صفحه 70 از 217 نخستنخست ... 20606162636465666768697071727374757677787980120170 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 691 تا 700 , از مجموع 2166

موضوع: جواب ندادن استادها

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : جواب ندادن استادها

منم به چندتا از دوستان گفتم متاسفانه گفتن که اینجا به حرف دانشجو اهمیت نمیدن (که 100% خودشون نمیخوان برن صحبت کنن) علی رغم اینکه در چند پروژه و مقاله با هم همکاری داشتیم و داریم. به نظر من حرف سجاد درسته! حتی خیلی از دوستای خودمونم به چشم رقیب نگاهمون میکنن. حالا اطلاعاتی هم که میدن از قبیل اینکه فلان روز، فلان ساعت به فلان استاد میل بزنم شاید درست نگن. من توصیه هاشونو گوش کردم ولی متاسفانه جوابی از استادهای مذکور دریافت نکردم. همین رویه باعث میشه که من نوعی اگه سال بعد دانشجوی دکترا در خارج از کشور شدم هم نسبت به هموطنان داخل همین رفتار رو نشون بدم.

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoudb نمایش پست ها
    منم به چندتا از دوستان گفتم متاسفانه گفتن که اینجا به حرف دانشجو اهمیت نمیدن (که 100% خودشون نمیخوان برن صحبت کنن) علی رغم اینکه در چند پروژه و مقاله با هم همکاری داشتیم و داریم. به نظر من حرف سجاد درسته! حتی خیلی از دوستای خودمونم به چشم رقیب نگاهمون میکنن. حالا اطلاعاتی هم که میدن از قبیل اینکه فلان روز، فلان ساعت به فلان استاد میل بزنم شاید درست نگن. من توصیه هاشونو گوش کردم ولی متاسفانه جوابی از استادهای مذکور دریافت نکردم. همین رویه باعث میشه که من نوعی اگه سال بعد دانشجوی دکترا در خارج از کشور شدم هم نسبت به هموطنان داخل همین رفتار رو نشون بدم.
    به هر حال اگه برای دوستت ایران مرام گذاشتی و رفته اونور عوض شده کاریش نمیشه کرد ولی تو سعی کن اینطوری نباشی. من الان کلی دوست و رفیق ظاهری دارم تو دانشگهای خوب که باور کن اگه برم اون دانشگاه هم مگه اتفاقی تو راهرو ببینمشون و در حد سلام و علیک میشیم. چون تو همین ایرانشم با وجود اینکه کارشون رو راه انداختم حاضر نبودن تو شرایط سخت بهم کمک کنن چه برسه به اونور.

برای همینم توصیه می کنم دوستاتون رو حتی الامکان تا ایرانن تست کنید + try رو بالا ببرید تا اگرم چندتاشون تو زرد از آب درومدند جایگزین داشته باشید.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoudb نمایش پست ها
    همین رویه باعث میشه که من نوعی اگه سال بعد دانشجوی دکترا در خارج از کشور شدم هم نسبت به هموطنان داخل همین رفتار رو نشون بدم.
    محمود جان اتفاقا واسه منم دقیقا همین اتفاق افتاد و دوستم منو راحت پیچوند، در حالیکه من فقط ازش خواستم که رزومم رو بده به استاد (چون استاده ایمیل جواب نمیداد) ازشم نخواستم واسم رو بزنه! منم به همین نتیجه رسیدم که تو رسیدی ولی شاید بهتر باشه اگه ما قسمت شد رفتین اونور، دوستامونه تو ایران فراموش نکنیم. شاید در آینده دور، ایرانیای اونور نسل بهتری بشن!

Senior Member civil2015 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed_oroomy نمایش پست ها
    اینکه دقیقا کدوم استاد فاند داره که همیشه معلوم نیست....هیچ 100% ی در گرفتن دانشجو وجود نداره تا استاد پولی از صنعت گرفته باشه
    سعید درست میگه، خیلی‌ از اساتید مثلا الان معلوم نیست که فاند دارن یا نه،
    از یکی‌ خواستم بره از استادم بپرسه فاند داره یا نه،استاد بهش گفت فوریه معلوم می‌شه که واسه ساله بعد پول دارم یا نه,

واسه همین حق دارن بعضی‌ دانشجوها که ازشون میپرسیم میگن نمیدونن،البته بعضی‌ها
    ویرایش توسط civil2015 : November 4th, 2011 در ساعت 10:44 PM

“Scientists dream about doing great things. Engineers do them.” -James A. Michener

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط moj_alone نمایش پست ها
    محمود جان اتفاقا واسه منم دقیقا همین اتفاق افتاد و دوستم منو راحت پیچوند، در حالیکه من فقط ازش خواستم که رزومم رو بده به استاد (چون استاده ایمیل جواب نمیداد) ازشم نخواستم واسم رو بزنه! منم به همین نتیجه رسیدم که تو رسیدی ولی شاید بهتر باشه اگه ما قسمت شد رفتین اونور، دوستامونه تو ایران فراموش نکنیم. شاید در آینده دور، ایرانیای اونور نسل بهتری بشن!
    اخه خودش بم گفت استادم دانشجو میخواد رزومتو برام بفرست! موندم تو کار ملت در مورد ما چه فکری میکنن. یه چیزی بگم: اصلا بعید نیست از این افراد که اگه احیانا ایمیل ما هم رفت واسه استاده بگن این خوب نیست!!

Senior Member

یکی از دوستان بنده خودش به من پیشنهاد داد که رزومتو بده تا به استادا نشون بدم....رزوممو اصلاح کرد و چندین بار تو تصحیحش بهم کمک کرد و 99% با استاد صحبت میکنه با توجه به پیگیریش...همه اینجوری نیستن

ApplyAbroad Hero reg2 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering, UNC Charlotte

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed_oroomy نمایش پست ها
    یکی از دوستان بنده خودش به من پیشنهاد داد که رزومتو بده تا به استادا نشون بدم....رزوممو اصلاح کرد و چندین بار تو تصحیحش بهم کمک کرد و 99% با استاد صحبت میکنه با توجه به پیگیریش...همه اینجوری نیستن
    سعید جان اون دوست تو فرق میکنه قضیه اش عزیم..اونو تو 3-4 سال میشناختین...همسایه اتاقت بوده...3 سال باهم نشستید فیلم دیدید...شام خوردید..PES بازی کردید...اون یه دوسته...اون هر کاری واسه آدم میکنه...منتی هم نداره...و کار شاقی نمی کنه اون دوست ...چون نان و نمک همو خوردید ....و از نظر من وظیفه هم هست در عالم دوستی...
    بحث ما یه چیز دیگه است
    یکی از ایرانیائی که با استادی که من بکارش علاقه داشتم و اون دانشجوش بود و من ایمیلشو از سایت لب استاد گرفتم...دوبار ازش سوال پرسیدم ..فقط دوبار...گفت من وقت ندارم دیگه نپرس....گفتم ببخشید فکر کردم شما هموطنی بهم کمک میکنی...وگرنه میرفتم از چینی ها و هندی ها میپرسیدم...خیلی از ما ایرانی ها تا خرشون از پل میکذره بندگی خدا رو هم نمیکنن چه برسه اینکه دوتا سوال ما رو جواب بدن....
    ویرایش توسط reg2 : November 4th, 2011 در ساعت 11:52 PM
    I love you USA

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Robotics/AI at USC

دوستان این توصیه از طریق فرد دیگه فقط زمانی تاثیر گذاره که خود اون طرف داره با استادی کار میکنه و استاد از نزدیک دانشجو رو میشناسه ( در ضمن باید سابقه خوبی داشته باشه خودش ) حالا اگه استاده بخواد دانشجو بگیره اون فرد میتونه نقش موثری ایفا کنه.. خیلی مواقع خود استادا مشورت میکنن و حتی رزومه افراد جدید رو نشون میدن به دانشجوهاشون.. در اون حالت اگر دوستی داشته باشید اونجا که حاضر باشه شمارو توصیه کنه خیلی خیلی کارتون جلو میفته. منظور این نیست که بگردید تو اون دانشگاه ایرانی پیدا کنید!!! خوب معلومه جوابتون رو نمی دن.. چرا باید کسی رو که نمیشناسه طرف توصیه کنه و کلی مسئولیت واسه خودش ایجاد کنه؟! خودتون میاید اینجا متوجه حرف من میشید.. اینقدر مسئولیت و دردسر سرتون میریزن که دیگه فکر توصیه کردن یه آدم غریبه به استادتون آخرین فکریه که به ذهن خطور میکنه!!!

اینقدر هم پشت سر ایرانی های اینور بد نگین خواهشا.. در نظر بگیرید که خودتون هم یکسال دیگه جزو این گروه محسوب میشید.. اصلا اینجوریا نیست که شما تصور میکنید.. زیر آب زنی چیه؟! پاتون که میرسه اینور کلا باید فراموش کنید تمام این برنامه هایی که تو ایران بوده رو..اینجا حرف میزنی باید واسش دلیل داشته باشی.. سیستم طوریه که به افراد اجازه نمیده هر جور دلشون میخواد رفتار کنن. به شدت همه تحت کنترل هستند یه جورایی. پس خیالتون راحت باشه و اگر از جایی ریجکت شدید با خیال راحت بپذیرید.. یا مینیمم ها رو نداشتید یا تو رقابت کم آوردید و بهتر از شما بوده که بگیرن و گردن زیر آب زنی دانشجوهای ایرانی نندازید!!
    ویرایش توسط Persian_Boy : November 5th, 2011 در ساعت 12:07 AM
    "You cannot discover new oceans unless you have the courage to lose sight of the shore”

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

راستی من شنیدم خیلی از استادا از دانشجوهای خوبشون می خوان که اگه دانشجوی خوبی تو کشورشون میشناسن که می خواد اپلای کنه، بهشون معرفی کنن. مورد خود من اینطوری بود

به نظر میاد بخش قابل توجهی از ظرفیت استادا از طریق لینک پر میشه و قسمتی برای E-mail های راه دور باقی میمونه.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

ApplyAbroad Veteran

منم یه داستان از خودم بگم.. یکی از بچه های دانشگاه که سال بالایی بود (البته ما وارد دانشگاه شدیم ایشان آمریکا سال اول بود و پذیرش گرفته بودن-یعنی منو نمیشناخت) بهش ایمیل زدم و کلی بهش آشناییت دادم و از این حرفا و گفتم میخوام اپلای کنم به نظر شما شرایط بورس چطوره.؟ گفت تو زمینه کاری که تو میخوای بیای یه استاد هست که اصلا وقت نداره کسی رو که نمیشناسه تحویل بگیره.. من خودم هم تو ایران بودم بهش ایمیل زدم جواب نمیداده!! که بعد بهش گفتم بابا من با این آدم 2 ماهه در تماسم و واسه یکی از مقاله ها ازش کمک گرفتم و از این حرفا.. گفت پس خودت ایمیل بزن و واسه بورس سوال کن.. جالبه استادی که اینقدر با من خوب بود بهش ایمیل زدم و اصلا انگار نه انگار دیگه منو میشناسه..!!! دریغ از یه NO خشک و خالی!! حالا نمیدونم زیرآب میشه اسمش یا چیزه دیگه..!
    خلاصه خوب و بد همه جا هست و میشه تمام حرف بچه ها رو اینتوری جمع بندی کرد که تو این پروسه اپلای فقط و فقط باید رو پای خودمون وایسیم و از هیچکی انتظار کمک نداشته باشیم..!
    والا بخدا..

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)