نیست
    شاید رشته با رشته فرق داشته باشه ولی برا من اینجور نبوده. اتفاقا به رزومم بیشتر دقت کردن. من خودم از دانشگاه مطرحی فارغ التحصیل شدم البته نه مثل شریف. ولی تا اونجا که با استادا چه ایرانی و چه خارجی مکاتبه داشتم برا شرایط تحصیلیم و البته درصد تجربه بهم اکی دادن و اینو یقین دارم.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed_oroomy نمایش پست ها
    خوب توجه کنید که خیلی از این اساتید ایرانی خودشون فارغ التحصیلهای شریف و تهران و امیرکبیر و نظیر اون هستند. استادهائی که از دانشگاه های دیگر آمده باشند مطمئنا شرایط شما رو در نظر میگیرند.

ApplyAbroad Hero nima56 آواتار ها

to hamidreza
    من با این حرف شما موافقم. استادهای ایرانی اولویت اولشان معمولا دانشجوی ایرانی نیستباستگی به شرایط از همه جا دانشجو میگیرند و بازی که با مرام تر هستند یک گوشه چشمی به ایرانیها دراند. در صورتیکه استاد های چینی در شرایط برابر و حتا دانشجو با ۷۰-۸۰% کیفیت تحصیلی شما ترجیح میدهند که دانشجوی چینی بگیرند و پیگیر کارهای ون هستند و حتا در دفاع تز و مقلات هم هوایی هم را دارند.من یک بر این مطلب را به گونی دیگر نوشتم و یکی از دوستان که خیلی ناراحت بود به دفاع از استاد های ایرانی نوشت که محیط آکادک که جای پارتی بازی و .. نیست. ولی این چیزی که من گفتم یک حقیقت است که اگر سری به صفحه استادهای چینی و حتا هندی بزنید متوجه خواهید شد و من خودم از نزیک در روابط استادهای چینی و باند بازی های آنها دیده ام. حتا آنها در معرفی دانشجویان خود برای award ها و جوایز علمی هم تبعیض قائل میشوند. و اما استادهای ایرانی: به عنوان مثال یک استاد خیلی خیلی معروف هست که در یک دانشگاه متوسط آمریکاست و گروه برق آن دانشگاه هم اعتبار خودشو تقریبا از این استاد داره. این آقا در یک کنفرانس دربدر دنبال دانشجوی چینی بود و متعجب بود که چرا یکی دوسال است دانشجویی خیلی خوب چینی گیر نیاورده و میگفت امسال فاندخوبی دارم و دنبال دانشجوی چینی هستم.البته این fellow IEEE سابقه کار با دانشجویان ایرانی را هم دارد ولی ببینید دنبال چینی است و حتا ملیت برایش مهم است. مسلما این موارد شامل حال همه استادهای محترم ایرانی نمیشه و خودم جواب های خوبی از استادهای ایرانی داشتم ولی جواب های بد یا حتا غیره منصفانه یا سره کاری هم از بعضی از آنها داشتم.ولی این را شک نکن یک استاد چینی اگر یک جای خالی داشته باشه حتما چینی می گیرد.
    خوب این مطلب میتواند عوامل بسیاری داشته باشد
    ۱- ایرانیها رزومه خوب مینویسند جوری که آن طرف استاد هنگ میکند. انواع نرم افزر ، اختراع ، چند ده مقاله ISI و...به عنوان مثال طرف آماده یک نرم افزاری را فقط run کرده و در حد ۲-۳ ساعت باهاش کار کرده مینویسه تسلط کامل به آن داره، مردم برای رزومه پر کردن توی ژورنال های پولی submit میکنند ، یا مثلا توی یک ژورنال داغون ISI در پاکستان ،... استاد هم آنها را که گرفت طرف زیر بار تحقیق و درس میمونه.
    ۲- خیلی از ایرانیها میایند یک دانشگاه و می پیچند و میروند یک جای بهتر.
    ۳- بعضی از ایرانیها اهل اعتراض زیاد و مشجره و رضی نبودن از شرایط موجود و .. هستند.
    ولی چینی ها
    ۱- بسیار کم توقع هستند. هر چه استاد بهشون بگه گوش میکنند،حتی اگر استاد آنها را در آزمایشگاه زندانی کنه تا کار کنند اعتراض نمی کنند
    ۲- بحقوق بسیار پایین هم کار میکنند و اگر یک روز استاد بگه از فردا stipend شما نصف میشه تشکر هم میکنند.
    ۳- بسیار پر کار هستند.
    ۴- در میان آنهایی که بخصوص به امریکا و کانادا میروند آدم های بسیار باهوش و حتا نابغه هم هستندو این بحثی که ما ایرانیها به هوشمان مینازیم هم خیلی بدرد استاد ها نمیخوره .
    ۵- از هم وطنان خودشون در خارج فرار نمیکنند. و هوای همدیگه را چه استاد و چه دانشجو به شدت دارند.
    من همه این مواردی را که گفتم بار اساس تجربیات خودم و دوستان نزدیک و صمیمی خودم مطرح کردم. امیداورم به کسی بر نخورده باشه ولی گاهی یک اشکالاتی در میان ما ایرانی ها وجود داره که باید مطرح بشه.
    ویرایش توسط nima56 : October 6th, 2011 در ساعت 08:16 AM
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

Member Sky Guard آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-IAU ESFAHAN

نقل قول نوشته اصلی توسط nima56 نمایش پست ها
    to hamidreza
    من با این حرف شما موافقم. استادهای ایرانی اولویت اولشان معمولا دانشجوی ایرانی نیستباستگی به شرایط از همه جا دانشجو میگیرند و بازی که با مرام تر هستند یک گوشه چشمی به ایرانیها دراند. در صورتیکه استاد های چینی در شرایط برابر و حتا دانشجو با ۷۰-۸۰% کیفیت تحصیلی شما ترجیح میدهند که دانشجوی چینی بگیرند و پیگیر کارهای ون هستند و حتا در دفاع تز و مقلات هم هوایی هم را دارند.من یک بر این مطلب را به گونی دیگر نوشتم و یکی از دوستان که خیلی ناراحت بود به دفاع از استاد های ایرانی نوشت که محیط آکادک که جای پارتی بازی و .. نیست. ولی این چیزی که من گفتم یک حقیقت است که اگر سری به صفحه استادهای چینی و حتا هندی بزنید متوجه خواهید شد و من خودم از نزیک در روابط استادهای چینی و باند بازی های آنها دیده ام. حتا آنها در معرفی دانشجویان خود برای award ها و جوایز علمی هم تبعیض قائل میشوند. و اما استادهای ایرانی: به عنوان مثال یک استاد خیلی خیلی معروف هست که در یک دانشگاه متوسط آمریکاست و گروه برق آن دانشگاه هم اعتبار خودشو تقریبا از این استاد داره. این آقا در یک کنفرانس دربدر دنبال دانشجوی چینی بود و متعجب بود که چرا یکی دوسال است دانشجویی خیلی خوب چینی گیر نیاورده و میگفت امسال فاندخوبی دارم و دنبال دانشجوی چینی هستم.البته این fellow IEEE سابقه کار با دانشجویان ایرانی را هم دارد ولی ببینید دنبال چینی است و حتا ملیت برایش مهم است. مسلما این موارد شامل حال همه استادهای محترم ایرانی نمیشه و خودم جواب های خوبی از استادهای ایرانی داشتم ولی جواب های بد یا حتا غیره منصفانه یا سره کاری هم از بعضی از آنها داشتم.ولی این را شک نکن یک استاد چینی اگر یک جای خالی داشته باشه حتما چینی می گیرد.
    خوب این مطلب میتواند عوامل بسیاری داشته باشد
    ۱- ایرانیها رزومه خوب مینویسند جوری که آن طرف استاد هنگ میکند. انواع نرم افزر ، اختراع ، چند ده مقاله ISI و...به عنوان مثال طرف آماده یک نرم افزاری را فقط run کرده و در حد ۲-۳ ساعت باهاش کار کرده مینویسه تسلط کامل به آن داره، مردم برای رزومه پر کردن توی ژورنال های پولی submit میکنند ، یا مثلا توی یک ژورنال داغون ISI در پاکستان ،... استاد هم آنها را که گرفت طرف زیر بار تحقیق و درس میمونه.
    ۲- خیلی از ایرانیها میایند یک دانشگاه و می پیچند و میروند یک جای بهتر.
    ۳- بعضی از ایرانیها اهل اعتراض زیاد و مشجره و رضی نبودن از شرایط موجود و .. هستند.
    ولی چینی ها
    ۱- بسیار کم توقع هستند. هر چه استاد بهشون بگه گوش میکنند،حتی اگر استاد آنها را در آزمایشگاه زندانی کنه تا کار کنند اعتراض نمی کنند
    ۲- بحقوق بسیار پایین هم کار میکنند و اگر یک روز استاد بگه از فردا stipend شما نصف میشه تشکر هم میکنند.
    ۳- بسیار پر کار هستند.
    ۴- در میان آنهایی که بخصوص به امریکا و کانادا میروند آدم های بسیار باهوش و حتا نابغه هم هستندو این بحثی که ما ایرانیها به هوشمان مینازیم هم خیلی بدرد استاد ها نمیخوره .
    ۵- از هم وطنان خودشون در خارج فرار نمیکنند. و هوای همدیگه را چه استاد و چه دانشجو به شدت دارند.
    من همه این مواردی را که گفتم بار اساس تجربیات خودم و دوستان نزدیک و صمیمی خودم مطرح کردم. امیداورم به کسی بر نخورده باشه ولی گاهی یک اشکالاتی در میان ما ایرانی ها وجود داره که باید مطرح بشه.
    من بطور کلی باهات موافقم ولی اینو باید بگم که این استادای ایرانی(منظورم 99 درصدشونه) کلا مشکل دارن با خودشون و همچین برخورد میکنن که انگار آپولو هوا کردن. پدر من تو شرکتشون یه همکار داشت که آقا به اصطلاح مهندس بود ولی طبق گفته های پدرم هنوز ب رو از پ تشخیص نمیداد و هرجا به مشکل بر میخورد یا چیزیو بلد نبود یه راست میومده سراغ ایشون و خلاصه اینکه با پدر من خیلی قاطی شده بوده. بعد از چند وقت ایشون میرن اونور آب و پی اچ دی شونو اونجا میگیرن و همونجا مشغول به تدریس میشن حالا چند وقت پیش بنده یه ایمیل به ایشون زدم که با این شرایط کجا بهتر میشه اپلای کرد و ایا خودت دانشجو میگیری ( البته با اجازه و ایمیل پدرم اینکارو کردم که طرف نفهمه من خودم این ایمیلو زدم). اقا سرتونو درد نیارم طرف اصلا نگفت تو کی هستی و حتی جواب سلاممونم نداد. من نمیدونم یه ادم چقدر میتونه بیشئور و بی شخصیت باشه که حتی جواب سلام همکار سابق خودشو نده. اونوقت دیگه منو شما باید بریم کشکمونو بسابیم
    خداوکیلی بیاین اگه یه روز به یه جایی رسیدیم از این اخلاقای زشتو عهد قجری دوری کنیم
    نیکی به پدر و مادر کلید رسیدن به گنج آرزوهاست

Senior Member civil2015 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

Thanks for your interest. I only admit very few PhD students and if they are from Iran, I am only interested in those PhD students coming from either Sharif or Tehran university

جواب استاد ایرانی
    ویرایش توسط halandoon : October 8th, 2011 در ساعت 10:12 PM دلیل: حذف کنایه

“Scientists dream about doing great things. Engineers do them.” -James A. Michener

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

من قبلا هم گفتم بازم میگم اگه رزومه ی خوبی دارید و دانشجوی با پشتکاری بودید و زبانتون هم خوبه اما به هر دلیلی تو دانشگاههای اسم و رسم دار نتونستید درس بخونید وقتتون رو تلف استادهای ایرانی یا دانشگاههای مثل EPFL نکنید (نظر شخصی فاقد اعتبار)

باور کنید من دوستانی دارم حتی از امیرکبیر و تهران اومدن فوق شریف اما استادا تحویلشون نمی گرفتن. بینشون رتبه تک کنکور ارشد هم بود. نمی خوام تعمیم بدم ولی کاری نکنید که رزومه تون تحت اشعاع اسم دانشگاهتون قرار بگیره. چون من دیدم هستن بچه هایی که با وجود اینکه دانشگاه آزاد هم درس خوندن کلی پابلیکیشن قوی دارن زبانشونم خوبه ولی اسم دانشگاه محل تحصیلشون بعضی وقتها براشون دردسر درست میکنه. As a whole دانشجوهای فلان دانشگاه بهتر از فلانند اما این بین استثنا هم وجود داره، اما بعضی استادا و حتی بعضی دانشگاهها مثل همین EPFL از ریسک خوششون نمیاد.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

منم همینو میگم ما دانشگاه آزادیا با هرگونه رزومه نمیتونیم ارتباطی با استاد ایرانی برقرار کنیم ... حالا سایر دانشگاهها ممکن یه تمپلیتی برات بفرستن یا خیلی هم تحویل بگیرن و کارتو دنبال کنن ...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)