صفحه 62 از 217 نخستنخست ... 12525354555657585960616263646566676869707172112162 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 611 تا 620 , از مجموع 2166

موضوع: جواب ندادن استادها

Member moyamos آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    CE

پیش فرض پاسخ : جواب ندادن استادها

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    یعنی بچه های دانشگاه شریف یا تهران از نژاد متفاوتی هستند؟!
    این جوری که بعضی استاد های ایرانی واضح می گن که ما فقط از شریف و تهران دانشجو می گیریم یه همچین احساسی میشه! مثل اینکه شما به یه استادی ایمیل یزنی به شما بگه من دانشجوی ایرانی نمی گیریم! چه حسی به آدم دست میده؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    عرض کردم برای بعضی استادها که ممکنه اطلاع کافی از وضعیت جاری دانشگاههای مختلف ایران نداشته باشند، انتخاب چند دانشگاه اول یک انتخاب safe و برای صرفه جوئی در وقت حساب میشه و اصلا ملاکی برای رد توانائی های شما نیست. اتفاقا بهتره که استاد همون اول این مسئله رو روشن کنه که شما وقتتون رو بیخودی تلفش نکنید.
    اینکه ممکنه اطلاع نداشته باشند رو قبول دارم، و خود دانشگاه های ایرانی کم کاری می کنند.

بحث سر این نیست که همون اول من رو ریجکت کنه، سر بهنونه ای که بیاره!

ApplyAbroad Guardian
    shamim65 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science-NMSU

کاربران گرامی
    لطفا از بحث های نامرتبط با عنوان تاپیک خودداری کنید.
    ارسال های اخیر که در مورد ملیت اساتید بودن حذف شدند.
    از همکاری شما ممنونم

ApplyAbroad Hero reg2 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering, UNC Charlotte

نقل قول نوشته اصلی توسط civil2015 نمایش پست ها
    Thanks for your interest. I only admit very few PhD students and if they are from Iran, I am only interested in those PhD students coming from either Sharif or Tehran university

جواب استاد با شعور ایرانی
    با تمام احترامی که به بچه های شریف قائلم...باید بگم این استاد و امثالهم فاقد هر گونه اندیشه نوین و منطق در جهان امروزی هستند و تا حدی اینها رو لجوج میدونم که اگر یه روزی شریف و تهران تو ایران نابور شوند اینا اثلا دانشجوی ایرانی نمی گیرن. بقول مهمان امروز پا-را-زیت....ما ملت خیلی بدی هستیم!!
    I love you USA

نقل قول نوشته اصلی توسط reg2 نمایش پست ها
    با تمام احترامی که به بچه های شریف قائلم...باید بگم این استاد و امثالهم فاقد هر گونه اندیشه نوین و منطق در جهان امروزی هستند و تا حدی اینها رو لجوج میدونم که اگر یه روزی شریف و تهران تو ایران نابور شوند اینا اثلا دانشجوی ایرانی نمی گیرن. بقول مهمان امروز پا-را-زیت....ما ملت خیلی بدی هستیم!!
    علاقه چندانی نداشتم وارد این بحث شم اما نهایتا تصمیم گرفتم تجربه کوچک خودمو بعد چند سال کار کردن در سطوح بین‌المللی بیان کنم. متأسفانه اکثریت هموطنان ما وقتی‌ پیشرفت میکنند (حداقل در مساله علمی‌ خودم شاهد زنده خیلی مسائل هستم)، هموطنان خودشونو به عنوان رقیب می‌بینن و برای تخریب آنها جهت جلوگیری از پیشرفت دست به هر کاری میزنند. این بحثهای این چنینی متأسفانه فقط در بین هموطنان ما رایج هست. در حالی‌ که بارها خودم شاهد بودم وقتی‌ یک چینی‌ به عنوان faculty member وارد یک دپارتمان میشود بعد از مدتی‌ کلّ دپارتمان را پر از چینی‌ می‌کند برای ساپورت و نتورک خود یا حتی اساتید عرب.

ApplyAbroad Champion
    m0h3n آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Computer Science, University of Bonn

کاربران عزیز،

ممنون میشم در ارسالهایی که دارید محوریت موضوعی تاپیک رو در نظر گرفته و ارسالهایی مرقوم بفرمایید که پتانسیل مفید بودن برای سایر کاربران رو دارا باشه.
    لطفا از اعتراض مستقیم در تاپیک ها خودداری و تنها موارد اعتراض رو در این تاپیک مطرح کنید که به طبع توسط مدیران ارشد رسیدگی های لازم صورت خواهد گرفت.

لطفا زحمات مدیران رو خدشه دار نکنید و از هر نوع توهین به هر شخصی جدا پرهیز کنید. هدف، تنها ایجاد فضای مفیدتری برای شما عزیزان هست.

ممنونم که همکاری می کنید

When one helps another, Both gain in strength
    جهان هر کس به وسعت جهان فکر اوست !

Junior Member avatar آواتار ها

پیش فرض پاسخ : نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط pariya نمایش پست ها
    چرا من هرچی ایمیل میزنم اصلا کسی جواب نمیده، رزومه ی خوبی دارم، طبق پیش بینی دوستان top30 شانس دارم. اما اصلا ایمیلمو هیشکی جواب نداده!
    منم همین مشکلو دارم، رشتم power electronics هست و معدلم کارشناسی و ارشدم بالای 18 با رتبه اول در هر دو مقطع از دانشگاهای سراسری مرکز، نمره تافل بالای 100، نمره GRE بالای 1250، 13 مقاله کنفرانسی IEEE، دو transaction IEEE ریوایز خورده و دو مقاله isi سابمیت شده. ولی کسی جوابی نمیده...واسه 2011 که نتونستم برم. جواب ایمیلامو خیلی کم میدن. اونایی هم که میدن پول ندارن!
    به نظرم داشتن یه رزومه خوب امتیازه اما داشتن یه لینک هم خیلی خیلی میتونه کمک کنه.
    در هر حال نباید مایوس و سرخورده شد، ناامیدی مقدمه شکسته.

Senior Member Simplex آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط avatar نمایش پست ها
    منم همین مشکلو دارم، رشتم power electronics هست و معدلم کارشناسی و ارشدم بالای 18 با رتبه اول در هر دو مقطع از دانشگاهای سراسری مرکز، نمره تافل بالای 100، نمره GRE بالای 1250، 13 مقاله کنفرانسی IEEE، دو transaction IEEE ریوایز خورده و دو مقاله isi سابمیت شده. ولی کسی جوابی نمیده...واسه 2011 که نتونستم برم. جواب ایمیلامو خیلی کم میدن. اونایی هم که میدن پول ندارن!
    به نظرم داشتن یه رزومه خوب امتیازه اما داشتن یه لینک هم خیلی خیلی میتونه کمک کنه.
    در هر حال نباید مایوس و سرخورده شد، ناامیدی مقدمه شکسته.
    حواستون به overqualified بودن هم باشه. overqualified بودن یعنی اینکه از کاری که براش اپلای می کنید بهتر باشید. به نظرم اگر استاد ببینه دانشجویی با رزومه خیلی خوب و بهتر از سطح معمول می خواهد اپلای کنه چندان رغبتی نخواهد داشت. چون اینجور دانشجوها معمولا بعد از اینکه پذیرش گرفتند و پاشون به آمریکا و کانادا باز شد، از اون دانشگاه می روند. مثلا به دانشگاه بهتری می روند. اگر هم نروند دیگه حواسشون به درس و ریسرچ نیست و خودشون رو بالاتر از بقیه و استاد می دونند و خلاصه اینکه مفید نخواهند بود.

منظورم اینه که overqualified بودن باعث می شه شانستون برای پذیرش رو کاملا از دست بدید. اما راه حل هم داره.
    اول اینکه ببینید بقیه توی رشته شما چه جور رزومه هایی دارند و سطح واقعی رزومه تون رو پیدا کنید. مثلا در بعضی رشته ها، تعداد مقاله های همه ریسرچرها زیاده، و این خیلی طبیعیه و توی بعضی رشته ها اصلا اینطوری نیست. مثلا توی اقتصاد تعداد مقاله های استادهای خوب به 100 تا هم نمی رسه، ولی توی مهندسی شیمی بسیار دیده ام کسایی که بالای 100 تا مقاله دارند، حتی دانشجوهای دکترا. این موضوع به ماهیت رشته بر می گرده.
    وقتی به طور دقیق فهمیدید سطح رزومه تون چیه، دنبال دانشگاهی با همون سطح بگردید. این موضوع رو هم از روی رزومه اساتید و دانشجوهای دکترای اون دانشگاه می شه فهمید. اگر پوزیشنی که می خواهید در حدود سطح رزومه تون باشه احتمال موفقیت بسیار زیاد می شه.

در ضمن، همیشه توی ایمیل ها نشون بدید که به کار آکادمیک علاقمند هستید. جوری که وقتی کسی می خونش حس کنه که این آدم دلش می خواهد تمام وقت توی کلاس درس باشه و هی بره حل تمرین بگیره، همش دنبال ریسرچ است و آخرش هم می خواهد استاد دانشگاه بشه. معمولا اینجوری می شه جواب گرفت.

در ضمن هیچ وقت جوری نامه ننویسید که گویا می خواهید افتخار کار کردن رو استاد بدید، درخواست شما برای گرفتن یک شغل آکادمیک برای چند سال است و باید عرف جامعه آکادمیک رو توی ارتباط ها حفظ کرد.
    واقعا اگر خوب نامه بنویسید و خوب ارتباط داشته باشید به راحتی می شه پوزیشنی برای سال بعد پیدا کرد. فراموش نباید کرد که زبان خوش مار رو از سوراخ بیرون می آره، چه برسه به استادی که خودش دنبال دانشجوی خوب و کاری می گرده D:

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering (sharif university of technology)

نامردا حد اقل ادجاستم نمی کنن!!
    راستش من فکر می کنم درسته که در اکثر موارد به کمیته ی دانشکده ارجاع داده می شیم اما بالاخره همین استادا هستن که اون کمیته رو تشکیل می دن و درعین حال اگه یه استادی کسی رو بخواد می تونه کمیته رو تحت فشار بزاره!!! اما در خیلی از موارد کلا" استاد تا زمانی که فرد ادمیژن نگیره در موردش تصمیم گیری نمی کنه.البته بعضی از دانشگاه ها هم فاند رو بطور کامل کمیته تعیین می کنه و سوپروایزر و این جور مسایل برای سالای بعد مطرح می شه فک کنم.

Member
    رشته و دانشگاه
    عمران محیط زیست - امیر کبیر

راستش آره انگار امسال اینطوریه.. منم چند تا جواب اینطوری دارم... به نظرتون چی میشه کرد.. باید همینطوری اپلای کنیم آره؟ .... خیلی بیریخته
    رویاها تجدید نشدنی است ؛ مهم نیست سن و شرایط ما چیست ، مهم آنست که هنوز توانائی های دست نخورده ای در درون ما وجود دارند و زیبائی تازه ای در انتظار ظهور است!

آقا همش بخاطر مسائل مالی امسال اینجوری شده از وضعیت سال گذشته هم قابل پیش بینی بود. توی وب پیج اساتید یه نگاه بندازین. تا سال گذشته پروژه ها میلیون دلاری فراوونه. مسلمه که استاد در به در دنبال چند تا دانشجو می گرده برای پروژه، چند برابر پولی که میده به دانشجوی بدبخت، خودش گیرش میاد. اما امسال دیگه از پروژه جدید خبری نیست و مجبورن روی همون قدیمیا کار کنن و دانشجوی جدید هم نمی خوان. فقط میمونه فاند خود دانشکده که اونم از طریق کمیته مشخص میشه.
    جدای از مساله فاند اینو بگم که پذیرش هم به طبع بسیار کم شده امسال. از زیر زبون چند تا رییس دانشکده کامپیوتر مختلف کشیدم بیرون که می گفتن در صد قبولی امسال ما 10% تا 15% برآورد شده ! مقایسه کنید با سالهای گذشته که میانگین 50% بوده. به قول معروف به ما که رسید وا رسید. پس نباید امسال زیاد امیدوار باشیم. بهرحال انسان زندست به امید.
    موفق باشید و خش.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)