صفحه 61 از 217 نخستنخست ... 11515253545556575859606162636465666768697071111161 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 601 تا 610 , از مجموع 2166

موضوع: جواب ندادن استادها

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : جواب ندادن استادها

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    من قبلا هم گفتم بازم میگم اگه رزومه ی خوبی دارید و دانشجوی با پشتکاری بودید و زبانتون هم خوبه اما به هر دلیلی تو دانشگاههای اسم و رسم دار نتونستید درس بخونید وقتتون رو تلف استادهای ایرانی یا دانشگاههای مثل EPFL نکنید (نظر شخصی فاقد اعتبار)

باور کنید من دوستانی دارم حتی از امیرکبیر و تهران اومدن فوق شریف اما استادا تحویلشون نمی گرفتن. بینشون رتبه تک کنکور ارشد هم بود. نمی خوام تعمیم بدم ولی کاری نکنید که رزومه تون تحت اشعاع اسم دانشگاهتون قرار بگیره. چون من دیدم هستن بچه هایی که با وجود اینکه دانشگاه آزاد هم درس خوندن کلی پابلیکیشن قوی دارن زبانشونم خوبه ولی اسم دانشگاه محل تحصیلشون بعضی وقتها براشون دردسر درست میکنه. As a whole دانشجوهای فلان دانشگاه بهتر از فلانند اما این بین استثنا هم وجود داره، اما بعضی استادا و حتی بعضی دانشگاهها مثل همین EPFL از ریسک خوششون نمیاد.
    علاوه بر مواردی که گفتید دانشجوهای زیادی از شریف، تهران، امیرکبیر... در سالهای قبل اپلای کردن و مسلما در اثر تعامل اون دانشجوها با اساتید این ذهنیت شکل گرفته که اپلیکنت های ایرانی تو این دانشگاهها عملکرد بهتری دارن. خیلی از اساتید ایرانی خارج هم فارغ التحصیل های همین دانشگاهها هستن. این قضیه در مورد کشور های دیگه مثل هند و چین هم صادقه. مثلا correlate شده که اپلیکنت دانشگاه IIT هند دانشجوی قوی هست و... ولی به عقیده ی بنده امسال مسئله اپلای بیشتر از اینکه به اسم دانشگاه، سابجکت و کاور لتر ایمیل مربوط باشه ریشه اقتصادی داره و باید همه خیلی خوش شانس باشیم که بتونیم پذیرش از دانشگاه قوی بگیریم.

Member moyamos آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    CE

نقل قول نوشته اصلی توسط civil2015 نمایش پست ها
    Thanks for your interest. I only admit very few PhD students and if they are from Iran, I am only interested in those PhD students coming from either Sharif or Tehran university

جواب استاد با شعور ایرانی
    من قبول دارم که سطح کلی دانشگاه ها با هم فرق داره و می تونه در سطح دانشجویان هم تاثیر داشته باشه با توجه به پست pimi810 در این بین ممکنه دانشگاه و یا دانشجویان با استعداد پیدا بشه اما استادهای ایرانی که از دانشگاه های شریف و تهران و ... رفتن اونجا استاد شدن میگن دانشگاه فقط همین ها.(بقیه برن ......!!!!!)

من خودم چند وقت پیش با یک دانشجو دکترای ایرانی که از شریف سال ۲۰۰۱ رفته بود آمریکا ارتباط برقرار کرده بودم و ازش سئوال می پرسیدم اون هم خوب جواب می داد، تا جایی که من مجبور شدم بگم از کدوم دانشگاه فارق التحصیل شدم تا راهنمایی کنه من کجا ها اقدام کنم اما بعد از اینکه فهمید دیگه اصلا جواب ایمیل من رو نداد!! (یعنی آدم چقدر می تونه از خود راضی باشه) حالا همین آدم با اون رزمه ای که سال ۲۰۰۱ داشته و اقدام کرده به غیر از دانشگاه و اینکه دو رشته ای خونده بود چیز خاص دیگه نداشت یعنی هر چی داشت من هم در همون سطح در بعضی موارد هم بالاتر ازون رو داشتم.

نمی خوام تعمیم بدم به تمام دانشجویان این دانشگاه ها چون چندتا از دوستان خیلی صمیمی من شریفی و تهرانی هستند و همشون هم خیلی خوبن! من فکر می کنم بعضی از ما ایرانی ها بدون اینکه کمترین شناختی از هم پیدا کنیم خیلی زود از روی بعضی مسائل ظاهری قضاوت می کنیم و به تمام اونها تعمیم می دیم!

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoudb نمایش پست ها
    علاوه بر مواردی که گفتید دانشجوهای زیادی از شریف، تهران، امیرکبیر... در سالهای قبل اپلای کردن و مسلما در اثر تعامل اون دانشجوها با اساتید این ذهنیت شکل گرفته که اپلیکنت های ایرانی تو این دانشگاهها عملکرد بهتری دارن. خیلی از اساتید ایرانی خارج هم فارغ التحصیل های همین دانشگاهها هستن. این قضیه در مورد کشور های دیگه مثل هند و چین هم صادقه. مثلا correlate شده که اپلیکنت دانشگاه IIT هند دانشجوی قوی هست و... ولی به عقیده ی بنده امسال مسئله اپلای بیشتر از اینکه به اسم دانشگاه، سابجکت و کاور لتر ایمیل مربوط باشه ریشه اقتصادی داره و باید همه خیلی خوش شانس باشیم که بتونیم پذیرش از دانشگاه قوی بگیریم.
    آره موافقم. ولی کلا اگه اونور دوستی چیزی دارین که مثل رفقای ما (!) با مرام هستن ازشون کمک بگیرین. بهترین راه گرفتن همینه. تبلیغات دهن به دهن.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Member moyamos آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    CE

موردی رو دوست داشتم مطرح کنم ولی فرصتش پیش نیومده بوده، فکر کنم الان وقت خوبیه:

خیلی از ماها که الان هنوز نرفتیم اونور برای تحصیل و بعضی از بچه هایی که رفتن ولی هنوز توی این فروم هستند و دیگران رو راهنمایی می کنند (با کمال تشکر) ممکنه چند وقت دیگه استاد بشیم، همین حالا کمی با خودمون فکر کنیم که جواب ایمیل دانشجویان هم وطن خودمون رو چه جوری باید بدیم؟ آیا فقط به دانشجویان برخی از دانشگاه ها ایران جواب می می دیم؟ دانشگاه های ایران رو به چند تا دانشگاه محدود می کنیم؟ کل ایران رو اصلا قبول نمی کنیم؟ نمی دونم!!! صدها سئوال اینجوری.

من فکر می کنم اگر خودم با چشم تبعیض به این موارد نگاه کنم ظلم بزرگی به ایرانی ها کردم.

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط moyamos نمایش پست ها
    موردی رو دوست داشتم مطرح کنم ولی فرصتش پیش نیومده بوده، فکر کنم الان وقت خوبیه:

خیلی از ماها که الان هنوز نرفتیم اونور برای تحصیل و بعضی از بچه هایی که رفتن ولی هنوز توی این فروم هستند و دیگران رو راهنمایی می کنند (با کمال تشکر) ممکنه چند وقت دیگه استاد بشیم، همین حالا کمی با خودمون فکر کنیم که جواب ایمیل دانشجویان هم وطن خودمون رو چه جوری باید بدیم؟ آیا فقط به دانشجویان برخی از دانشگاه ها ایران جواب می می دیم؟ دانشگاه های ایران رو به چند تا دانشگاه محدود می کنیم؟ کل ایران رو اصلا قبول نمی کنیم؟ نمی دونم!!! صدها سئوال اینجوری.

من فکر می کنم اگر خودم با چشم تبعیض به این موارد نگاه کنم ظلم بزرگی به ایرانی ها کردم.
    فراموش نکن شما داری به یه شخص اپلای میکنی که با نظر شخصی 100 درصد در مورد شما داره قضاوت میکنه. باید دنبال کسایی بگردی که شخصا با شما و CV شما حال میکنن. من و شما انتظار داریم که استاد همه ی اپلیکنتا رو کنار هم بذاره و ریز به ریز مقایسه کنه ببینه کی بهتره و ذهنیت ها رو بالکل فراموش کنه. ولی اینجا بحث نظر شخصیه. یه شخص ایرانی ممکنه استاد هاروارد باشه اما مثلا از دانشجوی فلان دانشگاه بدش بیاد. حالا چرا نظر شخصی یکی بی رحمانه ست یا تبعیض آمیزه باور کن به شخصیت شعور تربیت خونوادگی گذشته ی طرف و هزار چیز دیگه برمی گرده. ایرانی و غیر ایرانی هم نداره. به شریفی بودن یا تهرانی بودن هم نیست.

من شک ندارم یک استاد آمریکایی اصیل هم تو استنفورد ممکنه بین اپلیکنتهای native که از دانشگاههای با اختلاف رنک زیاد میان فرق بذاره. به هر حال سیستم استاد راهنما شاگردی اینطوریه و نظرات شخصی استاد که رئیسه به همه چیز غالبه.

مطمئنا همه ی ماها هم 100 در صد عادل نیستیم و اگه استاد بشیم باز نظرات شخصی مون رو دخیل می کنیم.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

ApplyAbroad Guru

دوستان حالا خیلی هم کم لطفی نسبت به شریف و تهران نکنن بهرحال واقعیت اینه که دانشجویی که از این دانشگاهها اپلای میکنه حداقل یک جا خودش رو در یک آزمون سراسری بسیار دشوار اثبات کرده. مثل کسی یه که GRE 1500 گرفته باشه!!! خوب این واقعا از کم شعوری استاد نیست که بگه من فقط دو تا دانشگاه ایران رو نگاه میکنم. در واقع چون احساس میکنه نمیتونه قضاوت کاملی نسبت به دانشگاههای دیگه داشته باشه خودش رو محدود کرده به این دوتا دانشگاه. قصدش زیر سئوال بردن توانمندی بالقوه شما نیست. اگر استادی همچین جوابی داد هرگز خودتون رو تحقیر شده فرض نکنید. برید سراغ استاد دیگری که بتونه دقیق تر رزومه شما رو بررسی و قضاوت کنه. این نکته در نهایت صحیحه که اگر شما فارغ التحصیل چند تا دانشگاه تاپ باشید استادهای ایرانی بایاس مثبتی نسبت به شما خواهند داشت چون سختی کنکور ایران رو بخاطر دارند!

Member moyamos آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    CE

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    دوستان حالا خیلی هم کم لطفی نسبت به شریف و تهران نکنن بهرحال واقعیت اینه که دانشجویی که از این دانشگاهها اپلای میکنه حداقل یک جا خودش رو در یک آزمون سراسری بسیار دشوار اثبات کرده. مثل کسی یه که GRE 1500 گرفته باشه!!! خوب این واقعا از کم شعوری استاد نیست که بگه من فقط دو تا دانشگاه ایران رو نگاه میکنم. در واقع چون احساس میکنه نمیتونه قضاوت کاملی نسبت به دانشگاههای دیگه داشته باشه خودش رو محدود کرده به این دوتا دانشگاه. قصدش زیر سئوال بردن توانمندی بالقوه شما نیست. اگر استادی همچین جوابی داد هرگز خودتون رو تحقیر شده فرض نکنید. برید سراغ استاد دیگری که بتونه دقیق تر رزومه شما رو بررسی و قضاوت کنه. این نکته در نهایت صحیحه که اگر شما فارغ التحصیل چند تا دانشگاه تاپ باشید استادهای ایرانی بایاس مثبتی نسبت به شما خواهند داشت چون سختی کنکور ایران رو بخاطر دارند!
    من کاملا صحبت های شما رو قبول دارم! اما هیچ کدام از این ها نباید معیار برتری انسان ها به هم بشه!

اما من فکر می کنم اگر استادی تو معیارهای خودش این دانشگاه ها رو فقط قبول داره، بهتره که حداقل این رو علنی نگه، یا یه بهونه دیگه بیاره.

چون واقعا بچه های دانشگاه های دیگه مقصر نیستن که دانشگاه ها دیگه توی ایران پیشرفت نمی کنند! هزار رو یک مشکل برای تحصیل درست و حسابی توی ایران وجود داره! دوگانگی و چند گانگی که بین دانشگاه های ایران وجود داره واقعا تقصیر دانشجو ها نیست. همینجا دانشگاه دولتی، دانشگاه آزاد رو قبول ندارن. چرا؟ (البته واضح هستش) این همه بچه های دهه ۶۰ تی کجا برن برای ادامه تحصیل؟ توی این سالها دولت ها در حال ساخت دانشگاه های با کیفیت بالا بودن؟

ApplyAbroad Guru

اما من فکر می کنم اگر استادی تو معیارهای خودش این دانشگاه ها رو فقط قبول داره، بهتره که حداقل این رو علنی نگه، یا یه بهونه دیگه بیاره.
    چرا دوست من؟ حالا چه ایرادی داره که یک استادی با صداقت همون اول تکلیف رو روشن میکنه و وقت شما رو تلف نمیکنه؟ لااقل دیگه بلافاصله میدونید که نباید برای اون استاد (یا حتی اون دانشکده) وقت بگذارید.

Member moyamos آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    CE

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    چرا دوست من؟ حالا چه ایرادی داره که یک استادی با صداقت همون اول تکلیف رو روشن میکنه و وقت شما رو تلف نمیکنه؟ لااقل دیگه بلافاصله میدونید که نباید برای اون استاد (یا حتی اون دانشکده) وقت بگذارید.
    خوب دوست عزیزم، من فکر می کنم که این نوعی نژاد پرستی هستش! کی گفته همه معیار های یک دانشجو و یا محقق خوب بودن صرف حضور در چند دانشگاه خاص حاصل میشه؟

ApplyAbroad Guru

خوب دوست عزیزم، من فکر می کنم که این نوعی نژاد پرستی هستش! کی گفته همه معیار های یک دانشجو و یا محقق خوب بودن صرف حضور در چند دانشگاه خاص حاصل میشه؟
    یعنی بچه های دانشگاه شریف یا تهران از نژاد متفاوتی هستند؟! دوست عزیز هر نوع ارجحیت دادنی ولو اینکه غیر منطقی باشد که نژادپرستی نیست. البته که دانشگاه معیار نهائی نیست. عرض کردم برای بعضی استادها که ممکنه اطلاع کافی از وضعیت جاری دانشگاههای مختلف ایران نداشته باشند، انتخاب چند دانشگاه اول یک انتخاب safe و برای صرفه جوئی در وقت حساب میشه و اصلا ملاکی برای رد توانائی های شما نیست. اتفاقا بهتره که استاد همون اول این مسئله رو روشن کنه که شما وقتتون رو بیخودی تلفش نکنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)