صفحه 63 از 217 نخستنخست ... 13535455565758596061626364656667686970717273113163 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 621 تا 630 , از مجموع 2166

موضوع: جواب ندادن استادها

پیش فرض پاسخ : نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط samanlagzi نمایش پست ها
    نامردا حد اقل ادجاستم نمی کنن!!
    راستش من فکر می کنم درسته که در اکثر موارد به کمیته ی دانشکده ارجاع داده می شیم اما بالاخره همین استادا هستن که اون کمیته رو تشکیل می دن و درعین حال اگه یه استادی کسی رو بخواد می تونه کمیته رو تحت فشار بزاره!!! اما در خیلی از موارد کلا" استاد تا زمانی که فرد ادمیژن نگیره در موردش تصمیم گیری نمی کنه.البته بعضی از دانشگاه ها هم فاند رو بطور کامل کمیته تعیین می کنه و سوپروایزر و این جور مسایل برای سالای بعد مطرح می شه فک کنم.
    عزیزم الان شرایطی پیش اومده که دیگه استاد دانشجویی نمیخواد. آخه وقتی پروژه نیست سرِخر می خواد چیکار ! دانشجو زمانی ارزش داره که سودی به استاد برسونه وگر نه بیکار نیست که عمرشو با ما تلف کنه که چی، که چهارتا مقاله براش چاپ کنیم ! دنیا روی مادیات می چرخه. خودت می بینی که چرا از 100 ایمیلی که می زنیم نهایت 10 نفر جواب بده اونم چرتو پرت که کمیته ای هست و پذیرش آن لاینه و ... انگار ما خودمون نمی دونیم

(من که هر کی اینجوری جوابمو داده دقیقاً ازش سوال کردم آیا پروژه ای داری که من روش کار کنم. اونم راحت گفته فعلاً نه !)

شاد باشید و خش.

Senior Member vahideabdolazi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    iut

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidreza_ نمایش پست ها
    عزیزم الان شرایطی پیش اومده که دیگه استاد دانشجویی نمیخواد. آخه وقتی پروژه نیست سرِخر می خواد چیکار ! دانشجو زمانی ارزش داره که سودی به استاد برسونه وگر نه بیکار نیست که عمرشو با ما تلف کنه که چی، که چهارتا مقاله براش چاپ کنیم ! دنیا روی مادیات می چرخه. خودت می بینی که چرا از 100 ایمیلی که می زنیم نهایت 10 نفر جواب بده اونم چرتو پرت که کمیته ای هست و پذیرش آن لاینه و ... انگار ما خودمون نمی دونیم

(من که هر کی اینجوری جوابمو داده دقیقاً ازش سوال کردم آیا پروژه ای داری که من روش کار کنم. اونم راحت گفته فعلاً نه !)

شاد باشید و خش.
    همش هم به دلیل این نیست که پول ندارند. من استادم که خودش اون حاست می گه اینا گاهی وقتا ضرر می کنن از این که دانشجوی خارجی می گیرن برای این که گاهی یارو خوب از آب در نمی آد و اون طوری که فکر می کردند یارو خوب نیوده. برای همین کمتر خطر می کنند که دانشجوی خارجی بگیرند. چون نمی دونن چی از آب در می آد. این قدر هم ظن بد نزنید. خوش بین باشید. خودتون رو بذارید جای یارو. چه قدر مطمئن بودی اگه یکی بهت میل می زد و می خواست بیاد باهات کار کنه. خوب اون هم به همین اندازه شک داره. خصوصا که وقتشون مثله ماها نیست که بخوان دو سه سال پای یه دانشحو تلف کنند و پولشم بدهند و آخرشم هیچ سودی واسشون نداشته باشه این دانشجو غیر از دردسر.

آقا با یه استاد همه چیز داشت جور میشد که یدفعه غیبش زد نگا کردم دیدم یه همکار ایرانی داره. مطمعنم رزوممو نشون ایرانی داده اونم حتماً گفته دانشگاه آزاد پس بدرد نمی خوره. نتیجه می گیریم نه تنها به استاد ایرانی نباید میل زد بلکه هر جا ایرانی هست باید دعا کنین 2 3 ماهی مریض شه بیوفته تو خونه تا شما به سلامت پذیرش رو بگیرین.
    خارج از شوخی بعضی اساتید ایرانی 1000 گناه کبیره از قیافشون می باره. چند روز پیش رفتم تو وب پیج یکی از همین عزیزان یدفه همه چیز سیاه شد و فونت قرمز و آرم XXX که بیشتر به گروه شیطان پرستی میخورد تا یه استاد دانشگاه. اخه خجالت بکش پیرمرد ...

Senior Member Simplex آواتار ها

آقا با یه استاد همه چیز داشت جور میشد که یدفعه غیبش زد نگا کردم دیدم یه همکار ایرانی داره. مطمعنم رزوممو نشون ایرانی داده اونم حتماً گفته دانشگاه آزاد پس بدرد نمی خوره. نتیجه می گیریم نه تنها به استاد ایرانی نباید میل زد بلکه هر جا ایرانی هست باید دعا کنین 2 3 ماهی مریض شه بیوفته تو خونه تا شما به سلامت پذیرش رو بگیرین.
    خارج از شوخی بعضی اساتید ایرانی 1000 گناه کبیره از قیافشون می باره. چند روز پیش رفتم تو وب پیج یکی از همین عزیزان یدفه همه چیز سیاه شد و فونت قرمز و آرم XXX که بیشتر به گروه شیطان پرستی میخورد تا یه استاد دانشگاه. اخه خجالت بکش پیرمرد ...
    پیش می آد که گاهی از دانشجوها یا همکارهاشون می خواهند که درباره رزومه ای نظر بدهند، مخصوصا اگر از یک کشور باشند. اما دلیلی نداره که بگی چون از دانشگاه آزاد هستی پس همه درباره ات بد می گن. همه چیز به رزومه ات بستگی داره. واقعیتی رو هم باید قبول کرد که قبولی در دانشگاه آزاد اعتبار رزومه ات رو به نسبت کسی که در دانشگاه خوب تر قبول شده افزایش نمی ده.
    مثلا وقتی ازم می پرسند که این دانشگاه رو می شناسی و مثلا کسی از دانشگاه آزاد یک شهر کوچک مدرک گرفته و خودش هم اهل اون شهر نیست و مثلا اهل تهرانه، نمی تونم بگم که این دانشگاه خیلی خوبه که. می شه؟ گاهی دانشگاهی که در اون درس خونده اید یک بخش مهم رزومه رو تشکیل می ده. گاهی معدل 15 دانشگاه خوب بسیار بیشتر از معدل 19 دانشگاه آزاد یا پیام نور شهر کوچک اعتبار داره.
    اما اگر شما رزومه خوبی دارید، ولی در دانشگاه آزاد یا هر جای دیگه درس خونده باشید به راحتی پذیرش می گیرید. رزومه خوب هم یعنی مقاله معتبر داشتن، کار مربوط انجام دادن و سابقه فعالیت های آکادمیک داشتن خوب. به علاوه اینکه زبان خوب و تسلط روی نامه نگاری و ارتباط موثر داشتن بی نهایت مفید و تاثیر گذاره. و گاهی اگر کسی از دانشگاه خوبی مدرک داشته باشه، بدون اینکه رزومه خوبی داشته باشه پذیرش خوبی می گیره، چون به هر حال دانشگاه شما بخش بسیار مهم رزومه رو تشکیل می ده.

شما خوب به رزومه ات نگاه کن، ببین که آیا کار آکادمیک موثری داخلش وجود داره یا نه، چند تا مقاله کنفرانس داره، چند تا مقاله چاپ شده داره، چند تا به زبان فارسی، چند تا به انگلیسی، نمره greات چه طوریه، نمره زبانت چند شده، و خودت چقدر احساس آکادمیک بودن می کنی؟ اگر همه چیز رو خوب می بینی، رزومه ات رو هر ایرانی ببینه تایید می کنه و می گه که چقدر خوب کار کرده ای. ولی اگر رزومه ای خالی باشه، تنها روش اعتبار دادن به اون دانشگاهش است.

به نظرم به جای اینکه دعا کنید ایرانی ها مریض شوند، یک کم خوشبینانه به مراحل پذیرش فکر کنید و همش نشینید بگید که آخ این استادها چقدر بد جواب می دهند و آخ چرا امسال پول نیست و آخ چرا اون ایرانی فلان جا اونطوری بهم جواب داد. در عین حال که بعضی از دوستان اینجا هی می نالند و نگران بودجه دانشگاه ها و خبرهای رسانه ها و این چیزها هستند، مطمئن باشید که هزاران نفر در ایران و پاکستان و چین و بقیه جاهای دنیا دارند با خیال راحت به کارهاشون می رسند و می گن و می خندند و پذیرش می گیرند و می روند.

دوستی دارم از دانشگاه آزاد که اونقدر مقاله داره که استاد رو سرش قسم می خوره، اما گاهی رزومه هایی رو می بینم که کلا تعجب می کنم طرف چقدر اعتماد به نفس داره. مطمئن باشید همه چیز به رزومه تون برمی گرده. باید اعتقاد داشت که ابر و باد و مه و خورشید و فلک درکارند که موفق شویم، مگر اینکه خودمون نخواهیم.

Junior Member

در جواب تمام دوستان ... وقتی موسسه هایی هستن که فرت و فرت دانشجو پولی میفرسته کانادا،استرالیا،آمریکا و اروپا فکر می کنید اون اساتید و ادمیشن های معظمشون میان به ایرانی های دیگه امثال ما که در به در دنبال فاند هستیم و رزومه درست می کنیم واسش پذیرش بدن؟؟!
    شما جای اونا...اگه کسی بود که پول میداد نقد واسه تحصیلش،شما فاند تونو کجا خرج می کردین؟ اونم با این وضعیت اقتصادی افتضاح پژوهشی... 100 البته در صورت وجود فاند احتمالی برای دانشجوهای سایر کشورها...
    جدا ازین هم که خیلی دانشگاه ها بورسشون رو واسه مناطقی مثل چین که 100 جور کشورشون باهاش رابطه افتصادی داره میذارن تا ایران ...
    ایران آخرین گزینه است در شرایط فعلی واسه خیلی از دانشگاه ها... البته کسایی که رزومه و تخصص خیلی خاص و بک گراند خیلی شاهکار دارن جدا هشتن از این قضیه، جنرال گفتم قضیه رو!

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط djamirz نمایش پست ها
    در جواب تمام دوستان ... وقتی موسسه هایی هستن که فرت و فرت دانشجو پولی میفرسته کانادا،استرالیا،آمریکا و اروپا فکر می کنید اون اساتید و ادمیشن های معظمشون میان به ایرانی های دیگه امثال ما که در به در دنبال فاند هستیم و رزومه درست می کنیم واسش پذیرش بدن؟؟!
    شما جای اونا...اگه کسی بود که پول میداد نقد واسه تحصیلش،شما فاند تونو کجا خرج می کردین؟ اونم با این وضعیت اقتصادی افتضاح پژوهشی... 100 البته در صورت وجود فاند احتمالی برای دانشجوهای سایر کشورها...
    جدا ازین هم که خیلی دانشگاه ها بورسشون رو واسه مناطقی مثل چین که 100 جور کشورشون باهاش رابطه افتصادی داره میذارن تا ایران ...
    ایران آخرین گزینه است در شرایط فعلی واسه خیلی از دانشگاه ها... البته کسایی که رزومه و تخصص خیلی خاص و بک گراند خیلی شاهکار دارن جدا هشتن از این قضیه، جنرال گفتم قضیه رو!
    این دانشجوهایی که فرت و فرت میگی میرن و میفرستن فقط برا ایران نیست...اتفاقا این کشورهای دیگن که از دانشجوهاشون حمایت میکنن.....خیلی از کشورها دانشجوهای تاپ کشورشون رو میفرستن با پول دولتشون آمریکا...مثلا همین کشورهای عربی....شما دانشجوهای undergraduate آمریکا رو نگاه کن ببین چند درصد چینین و هندین....اتفاقا ایرانیا بیشتر به دنبال فاند و مفت درس خوندن هستن...در مورد رابطه با کشورها هم خود کشور تاثیر نداره مطمئن باش....بستگی داره قبلا اگه دانشجویی از اون کشور برداشتن چطور بوده...درس خون و کاری بوده یا نه؟؟؟ وگرنه آمریکا جایی نیست که توش تبعیض نژادی و عقیده و رنگ و پوست و کشور تاثیر داشته باشه
    ویرایش توسط saeed_oroomy : October 15th, 2011 در ساعت 08:14 PM

پیش فرض پاسخ : جواب ندادن استادها

آقا هرچی جلوتر میریم جواب دادن اساتید کمتر و کمتر میشه و این در حالیه که ما هر چه جلوتر بره در ارتباط با اساتید حرفه ای تر میشیم. کسی میدونه دلیلش چیه ؟ یعنی پوزیشنها را یکی یکی دارن میگیرن ؟ استادی که جواب ما رو نمیده پس این پوزیشنها به کیا داره میرسه ؟

ApplyAbroad Hero

آقا هرچی جلوتر میریم جواب دادن اساتید کمتر و کمتر میشه و این در حالیه که ما هر چه جلوتر بره در ارتباط با اساتید حرفه ای تر میشیم. کسی میدونه دلیلش چیه ؟ یعنی پوزیشنها را یکی یکی دارن میگیرن ؟ استادی که جواب ما رو نمیده پس این پوزیشنها به کیا داره میرسه ؟
    جوابش اینه تو این روزهای عزیز حجم ایمیل ها بیشتر و بیشتر میشه. هم از ایران هم هند هم چین هم بقیه دنیا! در ضمن وضع فاند خرابه همه با رزومه های خفن دارن به دانشگاههای رنک پایینم میل میزنن حتی! سابقا بچه های رزومه قوی رو میدیدم میگفتن رنک از فلان بالاترو اپلای نمیکنم الان دیگه اونجوری نیست!

Senior Member Milad2012 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, University of Oklahoma

سلام
    ببینید اصلا استادا نسبت به چند ماه قبل کلا جواب نمی دن. من میلی که می زنم نه کشور می نویسم نه رزومه می گذارم، که بخشیش تو ذوقشون بزنه، با میل ieee هم در ارتباطم. اما بازهم جوابی نمی دن!! نمی دونم چه کار کنیم؟!!

Senior Member Simplex آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Milad2012 نمایش پست ها
    سلام
    ببینید اصلا استادا نسبت به چند ماه قبل کلا جواب نمی دن. من میلی که می زنم نه کشور می نویسم نه رزومه می گذارم، که بخشیش تو ذوقشون بزنه، با میل ieee هم در ارتباطم. اما بازهم جوابی نمی دن!! نمی دونم چه کار کنیم؟!!
    خب الان وسط ترمه، کلی کلاس و کار دیگه دارند. به آخر سال هم که نزدیک می شیم دیگه کم کم حس و هوای تعطیلات وارد کار می شه و آدم ها به سفر و خرید فکر می کنند. شما کار خودتون رو بکنید و سعی کنید نامه های خوب و موثر بنویسید. موضوع گرفتن دانشجوی جدید یک موضوع همیشگی برای استادهاست، اما چون حیاتی نیست و همیشه متقاضی وجود دارده، اهمیتش فراز و نشیب داره و بعضی مواقع کم اهمیت می شه، مخصوصا وقتی کارهای روتین و مهم روزانه سنگین می شه.

در ضمن بهتره نامه کامل باشه. همراه با رزومه و همه چیز ضروری دیگه. چون شما می خواهی خودت رو معرفی و ادورتایز کنی، اگه ناقص باشه در برابر نامه های کامل دیگه ای که می گیره، اعتباری نخواهد داشت.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)