صفحه 92 از 217 نخستنخست ... 42828384858687888990919293949596979899100101102142192 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 911 تا 920 , از مجموع 2166

موضوع: جواب ندادن استادها

Senior Member Simplex آواتار ها

پیش فرض پاسخ : جواب ندادن استادها

نقل قول نوشته اصلی توسط Myapply نمایش پست ها
    بله احتمالش هست، تو صفحات قبلی دوستان توضیح دادن که این سرویس های ایمیل ممکنه حتی ایمیل را نرسونن. من خودم از ایمیل .ir فرستادم یاهو میل خودم، یک بار نرسید و چند بار هم رفت تو اسپم. البته همیشه اینطوری نیست، ولی احتمالش هست.
    یک تفاوت بزرگی هست بین اینکه سرور ایمیل دانشگاه شما درست کار نکنه و ایمیل به گیرنده نرسه، و اینکه بگیم ایمیل های رسیده از سرورهای ایرانی ریجکت می شه. در حالت اول، اگر دانشگاه شما دانشگاه بزرگی است و یک دم و دستگاهی برای آی تی داشته باشه، احتمال اینکه سرور ایمیلی رو نفرسته چندان بالا نیست. حالا در شرایط خاص شاید ارتباط قطع باشه و بلافاصله نتونه بفرسته، اما بالاخره می ره. اگر هم دانشگاه کوچکی دارید، شاید اصلا سروری برای ایمیل نداشته باشه و ایمیل های شما توسط یک شرکت یا موسسه دیگه مدیریت بشه، اما باز احتمال نرسیدن نامه ها، خیلی زیاد نیست.
    در حالت دوم، به نظر من اصلا امکانش وجود نداره که یک دانشگاهی ایمیل های یک کشور خاص رو به طور کلی بفرسته اسپم، یا تحویل نگیره. یعنی باید آی تی اون دانشگاه برای این کار خاص برنامه ریزی کرده باشه و این کارها اصلا ساده نیست. به نظر من، احتمال اینکه چنین کاری در یک دانشگاهی انجام بشه، دقیقا صفر است.
    اگر نامه ای که می نویسید طبق الگوهای سیستم اسپم شناخته بشه، خب، می ره اسپم. و اگر یک بار ایمیل شما بره توی اسپم، سیستم می تونه اعتبار ایمیل شما رو به خاطر داشته باشه و احتمال اسپم شدن نامه شما بالا می ره.
    شاید یک نفر، مثلا یک استاد خاص، از بس ایمیل درب و داغون از ایرانی ها می گیره، خودش چنین کاری کنه، این هم باز احتمالش زیاد نیست، مخصوصا اگر این استاد دانشجوی ایرانی دیده باشه، یا از استادهای ایرانی ایمیل بگیره.

تنها چیزی که به ذهن من می رسه اینه که ایمیل شما به طور خودکار اسپم تشخیص داده بشه، یعنی نوع متن و تایتل شما جوری باشه که احتمال اسپم بودنش زیاد بشه، خب، باز هم احتمالش زیاد نیست. مگر اینکه یک ایمیل رو چند بار برای یکی بفرستید، حالا یا خود اون طرف، یا سیستم، ایمیل شما رو می فرسته تو اسپم. اگر خود طرف اینکار رو بکنه، دیگه سیستم هم یاد می گیره و بقیه ایمیل های شما رو اسپم می بینه. در این حالت یعنی شما خوب ایمیل ننوشته ای، و باید روی ایمیل خودت کار کنی و نویسنده بهتری باشی.

دلیل منطقی و قابل قبول برای نگرفتن جواب این می تونه باشه که یا طرف ایمیل رو نخونده، به هزار و یک دلیل، از مشغله های کاری گرفته تا تنبلی، یا خونده اما جواب نداده. جواب ندادن دلیلی بر مخالف بودن نیست. شاید حس کرده که خب این ایمیل جواب نداره، شاید ایمیل های مربوط به پذیرش رو می گذاره موقع بررسی پرونده ها بخونه و هر چیز دیگه. یکی از محکم ترین دلایل جواب نگرفتن هم بد بودن ایمیله. یعنی نامه ای که ما می نویسیم شاید اونقدر بد یا آشفته یا بی هدف نوشته شده که طرف حوصله خوندن و جواب دادن رو نداشته.

اون دوست مون که می گفت پارسال ایمیل هاش رو جواب دادن اما امسال نه، خب، آیا همون ایمیل رو برای همون استادها می فرستی؟ یا همون متن رو برای همون دانشگاه ها می فرستی؟ اگر اینجوری باشه، طرف می بینه شما دو سال پیاپی داری یک حرف رو می زنی و کاری هم نمی کنی. خب، چرا باز باید جواب بده؟ یا شاید امسال صبرت کمتر شده و خیلی سریع می خواهی به جواب برسی.

Junior Member tannazsh آواتار ها

من اوایل که اومده بودم تو این سایت(دو هفته پیش) اصلا نمیدونستم چطوری باید ایمیل زد. واقعا حالا که همین فروم رو از اول تا صفحات 20 -25 خوندم خیلی بهتر شدم و توصیه های Countdownرو به کار بستم به شکلی که الان جدا در کمتر از 3 دقیقه جواب می گیرم از اساتید. بدون اغراق... حالا حتی اگه تمپلیت باشه یا جواب رد...پیشنها می کنم رو متن ایمیل و عنوانتون خیلی دقت کنید وگرنه رزومه من همنو بوده که پیش از این بود... موفق باشید

Junior Member

یکی از استاد ها بهم گفته خوشحال میشه باهم کار کنیم اما گفته فعلا فاند نداره. گفت که شاید در آینده وضعیت فرق کنه اما تضمینی نیست.

به نظر شما من اپلای کنم به این امید که ممکنه بعدا ایشون پروژه ای جدید + فاند داشته باشه؟

ApplyAbroad Hero y2dark آواتار ها

دوست عزیز فاند اساتید امریکا معمولا به این شکله که در SEP چندتا PROPOSAL مینویسن و در JAN, یا FEB, یا MARCH نتیجش مشخص میشه! احتمال اینکه یک پروپوزال قبول بشه به عاملهای مختلفی بستگی داره از جمله اعتبار استاد، موضوعش و دانشگاه
    شما به استاده بگو من خیلی INTERESTED هستم که با شما کار کنم، امکانش هست شما بهم بگین احتمالا کی جای خالی در GROUP تون برای من خواهید داشت! (حرفی از فاند به صورت مستقیم نزن!) در کل یه جورایی شانسیه! و اگر میخوای باهاش کار کنی باهاش در ارتباط باش تا ببینی چی میشه!

Junior Member

@y2dark، ببخشید دادش من متوجه نشدم، من باید پروپوزال بنویسم یا استاد؟ من تو ایمیل ام حرفی از فاند نزده بودم فقط گفتم اگه ادمیت بشم با توجه فلان بکگراندم و ... آیا می تونم با شما کار کنم. گفت آره اما گفت فعلا فاندی نداره ولی ممکن شرایط فرق کنه البته تضمینی نیست.

یک سوال دیگه ای هم دارم، یه استاد دیگه ای هم بهم گفت اپلای کنم ولی حرفی از فاند نزد. من چطوری باید این مسئله رو با ایشون در میون بزارم؟

ApplyAbroad Hero y2dark آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط lkm نمایش پست ها
    @y2dark، ببخشید دادش من متوجه نشدم، من باید پروپوزال بنویسم یا استاد؟ من تو ایمیل ام حرفی از فاند نزده بودم فقط گفتم اگه ادمیت بشم با توجه فلان بکگراندم و ... آیا می تونم با شما کار کنم. گفت آره اما گفت فعلا فاندی نداره ولی ممکن شرایط فرق کنه البته تضمینی نیست.

یک سوال دیگه ای هم دارم، یه استاد دیگه ای هم بهم گفت اپلای کنم ولی حرفی از فاند نزد. من چطوری باید این مسئله رو با ایشون در میون بزارم؟
    نه توی امریکا استاد خودش پروپوزال مینویسه اینو گفتم با فرآیندش آشنا بشی!
    تو بهش اینطوری بگو که من پارسال اپلای کردم و تو دانشگاه ادمیت شدم ولی استاده جایی تو گروهش خالی نشد و من چون تو اون دانشگاه میخواستم با اون استاد کار کنم بیخیال اون دانشگاه شدم!
    لطفا اگر میشه به من بگین که احتمال پیوستن من به گروهتون چقدر هستش!

Member

سلام دوستان.
    من
    کلا می خوام تو عرض3 روز واسه هر استادی که جوابمو نمی ده چند بار (3 یا 4 و یا حتی 5 بار) همش همون نامه رو بفرستم و بعد دیگه اگه جوابمو نداد برم سراغ بعدی تو همون دپارتمان.
    می شه با تجربه ها نظرشون رو بگن؟

Senior Member Simplex آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sharizonas نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من
    کلا می خوام تو عرض3 روز واسه هر استادی که جوابمو نمی ده چند بار (3 یا 4 و یا حتی 5 بار) همش همون نامه رو بفرستم و بعد دیگه اگه جوابمو نداد برم سراغ بعدی تو همون دپارتمان.

خب، شما با موجودات زنده ای سر و کار داری که مشغول زندگی شون هستند و سرشون به همسر و بچه هاشون و خانواده و کار و وام و حقوق و سفر و خیلی چیزهای دیگه گرم است. پذیرش دانشجوهای جدید فقط یک قسمت خیلی خیلی کوچک از زمان و ذهن آنها را تشکیل می ده. این موجودات زنده، احساسات هم دارند.

حالا به این موجودات زنده می خواهی کلی ایمیل بفرستی و بعد حتما اگر جواب نگرفتی می روی به موجود زنده دیگری در همون دپارتمان ایمیل می زنی. حدس من اینه که به طور کلی شانست رو از بین می بری و احتمال موفقیت ات رو از هر حدی که الان هست، بسیار پایین تر می آری.

یادتون نره که دارید برای یک فرصت کاری یا تحصیلی تماس می گیرید. دانشگاه هم یک بیزینس است، با ویژگی های خودش. مثلا فرض کنید می خواهید برای گرفتن یک شغل توی یک شرکت بزرگ تماس بگیرید. این شما هستید که باید صبر داشته باشید، محترم باشید و کلاس کاری اون ها رو رعایت کنی، و با هر آهنگی که زدند برقصید. اگر نمی خواهید این کلاس کاری رو رعایت کنید و سیستم رو خراب کنید، خب، خودتون ضرر می بینید. این شما هستی که خارج دور خواهی موند. کسی وظیفه نداره به ما پوزیشن بده، اگر بدهند به ما اعتماد کرده اند و افتخار همکاری با خودشون رو داده اند. واقعا وظیفه دانشگاه ها، سر و سامان دادن به همه متقاضی ها نیست.

پیشنهاد می کنم یک کم توی اینترنت مقاله ها و نوشته های مربوط به مکاتبات شغلی، اپلای برای پوزیشن ها، مصاحبه ها و این چیزها رو بخونید. دید خوبی به شما می ده که دنیا چه طور می چرخه.

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Simplex نمایش پست ها
    خب، شما با موجودات زنده ای سر و کار داری که مشغول زندگی شون هستند و سرشون به همسر و بچه هاشون و خانواده و کار و وام و حقوق و سفر و خیلی چیزهای دیگه گرم است. پذیرش دانشجوهای جدید فقط یک قسمت خیلی خیلی کوچک از زمان و ذهن آنها را تشکیل می ده. این موجودات زنده، احساسات هم دارند.

حالا به این موجودات زنده می خواهی کلی ایمیل بفرستی و بعد حتما اگر جواب نگرفتی می روی به موجود زنده دیگری در همون دپارتمان ایمیل می زنی. حدس من اینه که به طور کلی شانست رو از بین می بری و احتمال موفقیت ات رو از هر حدی که الان هست، بسیار پایین تر می آری.

یادتون نره که دارید برای یک فرصت کاری یا تحصیلی تماس می گیرید. دانشگاه هم یک بیزینس است، با ویژگی های خودش. مثلا فرض کنید می خواهید برای گرفتن یک شغل توی یک شرکت بزرگ تماس بگیرید. این شما هستید که باید صبر داشته باشید، محترم باشید و کلاس کاری اون ها رو رعایت کنی، و با هر آهنگی که زدند برقصید. اگر نمی خواهید این کلاس کاری رو رعایت کنید و سیستم رو خراب کنید، خب، خودتون ضرر می بینید. این شما هستی که خارج دور خواهی موند. کسی وظیفه نداره به ما پوزیشن بده، اگر بدهند به ما اعتماد کرده اند و افتخار همکاری با خودشون رو داده اند. واقعا وظیفه دانشگاه ها، سر و سامان دادن به همه متقاضی ها نیست.

پیشنهاد می کنم یک کم توی اینترنت مقاله ها و نوشته های مربوط به مکاتبات شغلی، اپلای برای پوزیشن ها، مصاحبه ها و این چیزها رو بخونید. دید خوبی به شما می ده که دنیا چه طور می چرخه.

خوب منم یه جورائی با شما هم نظرم, اما اینو از یکی از بچه های پارسال شنیدم که میگفت به بعضی اساتید حتی تا 8 بار هم ایمیل میزده. بعضی هاشون دیگه عصبانی می شدند و بعضی هاشون هم بالاخره از این همه سماجتش خوششون میومده و جواب خوب میدادن!!

حالا لطفا بچه های با تجربه بگن به من که واسه آمریکا حدودا چه ساعتی به وقت ایران ایمیل بزنم به اساتید مناسبتره و نهایتا چند بار بزنم؟؟
    مرسی.

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sharizonas نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من

اين روش SPAM ‌هاست زياد بهش اميدوار نباش. جواب نميده اگرم بده با شانس كم خواهد بود. من موردي داشتم كه بعد از 1.5 ماه جوابمو داد اما جوابش از اوني كه 15 دقيقه ايي جواب داد خيلي پخته تر و مفيدتر بود به حالم. شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)