صفحه 85 از 217 نخستنخست ... 35757677787980818283848586878889909192939495135185 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 841 تا 850 , از مجموع 2166

موضوع: جواب ندادن استادها

پیش فرض پاسخ : جواب ندادن استادها

سلام دوستان
    من یکی از دانشگاهایی که اپلای کردم به من گفتن که باید سوپروایزر پیدا کنی. اونطور که به من تو ایمیل گفتن، فایل اپلیکنتها بین استادا دست به دست نمیشه:
    you need to contact directly and obtain a supervisor; not rely on your application to be circulated.
    از یه طرف من هر چی ایمیل میزنم به این استادا جواب نمیدن. نه میگن میخوایم نه میگن نمیخوایم. به نظرتون باید چی کار کرد؟

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط m_rond نمایش پست ها
    خیلی ممنون. یه بار دیگه ایمیل بزنم جواب نداد زنگ می زنم.
    من یه نکته دیگه هم اضافه کنم. از اونجاییکه روال ایمیل زدن به استادا اینه که به صورت همزمان واسه چند تا استاد ایمیل می زنن. منم همینکارو کرده بودم. بعد متوجه شدم که یکی از استادایی که دانشیار یه دانشگاه دیگه بوده و بهش ایمیل زده بودم، 15-10 سال پیش دانشجوی دکترای همین استاد بوده و یکی دیگه که اونم تو یه دانشگاه دیگه دانشیار هست هم با این استاده یکی دوتا مقاله داده. حالا با توجه به اینکه این دو نفر هم دانشگاهی استاد مورد نظرم نیستن، احتمال داره یه جوری دست من این وسط رو شده باشه و ضایع شده باشم و استاده فهمیده باشه؟
    منم نظرم اینه که یکبار ایمیل بزنید، اگه خبری نشد حتما زنگ بزنید.
    احتمالش خیلی زیاده که تصادفی با طرف صحبت کرده باشه و فهمیده باشه، در نتیجه ناراحت شده باشه. ولی امیدوارم اینطوری نباشه. البته باز هنر شما است که بتونید یجوری از دلش در بیارید.

Member marjan912 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Allameh Tabatabaei

ای وای من!
    از اول بگو دوست گرامی
    این استادای امریکایی حساسن به این مساله همزمانی ایمیل! اونم استاد و شاگرد!
    منم تجربه شو دارم. باورتون نمیشه به فاصله یک ساعت جواب فرستاد که همین نامه رو تمپلیت فرستادی واسه یه استاد دیگه؟!
    احتمال برخوردن بهش خیلی زیاده.... حتما تلفن کن بهش و یه جوری ازش دلجویی کنید.
    شایدم این نباشه ها ولی از اونجایی که احتمالش زیاده شما خیلی محتاطانه مطرح کن که اگه این نباشه بیخودی سوتی نداده باشی شاید مسئله دیگه ای باشه خلاصه نری ابروشو درست کنی چششم کور کنی... پس اسم اون دو استاد رو نیار و کلی مطرح کن اول.

Senior Member m_rond آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط marjan912 نمایش پست ها
    ای وای من!
    از اول بگو دوست گرامی
    این استادای امریکایی حساسن به این مساله همزمانی ایمیل! اونم استاد و شاگرد!
    منم تجربه شو دارم. باورتون نمیشه به فاصله یک ساعت جواب فرستاد که همین نامه رو تمپلیت فرستادی واسه یه استاد دیگه؟!
    احتمال برخوردن بهش خیلی زیاده.... حتما تلفن کن بهش و یه جوری ازش دلجویی کنید.
    شایدم این نباشه ها ولی از اونجایی که احتمالش زیاده شما خیلی محتاطانه مطرح کن که اگه این نباشه بیخودی سوتی نداده باشی شاید مسئله دیگه ای باشه خلاصه نری ابروشو درست کنی چششم کور کنی... پس اسم اون دو استاد رو نیار و کلی مطرح کن اول.
    البته من اول به شاگردش ایمیل زده بودم و اونم جواب داد که من الان آزمایشگاهم فول هست و واسه دانشجوی جدید جا ندارم. بعد من چند روز بعدش به این استاده ایمیل زدم و داستانمون شروع شد. یعنی بعد از 2 ماه بهم رسیدن و پته ی مارو ریختن رو آب؟ گرچه به اون یکی استاده که باهاش مقاله داشته و آخرین کار مشترکشون هم مال سال 2008 هست در حین مکاتباتم با همین استاد اصلی ایمیل زدم ولی اون اصلاً دانشجوی این نبوده . به نظرم احتمالش ضعیف باشه مگر اینکه من خیلی بدشانس باشم.
    Never Say Never

Senior Member Simplex آواتار ها

البته من اول به شاگردش ایمیل زده بودم و اونم جواب داد که من الان آزمایشگاهم فول هست و واسه دانشجوی جدید جا ندارم. بعد من چند روز بعدش به این استاده ایمیل زدم و داستانمون شروع شد. یعنی بعد از 2 ماه بهم رسیدن و پته ی مارو ریختن رو آب؟ گرچه به اون یکی استاده که باهاش مقاله داشته و آخرین کار مشترکشون هم مال سال 2008 هست در حین مکاتباتم با همین استاد اصلی ایمیل زدم ولی اون اصلاً دانشجوی این نبوده . به نظرم احتمالش ضعیف باشه مگر اینکه من خیلی بدشانس باشم.
    خب، تا جایی که من خوندم چیز بدی به نظر نمی رسه. یعنی شما اول به استادی گفتی که می خواهم بیام برای چند ماه باهات کار کنم، اون گفته نمی شه، بعد به استاد دیگه ای گفته ای و اون هم قبول کرده. خب، عیبی نداره، خوب هم هست. مساله اینه که هر دو رو همزمان با هم و با تکرار یک سری حرف انجام نداده باشی.
    حتی اگر چند انتخاب رو همزمان پیگیری کنی، ولی قصدت پیدا کردن بهترین انتخاب باشه، باز عیبی نداره، خیلی ها این کار رو انجام می دهند و حرفه ای هم هست. اما نباید جوری گفته باشی که به هر دو اعتماد داده باشی که حتما اونجا خواهی رفت. یک مرزی هست بین حرفه ای عمل کردن و ناشی بودن، که امیدوارم اون رو رعایت کرده باشی. مثلا اگر به هر دو بگی که من فقط به خاطر اینکه با تو کار کنم می خواهم بیام اونجا، این غیر حرفه ایه، اما اگر بگی که چون کارمون به هم نزدیکه و می دونم از تو می تونم چیزهای جدید یاد بگیرم، این حرفه ای تره.

به نظرم شما کار اشتباهی نکرده ای. حتی اگر به هم گفته باشند باز بد نیست و خوب هم هست، به شرط اینکه هر دوشون پیگیر کارهات نبوده باشند، مثلا از هر دو دعوتنامه نخواسته باشی.

الان فصل شلوغی به حساب می آید، بعضی جاها امتحان دارند، بعضی جاها برگه تصحیح می کنند، دنبال سفر ایستر هستند، خیلی ها هم قبل از ایستر می روند و خلاصه این ماه گذشته و این هفته سر همه شلوغ بوده. از هفته دیگه کم کم اوضاع عادی می شه تا تقریبا می، که دوباره هوایی می شوند. اگر تونستی زنگ بزنی که بهتره، می فهمی موضوع چیه. شاید بهتر باشه اول به اون کسی که دنبال کارهات بوده زنگ بزنی، بعد به استاد، شاید کاری دست اون هست که انجام بده، اما هنوز انجام نداده.

زیاد ایمیل و زنگ نزن، چون موضوع شما تنها مساله کاری استاد نیست و نباید زیاد مهمش کنی. مثل بازاریابی باش که می خواهد جنسش رو بفروشه، ارتباط زیاد مضره، ارتباط کم هم بده. حرف مفید و موثر بزن. مثلا بگو که پروسه ویزا گرفتن می تونه تا شش ماه طول بکشه و امیدواری زودتر نامه ها رو بگیری، و مثلا بورست رو تا فقط هفت هشت ماه دیگه می تونی استفاده کنی.
    روابط انسانی خیلی پیچیده است، اینها همش حدس های ماست، امیدوارم که کارت خیلی ساده تر و سریع تر از این حرف ها پیش بره.

ApplyAbroad Guru

وقتی گفته جا ندارم که دیگه مشکلی نیست با یکنفر دیگه تماس بگیرید.

معمول هست كه اگه استادي سرش شلوغ باشه و ايميل زياد داشته باشد نتواند همه email ها را جواب بدهد ولي اگر email شما را خوانده باشد به احتمال قوي جواب ميدهند . پس نا اميد نشويد و تا 3 بار email را تكرار كنيد نكته ديگه كه مهمه به قول دوست خوبمون marjan همزماني email هست كه حواستون باشه چون واقعا حس بديه ....

Junior Member

به نظرم اگه طبق علایق و موضوع تحقیقاتی هر استاد به اون تیپ نامه رو کمی عوض کنیم اشکالی نداره همزمان بفرستیم چاره ای نداریم من بیچاره شدم 200 تا استاد تو رشته خودم فعال پیدا کنم تعدادی رو همزمان نفرستادم سه ماه طول کشیده!

Senior Member m_rond آواتار ها

با سلام
    من عرض کنم که هفته ی پیش دوباره به استاده ایمیل زدم و نوشتم که من قبلاً بهتون یه ایمیل زدم که احتمالاً دریافت نکردین و اینکه کاملاً درک می کنم که مشغله دارین بخصوص با فلان کنفرانسی که در پیش دارین. آخه Vice chair یه کنفرانس هم هست (خواستم حالیش کنم که من کلاً برنامه هاتونو دنبال می کنم). خلاصه از اونجاییکه در مورد کارهایی که نیاز هست تا رفتن من به اونجا انجام بشه و اونم زیاد وارد نبود، بیشتر راهنماییش کردم و گفتم منتظر پاسختون هستم. البته اینبار یه ردیاب تو ایمیل هم کار گذاشتم تا مطمئن شم ایمیلمو وا می کنه یا نه (هیچ مدل نمی تونه بفهمه). خلاصه با احتساب اختلاف ساعت، ایمیل زدم و دقیقاً 17 دقیقه بعد ایمیلمو وا کرد. و در عرض 2 ساعت 4 بار ایمیلمو وا کرد و به روی خودش هم نیاورد. احتمالاً تو مکاتباتی که با بقیه داشتم یه جور دستم رو شده باشه چون غیر از این موضوع دیگه بقیه دلایل منتفی می شه. منم دیگه کلاً بی خیالش شدم. الیته یه مدت بعد می خوانم یه جور از دلش دربیارم چون طرف تو زمینه ای که من کار می کنم خداست و احتمال اینکه بعد از پایان کارم یه مقاله ای بنویسم که واسه داوری بره زیر دستش زیاده. خیلی دلم می خواست صریحاً به روم میاورد که بخاطر اینکارت بی خیالت شدم تا منم دلایل خودم رو بیاورم که کم هم موجه نیست. از طرف دیگه هم نمی تونم بهش ایمیل بزنم و الکی الکی خودمو لو بدم شاید واقعاً دلیلش این نبوده باشه. اصلاً خیلی هم خوب شد که درست نشد
    Never Say Never

Senior Member Simplex آواتار ها

با سلام
    من عرض کنم که هفته ی پیش دوباره به استاده ایمیل زدم و نوشتم که من قبلاً بهتون یه ایمیل زدم که احتمالاً دریافت نکردین و اینکه کاملاً درک می کنم که مشغله دارین بخصوص با فلان کنفرانسی که در پیش دارین. آخه Vice chair یه کنفرانس هم هست (خواستم حالیش کنم که من کلاً برنامه هاتونو دنبال می کنم). خلاصه از اونجاییکه در مورد کارهایی که نیاز هست تا رفتن من به اونجا انجام بشه و اونم زیاد وارد نبود، بیشتر راهنماییش کردم و گفتم منتظر پاسختون هستم. البته اینبار یه ردیاب تو ایمیل هم کار گذاشتم تا مطمئن شم ایمیلمو وا می کنه یا نه (هیچ مدل نمی تونه بفهمه). خلاصه با احتساب اختلاف ساعت، ایمیل زدم و دقیقاً 17 دقیقه بعد ایمیلمو وا کرد. و در عرض 2 ساعت 4 بار ایمیلمو وا کرد و به روی خودش هم نیاورد. احتمالاً تو مکاتباتی که با بقیه داشتم یه جور دستم رو شده باشه چون غیر از این موضوع دیگه بقیه دلایل منتفی می شه. منم دیگه کلاً بی خیالش شدم. الیته یه مدت بعد می خوانم یه جور از دلش دربیارم چون طرف تو زمینه ای که من کار می کنم خداست و احتمال اینکه بعد از پایان کارم یه مقاله ای بنویسم که واسه داوری بره زیر دستش زیاده. خیلی دلم می خواست صریحاً به روم میاورد که بخاطر اینکارت بی خیالت شدم تا منم دلایل خودم رو بیاورم که کم هم موجه نیست. از طرف دیگه هم نمی تونم بهش ایمیل بزنم و الکی الکی خودمو لو بدم شاید واقعاً دلیلش این نبوده باشه. اصلاً خیلی هم خوب شد که درست نشد
    چرا اینقدر بی تابی می کنی پسر جان؟ یک کم صبر داشته باش، شاید داره کارهات رو درست می کنه. بحث قهر و آشتی که نیست، اگر مشکلی داشتی بهت می گفت، نه اینکه قهر کنه جواب نده.
    مثلا اینکه می گی ایمیلت رو چهار بار خونده، یعنی داشته یک کاری می کرده دیگه، مثلا می خواسته ببینه چی ها نوشتی و مطابقت بده با کارهایی که باید انجام بشه. دلیلی نداره یک ایمیل رو چهار بار بخونی، مگر اینکه بخواهی بعضی چیزهاش رو دوباره چک کنی.

یک عادتی دارند بعضی ها، که وقتی کاری رو می سپرند به کسی، تا گرفتن نتیجه اون، اون کار رو ادامه نمی دهند، خیلی هم عادیه. مثلا اگر کار اداری نامه های شما رو سپرده باشه به منشی، تا اون نامه ای که می خواسته حاضر نشده، دیگه بهت جواب نمی ده، چون وسط کاره. اصلا هم فکر نمی کنند که تو در ذهنت چی می گذره، نگرانی یا نه، چون خودشون هیچ وقت نگران نیستند و همیشه جواب های صریح می گیرند. مثلا اگر برای کاری اپلای کنند یا جواب رد می گیرند، یا منتظر می مونند جواب مثبتشون حاضر شه، دیگه نگرانی و اضطراب بیش از حد ندارند.

حالا شاید این هم داره کارت رو درست می کنه. یک کم صبر کن و ببین چی می شه. باید برنامه زمانی ات رو بهش می گفتی. مثلا اگر ددلاینی برای استفاده از یک بورس داری، یا موضوع قانونی دیگه ای داری که زمان داره و باید در زمان مشخصی انجام بدی، در اونصورت اگر پیگیر کارهات باشه زمان بندی تو رو هم در نظر می گیره، وگرنه که تصور می کنه ددلاین مشخصی و مهمی وجود نداره. می گی که سرش برای یک کنفرانس شلوغه، پس خیلی احتمالش زیاده که کارهای تو رو گذاشته باشه برای بعد از کنفرانس.

این ها خیلی ریلکس هستند، مثلا امکان داره یک مقاله ای رو آماده داشته باشند، اما می گن که بگذار تابستون یک بار دیگه بخونمش و بعد سابمیت کنم، به همین راحتی! یا می گن که فعلا درگیر کورس ها و امتحان ها هستم، موضوع این دانشجویی که می خواهد بیاد رو می گذارم برای می، یا جون.
    به نظرم نگران نباش، هر از چندگاهی پیگیری کن و جواب هم نداد مهم نیست، اخلاق بعضی ها اینجوریه خب. ولی خب، اگر جای دیگه ای هم سراغ داری، پیگیر اون ها هم باش که آپشن های مختلفی داشته باشی.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)