صفحه 68 از 217 نخستنخست ... 18585960616263646566676869707172737475767778118168 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 671 تا 680 , از مجموع 2166

موضوع: جواب ندادن استادها

پیش فرض پاسخ : نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط yazdi نمایش پست ها
    ایمیل دانشگاه تهران میره تو اسپم !!! اینو یکی از جوابی که یکی از اساتید "با یک ایمیل دیگه طبیعتا" بهم داده بود، فهمیدم! می تونی با جیمیل چک کنی و ببینی که میره کجا!
    من به استادهای خیلی زیادی با همین ایمیل دانشگاه تهران میل زدم. بعضی هاشون با اینکه خیلی معروف بودند جواب (البته تیپیک) دادند و بیشتری ها ندادند. به بعضی ها حتی چندین بار نامه زدم با محتوای مختلف تا شاید بهم جواب بدن. آخرش به این نتیجه رسیدم: میل تو اسپم نمیره. اگه بخوان جواب بدن همون اولش میدن و اگه نخوان نمی دن، به استاد بستگی داره. افزایش دادن تعداد ایمیل ها هم باعث نمیشه استادی که جواب نداده، جواب بده.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر

پیش فرض پاسخ : جواب ندادن استادها

من جیمیلم رفته تو اسپم باز شانس آوردم استاده دیده بود و بعد برام نوشته اسپم بوده :| یعنی واقعا دانشگاه ها میان کلا جیمیل را میذارن تو لیست سیاهشون و هر ایمیلی ازش برسه اسپم میشه یا مشکل از سابجکت ایمیلم یا چیزی تو این مایه ها بوده؟ ایمیل دانشگاهمم اسپم میشه!! چه کار کنم؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط شهرزاد نمایش پست ها
    من جیمیلم رفته تو اسپم باز شانس آوردم استاده دیده بود و بعد برام نوشته اسپم بوده :| یعنی واقعا دانشگاه ها میان کلا جیمیل را میذارن تو لیست سیاهشون و هر ایمیلی ازش برسه اسپم میشه یا مشکل از سابجکت ایمیلم یا چیزی تو این مایه ها بوده؟ ایمیل دانشگاهمم اسپم میشه!! چه کار کنم؟
    هیچ دانشگاهی جی میل رو در لیست سیاه نمیگذاره. معمولا ایراد از سابجکت لاین تونه. در بعضی شرایط هم اگر تعداد زیادی ایمیل همزمان یا یک ایمیل با تعداد زیادی گیرنده به ایمیل سرور دانشگاه برسه ممکنه اسپم تلقی بشه.

از سابجکت هائی که دارای کلمات request یا نظیر اون داره استفاده نکنید.

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط littleprince نمایش پست ها
    افزایش دادن تعداد ایمیل ها هم باعث نمیشه استادی که جواب نداده، جواب بده.
    این حرفتونو تایید یا رد نمیکنم. فقط یکی از دوستام تو امریکا میگفت یکی از بچه ها شریف هر روز به یکی از استادا دانشکدشون میل میزده استاده هم به این رفیق ما گفته این اقا با وجود اینکه جوابشو نمیدم هر روز ایمیل میزنه و ول کن نیست. دوستم میگفت اخرش ایمیلشو خونده و جالبه بدونید گرفتش. الان داره با اون استاد کار میکنه
    بعضی وقتا اصرار جواب میده ولی شاید این استثنا بوده

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    هیچ دانشگاهی جی میل رو در لیست سیاه نمیگذاره. معمولا ایراد از سابجکت لاین تونه. در بعضی شرایط هم اگر تعداد زیادی ایمیل همزمان یا یک ایمیل با تعداد زیادی گیرنده به ایمیل سرور دانشگاه برسه ممکنه اسپم تلقی بشه.

از سابجکت هائی که دارای کلمات request یا نظیر اون داره استفاده نکنید.
    من تعداد خیلی ایمیل نزدم، مثلا فوقش 7، 8 تا استاد را به طور همزمان. ولی بعد دوباره یه روز دیگه ادامه ش. یعنی این تعداد هم ممکنه اسپم کنه؟ بعد اگه سر این اسپم شده باشه، من دوباره با همون ایمیل، میل بزنم که باز اسپم نمیشه الزاما؟
    سعی میکنم سابجکت را عوض کنم، ولی آخه M.Sc. Applicant ..... چرا باید اسپم شه :|

ApplyAbroad Hero nima56 آواتار ها

من یک مطلبی را از یکی از دوستهای دوستانم شنیدم که رفته بود توی اتاق یکی از استادهای یکی از دانشگاههای معروف امریکا (البته من این مطلب را با همین مظنون در apply abroad هم دیدم که یک نفر بیان کرده بود.) میگفت که صدای دینگ دینگ دریافت ایمیل استاد از طریق outlook مداوم به گوش میرسید و آن استاد رو میکنه به دانشجویی ایرانی و میگه ببین چقدر درخواست اپلای برام میاد و این دانشجو میپرسه شما چه کار میکنید آن هم گفته من که وقت نمیکنم این ایمیل ها را بخوانم و جواب بدهم در نتیجه نگاه میکنم آن ایمیل هایی که از دوستان یا همکارانم رسیده را جواب میدهم و اگر آنها کسی را از طریق ایمیل خودشان معرفی کرده و رزومه را آنها فرستاده باشند بررسی میکنم و جواب میدهم.
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

Member vahid.abroad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Cell Biology and Bioinformatics, Edinburgh University

اگر استادی بار اول جواب نداد نا امید نشید. دوباره ایمیل بزنیند، البته این دفعه یه چهار روز تا یک هفته بعد ایمیل بزنید، زمان ایمیل زدن رو طوری تنظیم کنید که صبح که استاد میره office ایمیل شما بالاتر قرار بگیره، من هر وقت ایمیل می زدم ساعت 3 تا 6 بعد از ظهر را انتخاب می کردم و هیچ وقت شنبه و یکشنبه ایمیل نمی زدم چون آخر هفته هستش. در 99 درصد موارد از اساتید جواب می گرفتم و به ندرت جوابها تمپلت بودند. البته من دقیقاً استادی را انتخاب می کردم که پروژه کارشناسی ارشدم در راستای کار اونها باشه. برای استادی تو آمریکا ایمیل زدم تا یک هفته جواب نداد، بعدش همون ایمیل رو دوباره ولی یکم با ادبیات گیراتر فرستادم و استاد پیشنهاد همکاری داد و الان دارم رو پروژه اون کار می کنم. و قول پذیرش و ریکام داده. سعی کنید به استادی ایمیل بزنید که CV شما در راستای کار اون باشه. سابجکت من همیشه این بود Interested in doing research on XXX as a PhD student که در XXX پروژه یا علاقمندی استاد رو مد نظر قرار میدادم و بر اساس زمینه کاری استاد یه نمه تغییرش می دادم.
    موفق باشید.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط nima56 نمایش پست ها
    من یک مطلبی را از یکی از دوستهای دوستانم شنیدم که رفته بود توی اتاق یکی از استادهای یکی از دانشگاههای معروف امریکا (البته من این مطلب را با همین مظنون در apply abroad هم دیدم که یک نفر بیان کرده بود.) میگفت که صدای دینگ دینگ دریافت ایمیل استاد از طریق outlook مداوم به گوش میرسید و آن استاد رو میکنه به دانشجویی ایرانی و میگه ببین چقدر درخواست اپلای برام میاد و این دانشجو میپرسه شما چه کار میکنید آن هم گفته من که وقت نمیکنم این ایمیل ها را بخوانم و جواب بدهم در نتیجه نگاه میکنم آن ایمیل هایی که از دوستان یا همکارانم رسیده را جواب میدهم و اگر آنها کسی را از طریق ایمیل خودشان معرفی کرده و رزومه را آنها فرستاده باشند بررسی میکنم و جواب میدهم.
    بله این بسیار معمول است. برای همین است که مکرر اینجا عرض کردم اگر دوستی دارید که در دانشکده موردنظر شما تحصیل میکند یکی از بهترین روشها اینست که رزومه تان را به او بدهید که حضورا برای استادها ببرد. بخصوص اگر استادها بشناسندش خیلی موثر است.

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    بله این بسیار معمول است. برای همین است که مکرر اینجا عرض کردم اگر دوستی دارید که در دانشکده موردنظر شما تحصیل میکند یکی از بهترین روشها اینست که رزومه تان را به او بدهید که حضورا برای استادها ببرد. بخصوص اگر استادها بشناسندش خیلی موثر است.
    دوستان این توصیه رو جدی بگیرید. بنده عرض 3 روز پذیرش با فاند گرفتم. طوری که خود استاد بهم ایمیل زد!! انصافا Link-based apply یه چیز دیگه ست.....
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Robotics/AI at USC

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    دوستان این توصیه رو جدی بگیرید. بنده عرض 3 روز پذیرش با فاند گرفتم. طوری که خود استاد بهم ایمیل زد!! انصافا Link-based apply یه چیز دیگه ست.....
    فقط اپلای نیست. تو آمریکا معمولا networking خیلی مهمه. به امید خدا چند صباح دیگه که خواستید برای کار اقدام کنید خواهید دید که روابط چقدر تاثیر میگذاره..
    "You cannot discover new oceans unless you have the courage to lose sight of the shore”

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)